menjalnik

Domov > Forum > menjalnik

menjalnik

SORTIRAJ PO:
Uros99 08.04.2013 19:30

Živjo, rad bi vedel vse vrste menjalnikov od : Sram,Campagnolo,Shimano in kateri so bolši v isti cenovni ravni. LP

LukecKukec 08.04.2013 19:44

Mehanske grupe po CENI (od najmanj do največ) in kvaliteti:

Sram Apex=Shimano Sora=Campa Mirage

Sram Rival =Shimano 105 = Campa Veloce

Campa Centaur

Sram Force = Shimano Ultegra = Campa Athena

Campa Chorus

Sram Red = Shimano Dura Ace = Campa Record

Campa Super Record 

Elektronske grupe po CENI (od manj do več): 

Shimano Ultegra DI2 = Campa Athena EPS 

Shimano Dura Ace DI2 = Campa Record EPS

Campa Super Record EPS 

P.S. Ni boljše ali slabše grupe v razredu, pač pa zgolj tista, ki ti bolj odgovarja od ostalih. Cene si pa kar sam poglej=) 

_Alzy_ 08.04.2013 19:46

Sram.

primoz69 08.04.2013 19:46

Teže maš tule:

 

www.totalcycling.com/componen t-weights.html

 

Uros99 08.04.2013 20:36

hvala vsem, po težah kot vidim sta campagnolo in sram lažja od shimana ampak tudi dražja...kero verjatno bi vi  priporočali Sram Force, Shimano Ultegra  Campagnolo Athena??

Prince 08.04.2013 20:44

SRAM Force!!!!! Poglej, kateri način šaltanja bi ti bil ljubši.. Delalo bo vse... Meni npr. ne moreš prodati Cmpe, ker mi ni všeč tisti gumb za šaltanje na manjši zobnik (je pa lepa grupa), Shimano mi ni vizualno všeč, pa tudi sicer mi je najbolj všeč, da imam le eno ročico za šaltanje gor ali dol... Pa ponavljam.. to je stvar okusa in zgolj moje mnenje... Meni je torej Sram zakon..... lep, enostaven, lahek... in dela... ;-)
 

Uros99 08.04.2013 20:49

men je pa prav v tem štos da tisti mal gumbek palta lepo dol in tako mi paše z ročko pa spet gor na večjega :) razlike pa  men menjalniki ni ane?

dr_IVOL 08.04.2013 21:01

Ali sprašuješ po menjalnikih ali grupah?

Tehnično najbolj dovršena od mehanskih grup je trenutno Dura Ace 9000, najlažji je Sram Red, najbolj "cool" je SuperRecord.
Najboljši "user experience" je pa na DuraAce Di2 9070 in SuperRecord EPS, ni pa toliko boljši kot je višja cena. 

Glede nakupa:
Price/Performance/Izgled/Tež a je pa po mojem mnenju Campagnolo Chorus, na drugo mesto bi dal Ultegro.







 

-BLAŽ- 08.04.2013 21:38
@dr_IVOL:


Najboljši "user experience" je pa na DuraAce Di2 9070






 

 

Japajade....

Siguren sem, da je vrhunska, samo o user experience je pa mal brez veze govort o grupi, ki jo 99,90% kolesarjev še v živo ni videlo, kaj šele vozilo.

Verjetno veliko čitašnasmeh, pa brez zamere...

Prince 08.04.2013 21:52

@-BLAŽ- Verjemi... res je zakon, sem jo videl (v bistvu jo lahko vsak dan vidim), poznam jih sicer malo, pa vendar, ki jo vozijo, in ocena je v samih superlativih!!! Pa da ne bo pomote... sam vozim SRAM, ki mi je tudi najbolj všeč...
 

-BLAŽ- 08.04.2013 21:57
@Prince:

@-BLAŽ- Verjemi... res je zakon, sem jo videl (v bistvu jo lahko vsak dan vidim), poznam jih sicer malo, pa vendar, ki jo vozijo, in ocena je v samih superlativih!!! Pa da ne bo pomote... sam vozim SRAM, ki mi je tudi najbolj všeč...
 

Verjamem! Zmotilo me je "user expirience" ker zadeve praktično še ni na trgu za široke ljudske množice.

-BLAŽ- 08.04.2013 22:08

Aja, pa še glede sistemov prestavljanja Sram, Shimano, Campa.......

V zadnjih 8 mesecih sem imel 2 kolesi z Redom, enega z Ultegro in sedaj s Chorusom. Tudi podzavestno se ne zmotim, da bi narobe prestavil.

Torej kdor ne ve kateri sistem je boljši, mu predlagam da se ne sekira, ker se bo z lahkoto navadil na kateregakoli!

 

LukecKukec 08.04.2013 22:10

Campin sistem se dobro obnese v šprintih. 

dr_IVOL 08.04.2013 22:16

@Blaž - verjemi, ne bi napisal če ne bi sprobal. Imel sem priliko 9070 preizkusiti na sejmu Eurobike na testnem biciklu. In ja, "user experience" ali pa  uporabniška izkušnja (če te ta izraz morda manj moti) JE vrhunska.
In ja tudi veliko čitam, morda več kot ti:), pa brez zamere... 

-BLAŽ- 08.04.2013 22:30

Glej, o uporabniških izkušnjah za moje pojme lahko govoriš, ko bo n-ljudji to vozilo na cesti in izrazilo svoje menje po recimo eno letni uporabi.  Tudi jaz sem ga šaltal kot blesav na Eurobajku, pa ne upam govorit, da imam izkušnje z 9070. Do sedaj smo lahko brali samo menja plačancev in redkih izbrancev. Tudi v kolesarski industriji se je že marsikdaj izkazalo, da so se artikli, ki so bili v štartu zelo opevani izkazali za navaden krep, zato bi jaz menja uporabnikov za argumente uporabljal kasneje.

 

kolesarrr 08.04.2013 22:50

Zame osebno je price/performance Shimano.

Sram je priljubljen samo zato ker je najcenejši in najlažji.

Campagnolo pa počiva na lovorikah stare slave in s tem postavlja svojo ceno v višave.

 

 

dr_IVOL 09.04.2013 00:42

@Blaž očitno ti ni jasen pojem Uporabniška izkušnja. 

Pomeni izkušnjo (ali občutke), ki jo (jih) določen produkt ali sistem nudi uporabniku ob uporabi le tega. Predstavlja kakovost interakcije med sistemom in uporabnikom in posledično (ne)zadovoljstvo uporabnika.
Uporabniška izkušnja NI enako izkušnji uporabnika(ov).

en.wikipedia.org/wiki/User_ex perience

Tudi v kontekstu kolesarske tehnologije lahko govorimo o uporabniški izkušnji npr. grupe 9070. Kakšen je "feeling" ročke, kako hitro prestavi menjalnik, občutek tipk za prestavljanje, izgled komponent, ergonomija itd. To je uporabniška izkušnja in ta je v primerjavi z mehanskimi različicami vrhunska. O tem govorim. Ne o mnenjih uporabnikov ali izkušnjah uporabnikov po enem letu. 









-BLAŽ- 09.04.2013 14:17
@dr_IVOL:

@Blaž očitno ti ni jasen pojem Uporabniška izkušnja. 

Pomeni izkušnjo (ali občutke), ki jo (jih) določen produkt ali sistem nudi uporabniku ob uporabi le tega.









Lej ne da se mi, ker nimam cajta, ampak če je tebi uporaba produkta drkanje prestav na Eurobajku pa naj bo tako. Torej če pred bifejem probam kolegovega novega SLR-ja bom po tvoje lahko podal juser ekspirijens......pa naj bo tko.....

ran-ali ltd 09.04.2013 18:57

Ok imel sem SRAM RED in DURA ACE DI 2 na dveh kolesih. SRAM teža super light, menjava super. Problem sem imel, ko sem delal vec kot 70km. Takrat me je vedno zacela boleti roka in prsti. Prestavne ročke in hodi so obupni. Design mi je mimo pri SRAM-U.

 

DURA ACE DI2

Prsti nic ne bolijo, roka tudi ne. Prestavljanje izjemno natancno. 

 

Mislim da je DI2 za dva razreda boljsi od SRAM-A.

 

Edini minus je teža, vse ostalo se SRAM RED ne more primerjati.

 

 

Lp

 

 

 

 

 

Uros99 09.04.2013 20:52

aha, se pravi sram najlažji in poceni, slabo pa pri držanju,shimano težji. ampak mehek pri držanju.ostalu tudi vredu,,capagnolo pa je lažji od shimana ampak težji od srama,je dražji od obeh...zdaj me zanima še kako je pri držanju?' mo mojem mnenju mislim da je compi za četrt koraka bolsi

SRET 10.04.2013 13:01

Moje izkušnje : prej sem vozil Shimano, zdej mam pa Campo in sem se na drugačen način prestavljanja navadil že po prvi turi. Verjetno bi blo pri Sram-u podobno.

Stvar laste presoje. 

SRET 10.04.2013 13:03
@LukecKukec:

Campin sistem se dobro obnese v šprintih. 

Gumb pri Campi je res dobra rešitev pri šprintih. Zelo hitro prestavljanje, ker samo "klikneš" in že preskoči.

Uros99 10.04.2013 15:38

tko da je vseeno

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI