Triajur

Domov > Forum > Triajur

Triajur

SORTIRAJ PO:
robbi 12.04.2013 17:49

Pozdravljeni,
zanima me, če se je kdo že udeležil štafetnega tekmovanja Triajur, ki poteka vsako leto 1. maja v Italiji. Rad bi namreč izvedel, ali je kolesarski del možno prevoziti s specialko.
Hvala za odgovore! 

igorfrw 14.04.2013 07:09

smehMajstr TRIJUR- MATAJUR! se napiše, se da se da prevozit.

matevž 14.04.2013 09:25

www.triajur.com/

Jaz sem tekmoval trikrat, ampak s specialko ga ne boš prevozu!

lp

Milky 16.04.2013 08:19

Če bi pozorno prebral razpis (pravila) bi opazil, da je napisano, da se lahko uporablja le gorska (26'') kolesa. To tekmovanje ni le štafetno, lahko se ga udeležiš tudi kot posameznik in vse opraviš sam. Jaz sem včeraj prebral na forumu, da nekdo išče kolesarja in sem si stvar nekoliko podrobneje ogledal. Moram reči, da me je zamikalo in sedaj se odločam ali bi šel na tek na Roblek ali na Matajur. Na Matajur bi šel kot solist, edino kar me moti, je spust iz Matajurja, tu bi verjetno izgubil kar precej ob vzponu pridobljenih mest.

matevž 16.04.2013 19:38

Ta triatlon je res dober, predvsem za soliste kar težak, predvsem ko omenjaš spust iz Matajurja do Masseris, če je še sneg je kar nevarno. glede na to da sem en dan bil gor bo 1.maja še vedno sneg in to je najbolj nevarno. drugače je pa za kolesarja proga kar extremna, hudi klanci ter spusti, zadnji del 3 km je pa na asfaltu! Vsekakor zanimiva tekma!!!

Milky 16.04.2013 22:01
@matevž:

Ta triatlon je res dober, predvsem za soliste kar težak, predvsem ko omenjaš spust iz Matajurja do Masseris, če je še sneg je kar nevarno. glede na to da sem en dan bil gor bo 1.maja še vedno sneg in to je najbolj nevarno. drugače je pa za kolesarja proga kar extremna, hudi klanci ter spusti, zadnji del 3 km je pa na asfaltu! Vsekakor zanimiva tekma!!!

Če bo vsaj del spusta po snegu, bo zame še bolje, saj bo bolj mehka podlaga. Kar se tiče kolesarske proge, pa na grafu ni bilo videti prav veliko spustov in upam, da jih tudi v resnici ni.

matevž 17.04.2013 06:02

Ne spustov z MTB res ni veliko!! Problem pri spustu z vrha Matajurja ko se teče je v tem da je neenakomerna snežna podlaga (nekje greš do kolen noter nekje do gležnjev,.....) A ti boš šel solo?

Milky 17.04.2013 11:23
@matevž:

Ne spustov z MTB res ni veliko!! Problem pri spustu z vrha Matajurja ko se teče je v tem da je neenakomerna snežna podlaga (nekje greš do kolen noter nekje do gležnjev,.....) A ti boš šel solo?

Malo sem si ogledal na spletu, kako izgleda Matajur in mislim, da snega ni za pričakovati, mogoče izjemoma kakšna flika v senci. Jaz se odločam med dvema tekmama, ki sta 1. 5.. Nisem se še odločil, ali bi šel na tek na Roblek ali na Matajur. Zaradi dolžine in trajanja tekme, bi šel raje na Matajur. Vidim, da nekdo išče kolesarja za ekipo (to je moja najboljša disciplina), toda če bi že hodil tako daleč, bi raje tekmoval samostojno. Malo me skrbi le spust ampak upam, da bi mi tudi to uspelo opraviti v dobre pol ure. Moji ciljni časi so: za kolesarjenje pod 1h, tek navzgor dobrih 40' in navzdol dobre pol ure. Škoda je le, da ni kategorij, v skupni razvrstitvi bi taki časi morali zadoščati za uvrstitev med 12. in 15. mesto. Glede na to, da je plačilo neposredno pred startom, se bom verjetno v vsakem primeru prijavil, potem pa bo odločitev padla v zadnjem hipu, pri čemer bo pomembno predvsem vreme.

icindr 18.04.2013 15:32

ridewithgps.com/routes/231761 5/
na grafu obkljukajte "grade" pa bote vidli da niso tk nedolžni procenti :)

Milky 18.04.2013 21:32
@icindr:

ridewithgps.com/routes/231761 5/
na grafu obkljukajte "grade" pa bote vidli da niso tk nedolžni procenti :)

Ta graf me je kar malo razočaral, saj je le kak kilometer bolj konkretnega klanca, skoraj polovica pa je ravnine oziroma spustov. V povprečju bi ta vzpon lahko primerjal z Blegošem, kar pomeni, da bi moral biti čas krepko pod 1h (okoli 55'). To velja seveda pri optimalni pripravljenosti, trenutno bi verjetno težko prišel pod uro. Upam, da bom do takrat že kaj bolje razpoložen.

1
Zadnji komentarji v kategoriji "TEKMOVANJA"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI