Rabim nasvet: Campagnolo zonda 2013 ali Roval Rapid AL35?

Domov > Forum > Rabim nasvet: Campagnolo zonda 2013 ali Roval Rapid AL35?

Rabim nasvet: Campagnolo zonda 2013 ali Roval Rapid AL35?

SORTIRAJ PO:
Zverca 15.04.2013 17:03

Oj, sem pred nakupom novih obročev in se odločam med Campagnolo Zonda 2013 in Roval Rapid AL 35, pa me zanima vaše mnenje - katere naj izberem? Sem popolnoma rekreativna kolesarka, večinoma vozim po ravnini, običajno še kak klanec vmes zvozim (tam sem tako ali tako počasna, je vseeno kako lahka je feltna za v klanec, ker mi ne bo pomagalo :) ). Trenutno imam 7 let stare Mavic Aksium feltne, zdaj bi rada takšne, s katerimi bi pridobila hitrost zlasti po ravnini. Cenovni razred je max 400 eur za nove obroče

www.evanscycles.com/products/ roval/rapide-al-35-wheelset-ec 034197

www.maxisport.si/setk/campagn olo_zonda.html 

LukecKukec 15.04.2013 17:53

Noben od teh obročev ni "aero", s katerim bi kaj pridobila na ravnini. Poleg tega je Roval hišna znamka Specija. So pa Zonda drugače dobre felne, pa dobiš jih za 300 evr. Vendar kljub temu, z nobenim od teh parov koles ne boš pridobila na hitrosti (vsaj tako ne, da bi se to občutilo).

Rumbler 15.04.2013 18:27

Kakšne obroče bi pa sploh rada...na tvojih linkih imaš ene nizko profilne in ene srednje profilne obroče...

mc 15.04.2013 21:12
Take na pol aero so Fulcrumi Quatro, ki jih zelo hvalijo kot cena/kakovost. Lahko tudi kdo, ki jih že uporablja pove.
Zverca 15.04.2013 22:51

Gre se mi za to, da bi malo pridobila na hitrosti - potem pridejo v poštev samo višje feltne ali kako? kaj pa rabljeni obroči? Npr.:
www.bicikel.com/mali_oglasi/4 197/mavic_cosmic_carbon_sl.htm l
www.bicikel.com/mali_oglasi/4 796/mavic_cosmic_carbone_sl.ht ml
www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a/ostala-kolesarska-oprema/pro dam-cestne-kolesarske-obroce-s pinergy-stealth-pbo-1282985417 .html?aclct=1365800374

Hočem, da so clincher feltne - za mavice ne vem ali so ali niso tubularji?

Zavesa 16.04.2013 08:32

Ce se ne peljes konstantno vsaj 35-40+ kmh, so vse "aero" zadeve brezveze in stran vrzen denar (nateg proizvajalcev). To je za profice.

Zonda so zelo dobri obroci, tudi jaz sem jih imel.

Hitrost pridobis z nogami, ne s "feltnami".

Zverca 16.04.2013 08:38

Hvala za mnenje Zavesa - v tem primeru pa me zanima ali je sploh smiselno menjati Aksium za Zondo če ne bo razlike, ali kako?

fiti 16.04.2013 09:02

Neke bistvene razlike med Aksium in Zondami ne bo. Zonde so sicer nekoliko bolj toge, kar se pozna predvsem pri pospeševanju. Morda bolj v klanec kot na ravnini. Zonde so tudi nekoliko lažje in predvsem izredno trpežne.

Zverca 16.04.2013 09:58

No, potem pa res najlepša hvala vsem za nasvete :) Bom raje prihranila denar za kaj drugega ;)

androfrw 16.04.2013 10:29
@fiti:

Neke bistvene razlike med Aksium in Zondami ne bo. Zonde so sicer nekoliko bolj toge, kar se pozna predvsem pri pospeševanju. Morda bolj v klanec kot na ravnini. Zonde so tudi nekoliko lažje in predvsem izredno trpežne.

Poleg tega je po moje še največja razlika v pestah: pri Zondah so peste rang višje in občutek med vožnjo - če jih primerjaš s Khamshin, ki so v rangu Aksiumov - je popolnoma drugačen. Zonda so verjetno eden najbolj prodajanih all-around modelov obročnikov vseh časov in vsekakor best-buy opcija za cca. 300 eur.

Ban 16.04.2013 11:04

Pa pri aero obročih se moraš mirkat bočnega vetra, te hiter odpihne na strannasmeh

Primož Hočevar 16.04.2013 12:38
Za nekega človeka, ki sam zase trdi/priznava, da je popolnoma rekreativen kolesar in se "izogiba" klancev oz. ne vidi nobenega napredka na njih, je povsem nesmiselno iskati neke obroče, ki bi mu "pomagalo" hitreje voziti po ravnini. Sploh pa omenjene Zonda imajo to prednost, da so bistveno lažje in trpežnejše od ostalih obročev, ki so po konstrukciji(obliki) približno enake. Za aero vožnjo pa niso neka prednost pred ostalimi "sovrstniki". Dokler se ne redno pelješ magari z Ventoti vsaj 38km/h po ravnini, je iskanje aero felten za popolnoma rekreativnega kolesarja, nesmisel.
Zverca 16.04.2013 15:04

Ne razumem kaj ima "izogibanje" klancev (saj se ne izogibam, ne vem od kje si dobil ta podatek? samo pač počasna sem, kaj naj - ni vsak za vse, a ni tako?) in vožnja po ravnini skupnega - če si želim samo večjega užitka pri vožnji po ravnini in pa seveda še kak km/h hitreje :) .. no, ampak če ni bistvene razlike med Aksium in Zondami, potem seveda nima smisla kupovati. Ne vem zakaj bi se pretvarjala da sem nek hud kolesar, če to nisem (mi je recimo bistveno bolj hecno, ko si nekdo zamišlja da je nek hud kolesar in si nabavi opremo v vrednosti nekaj tisoč evrov, pa vozi ob nedeljah) kaže jezik *ebiga kul V glavnem - fantje, hvala za podana mnenja

androfrw 16.04.2013 22:38

Med 7 let starimi Aksiumi in novimi (leto ali dve starimi) Zondami boš zelo verjetno na vsakem terenu občutila razliko - obročniki enostavno lepše tečejo, ker so pri Zondah pesta razred višje // Aksium je entry level model, Zonda pač ne (govorimo o alu obročnikih). Poglej si tudi malo teste obročnikov, kjer so pogoji laboratorijsko kontrolirani. Kakšna pa bo razlika v tvojih osebnih občutkih "na terenu", pa je odvisno od n dejavnikov (podlaga, tip terena, protiveter itd.), med drugim tudi dnevnega počutja ;) 

Zavesa 16.04.2013 23:27

Brezveze je filozofirat o nevem kaksni tehnologiji in razlikah med razlicnimi modeli, dokler zadeve ne probas in si dejansko sposoben peljat tako, da te razlike sam opazis. Je pa to dejansko mal draga "proba".

Ce si zelis nove obroce, si jih pac nabavi. Tudi za duso je treba poskrbet ;)

Ce bi se pa rada peljala hitreje, bi ti pa svetoval voznjo v klanec s kakimi 65-75 obrati. Tako se najlazje (brez namenskega trening programa) dobi moc za (tudi) hitrejso voznjo po ravnini. Verjemi, deluje. Najdes nek klanec, ki ti je bilzu in ti ustreza, recimo 6-8% naklon in nekje 3-5 km za zacetek (lahko je daljsi, samo ti ni treba voziti celega), in ga vozis, recimo 1x na teden za zacetek (kasneje 2x ali po sposobnostih). Ne bo slo cez noc, se bos pa ze cez nekaj mesecev lahko vozila hitreje oz. bos lahko hitrost drzala dlje casa. Pa ne se takoj zaletet v klanec, najprej se pelji po ravneh vsaj 30 min za ogrevanje ;)

maratonc 17.04.2013 13:29
@Zverca:

Oj, sem pred nakupom novih obročev in se odločam med Campagnolo Zonda 2013 in Roval Rapid AL 35, pa me zanima vaše mnenje - katere naj izberem? Sem popolnoma rekreativna kolesarka, večinoma vozim po ravnini, običajno še kak klanec vmes zvozim (tam sem tako ali tako počasna, je vseeno kako lahka je feltna za v klanec, ker mi ne bo pomagalo :) ). Trenutno imam 7 let stare Mavic Aksium feltne, zdaj bi rada takšne, s katerimi bi pridobila hitrost zlasti po ravnini. Cenovni razred je max 400 eur za nove obroče

www.evanscycles.com/products/ roval/rapide-al-35-wheelset-ec 034197

Kupi Zonda!
Verjemi da ti ne bo zal,preverjeno in sprobano
Bugo 17.04.2013 14:00

Živjo

Zondo sem imel ravno na testu. In me je prepričala. Sem kupil svoje=)  Res je lahka, od mojih predhodnih bolj trda (toga). Zagovoto so obroči ena izmed prvih stvari na kolesu ki lahko zmanjša težo kolesa.
Glede na to, da so 300€, so sigurno vredni in se strijnam z vsemi ki so jih pohvalili.

Maillot_Jaune 17.04.2013 23:36
@maratonc:
@Zverca:

www.evanscycles.com/products/ roval/rapide-al-35-wheelset-e c 034197

Kupi Zonda!
Verjemi da ti ne bo zal,preverjeno in sprobano

Se strinjam. jaz sem pred leti prav tako zamenjal Aksium za Zondo in je bila to najboljša nadgradnja tega kolesa.  Še zmeraj odlično služijo, razlika v togosti me enimi in drugimi je bistvena, za aero efekt pa se je treba kar hitro peljati. ;) Pa trpežne so. Razlika definitivno bo med enimi in drugimi.

Zverca 18.04.2013 13:53

Jao, ste me prepričali :) Prihodnji teden bo moje kolo obogateno z novimi feltnami :)

migaj 16.06.2013 20:44

mene pa zanima, kje se dobi Zondo 2013 za cca 300€ ?

VO2max 16.06.2013 20:46

V Bike Discountu sem jih ravno v tem tednu naročil, cena 299eur!

LukecKukec 16.06.2013 21:15

Čerin na Šmartinki (Servis)

P.S. migaj, kako je letos z maratonom Bioterme. Stara cesta je razkopana, spust v Moravce je prenevaren, saj je asvalt natrgan, valovit, skratka neprimeren če priletiš s 60, sama cesta po vrhu pa je tudi v slabem stanju=/

migaj 16.06.2013 21:42

bomo šli pogledat

migaj 16.06.2013 23:29

Kolebam med:

-SHIMANO WH-RS80-A-C24 379 do 389€ -so 100g lažji, po ravnini hitrejši?

-ZONDA Wheelset black Shimano 299€

www.bike-discount.de/shop/k63 2/a97628/zonda-wheelset-black- shimano.html

Ne gre zame, pač pa za kolesarko, ki ji v breg ne gre najbolje.

Mnenje, katere set je torej primernejši/boljši?

gorann316998 16.06.2013 23:44

shujsat prvov zadregi

sem tudi sam na istem pa se tako dobre feltne ne pomagajo

migaj 16.06.2013 23:50

cca 56kg ni ravno velikov zadregi

gorann316998 16.06.2013 23:58

pol pa misice nabit, moja ma tud tm nekje tezo pa je 163cm, zdj je specialko dobila in nardila fitting pri nikotu, pa je tud se svoh v hribe, jest jo s svojimi 105kg skoraj preskocim, he he

fiti 17.06.2013 07:31

Z Zondo nimam iskušenj, imam pa s Shimano, sicer Dura ace C 24 obroč in povel lahko naslednje:

- zaradi karbonskih ojačitev so izredno togi,

- dokaj aerodinamični,

- poročajo o tem, da se zavorna površina precej hitro obrabi,

- po treh letih sem moral zamenjati ležaje zaradi napake pri servisu, ko so preveč zategnili pesta.

Našteto velja za Dura ace obroč, lahko pa potegneš naslednje vzporednice:

- RS 80 so cca 120g težje in posledično bolj trpežne (pesta in zavorna površina),

-aerodinamike je bolj ali manj enaka.

Za Shimano običajno velja, da je najvišji rang precej lažji a tudi dražji za vzdrževanje.

LP

Bugo 17.06.2013 07:52

Imamo Zondo. Zaenkrat super zadovoljen, sicer pa le redko kdo lahko pove kaj slabega o tej feltni.
Kupil pri Čerinu za 300€.

alpek 17.06.2013 08:03
@LukecKukec:

Čerin na Šmartinki (Servis)

P.S. migaj, kako je letos z maratonom Bioterme. Stara cesta je razkopana, spust v Moravce je prenevaren, saj je asvalt natrgan, valovit, skratka neprimeren če priletiš s 60, sama cesta po vrhu pa je tudi v slabem stanju=/

Sam kje ti vidiš pri Čerinu kako ugodno ceno? Objavljeno imajo 399€ za Zondo.
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI