Pokal občine Rogašovci 2013 - DP Slovenije (amaterji,masters,ženske)

Domov > Forum > Pokal občine Rogašovci 2013 - DP Slovenije (amaterji,masters,ženske)

Pokal občine Rogašovci 2013 - DP Slovenije (amaterji,masters,ženske)

SORTIRAJ PO:
Red_Bull 20.04.2013 22:43

05.05.2013 organizira "Športno društvo Team Turbo Tropovci", cestno kolesarsko dirko "Pokal občine Rogašovci 2013", ki bo štela za državno prvenstvo Slovenije za amaterje/masterse/ženske.

Vse podatke lahko najdete na:
www.sd-ttt.si/index.php/18-do mace-prireditve/461-dp-rogasov ci

mely 21.04.2013 06:58

Zelo lepo predstavljena dirka !

Bode pa v oči podatek, da bodo skupaj na startu za DRŽAVNO PRVENSTVO  startali v eni skupini Amaterji od 15 let  pa vse do Master D  to je 49 let  ????kul  To je skoraj tako, kot bi naredili svetovno prvenstvo ali pa državno s skupnim startom mladincev ,elite do 23  in elite ?v zadregi

 

 

Maj_ex 21.04.2013 07:24
Amaterji,MA,MB,MC,MD ob 10:00,
ME,MF,MG,MH,MI,ŽA,ŽB,ŽC 10:05 oz. 5min za prvo skupino.

A to je skupaj?
Pinty 21.04.2013 07:36
@Maj_ex: Amaterji,MA,MB,MC,MD ob 10:00,
ME,MF,MG,MH,MI,ŽA,ŽB,ŽC 10:05 oz. 5min za prvo skupino.

A to je skupaj?

Ni skupaj, še vedno pa startajo skupaj od 16-49 let mežik

Maj_ex 21.04.2013 08:06
In v čem je problem?
Da bodo mladci spet prehitri?
Pa to je rekreacija, ne pa Elite in z nevemkom se primerja ...
Uživati je treba, ne pa se obremenjevati z rezultati pri 40ih ali več letih ...
maregol 21.04.2013 08:11

To da bo ob 10:00 štartalo 120 kolesarjev, ob 10:05 pa 30 kolesarjev.

Sigurno bi bil veliko boljši štartni razpored, če bi MC in MD štartal ob 10.05.

Maj_ex 21.04.2013 08:20
Verjemi, da bosta že po prvem krogu obe štartni grupi po celem krogu in ne bo imelo več nobene veze velikost grupe na štartu.
Marko430 21.04.2013 08:27
@Maj_ex: Verjemi, da bosta že po prvem krogu obe štartni grupi po celem krogu in ne bo imelo več nobene veze velikost grupe na štartu.

Razmetani po grabnih?

Spusti bodo zagotovo zelo nevarni, pa tudi dejstvo da je cilj po spustu bo favoriziralo brezglavo divjanje pri visoki hitrosti..

Maj_ex 21.04.2013 08:31
Ne razmetani po grabnih.
Če pogledaš podatke in grafe iz razpisa vidiš, da je zelo zahteven krog in da je imel človek pri povprečni hitrosti nekaj čez 30 kmh kar krepkih 300 wattov povprečja moči.
Koliko takih poznaš, da to lahko držijo par krogov? V teh kategorijah ...
mely 21.04.2013 09:25
@Maj_ex: Verjemi, da bosta že po prvem krogu obe štartni grupi po celem krogu in ne bo imelo več nobene veze velikost grupe na štartu.

Ne gre se o grupi po dveh treh krogih ampak po kolesarjih , ki bodo ležali po cesti

(zaradi padcev )  v prvih dveh krogih !!!!v zadregi

Maj_ex 21.04.2013 09:50
Že na koncu prvega kroga ne bo več konkretne grupe
cunego 21.04.2013 10:02
@Maj_ex: Ne razmetani po grabnih.
Če pogledaš podatke in grafe iz razpisa vidiš, da je zelo zahteven krog in da je imel človek pri povprečni hitrosti nekaj čez 30 kmh kar krepkih 300 wattov povprečja moči.
Koliko takih poznaš, da to lahko držijo par krogov? V teh kategorijah ...
Organizatorju je cilj stet "mrtve" na racun uspeha svojih tekmovalcev.

Tisti, k se boste ta spil sli, ste pa sami neumni.


Lp Rok
QuickStep 21.04.2013 11:29

Tudi mene ne vleče na dirko je preveč nevarna sploh če bojo skupaj štartali,bo pa edina dirka kar sem jih vozil da bo cilj v spustu smeh

Urednik 21.04.2013 11:39

Start združenih kategorij jasno ni vredu, saj so v teh starostnih kategorijah največje razlike.

Bolj mi je pa smešno, da je državno prvenstvo že meseca maja. 

cunego 21.04.2013 12:06
@Boss:

Start združenih kategorij jasno ni vredu, saj so v teh starostnih kategorijah največje razlike.

Bolj mi je pa smešno, da je državno prvenstvo že meseca maja. 

Sta kandidirala samo dva... rogasevci in marezige.

Sprva je blo razumljeno, da bojo rogasevci lazja trasa kot marezige, zato sem podprl rogasevce.

Zdej pa vidim, da je trasa dosti prezahtevna, ampak kaj hocemo. Na napakah se ucimo. Tokrat so me izdale izkusnje. V vsakem odboru kilometrina nekej steje.

Drugo leto bo boljse :)
bigD 21.04.2013 12:17

Nekateri bi za svoj uspeh in slavo naredili VSE. Tudi spust v cilj. 

Maj_ex 21.04.2013 12:25
Ja. Trasa ni za pi.cke.
Zgleda pa, da je pravih dedcov bolj malo na tem forumu in so zdaj na treningu. Ostali nismo. ;)
mely 21.04.2013 13:10
@Maj_ex: Ja. Trasa ni za pi.cke.
Zgleda pa, da je pravih dedcov bolj malo na tem forumu in so zdaj na treningu. Ostali nismo. ;)

Res ne vem zakaj nočeš razumeti v čem je problem !?  Trasa,razpis,organizacija ne dvomimo bo sigurno dobra.

 

Problem je, da bo ob tako veliki grupi v prvem krogu 100% "masaker" na cesti , kot je na Franji do Brezovice - v tem je problem ! 

 

Pa lepo nedeljo vsem!

 

p.s. Normalno so bili vedno trije starti  1. Amaterji + Master A , 2. Master B,C,D , 3.Ženske + ostali Master

Maj_ex 21.04.2013 13:23
Mislim da ne gre DP v Rogasovcih primerjati s Franjo. Tukaj bodo na startu tisti, ki vejo zakaj so tu, kaj bi radi in kako se tem recem streze. Ne vidim nobenega problema zato ne vem cesa po tvoje ne razumem oz. nocem razumeti.
In ce bi bilo v vsaki kategoriji vec kot 50 ali 100 prijavljenih, bi tudi kategorije delili?
Verjetno ne. Torej ...
Sicer pa sem preprican da organizator ve kaj in kako in vsi, ki imate toliko za povedati cez vse, bi se prav tako lahko prijavili in kandidirali za organizacijo DP, ki bi pri vas verjetno bilo kar po avtocesti.
bigD 21.04.2013 13:45

Kako lepo bi bilo videti kdo je znameniti maj_ex. V kateri kategoriji boš pa ti štartal ko nisi pičkica kot trdiš za nekatere druge da so.

labo 21.04.2013 16:04

1.) Cilj ni na spustu, ampak je pred ciljno črto pribl. 200 ravnine, medtem ko 500-200 m do cilja pribl 3% spust.
2.) Več kot 3 kolesarji ne bodo šprintali v cilj, ker se bo skupnina najverjetneje razbila na prafaktorje.
3.) Cestna podlaga je v odličnem stanju brez lukenj, vsi spusti bodo prav tako pometeni in brez peska.
4.) Širina ceste brez težav dopušča grupo 60-70 kolesarjev, res je da je na nekaterih odsekih ozka, ampak se prepirčan ,da bo dovolj placa za vse.

Če mene vprašate, je ta trasa 100X bolj varna kot je bila v soboto v Domžalah( ovinek na ovinku, nepometene ceste, slab asfalt, luknje, ležeči policaji itd....), res pa je, da je zahtevnejša, ampak, saj veste kako pravijo: Trasa sama po sebi ni zahtevna, ampak jo zahtevno naredijo kolesarji. Zdaj pa če eni iščete izgovore za svojo nepripravljenost pri organizatorju, pa se mi prav smilite. Saj nobeden ne sili tekmovalca, da ima povprečno hitrost 40km/h ampak jo lahko ima tudi 23 km/h. Je pa res da bo v tem primeru razlika do prvih pač 15 min in ne 2 metra, kot če bi bila trasa ravninska.
Prav tako je dolžina trase za amaterje in MA, MB, MC, MD primerna, da dirki res lahko rečemo "dirka" in ne kot tista 30 ali pa še manj kilometrska "jajca".
Pa prosim, da si tisti najpametnejši pridete traso prej ogledat , pa nato komentirate zadeve.

Upam, da nam bo vreme naklonjeno in da se vidimo v čim večjem številu.

Lp, Primož Obal

labo 21.04.2013 16:14

Pa prosim, ne mi popravljat vejic. Vem, da sem jih enih 10 pozabil. smeh

Maj_ex 21.04.2013 16:15
@bigD

Kako lepo bi bilo videti kdo je znameniti maj_ex. V kateri kategoriji boš pa ti štartal ko nisi pičkica kot trdiš za nekatere druge da so.

Še rabiš kakšno dodatno pojasnilo ali je bilo od labo-ta dovolj?Če ja, pojdi pogledat progo, odpelji par krogov in če še te bo zmeraj kaj zanimalo v zvezi s tem, me kontaktiraj. Sem ti na razpolago, tudi za par krogov ...Ali na cesti ali kje drugje ...

Aja. Pa še enkrat preberi tisti moj komentar, ki te moti, do konca ...
Pa potem svojega popravi v skladu s tem ...
Ne nekaj na pol dečko.
cunego 21.04.2013 16:25
Fantje ne se kregat, je vse v redu. Trasa je taka kot je. Verjamem, da je in bo vse ok.

Samo pole ne jokat in preklinjat, da smo slovenci ne vem kaj, k nocemo prist v prekmurje dirkat.

In da se za 70 ljudi ne splaca delat dirk. Nrdte lazjo dirko, pa boste imeli tudi vi 200 ljudi in vec. Pa prenocisca obstajajo tud cenejsa. Tolko pa spet poznam prekmurje ;)


Samo v tem je point, a veste?
Maj_ex 21.04.2013 16:30
A v poceni prenociscih? :)
Hec, da ne bo spet kdo skakal po forumu namesto na dirki ... :)

A vam ni jasno v cem je point?
Na forumu je point da se tema drzi na vrhu, da so o tem pise in da pridejo vsi tja; tisti, ki bodo dirkali in tisti, ki bodo gledali kako drugi dirkajo in tisti, ki bomo prisli gledat zahtevno progo in pac ne bomo dirkali.
cunego 21.04.2013 16:43

Srečno!

Maj_ex 21.04.2013 16:48
Sreča prati hrabre!
Maj_ex 22.04.2013 13:14

No, bigD,
kdaj prideš na ogled proge?
smeh

gucci. 22.04.2013 15:04

         Saj človek sploh ne potrebuje več ogleda proge. V "dodatkih" k uradnemu razpisu ste tako podrobno in argumentirano  predstavili vse podrobnosti, da jo lahko odpelješ praktično miže.
         Pa še to. Sreča mogoče res prati hrabre, jo bodo pa zagotovo potrebovali tudi tisti malo bolj bojazljivi. Pa ne zato, da se povzpnejo na oder pač pa pridejo celi domov.
         Nič manj jo ni potreboval tekmovalec, ki je v soboto z okrvavljeno glavo negibno ležal ob cesti.
        Žal je ni imel.

Maj_ex 22.04.2013 15:28

Hvala.
Ampak, če se name obračaš kot na organizatorja, žal nisem pravi.
Mi je pa v interesu, da se spodbuja lokalni šport in posledično sponzorje in predvsem organizatorje, ki se zelo trudijo, da bi ugodili veliki večini, ampak je to žal dejansko nemogoče.
Kar je seveda jasno in se razume.
Nekako pa ne razumem, da ni OK, če človek poda preveč informacij povezanih s samo progo in tekmovanjem in prav tako ni OK, če je le-teh informacij premalo.
V prvem primeru se brez ogleda proge in lastne ocene na terenu vse ve o nevarnostih in nevem čem vse kar se tiče proge, masakrih, ...
V drugem primeru, pa se spet ne ve nič in tudi to ni OK.

Kaj bi bilo prav?
Eno testno DP teden dni prej, ali pa kar vsako soboto v aprilu,
pa da se potem vsak odloči ali bo šel dirkat na progo ali pa je preveč/premalo zahtevna zanj.

Sem pa prepričan, da večina tistih, ki imate toliko za povedati čez progo sploh ne bo prišla dirkat in samo vse znate o tem iza računalnika. Kot ponavadi ...

Sicer pa, kot zmeraj, tudi tokrat velja rek:
Kdor noče, najde izgovor,
kdor hoče, najde razlog!

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI