Velikost okvirja in bolečine v hrbtenici

Domov > Forum > Velikost okvirja in bolečine v hrbtenici

Velikost okvirja in bolečine v hrbtenici

SORTIRAJ PO:
Sunking 23.04.2013 19:00

Zdravo,

rabil bi nasvet glede velikosti okvirja. Velik sem 171 cm in imam obrabljene diske v spodnjem delu hrbtenice. Kupujem novo gosrko kolo in prodajalec mi je predlagal, naj raje vzamem 19 inčni okvir namesto 17, saj bo položaj telesa boljši oziroma manj naporen za hrbet. Ker je kolo v akciji (lanski model) in ga bi bilo treba naročit, nimam možnosti naredit testnega kroga, zato prosim za en nasvet. Problem je še dodatno v tem, da sta na volj samo še dva okvirja, eden 17 in drugi 19, potem pa kolesa ni več.

Hvala .... lp, Matjaž

Zajebanec 23.04.2013 19:14
@Sunking:

Zdravo,

rabil bi nasvet glede velikosti okvirja. Velik sem 171 cm in imam obrabljene diske v spodnjem delu hrbtenice. Kupujem novo gosrko kolo in prodajalec mi je predlagal, naj raje vzamem 19 inčni okvir namesto 17, saj bo položaj telesa boljši oziroma manj naporen za hrbet. Ker je kolo v akciji (lanski model) in ga bi bilo treba naročit, nimam možnosti naredit testnega kroga, zato prosim za en nasvet. Problem je še dodatno v tem, da sta na volj samo še dva okvirja, eden 17 in drugi 19, potem pa kolesa ni več.

Hvala .... lp, Matjaž

če imaš probleme s hrbtenico,potem raje kupi specijalko kot pa gorsko kolo (moja izkušnja)...

pa nikakor ne jemlji 19 colnega kolesa,ker bi te prodajalec rad nasral,za tvojo višino je definitivno prevelik...

amatr 23.04.2013 20:34

za hrbtenico bi bilo boljše 29 vendar ne 19....

LukecKukec 23.04.2013 20:38

Velikost okvirja vzami tako, ki ti najbolj ustreza glede na višino. Ključ je v izboru fajfe;)

Sunking 24.04.2013 08:38

Hvala za odgovore.

 

Zajebanec, cestno me žal ne veseli pretirano. Slej ko prej rabim zavit s ceste :)

Amatr, sem razmišljal in probal 29, pa mi ni pretirano sedel. Bojda se hitro navadiš.

LukecKlukec, fajfo kot možnost omenil tud prodajalec. Pa zic bl nazaj. Je pa prodajalcu vseeno, saj lahko dobi le enega 17 ali enega 19 colnega. Če se ne bom hitro odločil, bom ostal brez.

LukecKukec 24.04.2013 08:41

Saj ni samo en prodajalec. Ne nasedaj "hitro hitro, ker ni več"... Vedno je, pač drugje;)

mtj 24.04.2013 09:32
Jaz bi ti tudi svetoval večji okvir - če bi bil med dvema številkama. Za 171 cm pa ne bi raje 19 col. Geometrije sicer nisi podal - za bolečine v križu je dolžina zgornje cevi (TT) - torej položaj. kako je telo iztegnjeno - najpomembnejša. Pa seveda položaj sedeža/riti glede na gonilko. Tak da preveč sedeža nazaj bo spet kontraproduktivno. Tako kot pravi Lukec - raje fajfo. Ampak začni z normalno fajfo in 17-ko, pa boš potem videl.
macscott 24.04.2013 12:40

....pa paz na  "tako" hrbtenico ter se ne voz preveč po brezpotjih, izbiraj bolj raven teren in večkrat stoj na pedalih.........

fuego 24.04.2013 15:09
@Sunking:

Zdravo,

rabil bi nasvet glede velikosti okvirja. Velik sem 171 cm in imam obrabljene diske v spodnjem delu hrbtenice. Kupujem novo gosrko kolo in prodajalec mi je predlagal, naj raje vzamem 19 inčni okvir namesto 17, saj bo položaj telesa boljši oziroma manj naporen za hrbet. Ker je kolo v akciji (lanski model) in ga bi bilo treba naročit, nimam možnosti naredit testnega kroga, zato prosim za en nasvet. Problem je še dodatno v tem, da sta na volj samo še dva okvirja, eden 17 in drugi 19, potem pa kolesa ni več.

Hvala .... lp, Matjaž

Kolo ti ne sme biti premalo niti preveliko, čeprav je vseeno bolje, če si na kolesu bolj stegnjen kot pa da ti je premajhen. Kar se tiče pa bolečin v križu je pa najboljše , da začneš z vajami za križ in to vsakodnevnimi. Po 2 - 3 tednih bi se že moral poznat rezultat. To so vaje za spodnji del hrbta, dihalne vaje, ki ojačajo gladke mišice itd. Samo s kolesom ne boš rešil problema.

Sunking 24.04.2013 18:57

LukecKlukec, vem da je. Ampoak cena je tukaj ugodnejša od ostalih in ker sem ostal brez službe, iščem ugodne variante. Pa še trgovina je blizu kraja kjer živim.

 

Fuego, Macscott. Vaje za hrbtenico že delam, vseeno hvala za namig. Dihalnih vaj pa res ne poznam. Kakšen namig?

 

Torej zanesljivo sedemnajstka, pa potem drugo fajfo če bo kriza.

Sunking 24.04.2013 19:16

Lukec, res je bil zadnji. Preveril. V ponedeljek je bil pri uvozniku še eden, pred petimi minutami sem želel naročit ... in ostal brez kolesa :(

1
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI