S kolesom od Ljubljane do Ohrida

Domov > Forum > S kolesom od Ljubljane do Ohrida

S kolesom od Ljubljane do Ohrida

SORTIRAJ PO:
simon9088 03.05.2013 23:43

Živjo!, letos razmišljam o potovanju s kolesom od Ljubljane do Ohrida. Ima kdo kakšne izkušnje?
Predlansko leto sem šel do Splita, zdaj pa sem dobil priložnost, da grem tudi do Ohrida, kamor pridejo prijatelji.. , če se kdo spozna na ceste itd.. od Splita naprej do Makedonije?
Hvala za odgovore.. 

Neron 04.05.2013 15:28

jaz sem šel dve leti nazaj, čez Bosno, Črno goro , Albanijo pa potem iz elbasana čez hrib na Ohrid, 1300 km prav zanimivo se mi je zdelo:)

shtanga 05.05.2013 00:30

Pozdravljen!

dve poletji nazaj sem šel iz Ljubljane do Ohrida, po celini. Izlet sem beležil na blogu, če te zanima, valjen k branju:  

mircemladenov.com/gastarbiker /

lp, m 
 

Maratonac 05.05.2013 00:55

Avantura je avantura , mvendar se mora človek vprašati , kaj je narobe z A , I, CH, in Alpsko ter primorsko Francijo . Zakaj se mora vprašati? Zato da si lahko dopove , da je veliko ogromno bolj zdravo voziti tam, kjer ni za volanom vsak peti pijan, kjer samo vsak deseti ima tehnični pregled po naših standardih , ne EU, kjer krdela psov napadajo domačine , kaj šele kolesarje. Zadosti je , če se vate zakadi samo bočno , pa da odviješ pod kamion, kjer je vsaki deseti  moški  sodelovl pri umoru vsaj enega človeka. Na kakšno invalidnino pa lahko računate , če vas zbije nekrivega avto. Ne več 100€ na mesec. Jaz tolk .

 

spitzpark 05.05.2013 09:08

Lani sem šel na dopust na Ohrid, s sebol sem vzel kolesa. Pa jih ne bi nikoli več. Tam dol na kolesarje gledajo kot na deveto čudo. Trobijo, izsiljujejo...nevarno. Nikjer urejenih kolesarskih poti. Okoli Ohrida si non stop v nevarnosti. Enako v Srbiji. Naletiš na neverjetne stvari, kot je to, da se kolesarji vozijo po avtobanu.

simon9088 07.05.2013 16:41
@Neron:

jaz sem šel dve leti nazaj, čez Bosno, Črno goro , Albanijo pa potem iz elbasana čez hrib na Ohrid, 1300 km prav zanimivo se mi je zdelo:)

To pot sem imel tudi jaz v mislih.., imate kakšen mail, bi me zelo zanimal še kakšne podatek iz te poti :)

simon9088 07.05.2013 16:42

Se strinjam glede voznikov, cest itd..., samo pokrajna za kolesarjenje je nora!
Hvala za odgovore! 

joozz1 08.05.2013 07:58

lani prepotoval, tole pot, brez kakeršnih koli problemov, je res da je tam balkan v vseh pogledih. Nekaj na kolesu nekaj v avtu, le pričakovat je treba to in se prilagodit..

uploaded



simon9088 09.05.2013 19:37

Ke si pa šel to? gor čez bosno pa tm pol, al ob morju?

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI