Kje kupiti senzor in nosilec za Polar CS600

Domov > Forum > Kje kupiti senzor in nosilec za Polar CS600

Kje kupiti senzor in nosilec za Polar CS600

SORTIRAJ PO:
Truplo 06.05.2013 15:54

V kratkem bom kupil novo treking kolo in bi tudi tam uporabjal Polarja... seveda pa rabim senzor in nosilec za uro... Stran peloton.si mi ne odpre, kje imajo še zadeve?

StaraKost 06.05.2013 18:36

V SLO, na primer tu:

www.jbcenter.si/kolesarska-op rema/merilci-hitrosti-utripa?p roduct_id=810

ker je univerzalni nosilec, ki je priložen, samo za ure, boš rabil še to :

www.jbcenter.si/kolesarska-op rema/merilci-hitrosti-utripa?p roduct_id=815

Truplo 06.05.2013 21:26

Kakor izgleda, bom zadeve kupil rabljene, ena ponudba je zelo ugodna, zato se vsem ostalim zahvaljujem za ponudbe.

Lep večer!

Dušan

Nikita 28.11.2014 10:21

Rabil bi dodatek za kadenco za CS600. Prodaja kdo?

Nikita 28.11.2014 16:43

+

bici_klet 28.11.2014 17:14
Jaz bi raje kupil novega.
Dvakrat sem kupil senzorje preko bolhe, in vedno je bilo kaj, ki ni delovalo. Tudi domače popravilo ni pomagalo. Prodajalec pa ni hotel vrniti kupnine.Seveda sem bil primoran kupiti novega in tako imel še dodatne stroške.
Senzorji so potrošni material z določeno življensko dobo.
Nikita 28.11.2014 19:24
@bici_klet: Jaz bi raje kupil novega.
Dvakrat sem kupil senzorje preko bolhe, in vedno je bilo kaj, ki ni delovalo. Tudi domače popravilo ni pomagalo. Prodajalec pa ni hotel vrniti kupnine.Seveda sem bil primoran kupiti novega in tako imel še dodatne stroške.
Senzorji so potrošni material z določeno življensko dobo.

... sem iskal po spletu, pa novega nisem nikjer zasledil.

Na Bolhi se sicer prodaja en komplet, vendar mislim, da je vse skupaj predrago... verjetno je staro pet, šest let in senzor je ravno zaradi tega v izdihljajih...

Mili vanly 28.11.2014 19:28

Tu imaš, naroči še kaj drugega ali pa še poišči koga, da si razdelite stroške poštnine.

www.bike-discount.de/en/buy/p olar-cs-cadence-sensor-w.i.n.d .-28211/wg_id-6876

um_etnik 29.11.2014 01:33

Pokliči na servis v LJ ali menjaj sam

Nikita 01.12.2014 07:53

... ker senzor rabim v bistvu samo za trenažer... mi lahko nekdo napiše formulo, kako se kadenca izračuna.

Vsaj za sedaj prestavna razmerja držim celi čas enaka... torej če začnem z 34 : 16, tudi končam tako. Obseg kolesa se ve... čas in povprečna hitrost, če je to treba se vnese... po mojem kakšen matematik, kar pa jaz nisem niti približno, to lahko izračuna?

Npr. včeraj: gonil 2:00:09, povprečna 25,5, prestavno razmerje 34 : 16 (seveda ves čas, ker vseeno toliko zadeve razumem, da menjavanja ni pri takem načinu ugotovitve kadence). Rezultat bi moral biti tam mislim da okrog 97, 98?

samoj 01.12.2014 08:11
@Nikita:

... ker senzor rabim v bistvu samo za trenažer... mi lahko nekdo napiše formulo, kako se kadenca izračuna.

Vsaj za sedaj prestavna razmerja držim celi čas enaka... torej če začnem z 34 : 16, tudi končam tako. Obseg kolesa se ve... čas in povprečna hitrost, če je to treba se vnese... po mojem kakšen matematik, kar pa jaz nisem niti približno, to lahko izračuna?

Npr. včeraj: gonil 2:00:09, povprečna 25,5, prestavno razmerje 34 : 16 (seveda ves čas, ker vseeno toliko zadeve razumem, da menjavanja ni pri takem načinu ugotovitve kadence). Rezultat bi moral biti tam mislim da okrog 97, 98?

Ne vem, koliko ti bo pomagalo, a bi zadeva morala it nekako takole:

frekv = hitrost / ( prenosno razmerje * obseg kolesa )

hitrost je jasno kaj je, prenosno razmerje tudi (v tvojem primeru je to 34/16), obseg je pa obseg kolesa (ce smo natancni zunanji obseg gume zadnjega kolesa).

Ce naredimo izracun za tvoj primer:

hitrost = 25500m/60 min (pustim v teh enotah, ker se frekvenco pedaliranja obicajno izraza v obratih / min)

prenosno razmerje je 34/16

obseg kolesa (predpostavljam - tukaj bi moral dati tvojo stevilko not) = 2 m

V tvojem primeru = (25500m / 60 min) / ( (34/16) * 2 m  ) = 100 obratov / min

Tako da ce si ves cas vrtel z enakim prenosnim razmerjem, je bila tvoja povprecna kadenca 100.

Se ena opomba. Senzor hitrosti obicajno ne prikacuje ravno exaktne trenutne hitrosti (obicajno se malce povpreci zadevo z upostevanjem vrednosti hitrosti kako sekundo pred tem (iznicevanje napak, pa upostevanje, da se v realnem svetu zadeve zvezno spreminjano,..)). Tako da racunati trenutno kadenco iz trenutne hitrosti ni najbolje (ker rezultat ne bo tocen). Najbrs je pa primeren za orientacijsko vrednost, kako hitrost moras priblizno drzati, ce pri dolocenem razmerju zelis drzati kadenco X.

Upam, da nisem prevec zakompliciral.

Nikita 01.12.2014 08:14
@samoj:
@Nikita:

Ne vem, koliko ti bo pomagalo, a bi zadeva morala it nekako takole:

frekv = hitrost / ( prenosno razmerje * obseg kolesa )

hitrost je jasno kaj je, prenosno razmerje tudi (v tvojem primeru je to 34/16), obseh je pa obseg kolesa (ce smo natancni zunanji obseg gume).

Ce naredimo izracun za tvoj primer:

hitrost = 25500m/60 min (pustim v teh enotah, ker se frekvenco pedaliranja obicajno izraza v obratih / min)

prenosno razmerje je 34/16

obseg kolesa (predpostavljam - tukaj bi moral dati tvojo stevilko not) = 2 m

V tvojem primeru = (25500m / 60 min) / ( (34/16) * 2 m  ) = 100 obratov / min

Tako da ce si ves cas vrtel z enakim prenosnim razmerjem, je bila tvoja povprecna kadenca 100.

Se ena opomba. Senzor hitrosti obicajno ne prikacuje ravno exaktne trenutne hitrosti (obicajno se malce povpreci zadevo z upostevanjem vrednosti hitrosti kako sekundo pred tem (iznicevanje napak, pa upostevanje, da se v realnem svetu zadeve zvezno spreminjano,..)). Tako da racunati trenutno kadenco iz trenutne hitrosti ni najbolje (ker rezultat ne bo tocen). Najbrs je pa primeren za orientacijsko vrednost, kako hitrost moras priblizno drzati, ce pri dolocenem razmerju zelis drzati kadenco X.

Upam, da nisem prevec zakompliciral.

Hvala za sedaj. Tekom dneva bom malo poračunal... mene mala odstopanja ne motijo, niti najmanj. Toliko, da vem približno, sem povprečno dve uri gonil bližje stotki, kakor devetdesetki.

Nikita 03.12.2014 07:15

Včeraj naredil aplikacijo za spremljanje v excellu, vse dela, vendar so vseeno težave: formula mi nikakor ne sprejme zapis časa hh:mm:ss (seveda je jasno, da vedno ne bom vozil točno dve uri oz. točno na minuto... tudi sekunde so vmes, čeprav to pri izračunu ne da nekega bistveno drugačnega rezultata).

Kot drugo, prestavno razmerje npr. 34/16 mi ali ne sprejme oz. če dam zapis kot ulomek ali po meri, mi ga spremeni v 17/8...

Glede tega sedaj pač zapisujem formulo glede časa v sekundah in potem množim s 60, prestavno razmerje pa ob strani delim in nato v formulo vnesem rezultat razmerja, torej 2,13. Je pa to malce bolj zamudno in tudi za vsak vnos vadbe moram računati posebej.

Ve kdo bolj praktično rešitev?

PaPaDiZ 03.12.2014 07:55
@Nikita:

Včeraj naredil aplikacijo za spremljanje v excellu, vse dela, vendar so vseeno težave: formula mi nikakor ne sprejme zapis časa hh:mm:ss (seveda je jasno, da vedno ne bom vozil točno dve uri oz. točno na minuto... tudi sekunde so vmes, čeprav to pri izračunu ne da nekega bistveno drugačnega rezultata).

Kot drugo, prestavno razmerje npr. 34/16 mi ali ne sprejme oz. če dam zapis kot ulomek ali po meri, mi ga spremeni v 17/8...

Glede tega sedaj pač zapisujem formulo glede časa v sekundah in potem množim s 60, prestavno razmerje pa ob strani delim in nato v formulo vnesem rezultat razmerja, torej 2,13. Je pa to malce bolj zamudno in tudi za vsak vnos vadbe moram računati posebej.

Nisem vsega skupaj ravno najbolje razumel. A čas uporabljaš za izračun povprečne hitrosti?

eustahija 03.12.2014 08:04

Jeb... Truplo vidim, da si začel vse postavljati na znanstveni nivosmeh  Si me  pa presenetil. Pojdi rajši v naravo in goni po občutku. Zame je goniti v zaprtem prostoru res muka in mučenje. Potem pa pride do znanstvenih pristopov kot pri tebinasmeh

Nikita 03.12.2014 10:55
@PaPaDiZ:
@Nikita:

Nisem vsega skupaj ravno najbolje razumel. A čas uporabljaš za izračun povprečne hitrosti?

... saj čas in razdalja data povprečno hitrost. Kako bi se to lahko izračunalo brez tega?

Janja 03.12.2014 13:50

Nikita - zapis h min sek - najenostavnejša rešitev, tako na hitro - zapiši v 3 stolpce, uro v enem, minute v drugem, skunde v tretjem - v četrtem s formulo preračunaj v obliko, ki jo rabiš za naprej.
Ulomke ti pa jasno pokrajša dvojko - 34/16 = (2x17)/(2x8) - če bi rad videl/vnašal pravo število zob - po drvarsko spet 2 celici, v tretji poračunaš.

Nikita 03.12.2014 18:47
@janja:

Nikita - zapis h min sek - najenostavnejša rešitev, tako na hitro - zapiši v 3 stolpce, uro v enem, minute v drugem, skunde v tretjem - v četrtem s formulo preračunaj v obliko, ki jo rabiš za naprej.
Ulomke ti pa jasno pokrajša dvojko - 34/16 = (2x17)/(2x8) - če bi rad videl/vnašal pravo število zob - po drvarsko spet 2 celici, v tretji poračunaš.

... da, to ni problem in to sem že naredil kot dodatek k tabeli ob strani. Tako za čas, kakor razmerje, kjer lahko zapišeš te zobce ali v dveh celicah, ali pa enostavno preračunaš razmerje. Ampak... jaz sem hotel malo več, he, he...

Nikita 03.12.2014 18:49
@eustahija:

Jeb... Truplo vidim, da si začel vse postavljati na znanstveni nivosmeh  Si me  pa presenetil. Pojdi rajši v naravo in goni po občutku. Zame je goniti v zaprtem prostoru res muka in mučenje. Potem pa pride do znanstvenih pristopov kot pri tebinasmeh

... daj no Brziću... pri nas je že teden in pol megleno, pada tista megla... in pač gonim notri. Res je dve uri po svoje mučno... ampak to delam v dnevni sobi, zraven gledam televizijo... in čas mine.

Hočem pa vseeno malo povečati kadenco, saj kot kolesar "repar" pač bolj vozim na težjih prenosih... sicer pa nas je 99% podobnih ob taki kolesarski izobrazbi, he, he...

Nikita 09.12.2014 16:19

Nova težava... baterijo na senzorju smo menjali, vendar nikakor ne morem kalibrirati senzorja z uro, kakor se pravi. Pred letom in pol sem to naredil brez težav, sedaj pa mi je nekaj ušlo... v navodilih nisem našel nič uporabnega. Kako je s tem?

eustahija 10.12.2014 10:13

leta prinesejo nove težavesmeh Žal imam drug polar in ti ne morem nič pametnega svetovati razen...ne obupaj in še poskušaj.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI