Kolesarski maraton Tišina

Domov > Forum > Kolesarski maraton Tišina

Kolesarski maraton Tišina

SORTIRAJ PO:
ziga98 07.05.2013 15:32

Pozdravljeni.
 
Vljudno vabljeni na  17. kolesarski maraton Tišina, ki bo 19.5.2013. ob 10:00 pri gasilskem domu Tropovci.

  Dolžine prog: 90 km, 33 km, 13 km, 5 km.
Start pred gasilskim domom Tropovci.
Prvi start ob 10:00, nato čez 5 minut na 33 km, še 5 minut pozneje 13 km in nato še 5 km.
Predprijave do 9.5.2013, štartnina v predprijavi 8€, pozneje in na dan prireditve 12€. Za družine v predprijavi 16€ in na dan prireditve 24€. Za skupinske prijave 20 % popust.
Plačilo možno na TR našega kluba, ki je: TRR: 0249 6005 2383 894. Navedejo naj ime in priimek, sklic 19052013, namen plačilo startnine za maraton, prejemnik KK Tropovci, Kolesarska ulica 64,9251 Tišina.

ZELO POMEMBNO: hkrati bo pri gasilskem domu na travniku sejem rabljenih koles in kolesarske opreme-kdorkoli lahko prodaja karkoli kolesarskega, ni mu treba plačati nobene pristojbnine.

Potek proge: Tropovci, Petanjci, Sodišinci, Gederovci, Bad Radkersburg, Goritz, Pölten, Klöch, St. Ana am Aigen, Kapfenstein, Guttendorf, Muhlgraben, Minihof Liebau, Sotina, Rogaševci, Pertoča, Cankova, Gederovci, Vanča vas, Tišina, Tropovci.

Po maratonu pojedina: testenine za vse udeležence.

Vljudno vabljeni! :)

Lep pozdrav: KK Tropovci www.kktropovci.si/ 
bayern89 07.05.2013 18:22

lp!zanima me ce so v planu kake spominske medalje?

princess 07.05.2013 19:08

Med 90 in 33 km pa nič? No, se bom že spustila na 90, ampak pol morate eno kuharco zadolžit, da mi prišpara ene makarone... kaže jezik

ziga98 07.05.2013 22:21
@bayern89:

lp!zanima me ce so v planu kake spominske medalje?

Nažalost letos spominski medalj nebo.

martink 07.05.2013 22:25

kaki so pa kaj vzponi?

Maj_ex 07.05.2013 22:33
Kaj pa "200 kolesarjev, vreme 25 stopinj in 2000 gledalcev ob progi"?
ziga98 07.05.2013 22:43
@princess:

Med 90 in 33 km pa nič? No, se bom že spustila na 90, ampak pol morate eno kuharco zadolžit, da mi prišpara ene makarone... kaže jezik

Draga princess, makaroni so že rezervirani. ;) vi samo pridite na 90 :)

lujzh 08.05.2013 00:19

Spoštovani martink: od 20 km do 35 km se proga v Avstriji postopne vzpne iz 208 na 403 m nadmorske višine, nato se postopno spusti na 300 m in se pred vrnitvijo v Slovenijo pred mejnim prehodom Kuzma ponovno dvigne iz 300 m na približno 360 m na razdalji 4 km. Nato se zadnjih 30 km postopno spušča na začetnih 193 m nadmorske višine.

 

Spoštovana princess: makarone ( pa ne samo ene - 3 porcije ) vam čuvamo do 16 ure, bo to dovolj časa ( 6 ur )? Morate pa ob prihodu v cilj povedati, da ste vi princess!

Truplo 08.05.2013 06:44

Dvomim, da Princess oz. Romana tako veliko jé, da bi zmazala tri porcije. Tudi, da bi njo pa morali čakati toliko časa... razen, če s svojim dragecom zavijeta v kakšno gostilno, dve ob poti in se načvekata? Ampak, potem bi se človek vprašal, a se doma ne pogovarjata, sta skregana?

lujzh 08.05.2013 10:16

Hvala za pomoč gospod Truplo ( hecno zveni ). Gospe Princess ne poznam, ni bilo mišljeno kot žalitev, da dosti poje, ampak kot kompliment, da spoštujemo tudi lačne kolesarje.
Pridete tudi vi, gospod Truplo ? ( količino makaronov si sami izberete, čeprav trupla ponavadi ne jejo dosti ??)

Truplo 08.05.2013 10:42
@lujzh:

Hvala za pomoč gospod Truplo ( hecno zveni ). Gospe Princess ne poznam, ni bilo mišljeno kot žalitev, da dosti poje, ampak kot kompliment, da spoštujemo tudi lačne kolesarje.
Pridete tudi vi, gospod Truplo ? ( količino makaronov si sami izberete, čeprav trupla ponavadi ne jejo dosti ??)

Ker je Princess oz. Romana v kolesarskih krogih dokaj znana, je iz Ptuja in po maratonih vijuga v spremstvu svojega drageca in ostalih članov kluba, združenja, verjetno ne bo huda, če ob priliki dam gor kakšno njeno "akcijsko" sliko (bo že potrdila ali rekla ne)?

 

Mogoče malo v reklamo, ker je to res kot prvo prvi maraton v naših krajih, bil pa je tudi vedno vzorno organiziran (z nekaj napakami, kakor vsak drug, da ne bom samo hvalil), bom ob priliki dal gor nekaj slikic maratona, saj sem eno leto na željo takratnega predsednika g. Činča fotkal po trasi.

 

Ne, mene uradno ne bo, kajti jaz sem svoje maratone zvozil, razen v Goriških brdih in v Južni Primorski skoraj ni maratona ali vzpona, kjer nisem bil. Bom pa verjetno na cilju pri pivu!

princess 08.05.2013 11:29
Hahaha, lepo ste me zdaj nasmejali, kakšna debata se je razvila iz mojih makaronov ;)
Ni panike, ne bo treba čakat tak dolgo...malo sem se pohecala, ker se mi je zdela velika razlika med najdaljšo in krajšimi trasami, drgač pa bomo zmogli, brez skrbi.
Lačna pa itak vedno, hihi, saj vem, kak je bilo mišljeno ;)
Se vidimo, če res kaj ne pride vmes in kako rečemo...
lujzh 08.05.2013 11:34

Gospod Truplo, hvala za pohvalo našega maratona.
AMPAK POZOR: te proge še niste prevozili v takem zaporedju, ker je proga nova, do Fehringa v Avstriji in nato po lokalnih romantičnih potkah nazaj v Slovenijo. Klub ima novo vodstvo in zato nova proga, letos prvič ta proga, zato morate nujno priti.
Nekdanji predsednik g. Činč ( ki ste ga omenili ) pa sporoča, da letos kolesari in vas bo lovil in prehitel na progi, če si upate priti! ( izjava njegove žene ). 
P.S. Gospod Činč je zdaj v klubu " stric v ozadju " ( politično mafijska funkcija ).

Gospa Princess: nič ne more priti vmes, pridete vsekakor, ker smo kuharicam že prenesli vaše naročilo.

Truplo 08.05.2013 11:45
@lujzh:

Gospod Truplo, hvala za pohvalo našega maratona.
AMPAK POZOR: te proge še niste prevozili v takem zaporedju, ker je proga nova, do Fehringa v Avstriji in nato po lokalnih romantičnih potkah nazaj v Slovenijo. Klub ima novo vodstvo in zato nova proga, letos prvič ta proga, zato morate nujno priti.
Nekdanji predsednik g. Činč ( ki ste ga omenili ) pa sporoča, da letos kolesari in vas bo lovil in prehitel na progi, če si upate priti! ( izjava njegove žene ). 
P.S. Gospod Činč je zdaj v klubu " stric v ozadju " ( politično mafijska funkcija ).

Gospa Princess: nič ne more priti vmes, pridete vsekakor, ker smo kuharicam že prenesli vaše naročilo.

Preštudiral bom progo in jo na "suho" prevozil. Aja, mene ni treba vikati. Verjetno tudi v Avstriji ni v bližini Fehringa, Feldbacha, Jennersdorfa glavne ceste, kjer se jaz še nisem vozil. Tudi nekaj stranskih še poznam, če ne drugače s pohodov. V Prekmurju take ne najdeš.

 

Kar se tiče Romana, on mene ne more prehiteti, ker bom imel s sabo dokaj solidno elastiko in se zakačim zanj... pa bo vlekel oba, če bo norel, he, he...

 

Lep dan!

MajklNajt 08.05.2013 14:13

Veliki maraton je po novem res dolg 90 km ali je to zgolj tipkarska napaka? nasmeh
Hvala. 

lujzh 08.05.2013 14:32
@MajklNajt:

Veliki maraton je po novem res dolg 90 km ali je to zgolj tipkarska napaka? nasmeh
Hvala. 


Ja, dolgi je res 90 km.
Novi predsednik KK Tropovci ( organizator ) je malo čuden in je hotel, da bi bil dolgi čez 100 km. Upravni odbor ga je umiril in so se izpogajali za podaljšanje do 90 km. Od odziva kolesarjev je odvisno ali bo naslednje leto daljši od 100 km. Baje bo na 90 km vozil tudi predsednik KK Tropovci ;)

MajklNajt 08.05.2013 14:40

nasmeh
Se da videt kak višinski graf? Oziroma koliko je sploh višincev?

lujzh 08.05.2013 16:11

Jutri bom progo prevozil z Garminom in vam popoldne tu objavimo višinski profil in ostale podatke :)

MajklNajt 08.05.2013 16:20

Super, hvala!

martink 08.05.2013 16:24
@lujzh:

Spoštovani martink: od 20 km do 35 km se proga v Avstriji postopne vzpne iz 208 na 403 m nadmorske višine, nato se postopno spusti na 300 m in se pred vrnitvijo v Slovenijo pred mejnim prehodom Kuzma ponovno dvigne iz 300 m na približno 360 m na razdalji 4 km. Nato se zadnjih 30 km postopno spušča na začetnih 193 m nadmorske višine.

Hvala! smeh
Upam, da boste še zrihtali lepo vreme (sam da ni dež), pa se vidimo kul

Zajebanec 08.05.2013 17:38

zdaj pa še samo drugo leto naredite nazaj srednji maraton 54 km,ali koliko je že imel,ki je bil nekoč,ko smo se peljali na Grad,ker ta 90 km je za nas predolg in pretežek...33 km pa je malo premalo za nas "stare omladince"...nasmeh

morison 08.05.2013 18:23
@lujzh:

www.kktropovci.si/index.php/d ogodki/5-17-kolesarski-marato n -obcine-tisina/event_details 
Zemljevid proge :) 

Samo  ena  opomba  glede  na  zemljevid  proge  od  ST.  Ane  pa  do  Minihof  Liebau  pa  manjka, kar nekaj  krajev  kje  se  bo  še  vozilo  in  bi  jih  bilo  vredno  omeniti.
Naprimer  od  Kapfeinsteina  naprej  se  gre  kam  po  kateri  cesti, ravno  naprej  proti  Fehringu  ali  pa  desno  proti  Gutendorfu?
 

Truplo 08.05.2013 20:29
@Zajebanec:

zdaj pa še samo drugo leto naredite nazaj srednji maraton 54 km,ali koliko je že imel,ki je bil nekoč,ko smo se peljali na Grad,ker ta 90 km je za nas predolg in pretežek...33 km pa je malo premalo za nas "stare omladince"...nasmeh

... za nas ta prave "omladince" so maratoni od 110 do 150 km... res pa je, da to ni za mlade "omladince", katerim se strga po ravnem, he, he... kakor tebi!

Truplo 08.05.2013 20:53

Evo nekaj zgodovine, takole je bilo na cilju 2007. Ker sem vozil maraton, pač nekih "akcijskih" slik nimam:

 



uploaded


No, leta 2008 sem bil v "akciji" z Orbeo, vendar s fotoaparatom na trasi: nekaj utrinkov pred štartom:

 

uploaded


Nagovor "šefa":

 

uploaded


... in vodilni avto:

 

uploaded


... tudi kakšen znanec, znanka za poziranje se je našel/a:

 

uploaded


... malce trič-trača pred startom:

uploaded

 

... in vrvež velike množice... napetost je naraščala, obriti kolesarji so bili spredaj, ostali zadaj, he, he:

 

uploaded


... bodi dovolj za danes?



bigD 09.05.2013 22:39
Ex maj Dominik K. Si se našel na sliki. Nekam v stran si gledal.
lujzh 09.05.2013 23:13

connect.garmin.com/activity/3 10335680 - tukaj je natančen zemljevid in višinski profil :)

DOLŽINA 88 km ( po Garminu, po avtu 90 km ).

lujzh 09.05.2013 23:45
@morison:
@lujzh:

www.kktropovci.si/index.php/d ogodki/5-17-kolesarski-marato n -obcine-tisina/event_details 
Zemljevid proge :) 

Samo  ena  opomba  glede  na  zemljevid  proge  od  ST.  Ane  pa  do  Minihof  Liebau  pa  manjka, kar nekaj  krajev  kje  se  bo  še  vozilo  in  bi  jih  bilo  vredno  omeniti.
Naprimer  od  Kapfeinsteina  naprej  se  gre  kam  po  kateri  cesti, ravno  naprej  proti  Fehringu  ali  pa  desno  proti  Gutendorfu?
 


Spoštovani g. morison
na connect.garmin.com/activity/3 10335680 je zdaj proga natančno izrisana, prevoženo z Garminom.
Kaže pa Garmin 88 km, avto je pokazal 90 km, tako da zdaj uradno velja, da je dolgi 88 km.

lujzh 09.05.2013 23:51
@MajklNajt:

nasmeh
Se da videt kak višinski graf? Oziroma koliko je sploh višincev?


Spoštovani MajklNajt evo ga višinski profil: connect.garmin.com/activity/3 10335680

bucika 10.05.2013 00:00

bigD??? Kdo ali kaj si da tako VELIKO ime? 

1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI