Presekan plašč

Domov > Forum > Presekan plašč

Presekan plašč

SORTIRAJ PO:
Vauko 07.05.2013 20:09



uploaded



uploaded



uploaded



zanima me, če ima kdo izkušnje z presekanim plaščem na boku, plašč je za cestaka CONTI SUPER SPORT plašč ima komaj 500-600km, ali se da kako zakrpat oz. se splača do vulkanizerja ali ne...slike prilagam če imate kak nasvet ali naj ga dam na odpad. Hvala za odgovore.

chepson 07.05.2013 20:22

men jo je tud ob stran presekal,pa sem jo sam v kanto vrgu

mc 07.05.2013 20:26
Lahko ga s hitro pošto pošlješ proizvajalcu, da ti ga pravi in prav tako s hitro pošto vrne...Cena bo cca 50 €... Na Bike24 ti je nov 20 eur. Po mojem ga lahko tudi pri nas kje dobiš za ta dnar. Vsaka druga varjanta se mi zdi "No comment"...
jankokocevje 07.05.2013 20:32

Kakšne teme, da te kap. Prebiješ gumo in že nova tema. Zamenjaš plašč-kupiš novga...

Kakšne mate izkušnje....to je vprašanje

mastif 07.05.2013 21:01

No no....fantje so pač predlagali da se na takih stvareh ne špara. 

boyan64 07.05.2013 21:02

Vauko, dvomim da se vulkanizerji ukvarjajo z gumami za specialke. Če je večja poškodba je lahko ogrožena tudi tvoja varnost pri večjih hitrostih . Zato verjetno ne preostane drugega kor nov plašč. Saj dobiš dobrega že za kake 27 eur.
Vprašaj as trboje. Imajo akcijo za conti 4000s. 

Web 07.05.2013 21:02

Tisti ki za take stvari mečete plašče stran mi sam povejte kje se lahko poberejo :). Jaz to vse zvozim do platna. Sam pišite, bo strošek treningov kmalu veliko manjši :D

Popravila so različna včasih podložim za tako majhno luknjco samo fliko. Ponavadi zadostuje, drugače pa podložim usnje in zalijem malo z sekundnim lepilom. Da se tudi podložiti plastiko, toda ni tako uspešno, ker je treba malo eksperimentirat da ti robovi ne pregrizejo zračnice.

 

andrej74. 07.05.2013 21:06

Montelne flikam jaz takole:

uploaded




dr_IVOL 07.05.2013 21:23

Če ti pogleda zračnica ven čez luknjo potem najbolje da zamenjaš. Sicer ga vozi dalje.
Na tvojih fotkah izgleda da je luknja na notranji strani zelo majhna tako da lahko probaš čez nalepit majhno fliko če bo držala ali pa košček mehke plastike tako kot je napisal Web. Npr prozorni plastični ovitki za bančne kartice so ok za tako stvar..

Če ti ni predrago odšteti 20-30€ za novo gumo potem kupi novo sicer se boš vsakič spraševal kaj pa če...

Sicer pa je to dokaj splošen pojav na Continental in Schwalbe gumah ker imajo izredno tanke boke. Conti GP4000s sem takole presekal na kamnu po 20km uporabe. Zdaj teh problemov nimam več odkar vozim tubularje.

 

porto 07.05.2013 21:39

odrezi koscek od jogurtovega loncka.. lepilo za tabularje ali pa super atack in zalepi tole iz notranje strani..

 

Prince 07.05.2013 22:38

Kupiš nov plašč pa je mir... verjetno jih ne boš presekal 5 na sezono, če pa useka, je pač to smola.... menim, da ni vredno varčevati na račun varnosti... 

Web 07.05.2013 23:44

Če je panika, da bi ti usekala (pač če psiha ne da miru) jo montiraj na zadjo feltno. Tako tud če ti useka ne bo kakih polaganj. Pa še prej gre v kanto kot na prvi (se znuca).

Očitno bo treba eno temo odpret, da se pobira tako odpadno robo :)

Maratonac 08.05.2013 00:21

Zajeban je , če se pred sezono spufaš za oreng dnarje , pol se ti pa na obubožan  in praznen bicikl proračun zgodi tole. Sploh pa,  če imaš še nadzoni svet nad sabo.

Truplo 08.05.2013 06:40

Tudi sam sem pred dnevi dobesedno raztrgal gornji plašč v dolžini eno 0,3 cm ob strani. Ima to smisel nekako krpati...? Plašč je praktično nov... in meni glede na finančno situacijo pride prav vsak prišparan eur!

kosmata_noga 08.05.2013 11:22

image

Riki_ 08.05.2013 11:48

Mogoče kaj od Tip Top, obstaja za avto plašče: 

www.rematiptop.si/images/stor ies/katalogi/repa_mat_za_gume_ zracnice.pdf

Janja 08.05.2013 12:28

Po karalogu sodeč, obstajajo tudi namenske flike za kolesarske plače (s platnom, da se ne raztegnejo)
Tubeless rep-set 5060160 

Riki_ 08.05.2013 12:53
@janja:

Po karalogu sodeč, obstajajo tudi namenske flike za kolesarske plače (s platnom, da se ne raztegnejo)
Tubeless rep-set 5060160 


Na kateri strani si ti to našla?

iik 08.05.2013 14:16

Razpoko zašij s cvirnom, z notranje strani pa nalimaj eno večjo podolgovato fliko za zračnice, al pa daj samo kos "duct tape", pa bo za nadaljnih 2000 km.

Riki_ 08.05.2013 15:06
@janja:

www.rematiptop.si/images/stor ies/katalogi/kolesarski%20kat a log.pdf

stran 8


Bravo!, Hvala! Sem prebrskal celo njihovo stran (Bratov Židan 32, LJ) pa nisem našel tega kataloga, le kje si ga izbrskala?

Ta set pa vsebuje 3 okrogle krpe, s tkanino,  premera 30 mm + lepilo, cena pa je 3,59 € + DDV. Sem jih poklical in pravijo, da sedaj nimajo tega seta na zalogi. Kako je z naročanjem pa še ne vem, se bom pozanimal. Pravzaprav ta trenutek ne potrebujem, je pa dobro vedeti in lahko pride prav in tudi eno staro pnevmatiko pa bi lahko popravil.

Riki_ 08.05.2013 15:08
@iik:

Razpoko zašij s cvirnom, z notranje strani pa nalimaj eno večjo podolgovato fliko za zračnice, al pa daj samo kos "duct tape", pa bo za nadaljnih 2000 km.


Ja že, ampak samo če je razpoka na boku, če je pa na kotalni površini, potem pa te krpe, ki jih je našla Janja.

Truplo 08.05.2013 15:58
@Riki_:
@iik:

Razpoko zašij s cvirnom, z notranje strani pa nalimaj eno večjo podolgovato fliko za zračnice, al pa daj samo kos "duct tape", pa bo za nadaljnih 2000 km.


Ja že, ampak samo če je razpoka na boku, če je pa na kotalni površini, potem pa te krpe, ki jih je našla Janja.

Meni se je predrlo na boku. Da ne bi kupoval nekih dragih in količinsko večjih stvari (na vsaki dve, tri leta se mi zgodi kaj podobnega), kaj naj zalepim znotraj in s čim, da bo držalo. Kakor sem napisal, presekalo mi je v dolžini eno 3 mm.

Riki_ 08.05.2013 16:23
@Truplo:
@Riki_:
@iik:

Razpoko zašij s cvirnom, z notranje strani pa nalimaj eno večjo podolgovato fliko za zračnice, al pa daj samo kos "duct tape", pa bo za nadaljnih 2000 km.


Ja že, ampak samo če je razpoka na boku, če je pa na kotalni površini, potem pa te krpe, ki jih je našla Janja.

Meni se je predrlo na boku. Da ne bi kupoval nekih dragih in količinsko večjih stvari (na vsaki dve, tri leta se mi zgodi kaj podobnega), kaj naj zalepim znotraj in s čim, da bo držalo. Kakor sem napisal, presekalo mi je v dolžini eno 3 mm.

Sam takih šiviljskih izkušenj nimam in se zato ne upam svetovati. Če pa iik pravi, to pomeni, da ima on izkušnje in ve kaj "govori". Kaj nalepiti znotraj, iik je priporočal tole:

en.wikipedia.org/wiki/Duct_ta pe

... tega traka ne poznam, verjetno je (zelo) močen, če ga iik priporoča.


Te flike, ki jih je našla Janja, stanejo tri v setu z lepilom vred, 4,30 €, vsebujejo tkanino, torej so močne, in predvsem namenoma narejene za taka popravila. Malo je potrebno pomisliti na varnost, v pnevmatiki je 8 atm, mora biti tako popravljeno da je zanesljivo, drugače bolje nova pnematika.

Janja 08.05.2013 19:50

Malo iz izkušenj (sicer na gorcu, kjer so sicer manjši tlaki) malo pa splošne fizike...

Če je oblika plašča kot mora biti - brez "bule" je obremenitev stene kar

Razlika tlakov X radij plašča = napetost stene ali

stena je oslabljena za

Razlika tlakov X radij plašča X dolžina poka (vzporedno z feltno) = sila

 

pravokotno na feltno ne znam tako enostavno napisati izraza - guma ni povsod enaka, a velikostni razred sile je tam tam

 

(če vstaviš razliko tlakov v atm in vse ostalo v cm - dobiš "ekvivalent sile" v kg)

 

Če raztrgnine niso dolge to silo (mirno) prenese tkanina v plašču pred in za raztgnino - če ni izbokline.

 

Pri izboklini se pa večina te dodatne obremenitve kompenzira lokalno na robu razrgnine/seka,  in se trga naprej - s tem se dolžina razrgnine podaljšuje in bum. Pa še na robu raztrgnine - pretrgnine je že tako malo oslabljeno.

 

Zato deluje tista rešitev z papirnim dolarjem (ali silver/duck  tapom ali bolje konec plastične tube prekrit z silver tapom - upogne se v po gumi - radialno, prepreči pa izboklino).

 

Zato tudi pri flikah, da učinkovito prevzamejo vsaj del obremenitve - čim manj raztegljive (tiste iz ta poceni kompletov so za plašč boljše kot tip-top za kolesarke zračnice).

V enih (ne tiptop) kompletih se na dnu škatlice najde tudi pravokotni kos nekakšne ojačane gume, včasih samolepilne.

 

Pa, če se začne delati izboklina - se jaz ne bi več vozila.

 

 

Vauko 08.05.2013 20:01

sj se ne vozm več, s tem plaščem ne, itak da sm dau novga gor, sam sm pa mal študiru, da bi tega ponucu za drug let za začetek sezone al pa na koncu, tko da hvala vsem za nasvete in komentarje

iik 09.05.2013 08:49
@Riki_:
@Truplo:
@Riki_:
@iik:

Razpoko zašij s cvirnom, z notranje strani pa nalimaj eno večjo podolgovato fliko za zračnice, al pa daj samo kos "duct tape", pa bo za nadaljnih 2000 km.


Ja že, ampak samo če je razpoka na boku, če je pa na kotalni površini, potem pa te krpe, ki jih je našla Janja.

Meni se je predrlo na boku. Da ne bi kupoval nekih dragih in količinsko večjih stvari (na vsaki dve, tri leta se mi zgodi kaj podobnega), kaj naj zalepim znotraj in s čim, da bo držalo. Kakor sem napisal, presekalo mi je v dolžini eno 3 mm.

Sam takih šiviljskih izkušenj nimam in se zato ne upam svetovati. Če pa iik pravi, to pomeni, da ima on izkušnje in ve kaj "govori". Kaj nalepiti znotraj, iik je priporočal tole:

en.wikipedia.org/wiki/Duct_ta pe

... tega traka ne poznam, verjetno je (zelo) močen, če ga iik priporoča.


Te flike, ki jih je našla Janja, stanejo tri v setu z lepilom vred, 4,30 €, vsebujejo tkanino, torej so močne, in predvsem namenoma narejene za taka popravila. Malo je potrebno pomisliti na varnost, v pnevmatiki je 8 atm, mora biti tako popravljeno da je zanesljivo, drugače bolje nova pnematika.


Do zdaj sem zašil tri take plašče, dva zase in enga (Swalbe ultremo) za prijatelja in so vsi kr zdržali. Kar drži razpoko da se ne odpre je cvirn in ne flika, zato kakovost flike ni tako pomembna. Lahko je flika za zračnico ali pa tale "duct tape". Začasno (do doma) pa problem lahko rešiš brez šivanja tudi če daš noter ovoj od energijske ploščice.

Maratonac 28.05.2014 16:31

Prejšnji teden sem prerezal na boku 5mm plašč in zračnico,   ki bi moral narediti vsaj še 10.000 km. Za priti domov sem zalepil tip-top na notranji strani .Bilo mi ga je škoda , pa sem šel danes v Velo in sem dobil samolepljive platnene krpe , ki so debele in močne tako , kot sam plašč in se nalepijo po celi notranji strani v dolžini 7.5cm. Po moje to povsem zadostuje , da se tako popravljen plašč uporablja vsaj še eno sezono , če ne že dve. Krpe so znamke  Park Tool TB-2 z ceno 4 € - vpaketu 3kom. Dobro je imeti to seboj tudi na vsakdanji turi , kajti s tem flikami sigurno prideš vsaj domov. Mere flik 7.5cm x 4.5 cm.Kupil v Velotu -Črnuče.

SODROVC 28.05.2014 18:19

Dve sezoni? O ja, sam km mora bit bolj mal, ne?zarečeni kruh Meni je tudi žal še dober plašč vreči stran, pa se včasih oglasim pri enem vulkanizeju. Dobr zrihta.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI