KAKO PRIDOBITI TEŽO

Domov > Forum > KAKO PRIDOBITI TEŽO

KAKO PRIDOBITI TEŽO

SORTIRAJ PO:
Bgolob 19.05.2013 13:21

Imam 55,5 kil velik sem 171 cm. Rad bi se zredil vendar se me nič ne prime....Jem zajtrk kosilo in večerjo vendar nič ne pomaga...jem zelo kalorično hrano. Zanima me kaj naj jem da bom pridobil težo

peciklist 19.05.2013 13:26

Na kolesarskem forumu sprašuješ kako pridobiti težo? O.O pa 55kil je idealno za tvojo višino..

blaz 19.05.2013 13:31

Kaj bi dal za tvoj "problem".... :) :)   boš moral pogledat na kakšen maxximum portal/forum oz. kaj podobnega.

LukecKukec 19.05.2013 13:53

Pravilna kombinacija beljakovin (WHEY), OH (maltodekstrin) in maščob (ter seveda vitaminov in mineralov). Lahko jih kupiš posamezno in si mešaš pripravke sam, lahko pa dobiš že pripravljene različice (gainerji). Če si suh je bolj primeren "kaloričen" gainer, ker vsebuje več OH napram beljakovinam. Za nadaljno pridobivanje mišične mase so še potem nadaljni pripravki kot so BCAA, kreatin itd.

Sicer pa je za zajtrk pomemben velik vnos OH, vendar so kakšni ovseni kosmiči v kombinaciji z medom čisto dovolj. Če ti paše lahko spiješ še proteinski šejk. Pred vadbo je zopet pomembno telo napolniti OH, v tem primeru se priporočajo takšni sladkorji, ki se postopoma izločajo in s tem dajejo energijo skozi celoten trening (tu pride v poštev malodekstrin). Sicer pa pred vadbo kakšni špageti s tuno ali kaj z rižem. Po treningu pa zopet proteinski napitek za regeneracijo in seveda bolj "masten" obrok (jaz se nikoli ne branim pice). Pred spanjem se beljakovinam izogibaj, saj "obremenijo" organizem s tem ko se presnavljajo. Se pa priporočajo npr. obloženi kruhki s pršutom, popečena piščančja prsa...

KAVITATOR+ 19.05.2013 13:59

zajterk na polno (kosmiči, jajca, sadje)
malica na polno (pizza, dunajc, solata...)
po vadbi pizzza
pred spanjem skuta ali ribji namaz, kruh

miha- 19.05.2013 14:03
@LukecKukec:

Pravilna kombinacija beljakovin (WHEY), OH (maltodekstrin) in maščob (ter seveda vitaminov in mineralov). Lahko jih kupiš posamezno in si mešaš pripravke sam, lahko pa dobiš že pripravljene različice (gainerji). Če si suh je bolj primeren "kaloričen" gainer, ker vsebuje več OH napram beljakovinam. Za nadaljno pridobivanje mišične mase so še potem nadaljni pripravki kot so BCAA, kreatin itd.

Sicer pa je za zajtrk pomemben velik vnos OH, vendar so kakšni ovseni kosmiči v kombinaciji z medom čisto dovolj. Če ti paše lahko spiješ še proteinski šejk. Pred vadbo je zopet pomembno telo napolniti OH, v tem primeru se priporočajo takšni sladkorji, ki se postopoma izločajo in s tem dajejo energijo skozi celoten trening (tu pride v poštev malodekstrin). Sicer pa pred vadbo kakšni špageti s tuno ali kaj z rižem. Po treningu pa zopet proteinski napitek za regeneracijo in seveda bolj "masten" obrok (jaz se nikoli ne branim pice). Pred spanjem se beljakovinam izogibaj, saj "obremenijo" organizem s tem ko se presnavljajo. Se pa priporočajo npr. obloženi kruhki s pršutom, popečena piščančja prsa...

prašek na prašek na prašek....

Jej več obrokov in bolj kaloričnih, druge ni:)

LukecKukec 19.05.2013 14:39
@miha-:
@LukecKukec:

prašek na prašek na prašek....

Jej več obrokov in bolj kaloričnih, druge ni:)

Ja, praški so in bodo stalnica pri pridobivanju (mišične) mase. Stvar posameznika je, ali jih bo jemal ali ne, jaz mu samo povem kako to delajo "bodybuilderji". Sicer pa vnos čim bolj kalorične hrani ni rešitev. Kot prvo se začnejo nabirati maščobne zaloge (problem so tiste med organi in ne vsem znani "vamp"), kot drugo pa težka oz. kaloriča hrana po nepotrebnem obremenjuje telo, ki ima tako manj energije za npr. trening.

KAVITATOR+ 19.05.2013 14:48

zgoraj sem pozabil še dodat vadba z utežmi 

AndrejZ 19.05.2013 16:37

Praški niso nobena stalnica pri pridobivanju mišične mase. Zadeti moraš številke makrohranil (zelo preprosto), kako boš pa to dosegel je pa tvoja stvar. Dobro izhodišče bi bilo nekje 400gOH, 70-80gM, 100gB. Izhajaš lahko iz tega in številke prilagajaš glede na težo in počutje. Seveda pa lahko ješ tudi v stilu vse kar pride pod roke in čim več tega; mogoče boš tudi pridobil na teži, vsekakor pa to ni optimalno.

boco 19.05.2013 17:40
@Bgolob:

Imam 55,5 kil velik sem 171 cm. Rad bi se zredil vendar se me nič ne prime....Jem zajtrk kosilo in večerjo vendar nič ne pomaga...jem zelo kalorično hrano. Zanima me kaj naj jem da bom pridobil težo

..blagor tebi, pijem vodo, jem kosmiče in se redim......jok

sebastjan704 19.05.2013 17:43

dost pred tv-jem in čips uspeh zagotovljen:)

miha- 19.05.2013 17:45
@boco:
@Bgolob:

Malo več kolesari pa bosmeh

Truplo 19.05.2013 17:48
@boco:
@Bgolob:

... jaz pridobivam od zraka! jok

ponovca 19.05.2013 17:54
B golob ce si za biznis ti jaz iz srca podarim mojih 10kg.
Nsimo 19.05.2013 18:18
@Bgolob:

Kvalitetno se "zrediti" (mišična masa) je enako težko kot kvalitetno shujšati (izgubiti špeh, ohraniti čim več mišic). Verjetno spadaš med tiste trlice, ki se jih zaradi genetike težko prime špeh ali mišice, in si predispoziran za vzdržljivostnega športnika. Zavedaj se prednosti (boš letel v klance bolj kot mišičnjaki), pa tudi slabosti (ravnina, šprint, spust).

Ne obremenjuj se preveč s svojim izhodiščem, ampak probaj izkoristit svoje naravne danosti, ki so idealne za kolesarstvo in ne poizkušaj na silo spreminjati svoje narave. Če pa želiš dobro izgledat na plaži pa pejt v fitnes, vendar boš na kolesu potem vlekel mrtvo težo pa tudi za mišice boš precej bolj garal kot kakšen explozivni športnik.

MihaMedica 19.05.2013 18:22

uploaded

Men gre tkole ziher gor: burek+pivo kul

Bgolob 19.05.2013 20:51
@sebastjan704:

haha....tole si se pa hudu zmotu....kukr sm jst čipsa poju ga vi usi skup tlele niste :D

U2TheEdgeU2 19.05.2013 20:53
@MihaMedica:

uploaded

Men gre tkole ziher gor: burek+pivo kul

I like your style of thinking :D

Bgolob 19.05.2013 20:54
@Nsimo:
@Bgolob:

Kvalitetno se "zrediti" (mišična masa) je enako težko kot kvalitetno shujšati (izgubiti špeh, ohraniti čim več mišic). Verjetno spadaš med tiste trlice, ki se jih zaradi genetike težko prime špeh ali mišice, in si predispoziran za vzdržljivostnega športnika. Zavedaj se prednosti (boš letel v klance bolj kot mišičnjaki), pa tudi slabosti (ravnina, šprint, spust).

Ne obremenjuj se preveč s svojim izhodiščem, ampak probaj izkoristit svoje naravne danosti, ki so idealne za kolesarstvo in ne poizkušaj na silo spreminjati svoje narave. Če pa želiš dobro izgledat na plaži pa pejt v fitnes, vendar boš na kolesu potem vlekel mrtvo težo pa tudi za mišice boš precej bolj garal kot kakšen explozivni športnik.

Ne potrebujem fitnesa...delam workout na drogu

Therion 19.05.2013 21:17
@Bgolob:
@sebastjan704:

haha....tole si se pa hudu zmotu....kukr sm jst čipsa poju ga vi usi skup tlele niste :D

Mladenič Bgolob, pri tvojih 16.tih še živeti nisi pričel, kaj šele, da bi pojedel toliko čipsa kot vsi tukaj. Ne vem, kdo tukaj želi oz. povprašujem po nasvetih in kdo se tukaj v nekem slabem okviru norčuje z ostalih. Poslušaj kdaj kako ti kdo svetuje. Neglede na to, da je sama vloga čipsa postranska, se zavedaj, da imaš še vedno močno razburkan metabolizem in da bo še kar nekaj časa preteklo, da bodo rezultati.

Pa srečno!

Bgolob 19.05.2013 21:47

Pa saj to je biv sam hec...ni treba vse komentarje tako resno jemat :)

Maratonac 19.05.2013 21:48

Jaz sem imel pri 7 letih diagnozo podhranjen in tako do regrutacije , ko sem šel skozi glih za glih z 61kg z 176cm  V vojsko sem šel z 63.5 kg nazaj sem se pa vrnil z 75kg. Jedli smo pa samo zelje  pasulj in grah. Kolesariti sem začel pa zaradi 105kg teže. Pa nisem nič špecialnega jedu , tko da bodi srečen na svojih 55 kg , kar je odlično izhodišče za naprej. Kot je rekel pred menoj , metabolizem bo vse naredil sam , ti sam treniri , da boš dobil mišice.

Bgolob 19.05.2013 22:04

Zanima me še če je spanec zelo pomemben pri kolesarjenju

Tinka 19.05.2013 22:38

Ne, sploh če vozš DOS...

gorann316998 19.05.2013 22:48
@Bgolob:

jej vec kot pa porabis

gorann316998 19.05.2013 22:49
@boco:
@Bgolob:

haha, cak da pridemo do cevapov

kosmata_noga 19.05.2013 22:53
@gorann3:
@Bgolob:

jej vec kot pa porabis

Preverjen komentar iz prve roke. ;)

gorann316998 19.05.2013 22:57

heh, sam da jest nikol nisem biu presuh

boco 20.05.2013 20:33
@gorann3:
@boco:
@Bgolob:

haha, cak da pridemo do cevapov

....pa beerkaže jezik

andrej74. 20.05.2013 22:18

uploaded

1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI