nastavitev števca

Domov > Forum > nastavitev števca

nastavitev števca

SORTIRAJ PO:
Bgolob 20.05.2013 19:26

Dobil sem števec od prijatelja. Vse sem lepo zmontiral tako kot treba....zdaj pa je en problem, nekdo mi je rekel da moram v števec nastaviti obseg kolesa, vendar nevem kam se to vnese...navodil ali model števca nimam. Ko prižgem števec se mi pokaže štirimestna številka zanima me ali moram tukaj vnesti obseg kolesa(ta štirimestna številka se vsakič resetira, ko znova začenem števec)

fuego 20.05.2013 19:58

Na števcu sigurn piše kater model je, potem pa v google-a vpisat in najt navodila.

Bgolob 20.05.2013 20:22

Nič ne piše...lahko pa slikam pa tu objavim če bo kaj pomagalo

R0k 20.05.2013 20:24

Primer1: Vzam v roke kredo in nared ravno črto na tleh pol se pa used na bicikl, poravnaj ventilček s tlemi, naslon se na balanco in zapel tolk naprej, da narediš cel krog in bo ventilček spet vodoravno s tlemi. Potem samo zmeriš to razdaljo v mm.

Primer 2: V kolikor ti je to pretežko pa lahko vzameš meter v roke zmeriš premer gume (spet v mm) in daš krat pi nasmeh. (ta primer pride sam v poštev pri 5+barih, pri manjšem tlaku se guma "uleže" na cesto in tako zgubiš par mm. V približno 100km boš meu +/- 1km razlike).

bpesan 20.05.2013 20:48

Verjetno ima števec kakšne tipke, poskusi priti v setup. Ali pa vzami ven baterijo za nekaj časa, da se števec resetira. Po vstavitvi baterije bi ti moral števec sam ponuditi setup oz. vpis obsega kolesa (vsaj pri večini, tudi no name, števcih je tako).

Obseg, ki ga vpišeš dobiš tako kot je napisal @R0k za primer 1, vendar brez množenja s pi (s pi množiš premer kolesa), ali kot primer 2 (tokrat pa z množenjem s pi).
 

R0k 20.05.2013 21:32
@bpesan:

Verjetno ima števec kakšne tipke, poskusi priti v setup. Ali pa vzami ven baterijo za nekaj časa, da se števec resetira. Po vstavitvi baterije bi ti moral števec sam ponuditi setup oz. vpis obsega kolesa (vsaj pri večini, tudi no name, števcih je tako).

Obseg, ki ga vpišeš dobiš tako kot je napisal @R0k za primer 1, vendar brez množenja s pi (s pi množiš premer kolesa), ali kot primer 2 (tokrat pa z množenjem s pi).
 

Še sreča, da si dobr pogledu nasmeh

 

Pri prvem ne rabiš množit s pi... se opravičujem za napako v zadregi

bikebook 26.05.2013 00:20

Morda bo ta video pomagal.

 

www.youtube.com/watch?v=enIUX onFrQI &list=UUfSg9aN0OZd3imEQbDu gC3g &index=21

 

 

tomaz.pirnat 26.05.2013 14:33

lepo je napisal da se mo ob resertiranju pojavi 4 mestna številka in pri večini števcev tam vneseš obseg kolesa tko da bo po mojem pri tvojem isto pol pa se mal pelji po ulici pa boš vido kolko ti bo kazal al pa da greš na atletski štadion pa narediš par krogov pa vidiš če maš vredo nastavljeno... nikoli pa ne bo kazal povsem točno po mojem pa je že dovolj natančno če na 100m fali 1 m ! 

Ferdo 19.03.2015 20:35
@bikebook:

Morda bo ta video pomagal.

 

www.youtube.com/watch?v=enIUX onFrQI &list=UUfSg9aN0OZd3imEQbD u gC3g &index=21

 

 


Odličen način !  Bom kar tega uporabil, oče namreč jamra da se mu zdi da naredi več kilometrov kot dejansko smeh

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI