POHITRITEV GORCA

Domov > Forum > POHITRITEV GORCA

POHITRITEV GORCA

SORTIRAJ PO:
Bgolob 21.05.2013 14:23

Doma imam gorca ki gre zelo počasi...razmišljal sem o zamenjavi gum zamenjal bi jih ztreking gumami(če je sploh možno) Zanima me ali bi se pri hitrosti kaj poznalo?

 

Bgolob 21.05.2013 14:31
@macscott:

...tole bo čist v redu, za asfalt in MAKADAM......www.bike-discount.de/shop/k36 1/a30407/double-fighter-ii-se m islick-19-wire.html...GLEJ VELIKOST 26 COL

Haha kaj mi objavljaš ta kolesa za 3000 € :D

 

fiti 21.05.2013 14:31

Lahko jih zamenjaš z ožjimi pnevmatikami (npr 26 x 1.125). Treking pnevmatike so 28", zato ne bodo šle na tvoje obroče. Na hitrosti se bo zagotovo nekaj poznalo. Izbira je ogromna, predlagam ti, da se oglasiš v kakšni bolj založeni trgovini s kolesarsko opremo ali pa poglej po spletu.

macscott 21.05.2013 14:32

.....www.bike-discount.de/shop/k36 1/a30407/double-fighter-ii-sem islick-19-wire.html

 

 

napaka v sistemu.....lp

 

lopow 21.05.2013 14:42

Jaz sem na mojem gorcu, pred specijalko gor zmontiral Ritchey Tom Slick 1.0. Razlika je bila očitka tako, da mi je na ravnini kar zmanjkovalo prestavm zato sem potem kupil specijalko :)
 

Bgolob 21.05.2013 15:00
@fiti:

Lahko jih zamenjaš z ožjimi pnevmatikami (npr 26 x 1.125). Treking pnevmatike so 28", zato ne bodo šle na tvoje obroče. Na hitrosti se bo zagotovo nekaj poznalo. Izbira je ogromna, predlagam ti, da se oglasiš v kakšni bolj založeni trgovini s kolesarsko opremo ali pa poglej po spletu.

Zdaj bom mojega gorca prvič peljal na pregled...sicer je kar dobro kolo...diski, dobro uzmetenje..Uprašal bom če je kakšna varjanta da bi mi kolo predelali v treking ali pa samo zamenjali gume

superh1k 21.05.2013 15:18

Bgolob : da se seveda z modifikacijo bremz. Jest sem svojga starega gorca z 26" gumami uspešno sparil z 28" poltabularji

Začetno stanje 

Obroči so preveliki za zavorne gumice

uploaded



uploaded




Ploščica za prilagoditev


uploaded



uploaded



Končna oblika


uploaded



uploaded



uploaded




Torej, SE DA .

Obstaja tudi Mavic-ov brake adapter www.xtracycle.com/cargo-bicyc les/xtracycle-cargo-accessorie s/small-parts/v-brake-adapter- 700c.html . Seveda potrebuješ 2 komada (sprednji in zadnji)


Cheers



 

fuego 21.05.2013 17:49

Ne vem zakaj bi hotel iz gorca naredit cestaka? Gorskega kolesa se ne da pohitrit. Lahk zamenjaš gume, to je še najmanjši problem. Še vedno pa ti bo po ravnem zmanjkal prestav, da ne govorimo o aerodinamiki. Če se hočeš vozit hitro po asfaltu ti preostane samo, da nabaviš specialko. Se rabljene že dobijo od 300€ naprej.

anubis 21.05.2013 20:20

Zakaj ga ne bi predelal kar v Boeing 777. Mater kaj bi to šibalo...

Bgolob 21.05.2013 20:37
@fuego:

Ne vem zakaj bi hotel iz gorca naredit cestaka? Gorskega kolesa se ne da pohitrit. Lahk zamenjaš gume, to je še najmanjši problem. Še vedno pa ti bo po ravnem zmanjkal prestav, da ne govorimo o aerodinamiki. Če se hočeš vozit hitro po asfaltu ti preostane samo, da nabaviš specialko. Se rabljene že dobijo od 300€ naprej.

Ja zato ker nimam dnarja za specjalko...

andrej74. 21.05.2013 20:43

 

Tud jaz se s svojim predelanim fullyjem rad preganjam po travniku za hišo.


uploaded






peciklist 21.05.2013 21:18
@Bgolob:
@fuego:

Ne vem zakaj bi hotel iz gorca naredit cestaka? Gorskega kolesa se ne da pohitrit. Lahk zamenjaš gume, to je še najmanjši problem. Še vedno pa ti bo po ravnem zmanjkal prestav, da ne govorimo o aerodinamiki. Če se hočeš vozit hitro po asfaltu ti preostane samo, da nabaviš specialko. Se rabljene že dobijo od 300€ naprej.

Ja zato ker nimam dnarja za specjalko...

Delat pejt..

fiti 21.05.2013 21:24
polno vas je primitivcev, zalostno. Peciklist tvoj komentar je popolnoma neprimeren, Anubis tvoj pa nic boljsi.

Bgolob naj ti trapasti komentarji ne vzamejo poguma, kot si rekel vprasaj na servisu, ce ne bo slo ti se vedno preostanejo ozji plasci.

peciklist 21.05.2013 21:26

Nevem kaj je tukaj neprimernega? Bližajo se poletne počitnice časa bo imel malo morje s počitniškim delom si lahko z lahkoto zasluži dovolj za specialko.

anubis 21.05.2013 21:36
@fiti: polno vas je primitivcev, zalostno. Peciklist tvoj komentar je popolnoma neprimeren, Anubis tvoj pa nic boljsi.

Bgolob naj ti trapasti komentarji ne vzamejo poguma, kot si rekel vprasaj na servisu, ce ne bo slo ti se vedno preostanejo ozji plasci.

Tvoj je pa svetski...

Bgolob 21.05.2013 21:45
@peciklist:

Nevem kaj je tukaj neprimernega? Bližajo se poletne počitnice časa bo imel malo morje s počitniškim delom si lahko z lahkoto zasluži dovolj za specialko.

Lej ti štramle...MI BOŠ TI PLAČOV PREVOZ ZA U LUBLANO AL PA NOV MEST? V naših krajih se ne dobi tko zlahka šihta. Lansko leto sem delov 2 mesca od 5 zjutraj pa do 17:00 cele dneve sem prekrival strehe na 30 stopinjah  nakoncu sem dobil 500 € pa še to sem čakal 4 mesce da sem jih dobil poleg tega sem si moral plačevati sam malco in prevoz...pa brez zamere

Bgolob 21.05.2013 21:48
@anubis:

Zakaj ga ne bi predelal kar v Boeing 777. Mater kaj bi to šibalo...

KERI HUD KOMENTAR!!!! SEM ZDAJ LAHKO TVOJ PRIJATELJ?

peciklist 21.05.2013 21:53
@Bgolob:
@peciklist:

Nevem kaj je tukaj neprimernega? Bližajo se poletne počitnice časa bo imel malo morje s počitniškim delom si lahko z lahkoto zasluži dovolj za specialko.

Lej ti štramle...MI BOŠ TI PLAČOV PREVOZ ZA U LUBLANO AL PA NOV MEST? V naših krajih se ne dobi tko zlahka šihta. Lansko leto sem delov 2 mesca od 5 zjutraj pa do 17:00 cele dneve sem prekrival strehe na 30 stopinjah  nakoncu sem dobil 500 € pa še to sem čakal 4 mesce da sem jih dobil poleg tega sem si moral plačevati sam malco in prevoz...pa brez zamere

V takih rovtah kot živim jaz ne živi noben pa se najde delo če ga iščeš,ne pričakuj da bo padlo iz neba..Drugače so pa mesečne vozovnice za vlak zelo poceni.

Bgolob 21.05.2013 22:08
@peciklist:
@Bgolob:
@peciklist:

Nevem kaj je tukaj neprimernega? Bližajo se poletne počitnice časa bo imel malo morje s počitniškim delom si lahko z lahkoto zasluži dovolj za specialko.

Lej ti štramle...MI BOŠ TI PLAČOV PREVOZ ZA U LUBLANO AL PA NOV MEST? V naših krajih se ne dobi tko zlahka šihta. Lansko leto sem delov 2 mesca od 5 zjutraj pa do 17:00 cele dneve sem prekrival strehe na 30 stopinjah  nakoncu sem dobil 500 € pa še to sem čakal 4 mesce da sem jih dobil poleg tega sem si moral plačevati sam malco in prevoz...pa brez zamere

V takih rovtah kot živim jaz ne živi noben pa se najde delo če ga iščeš,ne pričakuj da bo padlo iz neba..Drugače so pa mesečne vozovnice za vlak zelo poceni.

Če pol ti v takih routah živiš pol buhve kje šele js...js sm iskov delo preko študentskega servisa in nisem nič našel....kar se pa tiče vlaka...jaz sem oddaljen od postaje 13 kilometrov...nevem če se tebi zdi mesečna karta za vlak poceni (20 evru) za mene ni poceni...poleg tega da moram plačevati sam naročnino za telefon, in malico v šoli...vse skupaj 70 €

peciklist 21.05.2013 22:24

Amm za info ti mesečna velja čez cele počitnice(junij,julij,avgust ) če jo plačaš junija ker si dijak. In 13km sploh ni daleč to je 25minut s kolesom..

fuego 21.05.2013 22:25

Če je pa mesečna res 20€ potem je pa res poceni. Ko sem še imel malo dlje službo in sem se vozil z avtom so bili stroški vedno okol 130€.
A MTB-ja si si kupil ali si ga dobil? Na tvojem mestu bi ga prodal in še mal našparal ter kupil specialko. Sam sem tudi pred leti kupil rabljeno specialko za okol 300€ pa je mela gor že Shimano 105. Karbonci so pa res precej dražji. 

anubis 21.05.2013 22:26
@Bgolob:
@anubis:

Zakaj ga ne bi predelal kar v Boeing 777. Mater kaj bi to šibalo...

KERI HUD KOMENTAR!!!! SEM ZDAJ LAHKO TVOJ PRIJATELJ?

Seveda, ti bom posodil mojega treka...mežik

Bgolob 21.05.2013 22:29
@peciklist:

Amm za info ti mesečna velja čez cele počitnice(junij,julij,avgust ) če jo plačaš junija ker si dijak. In 13km sploh ni daleč to je 25minut s kolesom..

Hvala za informacijo

Bgolob 21.05.2013 22:39
@fuego:

Če je pa mesečna res 20€ potem je pa res poceni. Ko sem še imel malo dlje službo in sem se vozil z avtom so bili stroški vedno okol 130€.
A MTB-ja si si kupil ali si ga dobil? Na tvojem mestu bi ga prodal in še mal našparal ter kupil specialko. Sam sem tudi pred leti kupil rabljeno specialko za okol 300€ pa je mela gor že Shimano 105. Karbonci so pa res precej dražji. 

Hja...da ti povem kako je blo...js sm šel v trgovino in reku da bi rad kupu MTB ki bo biu mal bl vzdržen da bom lahko čez kakšen robnik skoču :p...predlagali so mi tegale 4.bp.blogspot.com/-Op1-50sfjp M/TlJ1ZCZyvKI/AAAAAAAAAM0/Ku5 R xKa_rnQ/s1600/DSC00250.JPG pa sem ga tudi kupil(sam) ta kolo je zdaj star pol leta...ko sem ugotovil da kolo ni niti malo vzdržljivo sem ga takoj dau na bolho...ko so starši zvedl da sem ga dau na bolho sta čist ponorela...zato sem moral nažalost preklicati oglas, zdaj pa sem se začel malo bolj ukvarjati z kolesarstvom vendar me vse mine ko moj kolo ni gre nikamor....vrtim kukr moram po ravnini pa še zdaj gre zelo počasi zato sem se tudi odločil da bi vsaj gume zamenjal ali še kaj drugega da bi se vsaj malo poznalo pri hitrosti (kolo je drugače bil 440 €) kolo je zname FOCOS whistler

extreme 21.05.2013 23:13

Ti samo daj malo ožje gume gor in je to to, vendar ne pa dati spet preozkih, ker potem kolesa ne boš mogel uporabiti za kakšno furo na kak hrib mežik Mam podobno kolo pa leti kar dobro, ti samo treniraj, pa bo tudi kolo postalo hitrejšo kaže jezik jaz imam gor Mischelin country and rock gume pa so odlične, tako kot po asfaltu kot tudi za po terenu.

Bgolob 22.05.2013 07:56
@extreme:

Ti samo daj malo ožje gume gor in je to to, vendar ne pa dati spet preozkih, ker potem kolesa ne boš mogel uporabiti za kakšno furo na kak hrib mežik Mam podobno kolo pa leti kar dobro, ti samo treniraj, pa bo tudi kolo postalo hitrejšo kaže jezik jaz imam gor Mischelin country and rock gume pa so odlične, tako kot po asfaltu kot tudi za po terenu.

Ok
superh1k 22.05.2013 08:41

Bgolob: glede na to da imaš disk bremze, ti priporočam, da greš z eno gumo(feltno) v najbližjo kolesarsko trgovino in nabaviš najtanjše gladke plašče in pripadajoče zračnice, ki še pašejo gor. 

Boš prišel najceneje skozi in brez predelav.

Druga varijanta je seveda nabava 28" felten + plašči +zračnice +diski + zadnji verižnik. Pa pol samo menjaš.


Cheers 

macscott 22.05.2013 09:25

,...pa nepozabit osnovno stvar, iz gorca ne bo nikoli cestno (in obratno) in tud ni namenjeno samo za asfalt, je namreč  GORC. Tud če maš zelo tanke gume, nikoli ne boš dosegal  hitrosti treka ali cestnega. Do nekje 40km/h (realno 35, pri več kot 100km razdalje)) je še možno slediti skupini, vendar v zavetrju in odvisno od osla na kolesu (kondicija)....za take stavri pač moraš imet gorca in cestnega (ali treka).

fuego 22.05.2013 09:44

Jaz sem pred leti, ko sem opazil, da vozim več po asfaltu kot po makadamu, namontiral na mojga Specija Rock and road gume. Se je dalo kr hitro peljat po makadamu pa je že blo tak tak, ker je bil slab oprijem. Je pa treba gonit kr na hudi kadenci, če hočeš, da gorc kam gre po ravnini, ker ti zmanjka prestav. Pa še problem gorca je njegova teža, aerodinamika... Tut ko boš mel tanke gume gor se pejt peljat z nekom, ki bo mel specialko. Boš videl kako bo on hupser kar preskočil. Pa ko se boš peljal proti vetru, te bo veter zaradi višje in širše balance tudi precej bolj oviral kot na specialki. Da ne govorim o tem, da je na specialki lažje držat neko konstantno hitrost. Pri specialki se pozna aufzicanje, pri gorcu pa je preveč izgub, ker se kljub temu, da imaš zaklenjeno vilco, kolo še vedno preveč ziba. Če te res zanima cestno kolesarjenje začni počasi šparat za in si kup eno ornk specialko. Sam imam sedaj oba, na Specija sem namontiral  Geax gume, ki se jih da kamot napumpat čez 3 bar-e in se da z njimi tut po asfaltu kr hiter peljat, na makadamu jih pa mal spustiš pa tut dobr primejo. Ne morš iz Jeep-a nardil SLK-ja.

areh 22.05.2013 10:21

Jap, tud metalci so prešli med specjalkarjezapečateno
lPA

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI