kolesarski čevlji - noga zaspi

Domov > Forum > kolesarski čevlji - noga zaspi

kolesarski čevlji - noga zaspi

SORTIRAJ PO:
5roses 04.06.2013 09:13

Pozdravljeni,

Po cirka dveh urah kolesarjenja me začnejo kolesarski čevlji stiskat in v stopalah ni več prekrvavitve, tako da sem prisiljen čevlje sezut. Bolečina se začne pojavljat na prednjem delu stopala, kjer pritiskaš na pedal. Čevlje imam dvoje, zadnje sem kupu celo malo večje, ampak ne pomaga nič. Poskusu sem tudi z vložki a neuspešno. So pa to čevlji za specialko.
Hvala za komentarje. Lp

_skot_ 04.06.2013 09:21

Po mojem je kriv sedež in ne čevlji...

ANQUETIL 04.06.2013 09:21

Nekateri proizvajalci izdelujejo čevlje za širša stopala - wide modeli.

fuego 04.06.2013 09:22

Da nimaš ti preveč zategnjene pasove na čevljih?

pene 04.06.2013 09:24

sem imel podobne težave (čevelj Shimano R132). zna bit, da imaš široko stopalo v sprednjem delu podplata in (pre)ozek čevelj - poskusi kak northwave, DMT, morda Bontrager. pomaga pa, če med vožnjo vsake toliko odpneš nogo s pedala in malo streseš nogo. Lahko pa je vzrok tudi to, da nimaš prav nastavljene blokeje

morel01 04.06.2013 09:24

Vaše težave bo rešila samo zamenjava čevljev. Poskusite s čevlji znamke Bont. Vse izdelajo po obisu noge vsakega naročnika in čevlje imate oblikovane samo po vaši nogi. Tako odpadejo vse opisane težave. Cena takšnih čevljev niso pretirane in se gibljejo od 140 evrov naprej, odvisno od modela...

LukecKukec 04.06.2013 09:29
@morel01:

Vaše težave bo rešila samo zamenjava čevljev. Poskusite s čevlji znamke Bont. Vse izdelajo po obisu noge vsakega naročnika in čevlje imate oblikovane samo po vaši nogi. Tako odpadejo vse opisane težave. Cena takšnih čevljev niso pretirane in se gibljejo od 140 evrov naprej, odvisno od modela...

No no no, počasi... 

Voziš slučajno SPD pedala? Poizkusi "navadne" blokerje in pedala. Te imajo večjo površino s katero čevelj pritiska na njih, posledično je manj pritiska na površino. Pa upoštevaj nasvete/predloge predhodnikov.

5roses 04.06.2013 09:47

Pedala so KEo LOOK, štev noge je 43,5. čevlje pa mam 44 in 45. Pri obojih se to pojavlja. Na franji bo spet huda s temi bolečinami.

pene 04.06.2013 10:05

In katere čevlje imaš?

vladoV 04.06.2013 10:06

Če imaš poleg bolečin v nogi  tudi bolečine v križu je vzrok v križu, rešitev- vaje za hrbet.

5roses 04.06.2013 10:10

Čevlji so merida ter dechatlon. Bolečin v križu pa ni. Ko dam čevlje gor so mi zelo udobni, problemi se začnejo čez kaki dve uri. Tudi če bi kupoval nove, ne vem kako bi se odloču.

montelli 04.06.2013 10:23

Meni se je podobno dogajalo lani kakšen dober mesec s čevlji SIDI five ampak le ko so bili novi in preveč zategnjeni. Letos nimam več teh težav oz. le, če se res zategnem čevelj. V tvojem primeru ne bi bil stran vržen denar, če najdeš nekoga, ki ti bo pregledal pozicijo in te nastavil. Ni vedno stvar v materialu ampak tudi kako ta dela zate.

gorann316998 02.01.2014 19:37

pisem, ker imam problem, ko ne vem kateri cevelj izbrat

danes sem prvic probal ene nike kolesarske cevlje s karbonskim podplatom, imajo odspredaj dva jezka pa preko narta sponko za sponat

sprva sem sumil, da sem prevec zategnil sponko in me je peklo v podplate, pol sem popustil sponko, ampak bolecina ni ponehala, skoz huje je blo
pol sem s emal ustavil in zrahljal prtisk pa se je umirilo, nadaljeval sem pa pocasi na kolesu, se vedno z bolecimi podplati, ampak precej manjso bolecino

kako do pravega cevlja, ne morem kupit pa pol vracat, ce ne bo dober

boco 02.01.2014 19:57

po mojem se mora stopalo na začetku privadit na nov čevelj, še posebej, če si ga  prvič obul s karbonskim podplatom. zna še kr en čas pečt, vsaj mene je, pol se pa vse skup umiri in ga ne zamenjaš več za "navadnega" . pa kot si že sam ugotovil, sponke ne španaj preveč, da ne stiskaš noge po nepotrebnem, pa blokerji morajo bit pravilno nastavljeni..sej bo..mežik

lp.

gorann316998 02.01.2014 20:13

ma ne vem, ful se bojim, da si ne unicim podplatov pa da bom pol brez kolesa kaksn mesec alpa vec

Prince 02.01.2014 20:32

po določenem času na kolesu tudi stopala malo otečejo... zna biti tudi to razlog... sam se bolj nagibam k temu, da ti ne paše sedež oz. da premalokrat vstaneš (aufzicaš).... 

biemsi 02.01.2014 20:36
To je tudi mene doletelo. Na začetku sem imel S -Works čevlje in je blo ser. Bili pa so mi malo preveliki in sem se odločil za nove. Ker sem bil predhodno z gorskimi Gaerne tudi zadovoljen sem nabavu Gaerne spet s karbonskim podplatom in šit me peče podplat noge kot nor. Pa je šlo celo leto mimo in nič bolje. Sem tudi sam mislu, da je potreben čas privajanja, pa ni tako. S Speciji ni blo nikakršnih težav od prvega dneva dalje...
Prince 02.01.2014 21:31

S-Works so itak zakon...

morel 02.01.2014 21:42

Kolesarski čevlji Bont odpravljajo praktično vse zgoraj opisane težave, saj so izdelani po nogi vsakega kolesarja. Če imate eno nogo večjo od druge, ali širšo ali ožjo...,  dobite za vsako nogo posebej izdelan čevelj in za vse, ki imate morda eno nogo za pol ali več številk različne, dobite čevlje na primer za levo nogo 43, za desno pa 44,5 in podobno. Izdelani so iz karbona ali steklenih vlaken, imajo spominski podplat in vsi, ki z njimi kolesarijo, nimajo nobenih težav z pekočimi, omrtvičenimi in podobnimi občutki. Čevlji se termično prilagodijo vsaki obliki noge. Njihova uporabnost pa je zagotovo daljša od dveh sezon. Možno jih je dobiti tudi v Sloveniji. www.bont.si

biemsi 02.01.2014 22:10
Za druge čevlje sem kolebal ponovno med S-Worksi in kakimi cenejšimi. Za Gaerne sem se odločil zaradi cene. Bili so pač ugodnejši od Specijev, ampak sedaj mi je pošteno žal. No da ne no pomote...Tudi Gaerne so dobri čevlji in veliko kolesarjev je zelo zadovoljnih z njimi. Meni pač ne odgovarjajo.
Morel kakšna pa je kaj cena Bontov?
Pa še ima kdo Lake in kakšne so izkušnje z njimi?
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI