Kolesarjenje Vis?

Domov > Forum > Kolesarjenje Vis?

Kolesarjenje Vis?

SORTIRAJ PO:
ales-logatec 01.07.2013 11:20

Ima kdo kaj izkušenj kaj vzeti s sabo ? Cestno/MTB ? kakšne so ceste ? lp A.

montelli 01.07.2013 12:00

Pri hrvaški imaš to srečo, da si lahko ceste prej ogledaš preko Googla, kar pri nas ni možno. En utrinek s klanca proti Titovi špilji:

uploaded

maratonko 01.07.2013 12:12

Jaz sem po Visu kolesaril s specialko.Ni pa veliko cest.Če si le malo bolj zagret kolesar prevoziš vse v enem dnevu.

bimbolin 01.07.2013 12:17

Jaz sem prevozil vse :)   Specialko vzemi.
Ceste so asfalt in dokaj ok, brezpotij je zelo malo.

ales-logatec 01.07.2013 12:26

Vzpon na Hum ? je lep ? menda okrog 20-25%, ne vem pa koliko dolžine ?

Najcar 01.07.2013 14:01

Iz Huma je najlepši razgled na cel Vis in sosednje otoke. maksimalni naklon je okoli 23% po Gaminu, dolžina je pa približno 4km.
Drugače pa bi jaz na tvojem mestu raje vzel gorca, ker je veliko več ofroad poti kot pa asfalta, samo malo moraš poznati otok ali pa na kakšnih turističnih agencijah najti zemljevid, kjer so zarisane vse poti.
Če te pa zanima ti pa lahko na privat pošljem kakšno pot iz Garmina.

Lp 

lukaz 01.07.2013 14:18
@Najcar:

Iz Huma je najlepši razgled na cel Vis in sosednje otoke. maksimalni naklon je okoli 23% po Gaminu, dolžina je pa približno 4km.
Drugače pa bi jaz na tvojem mestu raje vzel gorca, ker je veliko več ofroad poti kot pa asfalta, samo malo moraš poznati otok ali pa na kakšnih turističnih agencijah najti zemljevid, kjer so zarisane vse poti.
Če te pa zanima ti pa lahko na privat pošljem kakšno pot iz Garmina.

Lp 

Na Vis definitivno gorca! Izjemne ofroad pot v smeri iz Komiže proti Oključni ter izjemen spust iz Podhumlja (mimo heliporta) kjer prideš naravnost v podzemne objekte JNA na Stupištu (obvezno lučko na glavo pa hop po rovih). Zemljevidi lokalnih agencij so bolj pomanjkljivi in vse ceste še zdaleč niso vrisane. še najboljšega sem lani dobil v Splitu pred vkrcanjem na trajekt.

Zoprna stran kolesarjenja po brezpotjih Visa poleti pa so ogromni pajki in njhiove mreže. Bojda sicer niso strupeni, vendar so na določenih odsekih cest njihove mreže postavljene zelo na gosto in so zeloo velike!

lp

giovanni 01.07.2013 14:19

Če bi si rad ogledal lepote otoka potem vzemi gorca.......s cestnimpa lahko delaš le en krog + vzpon na Hum.
Predlagam gorca.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI