Novi obročniki???

Domov > Forum > Novi obročniki???

Novi obročniki???

SORTIRAJ PO:
nordica 06.07.2013 19:52

Pozdravljeni, prosim za pomoč

Rekreativec, letno naredim 2-3000 km. Večino so bile to solo vožnje, zadnje čase pa smo se nekako najdli trije, ki vsaj enkrat tedensko naredimo eno daljšo turo. V hrib se peljemo skupaj, ko pa se spustimo po klancu navzdol (brez ovinkov) pa sem enostavno počasen, skratka v dolino moram vrtet kot zmešan, pa še me morata čakat.  Prijatelj pravi, da bi moral zamenjati obročnike in potem bi bilo bolje (zdaj vozim class.... ki so prva vgradnja). Pripravljen sem odšteti cca 200€, če bi ..... Vaše izkušnje, predlogi

lking 06.07.2013 20:10

A si dost lažji kot kolega;) pa tut dvomim da boš za 200 € dubu kaj dost bolš kar maš že zdaj gor, ker to je bolj rank cene za osnovne obročnike

nordica 06.07.2013 20:26
@lking:

A si dost lažji kot kolega;) pa tut dvomim da boš za 200 € dubu kaj dost bolš kar maš že zdaj gor, ker to je bolj rank cene za osnovne obročnike

Ja recimo, da sem lažji 5 in 10 kg, samo ne vem če teh par kg prinese tako razliko. Ko obrnemo v dolino imam občutek kot da vozim pod ročno, ko vidim kako mi bežita.....zoprno.

ImarkoI 06.07.2013 20:43

Zamenjajta obroče, boš videl če je v tem težava. Ležaje v pestih imaš dobre?

darre 06.07.2013 20:45

jaz sem zamenjal original shimano osnovne za fulcrum 5 pa se mi zdi, da je velika razlika

lestana 06.07.2013 20:59
@nordica:

Pozdravljeni, prosim za pomoč

Rekreativec, letno naredim 2-3000 km. Večino so bile to solo vožnje, zadnje čase pa smo se nekako najdli trije, ki vsaj enkrat tedensko naredimo eno daljšo turo. V hrib se peljemo skupaj, ko pa se spustimo po klancu navzdol (brez ovinkov) pa sem enostavno počasen, skratka v dolino moram vrtet kot zmešan, pa še me morata čakat.  Prijatelj pravi, da bi moral zamenjati obročnike in potem bi bilo bolje (zdaj vozim class.... ki so prva vgradnja). Pripravljen sem odšteti cca 200€, če bi ..... Vaše izkušnje, predlogi

Živjo mal poglej od Kaviteca ac 220, jaz jih ima, za nizko ceno izjemno dobri obroči.

lp

Du5aN 06.07.2013 21:32
@lestana:
Živjo mal poglej od Kaviteca ac 220, jaz jih ima, za nizko ceno izjemno dobri obroči.

Kolk pa je cena tega Kavitec wheelseta, googlam, pa nikjer ne zasledim cen..?

Du5aN 06.07.2013 21:34

Bom kar izkoristil tole temo:
Kaj pa menite o Fulcrum Racing Quattro wheelsetu (cene se gibljejo okrog 250 eur), kot zamenjava za stock Bontrager Race obroče letnik 2010? Imam pa okrog 82 kg.

crxesi 06.07.2013 21:41

Pozdravljen nordica. Če te slučajno zanima, moja punca prodaja fulcrum racing quattro za to vsoto denarja s katero razpolagaš...obroči dejansko novi, cca 500 km prevoženih...so tudi v rubriki mali oglasi...če te zanima javi ;)

zenith 06.07.2013 22:00

bi še sam si sposodil to temo... na kolesu sem dobil obroče Mavic Aksium ... razmišljam da bi si nabavil en rang kvalitetnejše pa bi prosil kateri bi bili to...morda Fulcrum 3? morda kaj drugega? tud sam nisem na netu najdu cen Kavitec obročov.
Se pri  enem višjem rangu obročov pozna kaj?

lp,z

crxesi 06.07.2013 22:09

Sam sem imel na prvi vgradnji Mavic Aksium obroče, to je pač osnoven model mavica sicer po mojem mnenju še vednjo boljši od fulcruma sedmice...Pred kratkim sem prešaltal na Vision trimax t30 (rang fulcruma3) in lahko ti iskreno rečem, da se pozna!!! Predvsem v klanec je občutna razlika in pa na "skokih" !

zenith 06.07.2013 22:42

kr solidna cena teh www.veb-company.si/izdelek/11 35/obrocniki-vision-trimax-t30 .html
hočm rečt mal več kot bi jst lahko dal zanje.
vseen hvala za namig

nordica 06.07.2013 23:34

@crxesi:

Pozdravljen nordica. Če te slučajno zanima, moja punca prodaja fulcrum racing quattro za to vsoto denarja s katero razpolagaš...obroči dejansko novi, cca 500 km prevoženih...so tudi v rubriki mali oglasi...če te zanima javi ;)

Me zanima in me bega. Ponujaš mi nekaj, kar ni dovolj dobro za tvojo punco (predvidevam rekreativko, precej lažjo od mene). Ko sem s svojo težavo danes seznanil enega serviserja, mi je kot iz topa ponudil rešitev ....... cena 600€.  A mi lahko nekdo približno razloži kakšna je razlika med no name prvo vgradnjo, fulcrumom za 200 in fulcrumom za 500€, recimo v vrtenju, hitrosti....

crxesi 07.07.2013 00:11

Uh verjemi nordica so več kot dovolj dobri zanjo, lahko rečem da bi bli dovolj dobri tudi zame...naj pojasnim rihtamo si karbonce, od prej ima že dva seta obročev med njimi so tudi fulcrumi quattro katere pač prodaja ker s tremi seti pa res nima kaj počet...preprosto...drugače pa so fulcrum racing quattro po pravici povedano zelo lepi obroči, zelo lepo izdelani, višina 35mm naredi svoje na videzu kolesa...ona je z njimi bla res zadovoljna. Vsekakor ni pa to nek "top set" obročev...za kot prvo nadgradnjo basic obročev pa so perfektni !!!

lestana 07.07.2013 07:27
@Du5aN:
@lestana:

Kolk pa je cena tega Kavitec wheelseta, googlam, pa nikjer ne zasledim cen..?

Jaz sem dal leto dni nazaj 320e lahko mu pa pišeš-kavitec.

lp

pajzbar 07.07.2013 08:39

@du5an, @nordica in @zenith: Priporočam tole branje www.bikeradar.com/road/gear/a rticle/best-road-wheel-upgrade s-34661/

Alcomp176 07.07.2013 11:28

Tele si nabav iz izkušenj zelo dobra aerodinamična felga, mogoče je malo težja ampak za to kar ti rabiš bo več kot dobra www.veb-company.si/izdelek/35 10/obrocniki-fulcrum-racing-qu atro.html

Primerjaj tule alu fulcrum felge boš videl, da je F4 najbolj aerodinamična.
www.fulcrumwheels.com/en/coll ection/road/alu 

GRINGO... 07.07.2013 14:41
@nordica:
@lking:

Ja recimo, da sem lažji 5 in 10 kg, samo ne vem če teh par kg prinese tako razliko. Ko obrnemo v dolino imam občutek kot da vozim pod ročno, ko vidim kako mi bežita.....zoprno.

Ja pri spustu večja teža kolesa,še bolj pa kolesarja,zelo pripimore k večji hitrosti! 5 do 10 kg

ima ogromno prednost pri spustih,še posebno,če si ti suh in malo večji,tak da neke velike prednosti z novimi felgnami ne pridobiš,razen če nabaviš aerodinamične,ampak tukaj je cena precej visoka za tvoje želje :)

Sem doživel pri spustu da me je en z starim CrMb rogovem supercu prehitel kot za šalo,deda je bil ko skala,sem mogu dat vse obrate 53/11 od sebe,...da sem ga komajda ujel...pa še to le zato,ker je pač spust še dovoljeval poganjanje pri visokih obratih...

Raw_fooder 07.07.2013 19:01

GRINGO-Sem doživel pri spustu da me je en z starim CrMb rogovem supercu prehitel kot za šalo,deda je bil ko skala,sem mogu dat vse obrate 53/11 od sebe,...da sem ga komajda ujel...

;-))))))))

5-10kg je ogromno pri spustu, drugače pa zamenjajta kolesi za spust in bo koj jasno kam pes taco moli ;-)))

aibo 08.07.2013 23:36
@nordica:

@crxesi:

Me zanima in me bega. Ponujaš mi nekaj, kar ni dovolj dobro za tvojo punco (predvidevam rekreativko, precej lažjo od mene). Ko sem s svojo težavo danes seznanil enega serviserja, mi je kot iz topa ponudil rešitev ....... cena 600€.  A mi lahko nekdo približno razloži kakšna je razlika med no name prvo vgradnjo, fulcrumom za 200 in fulcrumom za 500€, recimo v vrtenju, hitrosti....

crxes, brez skrbi - Quattro so odlični obroči.

Kar pa se tiče razlik, je stvar predvsem v teži (kar se neposredno pretvori v vrtenje, oz. odzivnost pri pospeševanju npr.), togosti in ležajih (za rekreativca v praksi zanemarljiva razlika). Kolkor dnarja, tolk muske. Sem pa že slišal naprimer tudi pohvale na račun no-name kitajskih, karbonskih aero felten za 300 € s strani enega najboljših slo. rekreativcev... :)

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI