Tubular predtje - presekan

Domov > Forum > Tubular predtje - presekan

Tubular predtje - presekan

SORTIRAJ PO:
bajker99 27.07.2013 16:19

V zadnjih 14 dneh sva kolega in jaz doživela presekanje tubularja Vredesten Frecia. Obe so počile na strani.

vredesteinbike.com/product/ro ad-tires/

A ima kdo kakšno dobro idejo kaj bi bilo dobro  za naše lepe ceste jok?

Hvala za odgovore.

copi 27.07.2013 16:24

Poltabular

cabrio 27.07.2013 16:36
@copi:

Poltabular

Poltubular ne mors dat na tubular feltno halooo

copi 27.07.2013 16:50
@cabrio:
@copi:

Poltabular

Poltubular ne mors dat na tubular feltno halooo

kupiš poltabular feltno, če profiji trenirajo z tem lahko pa tudi rekreativci hhhhaaaaaaallllo

Stelvio 27.07.2013 17:34

conti sprinter gatorskin. preverjeno deluje

Magnum 27.07.2013 17:44
@Stelvio:

conti sprinter gatorskin. preverjeno deluje

se strinjam,nimaš kaj sfalit kul

Maj_ex 27.07.2013 18:41
Conti competition
tomyboy2 27.07.2013 19:03
@Maj_ex: Conti competition

Itak, samo nabava pozimi.

Med sezono, tudi na spletu cene za omenjen model oderuško dvignejo.

Glavni krivec je pa tako Conti, ki ima redno ceno postavljeno več kot pa stane ena normalna avtomobilska pnevmatika...neodločen

braneM 27.07.2013 21:19
@bajker99:

V zadnjih 14 dneh sva kolega in jaz doživela presekanje tubularja Vredesten Frecia. Obe so počile na strani.

vredesteinbike.com/product/ro ad-tires/

A ima kdo kakšno dobro idejo kaj bi bilo dobro  za naše lepe ceste jok?

Hvala za odgovore.

Če sta jih presekala, ne pomaga nobena "blagovna znamka" (vsak hvali kar vozi) ... (kaj šele klinčer).

Edina rešitev je bolj pazljiva vožnje po (ovinkih) ali cesti. Sicer pa ima vsak proizvjalec tudi tabularje z ojačanim stranskim delom, samo je par gramov težji .... pa srečno vožnjo.mežik

TBPdominik 27.07.2013 22:41

najbolše od tubularjev se mi zdi da so TUFO, v enem tednu spustijo 2 bara, izredno močan oprijem. In ne pomnim niti enega defekta. 

Vittoria, vredestein, continental spustijo v enem dnevu za 4 bare, conti malo manj .

Vitttoria je pa za moje pojme precenjen tubular. Defekti, premikanje po felgi .. 

tomyboy2 27.07.2013 22:56
@TBPdominik:

najbolše od tubularjev se mi zdi da so TUFO, v enem tednu spustijo 2 bara, izredno močan oprijem. In ne pomnim niti enega defekta. 

Vittoria, vredestein, continental spustijo v enem dnevu za 4 bare, conti malo manj .

Vitttoria je pa za moje pojme precenjen tubular. Defekti, premikanje po felgi .. 

Sorry, boš moral pa mal več kilometrine narest z tubularji, da boš lahko podal kompetentno oceno in še prej zmontirat 50-100 komadov.

Premikanje po felgi...... krik

Marko430 27.07.2013 23:49

ddata.over-blog.com/xxxyyy/0/ 02/72/10/tubular-specs.html

Thumbs up for Competition z mlekom :)

bajker99 29.07.2013 11:07

kul

zmago2 29.07.2013 12:12
@TBPdominik:

Tufo s3 215g meni spusti iz 11 barov na 7 v 2-3 dneh,....Mi ni problem napumpat nazaj,...

Meni pa tudi še ni počil in oprijem se mi zdi zadovoljiv nikoli še nisem imel problema z zdrsom v ovinku ali na šodru,...

Stelvio 29.07.2013 12:39

zapelji se z normalnim tabularjem po grobem šodru in celo kamenju pa skalah.. gatorskin prenese vse to

spuščanje pa nima veze z robustnostjo tabularja, je odvisno od uporabljene "duše"

zmago2 29.07.2013 13:28

Zakaj bi se vozu s tubularjem po šrotu ?? Tubular je za na cestno kolo ta pa je za na cesto. Tubular za šrot je isto poovičarstvo kot gladke gume na gorca,..to ni ne tč ne mš :)

mastif 29.07.2013 13:42

Zato ker včasih kljub temu, da imaš cestno kolo, ki se vozi po cesti naletiš na km ali dva šrota..;)
Itak so pa naše ceste vsak dan bolj "šrotu" podobna;) 

Stelvio 29.07.2013 19:14

glej, fant očitno išče buletpruf tabularje, ker je imel z običajnimi slabo izkušnjo, in je izrecno omenil slabe ceste..

šrot je pa samo predimenzionirana primerjava..

zmago2 30.07.2013 07:40

Omenil je "naše lepe ceste" in ne "slabe ceste"  neodločen kakšna je razlika pa ne bi komentiral

kenz76 30.07.2013 10:14
@Stelvio:

spuščanje pa nima veze z robustnostjo tabularja, je odvisno od uporabljene "duše"

točn tako. boljši tubularji uporabljajo latex zračnico ("dušo"), zato spustijo par barov na dan - kar je samo dobra lastnost, ker zato plašč ni napet in je manj obremenjen. mežik 

glede predrtja imam dobre izkušnje tudi s Tufo Hi-Composite Carbon. Contijeve Gatorskin tubularje pa itak vsi hvalijo, menda je že nekaj na tem... 

bulletproof tubularja pa itak ne boš našel (gatorskin je menda blizu!), pač voziš malo bolj pazljivo, če vidiš na ovinku pesek...  nasmeh 

TBPdominik 30.07.2013 17:13
@tomyboy2:
@TBPdominik:

Sorry, boš moral pa mal več kilometrine narest z tubularji, da boš lahko podal kompetentno oceno in še prej zmontirat 50-100 komadov.

Premikanje po felgi...... krik

a ne smem svojga mnenja dat al kaj ?? 

Oprosti ker se bolj ukvarjam s treningi in manj z opremo, v tvojem primeru je pa mogoče ravno nasprotno :)   

axi 31.07.2013 12:13

Malo off topic...a je normalno tudi za poltabularje, da spustijo cca 2 bara v enem tednu?

jankokocevje 31.07.2013 12:15

Če si jih napumpal na višini, potem itak. Sploh pa, poltabular nima veze s tem, ker ima to funkcijo zračnica--haloo

tomyboy2 31.07.2013 13:55
@TBPdominik:

a ne smem svojga mnenja dat al kaj ??

Seveda lahko, samo napisal si pa kot da si ne vem kakšan poznavalec, voziš pa tubularje vsega 3 mesece je tako? 

fiti 31.07.2013 13:59

Pa imamo spet en kulturni dialog. Krasno!

Steel 31.07.2013 14:09
@fiti:

Pa imamo spet en kulturni dialog. Krasno!

Ga je takoj admin polovico zbrisal verjetno zaradi sovražnega govorasmehmežik

Prince 01.08.2013 10:29
itak je pa fajn, da tubular spustiš na ene 5 barov, po vožnji....
Kittel 19.08.2016 19:56

Eno vprašanje...

V zadnjih dveh mesecih sem zamenjal dva zadnja tubularja.

Bi pomislil, da pač nimam sreče... Ampak težava je v tem, da sta oba spustila na "notranji strani", torej tam kjer je zalepljen. Ima kdo kakšno razlago kako lahko pride do tega?

Sam sem pomislil le na to, da morda tubular neenakomerno (šlampasto) namažem z lepilom in nato kakšen košček ni prilepljen, nato pride noter kamenček (malo verjetno) in sledi predrtje?!

Kaj pravite ostali?

Sploh več ne upam nalepiti novega, saj se bojim, da bo po dveh tednih spet prazen... neodločen

vrhi 20.08.2016 07:09
@Kittel:

Eno vprašanje...

V zadnjih dveh mesecih sem zamenjal dva zadnja tubularja.

Bi pomislil, da pač nimam sreče... Ampak težava je v tem, da sta oba spustila na "notranji strani", torej tam kjer je zalepljen. Ima kdo kakšno razlago kako lahko pride do tega?

Sam sem pomislil le na to, da morda tubular neenakomerno (šlampasto) namažem z lepilom in nato kakšen košček ni prilepljen, nato pride noter kamenček (malo verjetno) in sledi predrtje?!

Kaj pravite ostali?

Sploh več ne upam nalepiti novega, saj se bojim, da bo po dveh tednih spet prazen... neodločen

Sicer ne vidim in ne poznam razlogov za tvoja predrtja,poizkusi z tufo trakom, jaz že tabularjev ne lepim,odkar sem zvedel za trak..(dolgoooo nazaj) nič pacanja, mazanja ,čakanja da se posuši...itd.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI