Bidoni

Domov > Forum > Bidoni

Bidoni

SORTIRAJ PO:
SRET 07.08.2013 21:14

Lep pozdrav

Malo smešno vprašanje pa vendar:
kakšna bidona za kolo mi predlagate? Uporabljal sem SKS bidona, ki pa po pol leta že oddajata moteč vonj po plastiki.
Je to običajno? Kako pogosto naj bi sploh menjali bidone ?

PrinceUD 07.08.2013 21:52

Jaz bi ti priporočal bidon Elite model Hygine, ki dejansko ne smrdi in v njem se ne nabira plesen, kar se mi je prej vedno doajalo, ne glede na to kako dobro ga opreš. Poleg tega pa še ne prevzame barve napitka. Jaz sem z njimi zelo zadovoljen.

jeti 07.08.2013 21:57
Tri pomembne lastnosti na katere sem pozoren pri bidonih:
Velika odprtina za doziranje
Prozoren bidon
Silikonski duc.
SRET 07.08.2013 22:55
@PrinceUD:

Jaz bi ti priporočal bidon Elite model Hygine, ki dejansko ne smrdi in v njem se ne nabira plesen, kar se mi je prej vedno doajalo, ne glede na to kako dobro ga opreš. Poleg tega pa še ne prevzame barve napitka. Jaz sem z njimi zelo zadovoljen.

Če se ne motim sem imel ta bidon zadnjič v roki. Je iz trde plastike?
 

sixsl 08.08.2013 07:51
Poskusi camelback, velika odprtina, bidon ne pušča do sedaj še nisem zaznal okus po plastiki osebno sem z njim zelo zadovoljen.
kolesarnica.si 08.08.2013 07:57

Elite JossaNova tudi ni švoh. Ne pušča, poleg tega pa se ustnik lahko razstavi in očisti.

 

www.kolesarnica.si/Products/D isplayTopic.asp?DisplayTopic=1 726&SPID=585095752

www.kolesarnica.si/Products/D isplayTopic.asp?DisplayTopic=1 727&SPID=585095756

 

 

 

PrinceUD 08.08.2013 08:56
@SRET:
@PrinceUD:

Jaz bi ti priporočal bidon Elite model Hygine, ki dejansko ne smrdi in v njem se ne nabira plesen, kar se mi je prej vedno doajalo, ne glede na to kako dobro ga opreš. Poleg tega pa še ne prevzame barve napitka. Jaz sem z njimi zelo zadovoljen.

Če se ne motim sem imel ta bidon zadnjič v roki. Je iz trde plastike?
 

Ne,je iz mehke plasitke, z njim se enostavno rokuje, velika odprtina za polnjenje, ne pušča, ves pokrov se razstavi za pomivanje. Ne boš zgrešil.

nejc100 08.08.2013 13:53
@kolesarnica.si:

Elite JossaNova tudi ni švoh. Ne pušča, poleg tega pa se ustnik lahko razstavi in očisti.

 

www.kolesarnica.si/Products/D isplayTopic.asp?DisplayTopic= 1 726 &SPID=585095752

www.kolesarnica.si/Products/D isplayTopic.asp?DisplayTopic= 1 727 &SPID=585095756

 

 

 


Jaz imam ELITE JossaNova in je zame osebno zakon. Prvo kot prvo ga imaš ves čas odprtega, tako da ti ni potrebno z zobmi ali roko odpirat in samo čiščenje ustnika. V uporabi ga imam od januarja in nobenega vonja po plastiki, pa mi včasih voda stoji notri tudi dan ali dva.

lp

Chang 08.08.2013 16:46
@nejc100:
@kolesarnica.si:

Elite JossaNova tudi ni švoh. Ne pušča, poleg tega pa se ustnik lahko razstavi in očisti.

 

www.kolesarnica.si/Products/D isplayTopic.asp?DisplayTopic= 1 726 &SPID=585095752

www.kolesarnica.si/Products/D isplayTopic.asp?DisplayTopic= 1 727 &SPID=585095756

 

 

 


Jaz imam ELITE JossaNova in je zame osebno zakon. Prvo kot prvo ga imaš ves čas odprtega, tako da ti ni potrebno z zobmi ali roko odpirat in samo čiščenje ustnika. V uporabi ga imam od januarja in nobenega vonja po plastiki, pa mi včasih voda stoji notri tudi dan ali dva.

lp

Tut jes mam te bidone in so res zakon... Zanima pa me, kako se ustnik razstavi?

ddejc 08.08.2013 21:28

Jaz imam od Camelak-a Podium in so mi top. Nobenega polivanja, špricanja, iztekanja tekočine, vonjav in obarvanja.
Jetvalve so res dobro pogruntal. 

SRET 09.08.2013 10:43
@ddejc:

Jaz imam od Camelak-a Podium in so mi top. Nobenega polivanja, špricanja, iztekanja tekočine, vonjav in obarvanja.
Jetvalve so res dobro pogruntal. 

Pri teh bidonih ni potrebno nič zapirat al kaj ? Je to sistem kot pri Nike bidonih ?

Ko potegneš z usti ali stisneš bidon z roko se odprtina odpre, drugače pa tesni. Pri Nike bidonu deluje stvar OK.


 

ddejc 09.08.2013 10:52

@sret najbolje, da si ogledaš spodnji video. Sam sem si rekel pred nakupm "ah kaj čem s takim bidonom za 10€/kom". Ko sem pogledal video sem rekel "top šit tole pa ni slaba zadeva". V praksi sem res zadovoljen. Ravno danes grem še enega nabavit, ker običajno enega pozabim pri starših, ker ga vlačim sabo v avto zaradi praktičnosti.

 

Raw_fooder 09.08.2013 19:17

Edino kar za mene pri bidonih šteje je, da voda ostane voda ( torej brez okusa ). Sam uporabljam bidona Camelbak Podium Chill in lahko rečem da služita več kot odlično.

IZO 09.08.2013 20:34
@Chang:

Tut jes mam te bidone in so res zakon... Zanima pa me, kako se ustnik razstavi?

Takole: www.elite-it.com/jossanova-va lve/

TribesMan 09.08.2013 22:23

Dam glas za CamelBak Podium. Ga uporabljam kakih 5 let in sem super zadovoljen.
Neverjetno je da po vsem tem času zadeva ni ne plesniva ne smrdi po nobeni plastiki pač kot prvi dan. Res dobra zadeva. 

guki 10.08.2013 09:42

Imam CamelBak Podium, kar se čiščenje tiče, pa ni neko veselje to razstavljat, pa sčistit. (jet valve)

 Tisti, ki imate od elite jossaNova, kako je pa pri tem čiščenje in razstavljanje.

Jaromir 20.08.2013 08:46

CamelBak Podium ....douze points

Mlinar 20.08.2013 12:54

ena podobna tema je bla nekej let nazaj, kjer se je omenjal tud bidone Energije z domžal. Od takrt dalje mam sam še te. Men osebno so do sedej najboljši, kar sm jih mel. Ne pušajo vonja, okusa, majo velko luknjo in dobr tesnijo. Pa še dragi niso. Edin termo bidone še uporablam za ekstremnejše temperature.
 

kuki12 20.08.2013 13:52

A je mogoče Camelbak Podium kupiti kje v bližini Ljubljane?

Jaromir 20.08.2013 14:32
@kuki12:

A je mogoče Camelbak Podium kupiti kje v bližini Ljubljane?

zastopstvo mislim da ima Cult, jaz sem jih kupil v extremevitalu na Celovški pri Tivoliju.

kuki12 20.08.2013 15:43
@Jaromir:
@kuki12:

A je mogoče Camelbak Podium kupiti kje v bližini Ljubljane?

zastopstvo mislim da ima Cult, jaz sem jih kupil v extremevitalu na Celovški pri Tivoliju.

Najlepša hvala za informacijo, jih grem iskat. Ima jih pa trgovina Cult na Lavrici.

nejchy 20.08.2013 15:50

najprej sem poskusil s raznimi do 4, 5 €- BLESARIJA! posebej od hervisa- tacenejša- ma ni vredna da jo šenkajo... ko da bi plastiko zlival vase...

potem šel v malo boljšo trgovino, rekel prodajalec, da naj kupim:Camelakovo... od takrat ni druge! se splača! Tudi če pri 30 plus stopinjah, pri več urni vožnji, ima še vedno okus po vodi(sam sparjena) in ne kot plastika! :)

 

Lizard 20.08.2013 20:15
@IZO:
@Chang:

Tut jes mam te bidone in so res zakon... Zanima pa me, kako se ustnik razstavi?

Takole: www.elite-it.com/jossanova-va lve/

Te bidone sem kupil prvič, zadnjič in nokoli več. Malo bolj polni zelooo puščajo.

3cikl 20.08.2013 20:32

Sistem doziranja pri Camelbak mi ni ravno OK, plastika, flaška vse je super....

Ampak pri ustniku notri mi je po nekaj časa počrnel in ga je težko očistiti, res pa je da ga sedaj nisem 100 % s fenom posušil...

um_etnik 20.08.2013 21:59

Saj ni tako težkokaže jezik Jaz odstranim in očistim tudi filter modre barve

nejc100 20.08.2013 22:33
@Lizard:
@IZO:
@Chang:

Tut jes mam te bidone in so res zakon... Zanima pa me, kako se ustnik razstavi?

Takole: www.elite-it.com/jossanova-va lve/

Te bidone sem kupil prvič, zadnjič in nokoli več. Malo bolj polni zelooo puščajo.

Čisto polni meni nikoli ne puščajo, tudi v hladilniku ne pa so v ležečem položaju.

Lp
zenith 21.08.2013 13:34

... kateri "model" Camelbak Podium izbrati?
CamelBak Podium ChillSpletna prodajalna Velodrom - vse za prave športnike ...če prav razumem je ta še dodatno termo izoliran ? al je ok tisti klasičen? je v praksi razlika med njima?

UrosG 21.08.2013 22:42

Zdravo,
V veselje nam je, da ste po večini zadovoljni uporabniki Camelbak bidonov.  Nekaj uprašanj je bilo kje kupiti Camelbak izdelke. Lahko trdimo, da jih imajo v vseh ¨resnih˝ kolesarskih trgovinah ter Intersportih po vsej Sloveniji.
Preko interneta lahko vse Camelbak izdelke kupite tudi na naši internetni strani:
cult-trgovina.si/si/kategorij a/2120/hidracijski-sistemi/

Cult team
 

djkakush10839 22.08.2013 10:01

Ravnokar kupil Cameback Podium. Za enkrat super zadovoljen! smeh

vasja_ 22.08.2013 10:10
@Mlinar:

ena podobna tema je bla nekej let nazaj, kjer se je omenjal tud bidone Energije z domžal. Od takrt dalje mam sam še te. Men osebno so do sedej najboljši, kar sm jih mel. Ne pušajo vonja, okusa, majo velko luknjo in dobr tesnijo. Pa še dragi niso. Edin termo bidone še uporablam za ekstremnejše temperature.
 

Ja, to so bidoni Polar Bottle. Meni so super.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI