Babe in telefon

Domov > Forum > Babe in telefon

Babe in telefon

SORTIRAJ PO:
Maratonac 19.08.2013 02:03

Sestrična me prosi , da bi ji pokazal kolesarsko pot , po kateri bi lahko mal trimčkala okoli bajte . Pa sva šla. Po eni uri vožnje njej zazvoni telefon . Vzame ga z desno roko iz žepa , prisloni na uho , prosim in v tistem momentu pred sabo zagleda kanalsko rešetko , ki je bila malo globje v cesto postavljena, zabremza z levo roko , leva roka pa ne zdrži njene kinetične energije in naredi salto čez že stoječe kolo , desno na pločnik. Nič ji ni bilo , samo majhne tri praskice na kolenu , če bi jo mačka opraskala bi bilo hujše . Telefon je šel v sestavne dele , jaz sem mislil , da je ona gotova , kajti ima 65 let in 20kg preveč.Jaz takega kaskaderskega padca ne bi izvedel za ves denar tega sveta, ona je pa to naredila za en navadni telklic.

Danes sem v Topolah- Mengeš dohitel kolesrko brez čelade, vendar z lepimi svetlo rjavimi lasmi , zvitim v nek rolo na glavi. V desni drži telefon , voziva skozi vas, v vsakem trenutku lahko mačka prečka cesto , ona pa gobca ,gobca. Pa sem se v Mostah ustavil v bifeju, ona je šla očitno mimo . 300m pred Komendo jo zopet zagledam , še zmeraj koza kozlasta drži telefon , med tem je prečkala cesto Brnik -Mengeš in prevozila 1.5 km.  Ko sem šel mimo , sem ji samo zabrundal da ni normalna. Če bi morala naglo zabremzati , bi šla ćez balanco , samo levo  na sredo ceste , za razliko  od padca moje sestrične na desno in pločnik. 

Ko si enkrat priča takšnemu padcu , si zapomniš vse parametre takega padca skupaj z vzrokom in te zmrazi, ko vidiš nekoga , ki se ne zna samoobrambno obnašati , ampak kot da je življenje zadel na loteriji, v žepu ima pa že novo dobitno kombinacijo iz žrebanja zadjega kola . Koza ima telefon , da ga je komaj v rok držala , nima pa 10 € za zaščito svoje glave in možgan.

Sem se hotel že ustaviti , vendar sem videl , da do besede sploh prišel ne bi , pa ni mel smisla držat predavanje.

jurhe 19.08.2013 06:11

za volanom so še hujše... groza

eustahija 19.08.2013 07:45

Imaš dober dar opazovanja, še posebej kolesark. Vidiš prav vse detajlenasmehmežik

Če bi pa kaj komentiral bi verjetno dobil pogled,  ki ubija.

joc&joc&bend 19.08.2013 21:36

načeloma se strinjam s tabo. ampak sej je identična situacija ko piješ na kolesu. Spet držiš samo eno roko na balanci...

Pa da ne bomo samo gospodične obrekoval. jst to praktično na vsaki furi doživljam. kaj furi. še na franji sred večje grupe pr 45+ je tip napizdevu babo, da ne more govort, ker je na franji smeh 

Gregaria 19.08.2013 22:17
@joc &joc &bend:

načeloma se strinjam s tabo. ampak sej je identična situacija ko piješ na kolesu. Spet držiš samo eno roko na balanci...

Pa da ne bomo samo gospodične obrekoval. jst to praktično na vsaki furi doživljam. kaj furi. še na franji sred večje grupe pr 45+ je tip napizdevu babo, da ne more govort, ker je na franji smeh 

Upam, da je kdo njega na*izdil, kaj se ima v takšni situaciji za javljat na telefon. Pa očitno je šlo prepočasi, da se je lahko javil.

_Alzy_ 19.08.2013 22:23

Nauk te zgodbe, telefon drži v levi roki, da lahko zabremzaš na zadnje kolo.

Maratonac 20.08.2013 00:40
@_Alzy_:

Napačno sklepaš. Ni padla in ne greš v takem slučaju čez balanco, ker ti spodnese prvo kolo ampak greš čez zaradi tega , ker ena roka z bremzanjem 90kg ne more prenesti vse kinetične sile . Kolo se ustavi , samo ti ne , ker je ena roka premalo za tvojo maso in s katero roko držiš balanco v nasprotno padaš. Druga stvar pa je bremzanje na prvo na makadamu, kjer ti zablokira prvo kolo in se prebrneš bočno skupaj z kolesom. Na asfaltu kolo ostane zadaj , sam pa nadaljuješ po zraku.

Jaz zmeraj , če nisem na štoparci ustavim, vzamem tel iz torbice in pokličem nazaj. Pijem pa samo na vrhu klanca , ko je brzina najmanjša.

gorann316998 20.08.2013 01:06

recmo, da vozis ravninsko turo, a pol nc ne pijeskaže jezik

drugac se pa tud sam probavam cim manj hecat s temi stvarmi

TribesMan 21.08.2013 23:46

Bo treba bluetooth slušalke vgradit v čelade... :D

Maratonac 22.08.2013 10:02
@_Alzy_:

Zdajle sem se spomnil. Jaz sem na Rog Maratonu ženskemu, ki sem ga spremenil v dirkalno obliko , zanalašč zamenjal pozicijo bremz, da če mi ga kdo ukrade , da se razbije ko pi..

Me je pa ravno to in me še sedaj moti , ko ne vem katera je zadnja katera prva , ko menjaje vozim njega in dirkalca z normalno pozicijo bremz. Pozabil sem serviserju pri montaži povedati, da tudi na novem obrne pozicijo.

Tux 26.08.2013 21:07

Evo Maratonac, da boš za drugič vedu kako se dela v takih primerih:

mežik

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI