Kolesarski maraton Zelene Doline

Domov > Forum > Kolesarski maraton Zelene Doline

Kolesarski maraton Zelene Doline

SORTIRAJ PO:
oschti 26.08.2013 15:17

Ali se bo kdo udeležil 11.maratona Zelene doline? Ako bi kdo od udeležencev imel še kak plac za enega, zame, naj mi sporoči. Sem iz Mengša, iz Logarske bom pa krenil nazaj preko Črnivca.

 

Hvala

Boštjan

Maxim 26.08.2013 15:28

Ne, letos se pa ne bo nihče udeležil maratona.
Ampak prav nihče!!
Tud ti ne, kder ne boš mel s kom nazaj!
Torej - NIHČE !

pirr 26.08.2013 15:35
@Maxim:

Ne, letos se pa ne bo nihče udeležil maratona.
Ampak prav nihče!!
Tud ti ne, kder ne boš mel s kom nazaj!
Torej - NIHČE !


? Ne razumem?
Maraton bo 14. septembra z možnostjo avtobusnega prevoza nazaj.
Ali morda nisem na tekočem?

Alcomp176 26.08.2013 15:43
Losic_R 27.08.2013 05:02

Eko-maraton je na isti dan...škoda!! Upam, da bodo drugo leto organizatorji prestavili maraton Zelene Doline na prvo soboto v septembru, tako kot je to bilo lansko leto!!

Pinty 27.08.2013 08:02

Tudi lani je bil drugo soboto v septembru in sicer 8.9., torej je letos eko maraton teden prej.

Lumen 27.08.2013 08:27
@Pinty:

Tudi lani je bil drugo soboto v septembru in sicer 8.9., torej je letos eko maraton teden prej.

kurja logika mežik

datum za eko je isti kot lani - ok 14. namesto 15.9.,

razlika je, kdaj se mesec začne,

letos je Willdon tudi 1. nedeljo v septembru, že 22-tič, lani je bil 7.9. letos pač 1.9. mežik

oschti 02.09.2013 12:20

@ Maxim: haha....

Toni92 30.08.2014 22:25

Pozdravljeni,

 

minil je še en maraton Zelene doline v lepem, sončnem vremenu, za kar moraš imeti letos res srečo nasmeh

Žal tudi letos ni šlo brez poškod. Rad bi se zahvalil vsem kolesarjem prve grupe, ko ste športno počakali in mi pomagali pri nesreči v Šmartnem. K sreči sm jo odnesel le z nekaj manjšimi odrgninami in udarci.. Hvala prijatelji kolesarji mežik

Tista voznica bi lahko danes povzročila pravi kolesarski masaker, ko je brezglavo zavila levo in izsilila prednost celotni skupini... take voznike bi bilo potrebno nemudoma izločiti iz prometa in jim odvzeti dovoljenje!!

 

Upam, da je naprej tudi fino letelo ter da ste ob sukanju pedalov uživali smeh

 

Lp

 

 

shootek1 30.08.2014 22:47

Super, da si OK. Sem bil na firungi v grupi, ko se je voznica odločila, da nas bo izslila, čeprav je bilo med nami in avtomobilom cca 30m hitrost pa okoli 38km/h. Sem potem celo pot razmišljal a si OK in če bi lahko kot prvi kaj drugače naredil kot sem, vendar potem ugotoviš da v tistem delčku sekunde kaj več kot da sem polno stisnil zavore zakričal in odvil levo nisem mogel. Če bi pa slučajno voznica tam stisnila na zavoro, bi bilo pa poleg tebe verjetno še pol grupe v njenem avtu. Res pa ne vem kaj je razmišljala, ker je tam tudi znak, ki prepoveduje zavijanje levo.

Upam da boš čimprej lahko spet gonil in da dobiš čimveč sredstev za novo kolo. 

Toni92 30.08.2014 22:53

Tam ni bilo mogoče storiti nič drugega, tako da si ne očitaj mežik  ja res, sreča v nesreči, da ni bilo več poškodovanih...


sem pa slišal, da se je grdo poškodaval tudi eden pri spustu nazaj od planinskega doma in naj bi bilo precej hudo..

ali58 31.08.2014 07:15

Toni, super novica za vse nas, ki smo bili s teboj. Vse se popravi, kolo, oprema, tudi telo, če ni res kaj hudega. Važno pa, da ostane glava prava. In tvoja je res na pravem mestu. Želim ti čimprejšnji povratek in užitke ob kolesarjenju in druženju.

Gizmo1 31.08.2014 07:27
Hvala bogu, da se vas ni razsulo še več...Toni92...pocajtaj se. Res je, tale revež z gorskim kolesom je pa res bil bogi...grdo bilo za videt...ravno smo odhajali s kolegi od planinskega doma, ko je rešilec šel na intervenco. Težko je reč, kaj bil razlog. Videti je bilo in sam sumim, da je po moje lahko zapeljal v eno res veliko luknjo, ki je lahko povzročila padec. Cestišče je tam v senci in žal v katastrofalnem stanju. Sramota, da se ne porihta ta komplet trasa že enkrat za ta biser Slovenije. Kolesar želim ti, da okrevaš in da bo s tabo vse v redu.

Lp
oschti 31.08.2014 09:57
@Gizmo1: Hvala bogu, da se vas ni razsulo še več...Toni92...pocajtaj se. Res je, tale revež z gorskim kolesom je pa res bil bogi...grdo bilo za videt...ravno smo odhajali s kolegi od planinskega doma, ko je rešilec šel na intervenco. Težko je reč, kaj bil razlog. Videti je bilo in sam sumim, da je po moje lahko zapeljal v eno res veliko luknjo, ki je lahko povzročila padec. Cestišče je tam v senci in žal v katastrofalnem stanju. Sramota, da se ne porihta ta komplet trasa že enkrat za ta biser Slovenije. Kolesar želim ti, da okrevaš in da bo s tabo vse v redu.

Lp

Res dober maraton kakor je že v tradiciji Zelenih dolin, a škoda zaradi teh dveh dogodkov. Tistega v Šmartnem nisem videl, le rešilc je šibal mimo nas v kraju, nato pa prizor na prehodu železniške proge. Voznico upam da bo lepa kazen doletela in da jo bo vsaj mal vest pekla, kaj je nardila. Povsod so bile oznake, da je prireditev, a da si še vozniki ne dajo vzet tistih par minut, ko gre glavnina skoz...vsem se neki mudi. Za tistega gospoda pa tud je upam, da res ni kaj hujšega. Odcep od doma dol je zares en velik polom, difuzna svetloba in poškodbe na vozišču kr čakajo, da se kaj zgodi. Ko sem pripeljal do gospoda je sicer bil pri zavesti, ležal na boku, nisem ga nč premikal ampak le poklical pomoč. K sreči so bili le trenutek od tam in hitro prišli ter ga oskrbeli. Vsa zahvala reševalcem. Če kdo pozna nesrečnika, naj mu sporoči, da želim dobro okrevanje in naj kljub temu ne izgubi volje za kolo. 
Sicer pa organizacija maratona na višku in drugo leto zagotovo spet pridem, le še vreme prej naročam. 

LP vsem

Boštjan 

Gizmo1 31.08.2014 10:02

Boštjan, svaka čast za tvojo takojšen odziv...še več takih človeških kolesarjev.

 

Lp

oschti 31.08.2014 19:22

Tu ni kj razmišljat, ustaviš, odmisliš poglede na kri in vse skup. K sreči je bil možakar pri zavesti, vendar zelo bogi. Sem pa tud sam zelo zelo pazil na luknjasto cesto ob odhodu dol, pri cestnem je to še huje. Špegle dol in počas slalom po vozišču...potem pa pomagat. Nisem bil edini potem, so priskočili še drugi a nč kj premikali, ker nikol ne veš obseg poškodb. Pri teh stvareh nikol ne veš, da boš mogoče kdaj tud sam rabil pomoč in brezkompromisno pomagaš. Pa bognedaj kakšne poškodbe...bo prazna zračnca čist dost.

hmm 31.08.2014 21:21

Zmerom lep maraton in organizacija.
Vendar se mi zdi, da letos ni bil posrečen termin in je bila udeležba temu primerna. Tudi tako hitro ni bilo, kot v preteklih letih. Z malo višjo sapo mi je uspelo vozit kar z prvo skupino. Če bo čas dopuščal še pridem. nasmeh

oschti 01.09.2014 18:58

hmm...prid prid, cajta bo ziher dovolj, vreme je pa že naročeno :)

majcka 01.09.2014 19:58

A so kje že kakšne slike objavljene? Nekaj malega sem jih sicer našla na FB od Zelenih dolin. Moj mož je bil, pa bi jih rad videl še kaj več, če so.

smoljo 03.09.2014 15:10
@majcka:

A so kje že kakšne slike objavljene? Nekaj malega sem jih sicer našla na FB od Zelenih dolin. Moj mož je bil, pa bi jih rad videl še kaj več, če so.

danes jih je že več na fb od zelene doline

majcka 03.09.2014 19:34

Hvala

oschti 14.05.2015 05:56

Evo, razpis za Jogurt 2015, vreme naročeno. www.zelenedoline.si/kolesarsk i_maraton/o_maratonu

oschti 31.08.2015 17:12

Zopet en zelo lep dan na 13. maratonu Zelenih dolin, ali bolj po domače, "Jogurt maratonu". Vreme sijajno, kolesarjev veliko, ženski spol tudi zelo dobro zastopan, edinole nekaj udeležencev sem pogrešil (kolesar z dresom človeškega mišičevja in znamenito deklico Cockto...), tudi vsakoletna legenda z oldimerjem je seveda bil prisoten in kot se spodobi nagrajen, veselica v Logarski pa tudi na nivoju. Potem pa nazaj u Veleje s 4.regeneracijskimi postanki, ki so prav pasali in pika na i na Velenjskem jezeru. Skratka spet še en super dogodek, za drugo leto pa seveda zopet naročeno sončno vreme in dobra družba :)

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI