Kolesarjenje za trening pozimi na Obali

Domov > Forum > Kolesarjenje za trening pozimi na Obali

Kolesarjenje za trening pozimi na Obali

SORTIRAJ PO:
robi123 08.09.2013 20:07

Začetnik. Kako je s kolesarjenjem prek zime na Obali? Se da furat konstantno ali je premraz za bicikel? Mislu sem dodat kolesarjenje kot trening. Mislim na gorsko kolo. Hvala. Robi

DaisyDeyzi 08.09.2013 20:23

Rekreativec. Kolo iz titana. Ni premrzlo. Ni za kaj. Daisy.

 

pero-si 08.09.2013 21:03
@robi123:

Začetnik. Kako je s kolesarjenjem prek zime na Obali? Se da furat konstantno ali je premraz za bicikel? Mislu sem dodat kolesarjenje kot trening. Mislim na gorsko kolo. Hvala. Robi

sej ne vem v čem je fora tega vpašanja....

Odogovr na tvoje vprašanje pa je: Da se celo leto kolesarit... dovolj so termo hlače in dobra jakna...
 

Zlodej 08.09.2013 21:16

jaz hodim z cestnim v italijo gonit....zimska oprema pa sam gasa :D in se da vse :D

 

DaisyDejzi 08.09.2013 21:24
@DaisyDeyzi:

Rekreativec. Kolo iz titana. Ni premrzlo. Ni za kaj. Daisy.

 

poljubY

robi123 08.09.2013 22:07

Hej, sorry za neumno vprašanje :)) pač nisem nikoli šel za tem.
Ok, veliko mi pomenijo tile odgovori. Bom tuti jst pedaliral pol. Hvala vsem. Robi

robi123 08.09.2013 22:47

No bom še podaljšal moje vprašanje. Če bo mimo kdo z Obale.
Zanima me kam se nadaljuje tistale Parencana od Škofij v smeri proti Italiji. Oz. kam vodi v Italijo? V Muggio? Ali kam proti Trstu? 

MihaMedica 09.09.2013 00:02

Ne vem kako se nadaljuje v Italiji, železnica pa je bila Trst-Poreč(zato Parenzana oz. Porečanka).

Glede Slovenija, pa: je skoraj v celoti asfaltirana in dobro označena kolesarska pot, vendar pa je moje mnenje, da je za neko resno cestno kolsesarjenje neprimerna. Vzrok temu je, da je v lepem vremenu polna nedeljskih kolesarjev in sprehajalcev in čim sta dva v štric zasedeta celo širino poti...in na specialki ponavadi nimamo zvončka...tako da je koristna kvečjemu za kako povezavo...

Na sami slovenski Obali, pa hitro zmanjka cest za kak daljši krog, oziroma so tudi pozimo zelo obremenjene s prometom. No če imaš rad vzpone jih je na Obali kar precej(Korte, Padna, Sv. Peter, Šared, Malija,...), ki se jih da lepo kombinirati med sabo saj jih je večina dostopnih iz večih strani).

V samem zaledju Obale, pa je načeloma samo ena cesta, ki jo lahko uporabiš za daljši krog(Sv. Anton-Marezige-Šmarje). Torej za kak daljši krog cca 100km, boš slejkoprej moral zaviti čez mejo proti Buzetu, Motovunu, Poreču,...)

Za izhodišče je meni najbolj primeren Koper, kjer imaš veliko parkirnih mest, pa v zimskem času se ob vikendih v Kopru dobiva kar precej kolesarjev iz notranjosti(načeloma runde štartajo pred Vinakoper), tako da lahko komu pridružiš..

 

 

MihaMedica 09.09.2013 00:10

Tale krog je hud:

www.bikemap.net/sl/route/1973 594-primorska-dolga/

thor 09.09.2013 00:12
Lahko gres se v opatijo tam imas tudi 1000 in en variant , ali pa istra
Ce gres z gorcem ti odsvetujem it na primorsko rundo ker bi jih tezko drzal niso lih nizke hitrosti tudi pozimi vecina kar leti ....lp
MihaMedica 09.09.2013 00:17

aja zdej vidim, da imaš gorca...pol pa na Kraški rob ;)

 

www.bicikel.com/ture/1149/kra ski_rob.html

krisb 09.09.2013 08:44
@robi123:

No bom še podaljšal moje vprašanje. Če bo mimo kdo z Obale.
Zanima me kam se nadaljuje tistale Parencana od Škofij v smeri proti Italiji. Oz. kam vodi v Italijo? V Muggio? Ali kam proti Trstu? 

Nikamor. konča se takoj za mejo.

bluesky 09.09.2013 08:47

Parenzana se na meji konča. Na obali so pozimi dobri pogoji za kolesarjenje (predvsem krog na hrvaško), če seveda ni burja premočna :)

thor 09.09.2013 12:53

tudi z gorcem se da naredit dober krog , cestne gume gor in gas na obali je 1000 in ena opcija kot sem že prej omenil samo čas in dobro vreme je treba imet :) 

drugače zgubit se nemoreš ker so ceste kar dobro označene .... lp 

robi123 09.09.2013 20:18

Huh, ste mi nakopali dela ... skoraj, da že razmišljam o izgovorih za zimsko 'zabušavanje'?! smeh

Vse zanimive ture. Hvala Miha, hvala vsem ostalim za te informacije, bom najbrž dal vse tole v prakso, sam, da se primerno 'opremim'.

blaz 09.09.2013 22:29

pa kje piše, da je Primorska samo Koper, Izola Portorož? Tudi po slovenski isti je mogoče narediti 100 ali več km. Vendar je treba razširiti svoj "radius". Kozina, Lipica, Gračišče, Koštabona, Hrvatini, Škofije,...

robi123 10.09.2013 02:56

Meni so sicer bolj všeč Alpe & co in tole bo mislim, da "naj" divjina še zraven Obale;

"Dolina Glinščice" ali "Kanjonska Dolina"
Zato sem spraševal za podaljšek Parencane proti Miljam ali Trstu, ker ne bi ravno po glavni cesti. Semle se bom zihr zaletu.

Povezave:

Google Map: "goo.gl/S1gp32"
Galerija slik: "goo.gl/HUNvz1"
Gore-ljudje: "goo.gl/OlZXcZ"
Wiki: "goo.gl/hvUeLB"

robi123 11.09.2013 13:53

Blaž, se strinjam. Najlepše ture so ravno tam. V kraško smer. Ali pa v istrsko, kot navedeno odzgoraj. Obalne ceste so kr stresantne. Zaenkrat žal govorim le kot voznik avtomobila... tole Parenzano študiram met kot izhodišče za kamorkoli ven.

robi123 11.09.2013 13:58

Tukaj sem našel Priročnik o kolesarskih poteh na obali, primorski in slovenski istri:

Kolesarsko-pohodniški vodnik po Slovenski Istri: "Uživajmo podeželje"

www.piran.si/index.php?page=n ews&item=142 &id=3990
(zastonjski prenos v PDF formatu)

demogesuta 11.09.2013 17:11

www.percorsiprovinciats.it/in dex.php

To pa je za Tržaško Pokrajno 

 

pero-si 11.09.2013 17:44

knjigica - brošura brez gpx sledi je skoraj da neuporabna ...

map.portoroz.si/

@robi123:

Tukaj sem našel Priročnik o kolesarskih poteh na obali, primorski in slovenski istri:

Kolesarsko-pohodniški vodnik po Slovenski Istri: "Uživajmo podeželje"

www.piran.si/index.php?page=n ews &item=142 &id=3990
(zastonjski prenos v PDF formatu)


 

robi123 11.09.2013 20:01

No tole sem iskal. Torej le obstaja nekakšen podaljšek Parencane od meje do Milj. Thanks Pero! mežik

robi123 12.09.2013 15:58
@demogesuta:

www.percorsiprovinciats.it/in dex.php

To pa je za Tržaško Pokrajno 

 

Hvala Demogesuta. Ali morda poznaš situacijo poti od okolice Milj do Val Rosandre "mimo nekih prometnic", oz. dobre smeri tam v tistem rezervatu doline Glinščice?

Nikita 12.09.2013 16:03

Pozimi normalno kolesariš tudi na celini, če ni snega in tam veliko pod minus 5. Če jaz ne zmrznem, ko poleti govorim, da je vse, kar je pod plus 35 sibirska zima, tudi prav vam vsem ničesar ne bo. Piščančki! nedolžen

robi123 12.09.2013 18:38

v zadregi
Sem mel enga kao karateista u vojski, k je gol do pasu ždel pri odprtem oknu pri "- 35" pa so ga vprašali kaj počne, pa pravi: "čeličim se!". Pa smo vidli pol popoldan 125 pz sanitet vozilo, k so ga peljali u VMA (bolnico) v Beograd.

No hotu sem povedat, da ne skrbi, "se bom učeličil". 

Pino 12.09.2013 20:07
@Zlodej:

jaz hodim z cestnim v italijo gonit....zimska oprema pa sam gasa :D in se da vse :D

 


Zakaj v Italijo? Slabše ceste, več prometa in zanič vozniki. Na Obali je prav fajn in dovolj km.
Pa na Krasu tudi, seveda ne pozimi.

Opažam pa, da je ugodnih dni za kolesarjenje pozimi (Na Obali seveda) čedalje manj. Več vetra in padavin. Imam občutek, da je tako, odkar je avtocesta do morja.

robi123 12.09.2013 20:46

? zakaj misliš, da odkar je avtocesta ?
No, kukr mam jst "pegolo", bo v trenutku, ko vzamem nov bicikel vsak dan dežek, najbrž tudi poleti... krik

demogesuta 12.09.2013 21:43

Tako če prideš skoz Škofije in lahko zaviješ gor po dolini Ospa (spotoma lahko pogledaš Osapska jezerca-mlake) nato do Križpoti in pred bivšo mejo zaviješ levo gor v hrib najprej do Mačkolj oz. malo više gor do Prebenega (pod Socerbom) od tu pa se spustiš do Doline in nato do Boljunca. Tu se začne dolina Glinščice. www.riservavalrosandra.it/ 
Druga možnost je da po Škofijah greš mimo Nakupovalnega središča do Žavel in tu zaviješ na Dolgo Krono (Montedoro) in kolesariš do Mačkolj dol Proti Dolini in vmes SIOTA do Boljunca.
Iz Boljuca zapelješ v hrib do Zabrezca Boršta in tu zapelješ na kolesarsko stezo po bivši železnici proti Dragi oz v Mihelah zapelješ nazaj v Slovenijo. 

Pino 12.09.2013 21:45

Mogoče sanjam, ampak, kot da bi odprli nek prehod za slabo vreme in veter iz notranjosti.
Vem, da sem pred leti pozimi komot šel na kolo 3-4-krat na teden. Zadnje čase pa vreme vedno nekaj nagaja.

robi123 14.09.2013 02:24

Zdi se ti. Tudi drugod so vidne ornk klimatske spremembe.

p.s. razen... če niso SCT al pa Ivan Zidar namontirali kakšnega hudiča v tunel ... presenečen

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI