obvladam

Domov > Forum > obvladam

obvladam

SORTIRAJ PO:
nickolas18 14.09.2013 19:08

tako kot me je bilo danes sram na kolesu, me ni bilo še nikoli. sem sklenil da se moram mal razpisat, da vidim, če se je še tko tako uštel pri svojih zmožnostih na dirki. najprej pa začnem z dosedanjim potekom sezone. letos aprila sem si kupil prvo cestno kolo, do danes pa sem prekolesaril okrog 5500km. torej nekaj kilometrine in vzponom sem dal skozi. ''formo'' sem tempiral do danes, ko sem se imel namen udeležiti svoje prve kolesarske dirke v življenju (na nanos). to je vzpon, ki vem da ga s svojo nizko težo prekolesarim kadarkoli okrog 40min, brez da bi se pošteno naprezal.
no danes pa... štartno pozicijo sem imel slabo, bil sem med najbolj oddaljenimi od starta. od letečega starta sem prve kilometre šel prek svojih zmožnosti z namenom, da bi ujel prvo grupo. vmesne skupine sem dohajal, precejšnje razdalje do naslednjih sem sam zmanjševal (in pri tem vlekel druge bolje kolesarje za sabo). merilca utripa nimam, vendar sem bil do trenutka ko sem ujel vodilno skupino, že zeeeelo zadihan, noge pa so bile težke in kvadratne=). vedel sem, da se zadržujem v prehitri skupini. sopenje se je spremenilo v hropenje (dihal sem kot da bi me morilec osvobodil iz smrtnega davljenja). noge sem imel tako fuč, da mi je bil že en obrat misija nemogoče. največ 7kmh sem šel. na težjem delu sem bil nezmožen pedaliranja, zato sem se prevrnu na travo...pred navijačico ob cesti, ki je bila znanka. tm sem ležal ene 15min, dihal k norc, k sm hotu ustat mi je šlo na bruh bruh. vsi kolesarji so šli mimo, ma pwole sem nazaj zajezdil kolo in do 3 km oddaljenga cilja prehitu enepar kolesarju. n cilji pa se spet zvrnil. ma tiskt ztu k se mi pedal ni hotu odpet=))))).
fantje, kej pol zto velja ta nasvet, de moreš klance vozit u svojmu tempi? a mislte da bo sploh kdaj kej iz mene, k zmiri brezglavo kolesarim? 

impact966 14.09.2013 19:23
@nickolas18:

tako kot me je bilo danes sram na kolesu, me ni bilo še nikoli. sem sklenil da se moram mal razpisat, da vidim, če se je še tko tako uštel pri svojih zmožnostih na dirki. najprej pa začnem z dosedanjim potekom sezone. letos aprila sem si kupil prvo cestno kolo, do danes pa sem prekolesaril okrog 5500km. torej nekaj kilometrine in vzponom sem dal skozi. ''formo'' sem tempiral do danes, ko sem se imel namen udeležiti svoje prve kolesarske dirke v življenju (na nanos). to je vzpon, ki vem da ga s svojo nizko težo prekolesarim kadarkoli okrog 40min, brez da bi se pošteno naprezal.
no danes pa... štartno pozicijo sem imel slabo, bil sem med najbolj oddaljenimi od starta. od letečega starta sem prve kilometre šel prek svojih zmožnosti z namenom, da bi ujel prvo grupo. vmesne skupine sem dohajal, precejšnje razdalje do naslednjih sem sam zmanjševal (in pri tem vlekel druge bolje kolesarje za sabo). merilca utripa nimam, vendar sem bil do trenutka ko sem ujel vodilno skupino, že zeeeelo zadihan, noge pa so bile težke in kvadratne=). vedel sem, da se zadržujem v prehitri skupini. sopenje se je spremenilo v hropenje (dihal sem kot da bi me morilec osvobodil iz smrtnega davljenja). noge sem imel tako fuč, da mi je bil že en obrat misija nemogoče. največ 7kmh sem šel. na težjem delu sem bil nezmožen pedaliranja, zato sem se prevrnu na travo...pred navijačico ob cesti, ki je bila znanka. tm sem ležal ene 15min, dihal k norc, k sm hotu ustat mi je šlo na bruh bruh. vsi kolesarji so šli mimo, ma pwole sem nazaj zajezdil kolo in do 3 km oddaljenga cilja prehitu enepar kolesarju. n cilji pa se spet zvrnil. ma tiskt ztu k se mi pedal ni hotu odpet=))))).
fantje, kej pol zto velja ta nasvet, de moreš klance vozit u svojmu tempi? a mislte da bo sploh kdaj kej iz mene, k zmiri brezglavo kolesarim? 

Ej, pa ti si car. Čestitke za borbenost, nima te kaj bit sram. Če nisi bruhal, to pomeni, da si imel še malo rezervesmeh Če boš zmiri brezglavo kolesaril, ne bo nikoli nič s tebe. Samo brez skrbi, s časom vse pride …

gampo 17.09.2013 22:22

Borbenost je glavna. Sicer sem mlad vendar že dolgo kolesarim. Sicer ne dirkam z drugimi ampak sam s sabosmeh. Na začetku se je tudi meni to dogajalo, vendar ko dobro spoznaš svoje telo, potem veš kje so tvoje meje. Priporočam pa merilec srčnega utripa. Ni potrebno da je tak za 200 eur. Samo da meri utrip. To je samokontrola da na preteraš. Drugače pa ja, tudi meni se je že zgodilo, da sem šel na prvi maraton okoli pohorja 150km z polnovzmetenim gorcom. Ne da sem mel težave, ampak sem skoraj izdahnil. Vendar sem prišel na cilj in se boril do konca. hehe
To je bistvo al ne da ne obupamo.  

DaisyDejzi 17.09.2013 23:11
@nickolas18:

Ne razumi me narobe! Po opisu tvoje kalvarije bi se bilo za vprašati ali ni navkjub vsemu kaj narobe s tvojim zdravjem. Petnajst minut nesposobnosti za karkoli je odločno preveč. Podatek, da si se uspel prebiti v ospredje je dovolj, da lahko sklepamo, da ti moči ne manjka. Posledica tega velikega napora pa je zaskrbljujoča. Mislim, da ne bo odveč kakšna konsultacija s strokovnjaki (medicine)!!

Zlodej 17.09.2013 23:35

daisy ...pred punco je lezal :D kam se mu bo pa mudilo?? :D

Ich 18.09.2013 00:04

Sam vedno začnem v svojem tempu, mogoče za krajši čas pospešim, če je potrebno ujet skupino. Potem pa glede na počutje začnem nekje na polovici stopnjevati tempo.

Merlin 18.09.2013 07:10

Po domače povedano si se zakislil.

Bolj po pameti na začetku pa bo šlo brez težav. Na začetku izgubljeno bi dobil nazaj v klancu. mežik

nickolas18 18.09.2013 12:25
@Zlodej:

daisy ...pred punco je lezal :D kam se mu bo pa mudilo?? :D

hehe, čaku n umetnu dihanje

nickolas18 18.09.2013 12:32
@DaisyDejzi: Ne razumi me narobe! Po opisu tvoje kalvarije bi se bilo za vprašati ali ni navkjub vsemu kaj narobe s tvojim zdravjem. Petnajst minut nesposobnosti za karkoli je odločno preveč. Podatek, da si se uspel prebiti v ospredje je dovolj, da lahko sklepamo, da ti moči ne manjka. Posledica tega velikega napora pa je zaskrbljujoča. Mislim, da ne bo odveč kakšna konsultacija s strokovnjaki (medicine)!!

za glavo sem siguren. ma ne bi glih reku da bi blo kaj specifičnega narobe z mojim telesom. zgledu sm kot tekač na smučeh v cilju, počutil pa se tako, kot da bi se s kladivom po prstih( un prijetni mlahav občutk k bolečina popusti). ah več bom kolesaru, kupu en merilc utripa ja, pa šou na bikefit, k vem da kolesa nimm prou nastauljenga. potrpežljivost je lepa čednost.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI