mini tlačilka?

Domov > Forum > mini tlačilka?

mini tlačilka?

SORTIRAJ PO:
rider123 18.09.2013 11:00

Rad bi menjal svojo zdelano tlačilko za kolo,z novo in čim manjšo.
Uporabljal bi jo v primeru defekta na svojem MTB kolesu, tako da bi jo imel ves čas pritrjeno na okvir kolesa, za takšne primere.

Ker so vse mini tlačilke oz. vsaj tiste res male ki so mi všeč, mišljene za cestna kolesa, me zanima ali menite da bi bila takšna tlačilka primerna tudi za kakšen defekt pri MTB kolesu, vozim pa plašče 2.0 do 2.1, tako da ne ravno neke exstra volumenske smeh
Lahko prilimate tudi kakšen link, če imate kakšno določeno v mislih, ki bi mi jo predlagali.

burek66 18.09.2013 11:16

Jaz uporabljam LEZYNE ALLOY DRIVE.

Ni poceni - ampak z njo lahko resno napumpaš MTB gumo z katerikoli ventilom.

Priporočam!

rider123 18.09.2013 12:27

sem že gledal predlagano, izgleda zanimivo, edino cena kot si sam omenil...ni ravno poceni
še kakšen predlog mogoče, nekje do 20€ sem imel v mislih 

Alcomp176 18.09.2013 15:51

Tole nabavi ti ne bo žal. Ne vem zakaj ne bi bila za MTB vredu.

www.topeak.com/products/Pumps /MicroRocketAL 

Par centov več kot 20€

www.factorystore.si/topeak-tl acilka-micro-rocket-al-m-b-1 

rider123 18.09.2013 18:24

uf tale izgleda res super, lepa, majhna in lahka.

Problem pri teh "cestnih" tlačilkah je baje to,da težko napumpaš gumo z več volumna, koliko je v tem resnice nevem, saj nimam izkušenj, zato pa tukaj sprašujem :D 

Trenutno imam tlačilko www.factorystore.si/topeak-tl acilka-mini-g-m-b-1#
ki mi je sicer dobro služila, vendar si želim manjše :D

nejc100 18.09.2013 18:38
Jest imam tole, vrhunska. Ko boš kupil kupi za MTB.
www.factorystore.si/specializ ed-tlacilka-air-tool-cpr02-mic roblast
Alcomp176 18.09.2013 19:01
@rider123:

uf tale izgleda res super, lepa, majhna in lahka.

Problem pri teh "cestnih" tlačilkah je baje to,da težko napumpaš gumo z več volumna, koliko je v tem resnice nevem, saj nimam izkušenj, zato pa tukaj sprašujem :D 

Trenutno imam tlačilko www.factorystore.si/topeak-tl acilka-mini-g-m-b-1#
ki mi je sicer dobro služila, vendar si želim manjše :D

Bom probal na svojmu freeride biciklu z 2,5 gumo napumpat s tole topeak micro rocket pa ti javim kako se obnese.

rider123 18.09.2013 19:16

nejc1000, hvala za nasvet, sem razmišljal tudi o bombicah, toda sem se odločil da bom ostal zvest klasiki :D

Alcomp176 sporoči kaj boš ugotoviu, ker me res zanima kako se obnesejo te mini pumpe, ali je res misija nemogoče naumpat MTB gumo, sploh tak volumen kot boš preizkusil, ali je zgolj "mit" oz govorice.

Alcomp176 18.09.2013 20:03

Se strinjam rider123, tudi jaz raje ostajam na klasiki, pa imam tudi pumpo na bombice, ampak nekako ne zaupam plinu.
rider123 sem probal, ker je tudi mene zanimalo kako nafilaš 2,5 gumo s tako majhno pumpico. Rezultati presenetljivi, napumpal gumo v minuti in pol, brez truda, pumpal sem jo z dvema prstoma, tako narahlo gre, res neverjetno. Če je boš nabavil ti ne bo žal niti eura za nakup te pumpice. Torej mit, da pumpica za cestno kolo ne zmore napumpat gumo z več volumna je ovržena nasmeh

rider123 18.09.2013 20:19

No super, hvala ker si naredil test in ovrgel mit smeh 
Se bom pozanimal če jo lahko kupim kje v bližini, drugače pa naročim prek spleta.
 

palcica 19.09.2013 07:10

Kako se pa Micro orcket dejansko obnese na specialki?

VILI63 19.09.2013 07:44
@palcica:

Kako se pa Micro orcket dejansko obnese na specialki?

Men uspe napumpat do cca. 5 max. 6 barov. Pa še to ni "pisofkejk" !nagubano čelo Je pa res, da se lahko pelješ.nasmeh

mastif 19.09.2013 07:45
@Alcomp176:

Se strinjam rider123, tudi jaz raje ostajam na klasiki, pa imam tudi pumpo na bombice, ampak nekako ne zaupam plinu.
rider123 sem probal, ker je tudi mene zanimalo kako nafilaš 2,5 gumo s tako majhno pumpico. Rezultati presenetljivi, napumpal gumo v minuti in pol, brez truda, pumpal sem jo z dvema prstoma, tako narahlo gre, res neverjetno. Če je boš nabavil ti ne bo žal niti eura za nakup te pumpice. Torej mit, da pumpica za cestno kolo ne zmore napumpat gumo z več volumna je ovržena nasmeh

Hja bombice znajo biti problem. Letos na začetku sezone sem ostal ob cesti, čeprav sem imel dve bombici. Pumpico ravno ta dan nisem imel seboj. Dobro da sem imel mobitel;). Drugače pa tudi moj glas za micro rocket

kolesarnica.si 19.09.2013 08:47

Drugače pa tudi tale ni od muh. Komot je primerljiva z Micro Rocket.

 

www.kolesarnica.si/Products/D isplayTopic.asp?DisplayTopic=8 90&SPID=0

 

Lp

burek66 19.09.2013 10:37

LEZYNE ima cevko shranjeno v sami pumpi. Ta cevka je zelo priročna in olašja samo pumpanje.

Kdor je kdaj sredi hoste ali na pobočju menjal ali flikal zračnico ve o čem govorim.

 

 

palcica 19.09.2013 12:46

pa obstaja kaka podobna Micro rocket pa da napumpa res vsaj 8 barov?!?

Janja 19.09.2013 13:17

Že leta imam  SKS airboy - sicer traja, ampak za mtb napumpaš brez problema. Če pa koga skrbi volumen - da napumpaš gumo specialke do caa 8 in več barov potrebuješ skoraj toliko (volumna pri normalnem tlaku) zraka kot za mtb do 2 bara - pa še manjši tlak pomeni manjšo silo - kar pa pomeni veliko manj napora.

pV=št.stiskov*zračni tlak*volumen pumpe

Problem majhnih pump je prej tlak kot kaj drugega, zato pa, poleg tesnenja, so tiste za višje tlake ožje - da lahko s še normalno silo stisneš. Torej če je dobra za cestaka in nastavek za ventil paše je brez problema tudi za širše gume. Res pa je dobra in tudi hitreje boš napumpal tudi taka, ki ne dosega visokih tlakov.

rider123 19.09.2013 14:11

Alcomp176 ali pa morda kdo drug...zanima me še, kako se pumpa "pritrdi" na francoski ventilček, in sicer ta topeak micro rocket (ali kakšna podobna), saj za razliko od večine, nima "ročice" ki stisne pumpo ob ventilček, ali je že "luknja" tako oblikovana da ko natakneš pumpo na ventilček, da dovolj tesni, da ne uhaja zrak ko pumpaš...?

upam da ste razumeli kaj hočem povedati/vprašati v zadregi

nejc100 19.09.2013 14:28
@mastif:
@Alcomp176:

Se strinjam rider123, tudi jaz raje ostajam na klasiki, pa imam tudi pumpo na bombice, ampak nekako ne zaupam plinu.
rider123 sem probal, ker je tudi mene zanimalo kako nafilaš 2,5 gumo s tako majhno pumpico. Rezultati presenetljivi, napumpal gumo v minuti in pol, brez truda, pumpal sem jo z dvema prstoma, tako narahlo gre, res neverjetno. Če je boš nabavil ti ne bo žal niti eura za nakup te pumpice. Torej mit, da pumpica za cestno kolo ne zmore napumpat gumo z več volumna je ovržena nasmeh

Hja bombice znajo biti problem. Letos na začetku sezone sem ostal ob cesti, čeprav sem imel dve bombici. Pumpico ravno ta dan nisem imel seboj. Dobro da sem imel mobitel;). Drugače pa tudi moj glas za micro rocket


Kakšen problem si imel z bombicami? Jest se jo letos prvič uporabil, pa moram reči da je zadeva prav direktorska. V sekundi nafilana guma in zelo trda, samo vse zmrzne okoli. Če men vrašate, stokrat bolje kot navadna tlačilka, pa še v podsedežno torbico spraviš.

Alcomp176 19.09.2013 14:40

rider123 notranjost je tako oblikovana oz. ima tesnilo, da tesni brez problema. 

mat 19.09.2013 15:27

lahko samo potrdim zgoraj navedeno za 'mikro raketo', jo uporabljam tako za cesto kot mtb in deluje ok

rider123 19.09.2013 16:33

Ok super, hvala za obrazložitev :D

ReepsaaG 19.09.2013 17:21
@kolesarnica.si:

Drugače pa tudi tale ni od muh. Komot je primerljiva z Micro Rocket.

 

www.kolesarnica.si/Products/D isplayTopic.asp?DisplayTopic= 8 90&SPID=0

 

Lp

Tudi sam imam Blackburn Airstik SL in sem zadovoljen. Saj pri teh mini pumpah se gre itak samo za to, da napumpaš na terenu in se lahko pelješ naprej, tako da je okoli 5 bar je že dobro za kolikor toliko normalno nadaljevanje vožnje.

 

sixsl 13.02.2016 15:32

Da ne odpiram nove teme... za cestno kolo bi potreboval kvalitetno mini tlačilko, ki je združljiva z bombico.  Za vsak slučaj če bombica zataji, da imam še možnost ročnega pumpanja. Imate kaj podobnega in kako se obnese?

Alcomp176 14.02.2016 01:18

@sixsl še enkrat preberi zgornje poste in se potem odloči.

Cwetko8091 14.02.2016 05:30
www.valy.si/izdelek/4405050/zefal-ez-push-co2-bombica-in-tlacilka
Jaz imam samo tak nastavk in 2 bombici vedno s sabo. 2. bombica ravno zato, če prva zataji :) ampak po 2 izkušnjah še ni bilo problemov.
Nikita 14.02.2016 10:50
@Cwetko: www.valy.si/izdelek/4405050/z efal-ez-push-co2-bombica-in-tl acilka
Jaz imam samo tak nastavk in 2 bombici vedno s sabo. 2. bombica ravno zato, če prva zataji :) ampak po 2 izkušnjah še ni bilo problemov.

Ne bodi tako prepričan... da se ne bo zgodilo.

 

Mislim, da sem o tem že pisal... kljub temu, da sem z nastavkom preluknjal bombico... notri ni bilo plina? En prodajalec koles pravi, da je nemogoče, da bi bombica izpustila (narejena je pač iz kovine), dočim drugi pravi... da je to možno, če jo imaš doma nekaj let.

 

Kaj menite, kateri ima prav?

Agent041 14.02.2016 11:11

Kar se bombice tiče ne vem, ampak ta zadeva (oziroma podoben proizvod (Hoferjev), ne ravno ta)
www.bike-discount.de/de/kaufe n/zefal-pannenspray-inflate-10 0ml-60671
mi je že spodletela. Ni samo zrak, ampak tekočina za zapiranje lukenj. Pa ne mislim da mi ni zakrpala luknje v gumi, ampak da je pritisk noter šel k vragu in zadeve sploh nisem mogel uporabiti. Sem jo pa s sabo vozil recimo slabi dve leti (v vročini in mrazu), pa je tudi iz kovine in pod pritiskom. Vsaka stvar ima svoj rok uporabe.

sixsl 14.02.2016 12:38
@Nikita:
@Cwetko: www.valy.si/izdelek/4405050/z efal-ez-push-co2-bombica-in-t l acilka
Jaz imam samo tak nastavk in 2 bombici vedno s sabo. 2. bombica ravno zato, če prva zataji :) ampak po 2 izkušnjah še ni bilo problemov.

Ne bodi tako prepričan... da se ne bo zgodilo.

 

Mislim, da sem o tem že pisal... kljub temu, da sem z nastavkom preluknjal bombico... notri ni bilo plina? En prodajalec koles pravi, da je nemogoče, da bi bombica izpustila (narejena je pač iz kovine), dočim drugi pravi... da je to možno, če jo imaš doma nekaj let.

 

Kaj menite, kateri ima prav?

Saj glih zato pa sprašujem, po kombinaciji tlačilka+bombica. Žal samim bombicam 100% ne zaupam. Prijatelj ma to kombinacijo samo je bolj za mtb-je ker tlačilka napumpa do 4 bare. Za cestaka bi pa rabu vsaj 7-8 barov.

-BLAŽ- 14.02.2016 15:41

Tole dobiš v VEB-u. Poleg tega modela pa imajo vsaj še enega če ne dva.

 

www.veb-company.si/izdelek/58 9/tlacilka-barbieri-moskito-co 2.html

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI