Trenažerji TACX

Domov > Forum > Trenažerji TACX

Trenažerji TACX

SORTIRAJ PO:
energy 08.10.2013 18:46

Zimska sezona se bliža, pri ENERGIJABIKES pa se spet trudimo z ugodnimi ponudbami TACX trenažerjev...
Več na naši strani:
 www.energijabikes.com/search? keyword=tacx &x=-1398 &y=-510 &limitstart=0 &option=com_virtuemart &view=category


image

wiseBoy 08.10.2013 20:21

mogoče veš kater izmed teh v ponudbi (matic, motion, twist) je najtišji oz. najbol primeren za blok :)

 

Du5aN 08.10.2013 21:17
@wiseBoy:

mogoče veš kater izmed teh v ponudbi (matic, motion, twist) je najtišji oz. najbol primeren za blok :)

 


+1?

Naltamer 09.10.2013 07:51
Kaj to pomeni +1 ?
olmauntin 09.10.2013 07:58
@Naltamer: Kaj to pomeni +1 ?

zanima ga enaka stvar

Du5aN 09.10.2013 09:13
@olmauntin:
@Naltamer: Kaj to pomeni +1 ?

zanima ga enaka stvar


Točno tako smeh

fuego 09.10.2013 09:33

In kater je zdaj najtišji?

Ban 09.10.2013 09:36

Sam imam siriusa, ki ga očitno več ne prodajajo, in če imam gor gorca je hrupa malo več, če imam specilako je nemoteče. Ampak ni moteče, po moje sosedje sploh ne bodo slišal, razen če boš sredi noči trajbal.

dado75 09.10.2013 09:39

Sam uporabljam iBushido in moram reči, da stavr sploh ni tako glasna. Še več, zdi se mi razmero tiha glede na to, da pri uporabi prihaja do velikega trenja. Res pa je, da uporabljam TACX-ov plašč. V glavnem, komot med treningom poslušam glasbo oz. gledam film pri normalni glasnosti :)...priporočam ;)

G0lden 09.10.2013 13:38

Ne gre se pri glasnosti toliko za hrup v isti sobi, niti v isti etaži. Pri meni (sicer uporabljam budget Blue Matic www.energijabikes.com/tacx-bl ue-matic-detail) je največji problem spodnja etaža. Hvalabogu trenutno še ne živim v bloku, imam pa v spodnji etaži pač starše. Tudi, če grem v garažo, ki se res nahaja na absolutni nuli hiše in imam starše v tem primeru nad sabo, se slišijo vibracije, res da dosti manj. In ja, uporabljam protihrupno podlogo, www.mimovrste.com/artikel/385 0042022/priporocila/podloga-za -fitnes-naprave-kettler-220x11 0-cm , in ni ravno poceni... Zvok je podoben, kot da bi ti nad glavo vozil šleper.. Medtem, ko je v isti etaži, celo v isti sobi dovolj tiho, da 2-letna hčerkica zaspi. Drugače pa tudi mene zanima, kaj je najtišji trenažer na tržišču, ker se tudi kmalu selim v stanovanje.

energy 09.10.2013 14:27

Živjo!

TACX na vseh modelih uporablja valje z mehkih jedrom, ki skrbi za to, da se zmanjša glasnost.
V primerjavi s starimi modeli je to precej izboljšano in vsi modeli so primerni za uporabo doma.
Vseeno pa se pojavijo primeri, ko stranke potrebujejo res neslišen trenažer, kar pa pri klasičnem trenažerju ne gre, saj prav vsi povzročajo vibracije, kot je že zgoraj napisal Golden.
Nekateri imajo res zoprne sosede, spet drugi živjo v blokih, hišah, ki so očitno slabše zgrajene in se te vibracije toliko bolj prenašajo. Če imaš pod sabo "tuje" ljudi, ki ne zastopijo tega, da goniš kolo v sobi zna bit problem.

Do ene mere se lahko rešuje z gumo od TACXa, ki zmanjša hrup. Pomagajo tudi preproge proti hrupu. Nekaj malega še vedno ostane...

Je pa še ena opcija, ki pa prihaja v kratkem, od proizvajalca CycleOps.
Pri CycleOpsu ponujajo trenažer "The silencer direct drive mag", ki pa deluje brez zadnjega obročnika in tako so vibracije popolnoma izničene.
Več o trenažerju zaenkrat tukaj:  www.cycleops.com/en/products/ trainers/silencer.html?page=sh op.product_details &flypage=flypage_images.tp l&product_id=821 &category_id=3

image

Cena še ni fiksno določena, se pa bo gibala med 650 in 700 eur.
V promocijskih akcijah bo verjetno možno dobiti trenažer za cca. 550 do 600eur.
Če je kakšen interesent, naj se javi, bomo zanj pospešili zadevo... 

Naltamer 09.10.2013 15:58
Kaj pa vsebuje tisti dvd k je priložen k tacx blue matic
fuego 09.10.2013 16:51

Mater js sem pa glih v bloku.... a je pol to res tak glasn? Pod sabo mam glih enga varnostnika pa ne bi rad, da bi na men kate treniru. :)

energy 09.10.2013 18:26
@Naltamer: Kaj pa vsebuje tisti dvd k je priložen k tacx blue matic

Na njem imaš Tacxov video predvajalnik eno posneto traso (Alpine Classic).
To potem inštaliraš na računalnik, zraven pa imaš še funkcije za nastavitev dolžine vadbe...

Več pa na linku:
www.tacx.com/en/products/soft ware/video-player

Lahko ta Video Player tudi preneseš na tem linku

pero-si 09.10.2013 19:12
@Naltamer: Kaj pa vsebuje tisti dvd k je priložen k tacx blue matic

Na spletu lahko dobiš ta DVD (8GB) pa ga preneseš in pogledaš... sicer brez trenažerja, ki podpira to funkcionalnost (cca 500€ +) je video "brez vezen"

Kar se tiče hrupa, pa sam imam TACX Satori in iz pritličja se sliši kot roj os v prvi štuk (ne uporabljam pa podloge - ki naj bi omejila vibracije)

Kolega, ki pa živi v bloku pa podloži trenežer z tremi plasmi špunja pa vseeno imajo sosedi kaj za povedat :) 

kenz76 09.10.2013 19:16
@energy:

Je pa še ena opcija, ki pa prihaja v kratkem, od proizvajalca CycleOps.
Pri CycleOpsu ponujajo trenažer "The silencer direct drive mag", ki pa deluje brez zadnjega obročnika in tako so vibracije popolnoma izničene.
Več o trenažerju zaenkrat tukaj:  www.cycleops.com/en/products/ trainers/silencer.html?page=s h op.product_details &flypage=flypage_images.t p l&product_id=821 &category_id=3

image

Cena še ni fiksno določena, se pa bo gibala med 650 in 700 eur.
V promocijskih akcijah bo verjetno možno dobiti trenažer za cca. 550 do 600eur.
Če je kakšen interesent, naj se javi, bomo zanj pospešili zadevo... 

No, tole je ČISTA ZMAGA!!! nasmeh 

Instant trenažer, brez menjavanja plaščev itd... In tišina, za v dnevno sobo! 
Mislim, da bom kar kmalu stranka... smeh  

pero-si 09.10.2013 20:34

ta super silent trenažer od CycleOps se mi zdi en malček pretirano ocenjen... verjetno je to posledica ker je neka novost... 

če sem prav videl je to čisti trenažer brez možnosti povezave na PC... za ta denar pri tacx ali pa ostalih ponudnikih dobiš bistveno več... 

 

wiseBoy 09.10.2013 21:45
@G0lden:

Ne gre se pri glasnosti toliko za hrup v isti sobi, niti v isti etaži. Pri meni (sicer uporabljam budget Blue Matic www.energijabikes.com/tacx-bl ue-matic-detail) je največji problem spodnja etaža. Hvalabogu trenutno še ne živim v bloku, imam pa v spodnji etaži pač starše. Tudi, če grem v garažo, ki se res nahaja na absolutni nuli hiše in imam starše v tem primeru nad sabo, se slišijo vibracije, res da dosti manj. In ja, uporabljam protihrupno podlogo, www.mimovrste.com/artikel/385 0042022/priporocila/podloga-z a -fitnes-naprave-kettler-220x1 1 0-cm , in ni ravno poceni... Zvok je podoben, kot da bi ti nad glavo vozil šleper.. Medtem, ko je v isti etaži, celo v isti sobi dovolj tiho, da 2-letna hčerkica zaspi. Drugače pa tudi mene zanima, kaj je najtišji trenažer na tržišču, ker se tudi kmalu selim v stanovanje.

to je to kar me skrbi...kaj se spodaj sliši oz. se bo slišalo :)

kaj pa kakšn armaflex + dekca spodaj? ista pesem?

alexb 10.10.2013 09:11

Če gre za prenos vibracij, potem - če ste res zagreti - najdite kakega strojnika, da vam naredi sendvič sistem podloge, ki bo max. absorbirala vibracije.

 

Tu najbolje pride v upoštev mešanje plasti. nekaj trdega pa mehko pa spet trdo...

 

recimo podloga iz vezane plošče vmes neka guma in spet vezana plošča...

 

To je samo teorija. :)

 

energy 10.10.2013 10:09
@pero-si:

ta super silent trenažer od CycleOps se mi zdi en malček pretirano ocenjen... verjetno je to posledica ker je neka novost... 

če sem prav videl je to čisti trenažer brez možnosti povezave na PC... za ta denar pri tacx ali pa ostalih ponudnikih dobiš bistveno več... 

 

Ja, tudi pri CycleOps dobiš dosti več pri klasičnem trenažerju.
Drugače pa na trgu za ta denar dobiš večinoma že virtualne trenažerje (Bushido, Vortex)...

Ampak, če iščeš popolno tišino, ti virtualni trenažer ne pomaga tako, da teh dveh izdelkov ne moreš mešati...
Če te hrup ne ovira, potem se strinjam, da ni vredno nakupa. Če pa rabiš tišino, je prava stvar. Zato pa so različni izdelki na trgu, da lahko vsak najde sebi primerno zadevo... 

hmm 10.10.2013 13:30

Kako je pa kaj spining v primerjavi z tem trenažerjem? Nekako se mi zdi bolj primerno za v stanovanje.

energy 10.10.2013 14:02

Kaj je na sobnem kolesu bolj primernega za v stanovanje?  Razen, da ti ostane polet lep obešalnik z cunje...

Trenažer spraviš pod posteljo, razliko v ceni med trenažerjem in spinnerjem pa lahko porabiš pri nakupu druge opreme za kolesarjenje...
Edina slabost je ta, da mora biti kolo očiščeno, kar pa na dolgi rok niti ni slabo, ker ti bo oprema vedno hvaležna, če bo redno očiščena... 

fuego 10.10.2013 14:28

Spinner je tišji od trenažerja in če živiš v bloku je to ključnega pomena.

primoz69 10.10.2013 15:14

Kako tih/glasen je spinner ne morem komentirat, ker ga še nisem uporabljal. Sam imam malo starejši model Tacx Flow in zanj lahko trdim, da je zelo tih kar se tiče same magnetne zavore, v bistvu je neslišna. Zavedat pa se morate da v bistvu hrup povzroča trenje med gumo in valjem, deloma tudi veriga in zobniki...Ampak tudi ta hrup je za moje pojme minimalen in čisto sprejemljiv. 'Čiste tišine' pa nikakor ni za pričakovat od nobenega trenažerja, ki ima sistem vpenjanja. Glede čistoče pa itak vsi vemo, da se specialka mora 'svetit' tako na cesti, kot v dnevni sobi.

lukapav 10.10.2013 15:30
@primoz69:

Ampak tudi ta hrup je za moje pojme minimalen in čisto sprejemljiv.

Me zanima, kako bi rekel, če bi sosed nad tabo gonil 1 uro na dan. Kr fejst se sliši... Čeprav imam podloženega s 5 cm "gobe". Tudi je Flow.

Trenažerji so pač, žal, glasni. Tu skoraj ni kaj narediti.

slon007 11.10.2013 08:06

Je res to, da se ne priporoča najbolj uporaba kolesa s karbonskim okvirjem na trenažerju?

Ban 11.10.2013 08:49

Kot sem že napisal, če goniš specialko je veliko tišji, skoraj neslišen, kot če goniš gor MTB. Vibracije sam nisem zasledil, lahko trdim da pralni stroj ko dela centrifuga povzroča več vibracij kot trenažer.

izzyodt 11.10.2013 11:20

Po napovedih naj bi bil revolucionarno tih prihajajoči:

 

Elite Turbo Muin Trainer  mežik

 

www.dcrainmaker.com/2013/09/s ilent-trainer-output.html

 

 

pero-si 11.10.2013 11:54
@izzyodt:

Po napovedih naj bi bil revolucionarno tih prihajajoči:

 

Elite Turbo Muin Trainer  mežik

 

www.dcrainmaker.com/2013/09/s ilent-trainer-output.html

 

 

definitivno bolj uporabna zadeva je ta od Elita kot od cycleops.

na tem posnetku se uspe slišat kako je zadeva "super silent" :)
www.youtube.com/watch?v=82Jxu ivJESg 

mislim, da to je zelo dobra fora, ko ti prodajalec napolni glavo kako je zadeva tiha in da jo boš lahko uporabljal v dnevni in ti ves naudušen prineseš zadevo domov in pol pomisliš... pišuka ma prodajalec mi ni omenil da to ne odpravlja glasnosti verige :) 

izzyodt 11.10.2013 13:44

@ pero-si

 

Elite Turbo Muin res ni neslišen, vendar po mnenju tistih, ki so ga videli - slišali, se slednji z naskokom uvršča med "tišje" trenažerje.

Informacijam z bloga dcrainmaker.com pa po lastnih izkušnjah zaupam, nenazadnje pa je pisec tega bloga zelo znan po t.i. In-depth Review oz. ocenah delovanja raznovrstnih "športno-tehnoloških igračk", kot so trenažerji, merilci moči, števci, itd. in ga pogosto povzemajo tudi drugi športni portali, forumi itd.

 

Pa še en prikaz delovanja različnih trenažerjev in njihove glasnosti v dB, ki ga je pripravi prav pisec zgoraj navedenega bloga

 

www.youtube.com/watch?v=zcYuU NRotss

 

 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI