Bolečine v sklepih - kolenu in glukozamin

Domov > Forum > Bolečine v sklepih - kolenu in glukozamin

Bolečine v sklepih - kolenu in glukozamin

SORTIRAJ PO:
hrbt 13.10.2013 16:48

Živjo

Že nekaj časa me bolijo kolena (ortoped diagnosticiral blažjo obliko osteoartroze) in sem se odločil po vsej reklami & člankih in študijah, da začnem z jemanjem glukozamina.

Malce sem gledal in študiral glukozamine pa je toliko enih informacij, da bi rad informacije iz prve roke, če kdo že dolgo uživa glukozamin :)

Zanima me, če res pomaga dolgoročno.

Zasledil sem tole novo stran z glukozaminom glukozamin.net/

k baje ni alergen k sm alergičen na morske sadeže in je 'bolj' čist od ostalih. Pa še  nov patent kao izdelave je iz koruze in ne iz lupinarjev. Zato je 'čistost' tudi večja.

Igra čistost kakšno vlogo pri učinkih?

Baje moraš na dan jemati več kot 1500mg, da je sploh kej efekta ?

Ma kdo kakšne izkušnje, da mi malce pomaga? :)

Hvala

Miha

milpor1 13.10.2013 17:14

Pojdi na Hrvaško v prvo lekarno.Dobil boš 1500 mg za 15€

urca 13.10.2013 18:53

www.glucozamine.com

wavemaker 13.10.2013 19:32

tole je seveda reklama.
Za ostale pa:
1. ena škatla tega glukozamina zadostuje za 30 dni pridoziranju 1200 mg na dan. Torej ni več tako poceni, ker se v lekarni dobi glukozamin pharmanord, ki zadostuje za 30 dni in je cca. 17 eur. Torej smo tam tam. 
2.  glukozamin pharmanord je registriran kot zdravilo, kar pomeni, da je podvržen strožjemu nadzoru, beri vsebuje res glukozamin, medtem ko je ta oglaševani produkt kar neki, notri je lahko kakovosten glukozamin lahko pa (in kar je bolj verjetno) je notri kar nekaj... laktoza, moka...
Ali glukozamin pomaga ali ne? Mnenja so deljena, nekateri res navajajo izboljšanje - lahko je pomagal, ali pa je prišlo do spontanega izboljšanja.

Evo, kdo bo kaj kupil naj se pa po svoji pameti odloči, saj gre le zanj.

AndrejZ 14.10.2013 17:19

Nekega velikega učinka (razen mogoče placebo) ne pričakuj. Pri glukozaminu je nekako tako kot pri avtu, ko se pelješ namesto 100km/h - 102km/h. Greš hitreje, ampak spremembe po vsej verjetnosti ne boš opazil. Če pa ga že želiš uporabljati, pa ti svetujem, da ga kupiš v prahu in uporabljaš nekaj gramske odmerke.

Drugače pa obstajajo določeni peptidi, ki bi znali zelo pomagati pri bolečinah v sklepih in kosteh. Pogoja sta samo, da nisi ne vem kako omejen z denarjem (niso poceni) in da se ne bojiš igel.

fiti 14.10.2013 19:29

Meni je ortoped rekel, da ne pomaga prav nič in da je sreča, da nima nobenih stranski učinkov (mišljeno zaradi množične uporabe). 

Raw_fooder 15.10.2013 12:06

Preizkusi za neko obdobje in se boš na lastni koži prepričal kako je s tem. Danes je tržišče zasičeno s takšnimi in drugačnimi produkti, ki nas dobesedno posiljujejo na vsakem koraku. Od nekoga slišiš eno od drugega pa nekaj kar je popolnoma kontradiktorno prvemu...V kolikor imaš upanje na pozitiven učinek preizkusi...

Kakorkoli potrebno se je vprašati zakaj so vnetja sklepov v zadnjem času v porastu in že lep čas niso več le težava starejših. 

Sam bi ti predlagal vsaj 10 dnevno postenje. Lahko s sveže iztisnjenimi zelenjavnimi sokovi kot uvod. Idealno je postenje ob vodi ( destilirana voda)vsaj 10 dni. Pa še nekaj ne govorim iz knjige, pač pa iz lastnih izkušenj. Že pred leti (vsaj 5 let nazaj) sem si poškodoval meniskus, kar mi je povzročalo bolečino in popolno izgubo moči ob določenem kotu pokrčenja. Kakorkoli za operativni poseg se nisem odločil ker nisem profi (predvsem nisem pristaš invazivnih posegov v telo), da bi bilo to nujno potrebno. Na bolečino sem se privadil-povsem človeško. V tem času sem zamenjal prehrano, pričel s pitjem destilirane vode, opravil svoj 1. 11 dnevni post le na vodi ( destilirani ) pred tem sem že opravil nekaj postov a ne le na vodi. In glej ga zlomka bolečine v kolenu ni bilo več, kar sprva niti nisem opazil, saj sem se v vseh teh letih podzavestno izogibal bolečemu kotu pokrčenja.

Kakorkoli želim povedati, da je naše telo sposobno odpraviti marsikatero težavo, ki smo si jo z nespametjo prizadejali sami lahko v trenutku (mehanska poškodba) ali tekom življenja. Na posamezniku je le da mu to omogoči.

mastif 15.10.2013 15:36

Sam sem imel težko poškodbo kolena, kar mi je že pri tako načetem kolenu še poslabšalo stanje. Užival glukozamin (zdravilo) nekaj časa, kar mi ni odpravilo bolečin, v bistvu sem jih imel več. Edina stvar ki mi je pomagala je bila ciljana fizioterapija, odprava uživanja kave in alkohola (čeprav sem tega že prej minimalno), poleg akvtivnega kolesarjenja posvetil vadbi mišicam na nogi, ki pri kolesarjenju niso toliko aktivne. Iz stanja, ko sem občasno komaj hodil po stopnical navzdol, prišel do tega, da lahko brez težav tečem po hribu navzdol in razen manjših bolečin ob spremembi vremena ni..

fuego 15.10.2013 16:29
@Raw_fooder:

Preizkusi za neko obdobje in se boš na lastni koži prepričal kako je s tem. Danes je tržišče zasičeno s takšnimi in drugačnimi produkti, ki nas dobesedno posiljujejo na vsakem koraku. Od nekoga slišiš eno od drugega pa nekaj kar je popolnoma kontradiktorno prvemu...V kolikor imaš upanje na pozitiven učinek preizkusi...

Kakorkoli potrebno se je vprašati zakaj so vnetja sklepov v zadnjem času v porastu in že lep čas niso več le težava starejših. 

Sam bi ti predlagal vsaj 10 dnevno postenje. Lahko s sveže iztisnjenimi zelenjavnimi sokovi kot uvod. Idealno je postenje ob vodi ( destilirana voda)vsaj 10 dni. Pa še nekaj ne govorim iz knjige, pač pa iz lastnih izkušenj. Že pred leti (vsaj 5 let nazaj) sem si poškodoval meniskus, kar mi je povzročalo bolečino in popolno izgubo moči ob določenem kotu pokrčenja. Kakorkoli za operativni poseg se nisem odločil ker nisem profi (predvsem nisem pristaš invazivnih posegov v telo), da bi bilo to nujno potrebno. Na bolečino sem se privadil-povsem človeško. V tem času sem zamenjal prehrano, pričel s pitjem destilirane vode, opravil svoj 1. 11 dnevni post le na vodi ( destilirani ) pred tem sem že opravil nekaj postov a ne le na vodi. In glej ga zlomka bolečine v kolenu ni bilo več, kar sprva niti nisem opazil, saj sem se v vseh teh letih podzavestno izogibal bolečemu kotu pokrčenja.

Kakorkoli želim povedati, da je naše telo sposobno odpraviti marsikatero težavo, ki smo si jo z nespametjo prizadejali sami lahko v trenutku (mehanska poškodba) ali tekom življenja. Na posamezniku je le da mu to omogoči.

Veliko je odvisno od človeške prehrane, sploh razni sladkorji, gluten, vodni kamen v vodi, rdeče meso lahko povzročajo nabiranje kisline v sklepih in s tem povezano nastajanje raznih kristalov, ki se lahko nabirajo v sklepih, žolču. Sam post pa ne bo veliko pomagal, če človek ne spremeni načina prehranjevanja. Nekateri ljudje lahko jedo precej strupeno hrano celo življenje nekaterim pa škodi in se to pozna v obliki raznih vnetij zaradi katerih lahko pride do degenerativnih spremeb sklepov, žolčnih in ledvičnih kamnov. Pitje sveže stisnjenih sadnih in zelenjavnih sokov je veliko bolj zdravo kot piti našo trdo vodo. Jaz sem pred leti probal ta glukozamin in ni bilo nekih rezultatov. Ne vem pa kako vpliva na obnovo hrustanca....

moharb 13.11.2016 19:17

Jaz sem jemal  glukozamin kapsule 3.mesece pa moram reči da ni bilo nebenega učinka da bi šlo kaj  na boljše,tako da moram reči da nič ne pomaga.

gacar 13.11.2016 19:27

Spoštovani,

Obrabljen hrustanec ti lahko pomaga obnoviti le kolagen v prahu. Dobi se ga v skorajda vseh trgovinah, pakiranje stane cca. 12 €, in DELUJE. Preverjeno doma.

Glukozamin samo blaži "bolečine" in ne obnavlja hrustanec, ker nima gradnikov za hrustanec v sebi.

max164 14.11.2016 16:42

hehe, se ne morem načudit, da nekateri ne pogledate letnice posta preden pišete/odgovarjate...
Lep preostanek dneva kul

1
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI