Pozno večerni treningi

Domov > Forum > Pozno večerni treningi

Pozno večerni treningi

SORTIRAJ PO:
G0lden 13.10.2013 20:36

Zdravo,

Zanimajo me posledice na telo pri pozno večernih treningih. Kot kaže bom zimsko pripravljalno sezono moral kar dosti trenirati ob poznih urah (po 21:00) zaradi otroka in zdaj še novorojenčka.

Vem, da imajo ljudje s tovrstnim načinom težave pri spanju (ker se pač počutiš po takšnem treningu še kako budnega). Ampak kaj pa ostale stvari? So kakšne zadeve, ki se jih moram zavedati? Predvsem me skrbi hrana - obrok po treningu. Vemo, da je treba v telo spraviti precej OH, ki zna biti težka hrana za spanje..  Ima kdo s tem izkušnje?

Hvala vnaprej!

nitrous 13.10.2013 20:56

OH težka hrana. Ne bi rekel.

Jaromir 13.10.2013 21:19
Na kaj se pa mislis pripravljat? Na Tour, madonca?
G0lden 13.10.2013 22:06

Na nič posebnega, novo sezno... Nevem kaj je težko razumet da nimam časa čez dan runde (tako kot vsi ostali)naredit in jo moram pač zvečer na trenažerju/fitnesu/teku. Zdaj se bo spet pojavlo 15 cinikov s takšnimi komentarji... Če nima nihče konstruktivnega odgovora si prihranite čas...

blaz 13.10.2013 22:09

Če obstaja možnost potem mogoče raje zgodaj zjutraj? Tako imaš saj spanec kolikor toliko kot se spodobi.  Tako ali drugače, želim ti veliko jeklene volje.

zmaj24 13.10.2013 22:12

Mogoče ne bi bilo slabo, če bi si kupil kakšne praške, ali kako se taki prehrani že reče. Skratka, namesto da ob poznih urah delaš neke količinsko neprimerne obroke za tako uro (ker potem ne boš spal predvsem zaradi hrane plus dodatno zaradi adrenalina), lahko namesto tega zaužiješ bolj koncentriran obrok česarkoli že boš po nekem treningu pač potreboval.

lukapav 13.10.2013 22:32

Tudi sam sem zelo pogosto obsojen na res ekstremne ure zvečer in zjutraj. Oboje ima pluse in minuse...
Zvečer bi naj bilo čisto OK, le ne tik pred spanjem. Na fakulteti za šport so delali raziskave in prišli do rezultata, da večerna rekreacija nima na spanje nobenih negativnih vplivov. Je pa tudi res, da potem jest ni ravno fajn..
Zjutraj pa športni strokovnjaki načeloma odvetujejo. Profesor na dif-u mi je celo rekel, da je športanje zjutraj popolna neumnost, ampak ko sma se pomenila zakaj in kako, je pa rekel, da OK, bolje to kot nič :) Aerobna vadba OK, neke aktivacije pa raje ne - efekta ne bo nobenega, škode za telo pa kar nekaj.
Človeški telo bi se namreč naj v celoti "zbudilo" šele do 4 ure zatem, ko vstaneš iz postelje; tako da zjutraj ne pričakuj nekega posebnega odziva telesa, aktivacije ipd. Ampak moja izkušnja (že več let, letos pa še posebej športanje od 5:00 pa do 7:30) je takšna, da zjutraj lepo na easy oddelaš svoje, potem super zajtrk, pa je dan veliko lepši.

Pa še ena moja izkušnja: ob novorojenčku bo šport pač trpel. JBG. Da te vidim po neprespanih nočeh zjutraj še  biciklom dirkat...

kolesarrr 13.10.2013 22:48

Kako si pa pri prvem otroku kolesaril?

Sokratus 13.10.2013 23:19

Nekaj časa sem v večernih urah izvajal treninge insanity, je pa zelo pozitivno delovalo na spanec po akciji.

Cestar 14.10.2013 07:52

Kar se hrane za po (ne samo večernem) treningu tiče:
Kupi si sirotkine beljakovine v prahu (Whey).
Vzameš dve merici (zmešaš z vodo) in nekaj malega OH (kar ti pač paše in ti ne bo težilo v želodcu pred in med spanjem) pa je.

Prince 14.10.2013 07:52
zvečer se raje posveti ženi.... tudi ona ima ves dan zaseden z otroci...
Ban 14.10.2013 07:55

Če po treningu spiješ tri pire boš spal kot dojenčeknasmeh.

G0lden 14.10.2013 08:54

@Prince, ne skrbi za mojo ženo, se čez dan (po delovniku) posvečam njej in otrokom, zato iščem alternativne ure za trening (če ti še ni potegnilo)

@Cestar, imam Whey Gainer, nisem pa ga še poskusil vzeti pred spanjem, upam, da nebom kot balon :)

@Kolesarrr, pri prvem otroku, ki je edini je vseeno malo lažje, zdaj pa sta dva in še starejša je stara komaj dve leti, tako da bo zelo pestro. Treniral sem ob večerih, ali pa zgodaj zjutraj (kar mi ful ne ustreza, ker rabim precej časa, da pridem k sebi, cca 3-4ure in od takšnega treninga imam navadno samo veliko mučenje). Tako, da se strinjam tukaj z @lukapav.

jankokocevje 14.10.2013 09:53

Zdej si ga najebal, jst mam 2 leti razlike-ubi bože. Kar poslovi se, če boš šel 2-3x na teden, bo to že luksuz.

felx 14.10.2013 10:08

Je kar problem, moja dva sta trenutno 3 in 1. Da se z nočnimi teki po 21, 22-ti uri, enako trenažer. Take kratke, pol urne zadeve. Jem že prej, potem ne (ne vem sicer kako je zdravo, mi pa odgovarja). Zjutraj ne gre, ker sta preveč nepredvidljiva in se zbujata po tekočem traku. Uspem pa toliko ohranjati formo, da vsako jesen pregrizem triatlon jeklenih, kar mi zadostuje.

kovit 14.10.2013 12:39
@G0lden:

Zdravo,

Zanimajo me posledice na telo pri pozno večernih treningih. Kot kaže bom zimsko pripravljalno sezono moral kar dosti trenirati ob poznih urah (po 21:00) zaradi otroka in zdaj še novorojenčka.

Vem, da imajo ljudje s tovrstnim načinom težave pri spanju (ker se pač počutiš po takšnem treningu še kako budnega). Ampak kaj pa ostale stvari? So kakšne zadeve, ki se jih moram zavedati? Predvsem me skrbi hrana - obrok po treningu. Vemo, da je treba v telo spraviti precej OH, ki zna biti težka hrana za spanje..  Ima kdo s tem izkušnje?

Hvala vnaprej!

Moj nasvet:

ajej...v poznih urah se trenira vse kaj drugega kot bicikel...mežik, to se zavedaj ker drugače so posledice na telo uničujoče.

Predvsem pa fantje ... družina se ne zapre kot štacuna ob devetih zvečer.

felx 14.10.2013 12:45

Ko so otroc, večina ne seksa več vsak dan ;)

G0lden 14.10.2013 12:47

Jaz sem se moral vzdržat celih 9 mesecev, tako da ... nebi si mislil ampak se odvadiš smeh Bo pa kar fajn ja... 2-3x na teden če mi bo šlo skozi bom že srečen, tud zdaj mi bistveno več ni uspelo...

kovit 14.10.2013 12:54
@G0lden:

Jaz sem se moral vzdržat celih 9 mesecev, tako da ... nebi si mislil ampak se odvadiš smeh Bo pa kar fajn ja... 2-3x na teden če mi bo šlo skozi bom že srečen, tud zdaj mi bistveno več ni uspelo...

nasmehčesa ?bicikla al seksa; no če si se odvadil seksa se boš bicikla še lažje...ali pač ne?

G0lden 14.10.2013 13:57

Ah ti si en konfucij težkega kalibra.. zakaj si dobil občutek, da iščem družinske nasvete pri tebi mi nebo jasno do konc življenja.

Prince 14.10.2013 21:12

G0lden... res so mi všeč tvoji komentarji... tema me zabava... upam, da bo še naprej tako in da se ne bo našel kdo, ki jo bo zasmetil... no.. majčkeno lahko, da je zabavna... uživaj še naprej...

joc&joc&bend 15.10.2013 17:47
@Prince:

G0lden... res so mi všeč tvoji komentarji... tema me zabava... upam, da bo še naprej tako in da se ne bo našel kdo, ki jo bo zasmetil... no.. majčkeno lahko, da je zabavna... uživaj še naprej...

človek bi resno mislil, da je tema o seksu:

@G0lden:

Jaz sem se moral vzdržat celih 9 mesecev, tako da ... nebi si mislil ampak se odvadiš smehBo pa kar fajn ja... 2-3x na teden če mi bo šlo skozi bom že srečen, tud zdaj mi bistveno več ni uspelo...

2 - 3 x na tedn je že za mladiče brez obveznosti velik nedolžen

drugače pa brez zamere G0lden, te popolnoma razumem (2 in 4 leta). sploh ko se začne z vrtčevskimi postaktivnostmi. bo treba po mizi udart, če pa ne bo zaleglo pa kr direkt kreditno na mizo ... s tem boš rešil tudi hranjenje ponoči.

nazaj na topic: zanč sm na sejmu pr čerinu pobral reklamico od Sis, www.nutrishop.si - a kdo lohk kej o tem napiše - je za kej? npr.: www.nutrishop.si/product_info .php?cPath=39_50 &products_id=528
po brošuri to uporablja Astana in Katjuša, t.j. vzodni blok, go figure if you know what i mean neodločen

Fingi 15.10.2013 18:37

Jest sem kot edini minus treninga zvečer doživljal vsakična nočna vstajanja ker je bilo 1l beljakovinskega šejka pred spanjem pač preveč za celo noč... :)
Drugih problemov pa nisem nikoli imel...

LukecKukec 15.10.2013 18:46

Beljakovine se NIKOLI ne jemljejo pred spanjem oz. v večernih urah, ker obremenjujejo želodec.

blaz 15.10.2013 18:54

no, zakaj pa potem kazeinske beljakovine oz. sirotkine koncentrate bolj priporoča pred spanjem kot takoj po treningu? Sorry za off topic. Ampak me res zanima odgovor.

mindflash7 15.10.2013 19:02

Jaz večinoma treniram (fitnes, trenažer) v večernih urah, zadnji obrok pa jem po 22.00 uri. Kar se tiče spanja ni nobenega problema, imam pa občasno razdražen želodec, tako da očitno moja dejanja niso ravno optimalna. V nasprotnem primeru je pri zgodnje jutranjih aktivnostih povečana možnost poškodb, saj telo rabi nekaj več časa da se ogreje na delavno temperaturo.

DaisyDejzi 15.10.2013 19:11
@LukecKukec:

Beljakovine se NIKOLI ne jemljejo pred spanjem oz. v večernih urah, ker obremenjujejo želodec.

www.myfitnesspal.com/topics/s how/648230-why-drinking-a-prot ein-shake-right-before-bed-is- good

bluesky 15.10.2013 19:37
@blaz:

no, zakaj pa potem kazeinske beljakovine oz. sirotkine koncentrate bolj priporoča pred spanjem kot takoj po treningu? Sorry za off topic. Ampak me res zanima odgovor.

Kazeinske beljakovine se počasneje absorbirajo v telo (več ur), sirotka pa takoj zato takoj po obremenitvi. 

blaz 15.10.2013 19:58

To sem sicer sam vedel ampak me zanima mnenje "profesorja" LukecKukec.  Če z veliki piše, nikoli. ... :) :)

LukecKukec 15.10.2013 20:34
@blaz:

To sem sicer sam vedel ampak me zanima mnenje "profesorja" LukecKukec.  Če z veliki piše, nikoli. ... :) :)

Sirotkine beljakovine, ki so najpogosteje kupljeni beljakovinski dodatek, v primeru zaužitja pred spanjem rušijo ravnovesje levcina v organizmu. Sedi 1smeh

1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI