Ukraden Scott Scale 930

Domov > Forum > Ukraden Scott Scale 930

Ukraden Scott Scale 930

SORTIRAJ PO:
vitality 08.11.2013 22:53

Sem dal že v forum splošno, ampak bi dal še sem, ker tukaj verjetno precej gledajo tisti, ki kupujejo kolo. Upam, da bodo glede na situacijo moderatorji prizanesljivi. :|

8.11.2013 je bilo v Ljubljani za Bežigradom ukradeno gorsko kolo Scott Scale 930, upgradeano s kompletno xt opremo, dt swiss wheelsetom, fox vilico s 100mm hoda in garminom edge 800 s senzorjem kadence. Okvir, vilica in kolesa so bila popolnoma novi. 

Serijska številka okvirja je STM13D20L120708195 , garmina pa 22H256240 . 

Kdor mi ga pripelje nazaj dobi 200€ nagrade.

image

alesb 09.11.2013 08:30

pa sej ne morem verjet. Mi je Franci včeraj povedal kaj se ti je zgodilo. Madona, še tri dni nazaj sem ga gledal kako ga je sestavljal, sedaj pa tole. Upam, da ga dobiš. Bom pozoren tudi sam.

vitality 09.11.2013 18:42

Ja, tudi sam še ne verjamem povsem. Ti je povedal kako se je to zgodilo? Sedel sem 5 metrov stran in se mi je zdelo nemogoče, da bi ga lahko kdo uspel ukrast - drugače res pazim na kolo. Pa je tip pritekel, skočil na kolo in speljal. Stekel sem za njim ampak sem se spotaknil v ena korita za rože in padel - drugače bi ga verjetno še ujel. 200 metrov sem še tekel potem pa, ko sem videl, da ga ne bom ujel prosil nekoga, ki je čakal v avtu, če me pelje za njim - pa ni hotel. Se je izgovarjal, da čaka ženo. Najbrž mora biti stroga ... :) Kar žalostno v kakšnem svetu živimo.
Naj bo to vsaj v poduk ostalim.  

vitality 09.11.2013 18:47

Še to - na sliki ima kolo še rogove, ko je bilo ukradeno jih pa ni bilo več gor. 

Orka 09.11.2013 20:06

To je pa čist noro! Ne morem verjet da se to lahko zgodi na tak način. Zgleda da je naša družba res globoko zabredla...
Upam da ga najdeš! 

DaisyDejzi 09.11.2013 20:25

Po toči je prepozno zvoniti! Toda vseeno mi je prišlo na misel, da bi morda bolje napravil, če bi ga lovil s kakšnim kolesom, če ti je bilo pri roki. In pa še morda en nasvet za prvo silo. Kolo, če ga že nekje prisloniš naj bi bilo na najlažjem prenosu.

boyan64 09.11.2013 20:30
@Orka:

To je pa čist noro! Ne morem verjet da se to lahko zgodi na tak način. Zgleda da je naša družba res globoko zabredla...
Upam da ga najdeš! 

Ja prav noro. Kmalu ti ga bodo še iz rok spulili, če ga ne boš dobro držal.
 

vitality 09.11.2013 21:03

Ja to je vse res glede prenosov, če pustiš, ampak meni se je zdelo, da je tako blizu da res ni nevarno - za moje pojme je bil zlikovec neverjetno predrzen, da je naredil to. Pa, mislim da bi ga tudi ujel, če se ne bi spotaknil in padel takoj na začetku. :S

DaisyDejzi 09.11.2013 21:38

Ponudi nagrado za najditelja. Najbolje bi bilo polepiti okoliške lokale s fotografijo kolesa in višino nagrade. Kolo ti je zelo verjetno odpeljal narkoman in je verjetno bolje, da ga nisi ujel. Jaz kolikor se poznam bi se ga krepko lotil in morda s tem napravil še večji problem. Tudi na infekcije je potrebno računati pri teh izmečkih. Ukrepaj takoj, da ujameš še pravi čas predno bo kolo že predaleč.

vitality 09.11.2013 21:45

Ni slaba ideja. Bom naredil to. Hvala za nasvet. Če bi ga ujel pa kaj jaz vem kaj bi - s prevzgojo enega takega mulca se ne mislim ukvarjat, najbrž bi vzel kolo in bil ves srečen. Za vsakega raste palica, tudi za tega, čeprav ga nisem ujel. Če to počne dvomim da bo živel srečno do konca svojih dni. :)

pionirmtb 10.11.2013 08:31

ja ta kraja je pa bostala res velik problem....bo treba za boljše bicikle reskirat 200-300e pa nabavit ČIP sledenja prek gps...potem ga pa nebo problem najti-mrbit bi pa našli še kak bicikel več v kaki garaži...

kink-konk 10.11.2013 11:57

pionirmtb 10.11.2013 12:21

ja scott-i so kr precej na udaru,še na prvem videu je bil scottv akciji....

svn7 10.11.2013 12:34

vitality 10.11.2013 14:47

Še eno vprašanje oziroma prošnja: mi lahko kdo napiše seznam/linke od aktualnih kolesarskih portalov/forumov na Hrvaškem, v Bosni, Srbiji in Italiji, da objavim zadevo še tam.
Pa, če komu pride na pamet še kakšna metoda, kako bi prišel nazaj do kolesa bom vesel nasveta.
Hvala. 

DaisyDejzi 10.11.2013 15:08

Kje je bilo kolo ukradeno in kdaj (ura, datum)?

vitality 10.11.2013 15:15

Ukradeno je bilo v pasaži plave lagune, v petek 8. 11. 2013 ob 12:30 uri. 
Sem sledil tvojemu nasvetu in obesil letake ... 

DaisyDejzi 10.11.2013 15:44

Sodeč po teh podatkih ti je kolo ukradel odvisnik, ki mu je bilo bolj kot ne vseeno kako se mu bo podvig iztekel. Tam so v bližini že ropali banko in pošto. Radius kamor je smiselno polepiti letake z obljubljeno nagrado je vsaj cela Zup. Jama vsi lokali na področju bivšega Slovenijalesa , Dunajska od raztavišča do stadiona, celoten bežigrajski dvor, lokali po Topniški (tudi tisti, ki s ceste niso vidni)in lokali na Parmovi. V primeru, da je kolo še skrito pri "prvemu" kupcu imaš morda nekaj možnosti. Slabše in brezupno pa je, če ga je odkupil nekdo, ki ga zna prodati po kosih. Glede na to, da si tipa vsaj za kratek čas videl imaš še možnost, da mu tako kot je prikazano v predhodno objavljenih video posnetkih nastaviš še kakšno kolo in ga ujameš pri kraji. Tokrat moraš sveda kolo onesposobiti za vožnjo, da ne boš še enkrat tekal za njim. Upam, da ti uspe. Morda dobiš podatek od njegovih kolegov, ker v njihovem življenju ni nič sveto.
P.S.
Obljubi nagrado tudi za informacijo, ki pa je seveda ne boš izplačal, če kolesa ne dobiš nazaj.

guki 10.11.2013 15:46

Pa mogoče kakšen tak oglas na bolhi ali kje drugje.

 

Kupim Scott Scale 930 v dobrem stanju, pomožnosti temne barve.Gotovina takoj najboljšemu ponudniku.

vitality 10.11.2013 16:04

Hvala za nasvete. To s pastjo po mojem nima smisla, ker vse kar bi dosegel bi ujel njega, zraven pa tvegal kup zapletov. Če bi ga imel v rokah dvomim, da bi me pripeljal do kolesa - policija baje rabi 2 tedna da dobi nalog za hišno preiskavo, v tem času se pa zgodi že vse mogoče.
Letake bom pa še razširil in tudi to z nagrado za informacije ni slaba ideja. Po mojem je to tudi edina realna možnost, da ga dobim nazaj.  

DaisyDejzi 10.11.2013 16:17
@vitality:

Hvala za nasvete. To s pastjo po mojem nima smisla, ker vse kar bi dosegel bi ujel njega, zraven pa tvegal kup zapletov. Če bi ga imel v rokah dvomim, da bi me pripeljal do kolesa - policija baje rabi 2 tedna da dobi nalog za hišno preiskavo, v tem času se pa zgodi že vse mogoče.
Letake bom pa še razširil in tudi to z nagrado za informacije ni slaba ideja. Po mojem je to tudi edina realna možnost, da ga dobim nazaj.  


Žalostno je dejstvo, da si ti s ponudbo dvesto eurov daleč najboljši kupec tega tvojega kolesa.
Toliko mu ne bo dal nihče. Ne vem, če te barabe že obvladajo sistem odkupa ukradenih reči, tako kot to počnejo že dolga leta po celi Europi. Začelo se je seveda v Italiji kjer so otroci za primerno nagrado lastniku povedali kje se nahaja njegova lastnina. Dvesto eurov je dejansko premoženje za nekoga, ki se dnevno "bori" za dvajsetaka ali koliko pač stane tisti šut.

rayskay 10.11.2013 22:33
še en, ki je ostal brez kolesa, men so spizdil dva Scotta 8.10. ob 19.00...se sploh ne morem sprijaznit.
Maratonac 11.11.2013 01:25

Mišljenja sem , da kolesa ukradena na cesti , kradejo narkomani , ki jih potem za šut prodajajo takoj naprej znanim odkupovalcem, kateri jih pa nato plasirajo zemljakom v SLO in ko gredo u zavičaj na Balkan , kolo peljejo seboj domov, za sebe ali pa za nadaljno prodajo.

Kolesa iz kolesarnic pa kradejo stanovalci- mularija - , ki potem ukradene bicikle zamenja z vrstniki iz drugega dela mesta med seboj,  jih pofarba in spremeni zunanji videz do neraspoznavnosti.

vitality 11.11.2013 11:15

Ne vem, če bo to kaj pomagalo, amapk nagrado za tistega, ki me pripelje nazaj do kolesa zvišujem na 300€.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI