Sprednji zobnik Deore XT gonilke

Domov > Forum > Sprednji zobnik Deore XT gonilke

Sprednji zobnik Deore XT gonilke

SORTIRAJ PO:
Boka_Boka 10.11.2013 20:34

uploaded

uploaded

Pozdravljeni!

Sem novi na forumu, sem ga sicer že pregledal če bi kje kaj našel, a nisem.
Zato vprašam.
Sem nadebudni kolesar s kolesom Coratec track in Dore XT opremo.

Pravkar sem ga imel na servisu. Je OK, veriga še v mejah normale ...
Ker pa me je stanje verige podrobno zanimalo sem šel z šublerjem, če smem, zmeri razliko med mojo in tisto na ženinem kolesu, ki ima isto opremo. In najdem zgoraj poslikano stanje.

Sem na internetu poizkusil najti samo največje zobnike, pa mi ne kapne, kako se to imenuje ali išče.
Zato prosim za pomoč, ali pa če kdo ve, kje v Mariboru ali okolici kupiti. Z Shimanotom niso ravno pretirano založeni.
Hvala. 

ROTOR 10.11.2013 20:39

Potrebuješ tale verižnik.

Link:

www.bike-discount.de/shop/k11 96/a68955/chainring-deore-fc-m 542-44-teeth.html?mfid=43

Boka_Boka 10.11.2013 23:12

Hvala!
Sedaj bo veliko lažje iskat.

Bom pogledal, če se z več zobmi dobi. 

kolesarrr 11.11.2013 18:12

@Boka_Boka

Tvoja gonilka oz. zobnik je Shimano Deore in ne Shimano Deore XT, ker če boš kupoval zobnik Shimano Deore XT te bo prišel toliko, kot če bi kupil komplet gonilko Shimano Deore...

Boka_Boka 11.11.2013 20:02

Sem opazil ... menjalniki so deore XT, pa sem mislil...

Zame in moje potrebe verjetno več kot preveč.
Jutri imam namen začet klicat trgovine, ker na spletu pri nas nima nihče.

Kaj te zobnike lahko mešaš med seboj? Moram pazit samo na število prestav, ali še kaj?

pionirmtb - če mi daš še številko, te pa res pokličem za zobnik. 

ROTOR 11.11.2013 21:39

Nabavi tegale:

www.kolesarska-trgovina.si/go nilni-del-prednji-veriniki-ver inik-shimano-lx-44-zob-p-2038. html

pa mirna bosna nasmeh...je itak kvalitetnejši od Deore zobnika. Paše pa tudi.

haydiy 12.11.2013 09:46

Mislim, da ne boš prav nič falil, če vse skupaj pustiš tako, kot je. Če zadeva deluje, če se veriga pri menjavanju predvsem iz srednjega na velik verižnik ne zatika, ne bo prav nič narobe, če en zob majka. V najslabšem primeru se bo verižnik malo prej izrabil in takrat ga pač zamenjaš. Torej, če dela pusti stat, dokler dela.

Boka_Boka 12.11.2013 14:52

haydiy, na koncu koncev imaš prav.  Vendar (kot se to rado dogodi, ko bi rad jaz poceni skozi prišel)!

Moteč, ki sem ga že nekaj časa opažal, pa nisem vedel od kod, je zvok pri vsakem obratu pedala.
Ni bog ve kaj, ampak para živce.
In glede na to, da je veriga kar v redu (2000 km, razmak večji od nove za 0,1 mm), dam raje 24€ za zobnik, kot da mi veriga uniči še zadnje zobnike.

Bo ta komplet pri meni še kako leto ali dve vzdržal. Če bi imel še največ pol leta pred seboj, bi bilo tvoje razmišljanje popolnoma na mestu.

Buschi 12.11.2013 17:21

Zradi enega zoba na tavelikem zobniku se ne sekiraj. Manjko ne vpliva na samo delovanje. In tudi zvok, ki ga omenjaš, nima veze z manjkom zoba.

haydiy 12.11.2013 17:42
@Buschi:

Zradi enega zoba na tavelikem zobniku se ne sekiraj. Manjko ne vpliva na samo delovanje. In tudi zvok, ki ga omenjaš, nima veze z manjkom zoba.

Se strinjam glede zvoka.

Boka_Boka 12.11.2013 18:31
Vsak dan izvem kaj novega.
Hvala.
Boka_Boka 02.12.2013 17:59

Zobnik menjal. 27 € v Mariboru našel in bil srečen.

Kar se zvoka tiče - je bil zobnik.
Sedaj je pecikl spet tih, kot mi je všeč.
Hvala za pomoč in nasvete.

Če kdo ve, kako si kurit pozimi med vožnjo, prosim, da obelodani.
Sam trud telesa je pramalo, vsaj meni. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI