Kompatibilnost Shimano - Campagnolo

Domov > Forum > Kompatibilnost Shimano - Campagnolo

Kompatibilnost Shimano - Campagnolo

SORTIRAJ PO:
beeegy 27.12.2013 11:18

Zdravo,

zanima me, če je kakšen problem, če bi na kolo dal Campagnolo Scirocco H35mm felge.  Imam grupo Shimano 105 (kaseta 10-30T Shimano) in sem dosedaj imel felge Mavic CXP-22, ki sem jih dobil ob nakupu kolesa. Če potrebujete še kakšen podatek več za nasvet, mnenje, javite.

Hvala.

Lp

fullstrike 27.12.2013 11:37

Če je na sciroccotih campa račna gor jo je potrebno zamenjati z shimano da boš dobil kaseto gor.Tudi Mavicova račna na kateri si sedaj imel kaseto ti ne pride v poštev.Vse ostalo nima veze.

beeegy 27.12.2013 12:24

Hvala za odgovor.

Ker sem bolj še bolj "smotan" na tem področju prilagam link www.chainreactioncycles.com/s i/en/campagnolo-scirocco-35-ro ad-wheelset-2014/rp-prod88905

Kaj potem pomeni pod Select option, kjer so dve opcije; Shimano Freehub oz. Campag Freehub.

Hvala.

ReepsaaG 27.12.2013 12:33

Pač izbereš katero račno (freehub) dobiš na wheelsetu. Shimano ali Campagnolo. V tvojem primeru izbereš shimano račno ker imaš shimano grupo.

Alcomp176 27.12.2013 12:43

Mene zanima če  piše, da je wheelset kompatibilen z shimano opremo, kaj to pomeni, če hočeš imet campagnolo pa nimajo na zalogi, da moraš menjat samo račno za campagnolo ali moraš menjat tudi pesto. 

beeegy 27.12.2013 12:53

Se pravi, dobim pravilno račno zraven (v mojem primeru Shimano), zadeva se zmontira in je to to ali je potrebno še kaj dokupiti? Hočem se prepričati, da se ne bom nategn.. in pač nekaj kupil, kar ne bi šlo skupaj.

fullstrike 27.12.2013 13:23
@beeegy:

Se pravi, dobim pravilno račno zraven (v mojem primeru Shimano), zadeva se zmontira in je to to ali je potrebno še kaj dokupiti? Hočem se prepričati, da se ne bom nategn.. in pač nekaj kupil, kar ne bi šlo skupaj.

Izberi opcijo z shimano freehub,ko dobiš nesi v kolesarski servis kjer ti bodo premontirali kaseto iz mavica na nov scirocco ker sam verjetno nimaš potrebnega orodja za premontažo.

fullstrike 27.12.2013 13:24
@Alcomp176:

Mene zanima če  piše, da je wheelset kompatibilen z shimano opremo, kaj to pomeni, če hočeš imet campagnolo pa nimajo na zalogi, da moraš menjat samo račno za campagnolo ali moraš menjat tudi pesto. 

Menjaš samo račno. Ti pa svetujem da se pozanimaš kdaj bodo imeli na zalogi varjanto ki jo potrebuješ da se izogneš dodatnemu strošku nakupa račne.

Alcomp176 27.12.2013 17:29

fullstrike hvala za odgovor

aless 27.12.2013 17:37

s campagnolo zobnikom (enako rednim kot imas shimano(predvidevam 10)) bo tudi delalo
 

ReepsaaG 27.12.2013 17:44
@aless:

s campagnolo zobnikom (enako rednim kot imas shimano(predvidevam 10)) bo tudi delalo
 

Tole pa ne bo držalo. Tukaj so dimenzije kaset: sheldonbrown.com/cribsheet-sp acing.shtml

KAVITATOR+ 27.12.2013 18:10

Shimano grupa 10 redna dela na campo 10 redno

Obratno pa ne

In ketna teče tišje po campa kaseti 

olupek 27.12.2013 18:22
@KAVITATOR+:

Shimano grupa 10 redna dela na campo 10 redno

Obratno pa ne

In ketna teče tišje po campa kaseti 

@Kavitator..samo da razjasnim..če imaš Campagnolo grupo (menjalnik,ročke, veriga...) in daš gor obroč s Shimano kaseto bi moralo delat ??

hvala 

aless 27.12.2013 19:18
@KAVITATOR+:

Shimano grupa 10 redna dela na campo 10 redno

Obratno pa ne

In ketna teče tišje po campa kaseti 

@ReepsaaG:
@aless:

s campagnolo zobnikom (enako rednim kot imas shimano(predvidevam 10)) bo tudi delalo
 

Tole pa ne bo držalo. Tukaj so dimenzije kaset: sheldonbrown.com/cribsheet-sp acing.shtml
 

no, no, no...

dajmo najprej preverit, pa potem...

Doma imamo kolo, ki ima celotno Campagnolo 10 redno grupo (rocke, menjalnika, gonilka, zavore, ketna) s shimano zobnikom na shimano račni in DELA perfektno. Imamo pa se enega, ki ima celotno sram grupo in se poleti vozi na shimano zobniku, pozimi na trenazerju pa s campagnolo zobnikom na campagnolo racni pa tudi DELA perfektno.

Zdaj pa se sprašujem v čem sta moji kolesi tako posebni, da meni dela kakor koli obrnem, drugim pa naj ne bi??

 

KAVITATOR+ 27.12.2013 20:00

Sam pišem iz lastnih izkušenj

tako bom ostal pri svojem -
grupa Šitmano dela na campa kaseto,
Grupa Campa ne dela lepo na Šitmano kaseto

mogoče če je obrabljena veriga lepše dela povsod ali če ima menjalnik več "lufta" 



 

aless 28.12.2013 06:21

torej mu bo delalo.

kul 

zuz3k 23.05.2024 18:37

Imam compagnolo. Chorus rocke na 15 let starem kolesu 10 speed


A lahko dam Shimano menjalnik

Sej menjalnik samo mrnja glede na razmerja premik zajl, v kdo v praxi


Menjalnik bo rang rabljen 30€ compagnolo ali Shimano


Lp

senseigo 23.05.2024 22:30
@Alcomp176

Mene zanima če  piše, da je wheelset kompatibilen z shimano opremo, kaj to pomeni, če hočeš imet campagnolo pa nimajo na zalogi, da moraš menjat samo račno za campagnolo ali moraš menjat tudi pesto. 

Ne rabiš menjat, vse bo delalo brez problema, preverjeno 100x



senseigo 23.05.2024 22:32

100 x preverjeno, če daš Campagnolo zobnike bo delalo z Shimano menjalnikom ( prestavne ročke ) in obratno....

senseigo 23.05.2024 22:34
@aless
@KAVITATOR+:

Shimano grupa 10 redna dela na campo 10 redno

Obratno pa ne

In ketna teče tišje po campa kaseti 

@ReepsaaG:
@aless:

s campagnolo zobnikom (enako rednim kot imas shimano(predvidevam 10)) bo tudi delalo
 

Tole pa ne bo držalo. Tukaj so dimenzije kaset: sheldonbrown.com/cribsheet-sp acing.shtml
 

no, no, no...

dajmo najprej preverit, pa potem...

Doma imamo kolo, ki ima celotno Campagnolo 10 redno grupo (rocke, menjalnika, gonilka, zavore, ketna) s shimano zobnikom na shimano račni in DELA perfektno. Imamo pa se enega, ki ima celotno sram grupo in se poleti vozi na shimano zobniku, pozimi na trenazerju pa s campagnolo zobnikom na campagnolo racni pa tudi DELA perfektno.

Zdaj pa se sprašujem v čem sta moji kolesi tako posebni, da meni dela kakor koli obrnem, drugim pa naj ne bi??

 Nič ni posebno, ker seveda dela brez problema, marketing pač trdi drugače....



1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI