Novoletni ciklokros Kranj

Domov > Forum > Novoletni ciklokros Kranj

Novoletni ciklokros Kranj

SORTIRAJ PO:
jteam 28.12.2013 19:05
Vse o dirki. Debate, pripombe, pohvale,.....
Mislim, da rabi dirka svojo temo, ne tisto, ki govori o novi gorici....
jteam 28.12.2013 19:06
FERENČAK 28.12.2013 19:57

Za moje pojme vse super ampak mislim, da nebi smelo biti prepovedi vožnje kjer je to možno...

ziga98 28.12.2013 20:54

Nekateri gorski kolesarji so pa itak prek ovir skakali in se peljali tam kjer smo ostali tekli.

peromtb 28.12.2013 21:39
@FERENČAK:

Za moje pojme vse super ampak mislim, da nebi smelo biti prepovedi vožnje kjer je to možno...

+1

zec21 28.12.2013 22:25
@FERENČAK:

Za moje pojme vse super ampak mislim, da nebi smelo biti prepovedi vožnje kjer je to možno...

Saj je ni, vsaj v neki razumni obliki in prav zato se na štartu lahko pojavijo tekmovalci z različnimi kolesi!

Bugs00 28.12.2013 23:30

Videa iz novoletnega ciklokrosa v Kranju:

1. www.youtube.com/watch?v=WCCVv Da7yYc
2. www.youtube.com/watch?v=msOw- blIiVg

FERENČAK 29.12.2013 00:14
@ziga98:

Nekateri gorski kolesarji so pa itak prek ovir skakali in se peljali tam kjer smo ostali tekli.

Ja, to sem bil jaz...sem "svojo dirko" žal že končal še pred koncem prvega kroga ampak sem vseeno nadaljeval in ja tudi vozil sem tukaj. Verjamem da si ti tisti, ki je vpil na mene (ker je samo eden), ko sem peljal tam. Upam da se ne čutiš oškodovanega, če pa bo koga kaj manj "peklo", če me diskvalificirajo pa tudi ne morem nič... Pa srečno in se vidimo v 2014! :)

FERENČAK 29.12.2013 00:19
@zec21:
@FERENČAK:

Za moje pojme vse super ampak mislim, da nebi smelo biti prepovedi vožnje kjer je to možno...

Saj je ni, vsaj v neki razumni obliki in prav zato se na štartu lahko pojavijo tekmovalci z različnimi kolesi!

Maksimalno podpiram, da je na teh tekmah kar se da veliko število ciklokros koles, ker pa tako kot večina tudi sam nimam možnosti vozit s takšnim kolesom sem pa vsaj poskusil gorca približati in sem ga preobul v treking gume... Veseli pa dejstvo da je vedno več ciklokros koles na tekmah!

rogmaraton 29.12.2013 01:03
@FERENČAK:

Za moje pojme vse super ampak mislim, da nebi smelo biti prepovedi vožnje kjer je to možno...

Sam problem je v tem, da je bila prepoved vožnje med ovirami. Jasno povedana s strani sodnikov pred štartom in vsi ostali smo jo spoštovali. Verjemi, da se tudi z muslaufom da preskočiti 30cm ploh, sam tega pač nismo počeli ravno zato, ker je bilo prepovedano.

FERENČAK 29.12.2013 01:13
@rogmaraton:
@FERENČAK:

Za moje pojme vse super ampak mislim, da nebi smelo biti prepovedi vožnje kjer je to možno...

Sam problem je v tem, da je bila prepoved vožnje med ovirami. Jasno povedana s strani sodnikov pred štartom in vsi ostali smo jo spoštovali. Verjemi, da se tudi z muslaufom da preskočiti 30cm ploh, sam tega pač nismo počeli ravno zato, ker je bilo prepovedano.

zato sem pa reko da po mojem mnenju nebi smelo bit prepovedi...drugače pa jaz sem delal to ker nisem imel sedežne opore in je precej težko se v nekem doglednem času spravit na kolo (sploh če bi moral to naredit 30 in večkrat)

IZO 29.12.2013 08:30

Prepoved vožnje je bila po navodilih organizatorja na obeh vzponih in med ovirama. Zakaj? Zato! In če so taka navodila, se sam spolh nikoli ne sprašujem, zakaj je tako...
Če pa že razpravljamo, smisel ciklokrosa je tudi v teku. Žal mi je samo, da na ciklokros ne pridejo tisti, ki jim bi to najbolj koristilo, mladi roudiji! No to pa se sprašujem, kam to dolgoročno vodi? :/

 

AndrejZ 29.12.2013 08:50
@ziga98:

Nekateri gorski kolesarji so pa itak prek ovir skakali in se peljali tam kjer smo ostali tekli.

Hvala bogu. Pravilo je neumno. Celotna poanta bi morala biti v tem, da ovire premaguješ čimbolj ekonomično. Če želijo poenotiti zahtevnost ovir tako za mtb kot cx kolesa, pa naj napravijo take ovire, ki se jih ne bo dalo preskočiti. Sploh pa je bil debilen tek med obema ovirama in ne vem čemu naj bi bil namenjen.

alesko05 29.12.2013 09:20

Tekma je bila super. Men je bilo tudi malo smešno, da ne smeš tam voziti, kjer lahko. Mislim, da bi se vsak tekmovalec sam moral odločati kako bo traso prevozil.

Mene tudi veseli to, da je skoz več ciklocross koles prisotnih. Upam, da bo v roku dveh let to postal res samo ciklocross pokal. Recimo, da se drugo leto dovoli še z gorskimi kolesi ampak točke pa dobijo samo ciklocross kolesa. Nato pa naslednje leto samo še ciklocross kolesa.

Ne razumem pa trenerje cestnih ekip zakaj njihovi kolesarji nimajo ciklocross koles. Čez zimo morajo itak kolesariti. Samo a nimajo potem večjih težav presedlati iz MTB na cestno kolo? A nimajo nič težav z iskanjem pozicije?

copi 29.12.2013 10:19
@alesko05:

Tekma je bila super. Men je bilo tudi malo smešno, da ne smeš tam voziti, kjer lahko. Mislim, da bi se vsak tekmovalec sam moral odločati kako bo traso prevozil.

Mene tudi veseli to, da je skoz več ciklocross koles prisotnih. Upam, da bo v roku dveh let to postal res samo ciklocross pokal. Recimo, da se drugo leto dovoli še z gorskimi kolesi ampak točke pa dobijo samo ciklocross kolesa. Nato pa naslednje leto samo še ciklocross kolesa.

Ne razumem pa trenerje cestnih ekip zakaj njihovi kolesarji nimajo ciklocross koles. Čez zimo morajo itak kolesariti. Samo a nimajo potem večjih težav presedlati iz MTB na cestno kolo? A nimajo nič težav z iskanjem pozicije?

Zato, ker imajo slovenske cestne ekipe manj denarja kot slovenski rekreativci tako za nakup opreme kot za razne ampulce.

Lopata 29.12.2013 10:28

Dobro ciklokros kolo dobiš za bistveno manj denarja kot dobro gorsko kolo.

copi 29.12.2013 10:36
@Lopata:

Dobro ciklokros kolo dobiš za bistveno manj denarja kot dobro gorsko kolo.

MTB kolesa cestnih kolesarjev so osebna last kolesarjev niso to klubski mtbjiv zadregi

rogmaraton 29.12.2013 18:06
@alesko05:

Tekma je bila super. Men je bilo tudi malo smešno, da ne smeš tam voziti, kjer lahko. Mislim, da bi se vsak tekmovalec sam moral odločati kako bo traso prevozil.

 Tekma je res bila izvrstna. V izogib bodočemu neupoštevanju pravil pa je možno stvar elegantno rešiti... ena od možnosti: Za vsako oviro se postavi nižjo dilo na razdalji, ki je krajša od kolesa, tako da ovire ni mogoče preskakovati. In če so te dvojne ovire dovolj skupaj se nikomur ne bo splačalo vmes nazaj na kolo, ampak bodo razdaljo vsi raje pretekli.

kosmata_noga 29.12.2013 19:39

Med ovirama se naredi muddy patch. ;)

lujzh 29.12.2013 23:10
@IZO:

Prepoved vožnje je bila po navodilih organizatorja na obeh vzponih in med ovirama. Zakaj? Zato! In če so taka navodila, se sam spolh nikoli ne sprašujem, zakaj je tako...
Če pa že razpravljamo, smisel ciklokrosa je tudi v teku. Žal mi je samo, da na ciklokros ne pridejo tisti, ki jim bi to najbolj koristilo, mladi roudiji! No to pa se sprašujem, kam to dolgoročno vodi? :/

 


Bravo Izo. Tudi jaz mislim, da bi mladi roudiji ogromno pridobili z ciklokros treningom. Zato pa mi naše vozimo na ciklokros dirke, ker pa smo mali klub z malo kolesarji to pomeni samo nekaj mladincev in dečkov. Pa še dokaz - naš dečko je zmagal ciklokros v Kranju.
Pa tudi glede pravil se strinjam z Vami-enostavno- treba jih je spoštovati in ne tuhtati zakaj. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI