KJe prebarvati okvir

Domov > Forum > KJe prebarvati okvir

KJe prebarvati okvir

SORTIRAJ PO:
vwgolf5 14.01.2014 11:31

Zanima me kje bi lahko najceneje prebarval okvir?
MI svetujete koga, ki se s tem ukvarja?

Hvala

mastif 14.01.2014 16:12

ojla,

če gre za jeklo ali aluminij poizkusi kontaktirat:
www.belros.si 

 

Jos1 14.01.2014 17:25

Pokliči 041-601-217, odlično naredi.

vwgolf5 14.01.2014 18:05

Gre se za karbonski okvir..

mastif 14.01.2014 18:57
Carbon doctor?? Pa Berk verjetno tudi.
vwgolf5 14.01.2014 19:00

Kašne so pa kej cene? Mi daš kontakt od tega Berk prosim?

Paternina 15.01.2014 08:39

Za Berka nisem prepričan da okvir lahko pobarva. Vsaj ne sam. Seveda se lahko motim, zato poskusit pri njemu vsekakor ni greh.

Sem pa prepričan, da to naredi karbondoktor. Ima svojo lakirnico in vse kar paše zraven. Rezultat je (preizkušeno) vrhunski! Vse kar si zamisliš, naredi. Tudi z airbrush tehniko.

Cena je pa, če me spomin ne vara, nekje okoli 500€ za okvir in vilice. Najbrž je precej odvisno od barve in vzorca.

Pa še en predlog: Mogoče pride v poštev tudi dipanje. Za to ti svetujem tale naslov: www.izberi-barvo.si

kakšna je cena, ne vem. Za pogledat je pa lepo mežik

fiti 15.01.2014 08:50

Berk lahko pobarva okvir. Kontaktiraš ga lahko preko PM. Doktor pa ima običajno precejšnjo gužvo in če želiš imeti pred glavno sezono pobarvan okvir ga kontaktiraj čimprej.

BUHO 15.01.2014 08:51

odlićno barvanje 041 619 615 

qko 15.01.2014 10:58

Buho ma prav! 041 619 615 ime mu je Miro in bo sigurno najcenejša in kvalitetna izbira.
 

pitur 15.01.2014 13:16
@Paternina:

Za Berka nisem prepričan da okvir lahko pobarva. Vsaj ne sam. Seveda se lahko motim, zato poskusit pri njemu vsekakor ni greh.

Sem pa prepričan, da to naredi karbondoktor. Ima svojo lakirnico in vse kar paše zraven. Rezultat je (preizkušeno) vrhunski! Vse kar si zamisliš, naredi. Tudi z airbrush tehniko.

Cena je pa, če me spomin ne vara, nekje okoli 500€ za okvir in vilice. Najbrž je precej odvisno od barve in vzorca.

Pa še en predlog: Mogoče pride v poštev tudi dipanje. Za to ti svetujem tale naslov: www.izberi-barvo.si

kakšna je cena, ne vem. Za pogledat je pa lepo mežik

500€ za barvanje okvirja in vilic?
Simbolična cena-haha 

ZigaO 15.01.2014 13:16
@fiti:

Berk lahko pobarva okvir. Kontaktiraš ga lahko preko PM. Doktor pa ima običajno precejšnjo gužvo in če želiš imeti pred glavno sezono pobarvan okvir ga kontaktiraj čimprej.

Sem vprašal, cena za "dipanje" na črno mat s srebrnimi odtrnki je 180 Eur z ddv.
 

Paternina 15.01.2014 13:24
@pitur:
@Paternina:

Za Berka nisem prepričan da okvir lahko pobarva. Vsaj ne sam. Seveda se lahko motim, zato poskusit pri njemu vsekakor ni greh.

Sem pa prepričan, da to naredi karbondoktor. Ima svojo lakirnico in vse kar paše zraven. Rezultat je (preizkušeno) vrhunski! Vse kar si zamisliš, naredi. Tudi z airbrush tehniko.

Cena je pa, če me spomin ne vara, nekje okoli 500€ za okvir in vilice. Najbrž je precej odvisno od barve in vzorca.

Pa še en predlog: Mogoče pride v poštev tudi dipanje. Za to ti svetujem tale naslov: www.izberi-barvo.si

kakšna je cena, ne vem. Za pogledat je pa lepo mežik

500€ za barvanje okvirja in vilic?
Simbolična cena-haha 

Ni ravno simbolična. Ampak če veš kaj vse obsega in koliko je dela/materiala, pa ni več tako visoka mežik

 

pitur 15.01.2014 13:53
@Paternina:
@pitur:
@Paternina:

Za Berka nisem prepričan da okvir lahko pobarva. Vsaj ne sam. Seveda se lahko motim, zato poskusit pri njemu vsekakor ni greh.

Sem pa prepričan, da to naredi karbondoktor. Ima svojo lakirnico in vse kar paše zraven. Rezultat je (preizkušeno) vrhunski! Vse kar si zamisliš, naredi. Tudi z airbrush tehniko.

Cena je pa, če me spomin ne vara, nekje okoli 500€ za okvir in vilice. Najbrž je precej odvisno od barve in vzorca.

Pa še en predlog: Mogoče pride v poštev tudi dipanje. Za to ti svetujem tale naslov: www.izberi-barvo.si

kakšna je cena, ne vem. Za pogledat je pa lepo mežik

500€ za barvanje okvirja in vilic?
Simbolična cena-haha 

Ni ravno simbolična. Ampak če veš kaj vse obsega in koliko je dela/materiala, pa ni več tako visoka mežik

 

Hvala za zelo pomembno informacijo.

Paternina 15.01.2014 15:00

Informacija je bila, bolj kot tebi, namenjena uporabnikom ki konstruktivno sodelujejo v tej temi in/ali jih ta tema zanima.

Ker imam osebne izkušnje z barvanjem in poslikavo okvirja se mi ne zdi narobe deliti svojega mnenja in izkušenj. Če so zate informacije nepomembne/neumne/nezanimive, lahko to izraziš tudi na normalen način. Ali, še bolje, jih ignoriraš.

 

@vwgolf5: če te (ali koga drugega) zanima končni rezultat poslikave okvirja mi javi, ti lahko pošljem tudi kakšno sliko pobarvanega kolesa in detajlov.

ZigaO 15.01.2014 15:39
Daj objavi kakšno fotografijo, veš da nas firbec matra.
pitur 15.01.2014 15:53
@Paternina:

Informacija je bila, bolj kot tebi, namenjena uporabnikom ki konstruktivno sodelujejo v tej temi in/ali jih ta tema zanima.

Ker imam osebne izkušnje z barvanjem in poslikavo okvirja se mi ne zdi narobe deliti svojega mnenja in izkušenj. Če so zate informacije nepomembne/neumne/nezanimive, lahko to izraziš tudi na normalen način. Ali, še bolje, jih ignoriraš.

 

@vwgolf5: če te (ali koga drugega) zanima končni rezultat poslikave okvirja mi javi, ti lahko pošljem tudi kakšno sliko pobarvanega kolesa in detajlov.

Zanima zanima me tema,ko  se govori o barvanju,še posebej pa cene storitev.kul 
Slike me pa ne zanimajo,na sliki se vsak izdelek lahko svetismeh Končam z debato!

lukapav 15.01.2014 19:12

Mah ja, cene so kr divje, če ni samo za "špricnit". Pa še v tem primeru, bi v samoizvedbi le material prišel slabih 100 eur (govorimo o barvanju karbona). Recimo barve, ki jih tudi sicer uporabljamo za plastične makete.
Če dodaš še kakšen custom napis in shemo, si takoj na tem, da rabiš rezalnik za folijo in večslojno barvanje z ustreznim postopkom. Na koncu je treba stvar še prelakirati; tudi lak ni ravno zastonj, pa si že z materialom kar visoko...
Carbon Doctor bo custom naredil res vrhunsko (preverjeno), a cena bo res kr huda :) Razen v posebnih primerih...

Če pa rabiš barvat aluminij: to pa lahko uredi čisto vsak avtoličar. 

JBerk 15.01.2014 20:24

Živjo!

Res lahko tudi jaz prebarvam okvirje, sem jih že kar nekaj prebarval,...tu en primer, iz belega Pinarella se je naredilo tako da je mat črn, kjer pa so napisi pa je karbon, prav tako v mat izgledu:

image

image

Žal nimam fotografije od prej, ampak je bil popolnoma bel,...

Drugače načeloma lahko okvir prebarva vsak ličar, je pa kar nekaj dela s pripravo itd., vsak ki je to že počel točno ve zakaj, tako kot je rekel Paternina.

Za lažjo predstavo:
- da se zbrusi cel okvir traja okoli 7 ur (toliko jaz porabim, je kar zahtevno če hočeš  narediti dobro in da ne poškoduješ karbona), karbonskih okvirjev načeloma nočejo peskati ker se poškodujejo če bi hotel popolnoma odstraniti barvo. Če pa se odločiš za barvanje okvirja pa se ga lahko peska do te mere da je pripravljeno za barvanje, kar stane okoli 50eur za okvir in vilico. Če pa bi želel imeti surov izgled karbona pa bi to moral pobrusiti ročno, ker s peskanjem ni možno tako natančno odstraniti vso barvo.

- nalepke, da se jih zriše in izreže je lahko spet takoj okoli 20eur če ne še več

- barva, če namešaš samo za en okvir je takoj kakih 15eur ali več. Še prej potrebuješ primer (ki je tudi kakih 10eur za en okvir) in pa lak, prav tako ni poceni (če se uporabi kvaliteten material seveda).


Na koncu je samo za material lahko 50 ali več eur, poleg tega pa je še kar nekaj dela s predpripravo itd.,.. S tem da tudi barvanje ni tako enostavno kot se mogoče zdi.

Ko vidim da kak avtoličar popravi npr. cela vrata za 200eur se mi zdi poceni. Zakaj? Ker je moral kitati, brusiti, lakirati, polirati,...pa še po možnosti sušil je v komori ki je bila ogrevana, kar tudi ni poceni. Tako da je cena za barvanje okvirja podobna, je pa seveda vse odvisno od želj oz. zahtev.



KAVITATOR+ 15.01.2014 21:23

Shrani.si


t
ole je bilo 700ur dela - kok keša? najbolj da unga ki je delal vprašate

pitur 16.01.2014 19:34
@...:

Živjo!

Res lahko tudi jaz prebarvam okvirje, sem jih že kar nekaj prebarval,...tu en primer, iz belega Pinarella se je naredilo tako da je mat črn, kjer pa so napisi pa je karbon, prav tako v mat izgledu:

image

image

Žal nimam fotografije od prej, ampak je bil popolnoma bel,...

Drugače načeloma lahko okvir prebarva vsak ličar, je pa kar nekaj dela s pripravo itd., vsak ki je to že počel točno ve zakaj, tako kot je rekel Paternina.

Za lažjo predstavo:
- da se zbrusi cel okvir traja okoli 7 ur (toliko jaz porabim, je kar zahtevno če hočeš  narediti dobro in da ne poškoduješ karbona), karbonskih okvirjev načeloma nočejo peskati ker se poškodujejo če bi hotel popolnoma odstraniti barvo. Če pa se odločiš za barvanje okvirja pa se ga lahko peska do te mere da je pripravljeno za barvanje, kar stane okoli 50eur za okvir in vilico. Če pa bi želel imeti surov izgled karbona pa bi to moral pobrusiti ročno, ker s peskanjem ni možno tako natančno odstraniti vso barvo.

- nalepke, da se jih zriše in izreže je lahko spet takoj okoli 20eur če ne še več

- barva, če namešaš samo za en okvir je takoj kakih 15eur ali več. Še prej potrebuješ primer (ki je tudi kakih 10eur za en okvir) in pa lak, prav tako ni poceni (če se uporabi kvaliteten material seveda).


Na koncu je samo za material lahko 50 ali več eur, poleg tega pa je še kar nekaj dela s predpripravo itd.,.. S tem da tudi barvanje ni tako enostavno kot se mogoče zdi.

Ko vidim da kak avtoličar popravi npr. cela vrata za 200eur se mi zdi poceni. Zakaj? Ker je moral kitati, brusiti, lakirati, polirati,...pa še po možnosti sušil je v komori ki je bila ogrevana, kar tudi ni poceni. Tako da je cena za barvanje okvirja podobna, je pa seveda vse odvisno od želj oz. zahtev.



Lepo in realno opisano delo in cena za barvanje karbonskega okvirja. Če mojster veliko dela in ve kaj in kako, zna določeno delo trudi primerno ocenit koliko  je vredno.
Berk, pravilno in lepo si napisal. 

Paternina 17.01.2014 09:11

Evo, ker sem obljubil. Delo Karbondoktorja.


uploaded



uploaded



uploaded



 

gorann316998 17.01.2014 20:38

daj se ceno povej, lepo prosim

nejchy 17.01.2014 21:05

daj celotno kolo tegale canyona prosim napopaj!!! :)

 

felx 17.01.2014 22:00

Pimp my ride :)

biemsi 18.01.2014 08:53
@Paternina:

Evo, ker sem obljubil. Delo Karbondoktorja.


uploaded



uploaded



uploaded



 

Kaj ni bila taka poslikava ravno tako Canyona, samo Alu varianta enkrat objavljena v reviji Bicikel? Je blo ravno tako tvoje kolo, ker se spomnim pajkovih detajlov na gonilki itd? Je to zdej tvoj zaščitni znak?
No kakorkoli...tako barvanje ne more bit poceni, ker se vidi, da je vrhunsko. Gre za majhne detajle, prelivanje barv, tako da čestitam mojstu za delo, tebi pa za zelo lepo prebarvan bicikl.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI