Odganjalec psov

Domov > Forum > Odganjalec psov

Odganjalec psov

SORTIRAJ PO:
kolesar100 19.01.2014 19:03

a mogoče kdo ve za kakšen odganjalec psov, ki ni prevelik, ni predrag in je res učinkovit? 

Kittel 19.01.2014 19:05

Kamen kul

 

Magnum 19.01.2014 19:24
povratnik987654321 19.01.2014 19:36

Odvisno, kako velik je pes. Za tja do nekako srednje velikega nemškega ovčarja zadostuje dobra stara Silca pumpa - za kaj večjega in bolj odločnega pa MORDA molitev...

Osebna izkušnja - zgodilo se je na klancu proti Turjaku navzgor. Kakih 20 let nazaj. Morda se bo še kdo spomnil enega prav za kolesarje neugodnega psa, ki je kolesarje čakal v "zasedi" - nobenega lajanja, iz grmovja po klančini navzdol, čez cesto in -HOP in ŠAVS- po kolesarju.

Ta velika črna mrcina, podobna nemškemu ovčarju, a večja, bi me gladko dobila na to finto - če ne bi po klancu navzdol v nasprotni smeri ravno v tistem hipu pripeljal fičo in zbil z ničemer izzvanega psa.  ZELO rad imam živali - a tistega fičota sem bil iskreno vesel. Manj vesel je bil lastnik fičota, ki mu je veliki pes konkretno spremenil prednji del avtomobila. Po tistem tega psa nikoli več nisem videl.

Torej: kak dober sprej, kamen, Silca, fičo v pravem trenutku ... 

DaisyDejzi 19.01.2014 20:35

Ubija nežno in brez pretiranega hrupa.
Klateški psi si drugega ne zaslužijo. 

galoper 19.01.2014 20:39

Hitre noge! Grdo je sicer bežati, a lepo se počutiš ko uideš. Meni ravnotežje preveč nagaja, da bi imel čas in možnost iskati spray v žepu, kar sicer lahko kupiš v raznih trgocinah.

gorann316998 19.01.2014 21:07

se kot otrok sem vedu, da pred psom ne smes bezat

ustavis se in pocakas, ponavad pride zraven in povoha, cim pa bezis pred njim si njegov plen

je pa res nemogoce ustavt, ce ti skoc tik pred tabo ven 

KAVITATOR+ 19.01.2014 21:13

če pes ni psiho izvedba pomaga da na hitro zavreš - najbolje je z MTB na diske. To je še zmeraj pomagalo. Če to ne se zapelješ proti njemu in ga spodiš domov (oz od kode rje prišel)

se pa že na daleč vidi sliši če je zadeva resna ali ne - večinoma ni resno

za psihiče pa tega ne priporočam:=) 

Zidi 19.01.2014 22:20

Se strinjam z Goranom plus lastnike takšnih psov bi blo treba fajn oglobit (al pa s pumpo nabutat), pse pa pri miru pustite, ker niso nič krivi. 

DaisyDejzi 19.01.2014 22:37

Pes, ki se zaganja v mimoidočega je za začetek brez nadzora, ki bi ga glede na obnašanje nujno potreboval. Takšen pes sodi v pesjak brez možnosti izhoda na javni prostor. Kadar pa do tega vseeno pride je nujno potrebno ukrepati tako, da ne pride do poškodbe mimo idočih. Tudi najradikalnejši ukrepi so v takšnem primeru ustrezni.

bumbleb 19.01.2014 23:16
@DaisyDejzi:

Pes, ki se zaganja v mimoidočega je za začetek brez nadzora, ki bi ga glede na obnašanje nujno potreboval. Takšen pes sodi v pesjak brez možnosti izhoda na javni prostor. Kadar pa do tega vseeno pride je nujno potrebno ukrepati tako, da ne pride do poškodbe mimo idočih. Tudi najradikalnejši ukrepi so v takšnem primeru ustrezni.

Mater, ti pa res ne maraš (klateških) psov... Glede na tvoj prejšnji post si mogoče kdo misli, da si kaj takega zaslužiš tudi ti?!?

DaisyDejzi 20.01.2014 06:48
@bumbleb:
@DaisyDejzi:

Pes, ki se zaganja v mimoidočega je za začetek brez nadzora, ki bi ga glede na obnašanje nujno potreboval. Takšen pes sodi v pesjak brez možnosti izhoda na javni prostor. Kadar pa do tega vseeno pride je nujno potrebno ukrepati tako, da ne pride do poškodbe mimo idočih. Tudi najradikalnejši ukrepi so v takšnem primeru ustrezni.

Mater, ti pa res ne maraš (klateških) psov... Glede na tvoj prejšnji post si mogoče kdo misli, da si kaj takega zaslužiš tudi ti?!?

Vsi moji psi so bili vzgojeni tako, da so bili okolici popolnoma nenevarni in bi postali ostri samo na ukaz. Morda bi jih premamila kakšna njihova gospodična v času gonitve in nič več. Razmišljanja o tem kaj si jaz zaslužim pa prepuščam takšnim kot si ti in tebi podobnim.

gorann316998 20.01.2014 07:29
Pes brez nadzora se ne bo obnasal tako kot, ce je gospodar zraven.
posebnez 20.01.2014 07:44

athlete-nutrition.si/index.ph p?option=com_virtuemart &view=productdetails &virtuemart_product_id=154 &virtuemart_category_id=18 &Itemid=713
Jst mam tegale.. ful je fajn k je mejhn, res pomaga, pa še predrag se mi ne zdi :) 

vladoV 20.01.2014 09:03
@posebnez:

athlete-nutrition.si/index.ph p?option=com_virtuemart &view=productdetails &virtuemart_product_id=15 4 &virtuemart_category_id=1 8 &Itemid=713
Jst mam tegale.. ful je fajn k je mejhn, res pomaga, pa še predrag se mi ne zdi :) 


Mater kaj podobnega bi morali izdelovati za tiste avtomobiliste, ki ti pripeljejo preblizu kolesa, da ga avtomatsko rukne. 

Periglej 20.01.2014 09:17

Jaz sem imel idejo, da bi imel neko vzmet v cevi in da bi takemu avtomobilu stisnil neko kroglico v pleh, ko bi šel mimo. Vem, da se ne sme, vendar praviloma tudi on kolesarja ne bi smel povoziti ali ogrožati.

Periglej 20.01.2014 09:20
pionirmtb 20.01.2014 10:00

z bidonom se ga pošprica in bo presenečen in šu stran-preverjeno mnogokrat...

sensor 20.01.2014 10:23

imam tega ultrasoničnega pa ni nekega učinka, pes me je samo neumno gledal. po moje bolje učinkuje sprej. če bi že štartal name bi pa pele sidi 43

versnik 20.01.2014 13:59

POmaga tudi 6 w/kg.

presna 20.01.2014 14:18
@galoper:

Hitre noge! Grdo je sicer bežati, a lepo se počutiš ko uideš. Meni ravnotežje preveč nagaja, da bi imel čas in možnost iskati spray v žepu, kar sicer lahko kupiš v raznih trgocinah.

To že, če si sposoben, jaz veliko po hribih lutam, pa prižge mrcina, ni šans da ji pobegnem v hrib. Zaustavim se in čakam, ga lepo ogovarjam in počasi grem peš zraven kolesa, nekateri me povohajo, nekateri še to ne.
Pa vseeno sem nabavil sprej, v parih letih ga še nisem uporabil, enkrat sta me napadla dva in eden me je ugriznil, pa še cepljen ni bil. Od takrat nosim sprej s sabo in če bo kritično ga bom pošprical. Ni usmiljenja, se samo spomnim ko mi je zdravnik povedal, da je prepozno po parih dneh za ceplenje proti steklini, je djal edino kar ti preostane je, da hodiš gledt če je pes še živ, če je po osmih dneh živ, potem si rešen.
Baje je steklina neozdravljiva in končni rezultat je smrt v hudih bolečinah. Trikrat sem šel nazaj v hribe gledat, če je še živ. Ni dober občutek , ko veš da te lahko taka malenkost pokonča, zato če pride do ugriza in se samo praska pozna je treba obvezno k zdravniku po cepivo.

heros 20.01.2014 14:55

pionirmtb, najebu ga je tist k uporabla camelbak :)

presna 20.01.2014 15:02
@heros:

pionirmtb, najebu ga je tist k uporabla camelbak :)

Heros kaj pa ti doma uporabljaš proti medvedom? A ga tudi špricaš z bidonom? smeh

Periglej 20.01.2014 15:09

Pes ne samo da ima lahko steklino, ima vse sort nevarnih bakterij poleg stekline v gobcu.Tega se je za bat vsaj toliko, če ne bolj, kot steklino. Steklino nimajo lih vsi psi, bakterije pa kar vsi.

galoper 20.01.2014 15:12

presna 20.01.2014 14:18:38:  " ...mi je zdravnik povedal, da je prepozno po parih dneh za ceplenje proti steklini, je djal edino kar ti preostane je, da hodiš gledt če je pes še živ, če je po osmih dneh živ,..."

Iz tega sklepam, da si bil ti kužen in se je zdravnik bal, da se je še pes morda okužil??????

 

 

heros 20.01.2014 15:13

presna zdaj me obkrožajo samo še fazani, medvedi pa ostajajo v snežniških gozdovih, kjer nisem kolesaril že kar nekaj let. ko sem ga enkrat srečal sem spoznal da je adrenalin rjave barve.

kuki12 20.01.2014 16:05
@Periglej:

www.ebay.co.uk/sch/i.html?_tr ksid=p2050601.m570.l1313.TR0. T RC0.Xdog+dazer &_nkw=dog+dazer &_sacat=0 &_from=R40

Cene nekoliko nižje kot na zgornjem linku.

Imam omenjeno napravo in moram reć, da deluje zelo dobro seveda, če pes ni gluh, hehe. Že kar neprijetnih srečanj sem imel s štirinožci, pa me je naprava vedno rešila. Ni prav poceni, je pa učinkovita.

DaisyDejzi 20.01.2014 16:06
@bumbleb:
@DaisyDejzi:

Pes, ki se zaganja v mimoidočega je za začetek brez nadzora, ki bi ga glede na obnašanje nujno potreboval. Takšen pes sodi v pesjak brez možnosti izhoda na javni prostor. Kadar pa do tega vseeno pride je nujno potrebno ukrepati tako, da ne pride do poškodbe mimo idočih. Tudi najradikalnejši ukrepi so v takšnem primeru ustrezni.

Mater, ti pa res ne maraš (klateških) psov... Glede na tvoj prejšnji post si mogoče kdo misli, da si kaj takega zaslužiš tudi ti?!?

Tebi privoščim srečanje s čim podobnim:
 detroit dog rescue

DaisyDejzi 20.01.2014 16:16

Pa še nekaj za tiste, ki razmišljate o ebay rešitvah, da o bidonih in podobnem ne govorimo.

 www.youtube.com/watch?v=nMA14 74GC7k

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI