Trenažer trening

Domov > Forum > Trenažer trening

Trenažer trening

SORTIRAJ PO:
SRET 30.01.2014 08:23

Ima kdo mogoče kakšen dober trening za trenažer elite Fluid.
Na njihovi strani nič ne najdem. (takega za sprintat nasmeh)

Hvala 

_skot_ 30.01.2014 08:27

Verjetno bodo tudi treningi od Tacx-a dobri! ;)

www.tacx.com/en/experience/ta cx-coach/trainingprograms

bluesky 30.01.2014 09:19

Pa je to realno. Imam Elite Fluid in gonim ko majmun da pokaže tam okrog 40 km/h. Hočem rečt da ni niti pribiližno ko na cesti. Če imam v lažji prestavi in da je podobno kot ravnina je povprečje 30 km/h na uro kar tezko imet, z razliko na cesti. Tu pa piše tudi 48 km/h, sicer minuto ampak vseeno :)

Kaj pa gear 42 in 52, za nas je pač 39, 50

www.tacx.com/en/experience/ta cx-coach/trainingprograms/brak e/interval

SRET 30.01.2014 09:38

Tudi meni je to čudno. Na mojem je povprečje 30 km/h zelo težko doseči.

Lopata 30.01.2014 10:52

Na trenažerju se ne gleda povprečna hitrost in prevoženi kilometri. Gleda se utrip, kadenca, moč... To, da si nekateri v skupne prevožene štejete tudi kilometre na trenažerju pa je tako brezveze, da glava boli. Če se ŽE kaj šteje v skupno statistiko so ure na trenažerju, ne pa kilometri, povprečne hitrosti itd...neodločen

_skot_ 30.01.2014 10:57

Kalorije+wati! kul

bluesky 30.01.2014 11:08

Lopata se popolnoma strinjam. Sej to ni bil moj namen. Hotel sem samo reči da je pač določeno hitrost tezje drzati na trenezerju kot na cesti. V tistih linkih so razpredelnice različnih tipov treningov. V določenih je prikazna hitrost.

shootek1 30.01.2014 11:29

Odvisno. Pri Tacx Flow na 44x11 razmerju in 90rpm je hitrost že cca 42km/h obremenitev pa je cca 200W pri najlažji nastavitvi (naklon hriba -4).

Kolo je 700x23c. Kaže pa enako hitrost števec in trenažer, čeprav merita hitrost načeloma na različnih mestih (en na obratih kolesa, drugi na obratih valjčka). Čeprav je to ena in ista stvar, je pa napaka manj verjetna.

@Lopata: Kaj si kdo šteje v letne kilometre in koliko jih naredi skupaj je itak samo primerjava kdo ima daljšega smeh .  Če ima kdo od januarja do npr. aprila 3k na trenažerju in ti v začetku maja reče, da ima samo 500km prevoženih ali pa 3500km, kaj je bolj prav? mežik

picek.petelin 30.01.2014 11:49

Laže v obeh primerih, je pa 3500 bliže 3k. v zadregi

braneM 30.01.2014 11:59
@SRET:

Ima kdo mogoče kakšen dober trening za trenažer elite Fluid.
Na njihovi strani nič ne najdem. (takega za sprintat nasmeh)

Hvala 

BKOOL-ovi (uporabniki) trenažerji imajo to zelo dobro - enostavno rešno.

Lahko izbereš eno od njihovih ponudb, ki ti jo ponujajo:
- najprej opraviš 20min test pripravljenosti (da te pokupčkajo kam pašeš) nato pa koristiš treninge ki ti jih predpišejo ali priporočajo (glede na tvojo zmožnost ali željo po napredku)...
- ali pa si plan pripraviš sam glede na njihova priporočila...
- ali, koristiš že pripravljene trase za intervale
- ali, pa si trase pripraviš sam ... (kar je še najbolj priročno)...

.... npr, takole ...

uploaded

... izgleda pa takole ...

uploaded

...vse ostalo opravi program - elektronika sama, ... le volja je še potrebna ... mežik

.... preprosto kot "pasulj" ne. nasmeh

Lopata 30.01.2014 12:33

Alo BraneM, nimamo vsi trenažerjev za 450 evrmežik

braneM 30.01.2014 13:14
@Lopata:

Alo BraneM, nimamo vsi trenažerjev za 450 evrmežik

Vem, vem... v zadregi 

Moj namen je bil samo povedat kako je to enostavno pr BKOOL-u in kaj nudi ... (seveda če dodaš kak € več za razliko od navadnega trenažerja) mežik

gorann316998 30.01.2014 15:16

jest resno planiram enga bkool trenazer nabavt, ker mi moj kinetic magnetic sploh ne odgovarja, ne morem se pripravt da zacnem gonit

Rosso1 30.01.2014 18:19

Jst bi si kupil Tacx-a iFlow...Po moje mora bit smeh virtualni trenažerji,sem malo gledal na spletni strani Tacx,zanimive proge in destinacije po svetu...Samo kaj ki moras vsako progo plačat..nasmeh

biser 30.01.2014 18:47
@Rosso1:

Jst bi si kupil Tacx-a iFlow...Po moje mora bit smeh virtualni trenažerji,sem malo gledal na spletni strani Tacx,zanimive proge in destinacije po svetu...Samo kaj ki moras vsako progo plačat..nasmeh

zato pa je BKOOL ODLIČNA alternava tacx-u in ostali konkurencinasmeh

thor 01.02.2014 15:47
@gorann3:

jest resno planiram enga bkool trenazer nabavt, ker mi moj kinetic magnetic sploh ne odgovarja, ne morem se pripravt da zacnem gonit

a mislis da bos s bkoolom kej bol napredoval? prosim razlozi ce se na kiteticu nemores pripravit za trening kako se bos na bkoolu? fantje nakup virtualnega trenazerja je metanje denarja.....rajs ulozi kam drugam kot za to ...
picek.petelin 01.02.2014 18:24

toliko kot kelnarca pripomore k prometu v gostilni

če ne hodiš v gostilno ---- nič

če ne vrtiš pedalov -------nič

SRET 01.02.2014 20:23

Trening poleti na kolesu - užitek nasmeh
Trening pozimi na trenažerju - katastrofa nagubano čelo

Ampak, če si postaviš cilj, potem gre tudi to mežik

brkanac 01.02.2014 20:41
@SRET:

Trening poleti na kolesu - užitek nasmeh
Trening pozimi na trenažerju - katastrofa nagubano čelo

Ampak, če si postaviš cilj, potem gre tudi to mežik

trening pozimi na kolesu-užitek (ni ravno kot poleti je pa veliko boljše od trenežera..)

braneM 01.02.2014 20:52
@thor:
@gorann3:

a mislis da bos s bkoolom kej bol napredoval? prosim razlozi ce se na kiteticu nemores pripravit za trening kako se bos na bkoolu? fantje nakup virtualnega trenazerja je metanje denarja.....rajs ulozi kam drugam kot za to ...

Ja tudi lisica trdi, da grozdje ni dobro ker je kislo.  (če bi se pa malo stegnila bi pa morda dosegla zrelo grozdje, ki je sladko .... in mnenje bi takoj spremenila) nasmeh

@thor zakaj pa proizvajalci ponujajo virtualne trenažerje, če so potvoje brezveze in zakaj so ti modeli najdražji? Odgovori si, preden ga biksaš kot lisica.

Pa seveda in zakaj so tvoje "mokre sanje" tacx bushido? mežik

brkanac 01.02.2014 21:00

kako pa je Rocky treniral, ko se je pripravljal na dvoboj proti Ivanu Dragu?

_skot_ 01.02.2014 21:16

Ko spoznaš, da je pomemben del treninga tudi psiha, potem navaden trenažer nikoli ni dolgočasen! Nasprotno. Ugotoviš, da bi bil virtualen povsem moteč, ker se ne moreš koncentrirati na samo tehniko pedaliranja, držo, itd. mežik

Magnum 01.02.2014 21:23
@_skot_:

Ko spoznaš, da je pomemben del treninga tudi psiha, potem navaden trenažer nikoli ni dolgočasen! Nasprotno. Ugotoviš, da bi bil virtualen povsem moteč, ker se ne moreš koncentrirati na samo tehniko pedaliranja, držo, itd. mežik

končno eden,ki ve kaj govori...kul

SRET 01.02.2014 21:54
@_skot_:

Se strinjam 

Rosso1 01.02.2014 22:48
Jaz mislim da so virtualni trenazerji malce predragi,za tistih par mesecev zime lahko gre skozi tud navaden trenazer. . .
lan 01.02.2014 23:29
@_skot_:

sam uporabljam tacx i-magica že 6 ali 7 let in ravno to @skot kot ti ugotovaljaš, da je potrebna koncentracija, da razmišljaš o tehniki pedaliranja itd, lahko spremljaš na monitorju in vidiš rezultate -številke! Saj pa ni nujno, da non stop gledaš v monitor , da bi bilo moteče! Je pa res, da so sedaj ti boljši trenažerji kar draga invensticija,  v končni fazi pa na enem za 150 eur narediš solidno bazo za prve km zunaj!

LoTa 02.02.2014 08:34

Bolga od valarjov ni. Mam take, da, bl ko gonš, teži je.( kot na cast) Brez usake magnetne al pa kašne druge bremze. Unikatne.

thor 03.02.2014 18:06
@braneM:
@thor:
@gorann3:

Ja tudi lisica trdi, da grozdje ni dobro ker je kislo.  (če bi se pa malo stegnila bi pa morda dosegla zrelo grozdje, ki je sladko .... in mnenje bi takoj spremenila) nasmeh

@thor zakaj pa proizvajalci ponujajo virtualne trenažerje, če so potvoje brezveze in zakaj so ti modeli najdražji? Odgovori si, preden ga biksaš kot lisica.

Pa seveda in zakaj so tvoje "mokre sanje" tacx bushido? mežik

me nisi razumel , nisem reku da so brezveze .. samo uprasu sem ga pocem sklepa da mu bo bkool bolj odgovarju ?
sam menim da se nesplaca nabavljat taksnega trenazerja ker ta 2-3 mesce je zadosti tudi navaden .. rajsi ulozis denar v opremo(feltne , komponente in itd..) ker nakoncu ves da bo ta drag kos opreme stal v kotu cim bo vreme lepse ...
glede bushida sam bi ga imel zaradi tega ker ima wattmeter ... plus tisji je in ce zivis v bloku to prav pride .. ti je zadosten odgovor? ;-)

ps . trenazerja se tko al drugace navelicas najbo virtualni al navaden ... zaenkrat se nepoznam cloveka ki uziva na trenazerju :-D
gorann316998 03.02.2014 22:26

sej zdj mam karbonca in mi odsvetujejo uporabo trenazerja, a je tolk svoh karbon, da kr poci, ce je vpet

SRET 04.02.2014 06:11

To pa prvič slišim. Jaz mojga "karbonca kar vrtim na trenažerju"

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI