Brezplačne štartnine

Domov > Forum > Brezplačne štartnine

Brezplačne štartnine

SORTIRAJ PO:
prospus 02.03.2014 18:43

Pozdrav vsem,

prosil, bi vas, da me ne sodite, vendar pa se mi osebno po 15 in 20 evr štartnine zdi preveč, sploh če hočeš poleg sebe na dirko oz. bolj realno, na maraton, pripeljati še drugega "vzdrževanega člana".

Tako da bi vas prosil, če lahko navedete kako fajn prireditev, ki ne zahteva plačila štartnine ali pa je ta res ugodna. Upam, da obstaja kakšna.

Pa upam, da ne sprožim žolčne debate, to ni moj namen!

Hvala. 

gorann316998 02.03.2014 18:50

ponavad se na takih prireditvah dobi za jest in za pit, kaksno darilce itd

mi imamo preko kolesarskega drustva 10 eur ceneje, ker drustvo placa, ponavadi nas potem stane 5 eur, letna clanarina je pa 15eur za drustvo, tako da je to hvale vredna poteza nasega drustva 

pero-si 02.03.2014 18:55

zadnjo nedeljo v septembru se v vižinadi odvija maraton parenzana... štartnina je 50HRK (cca 7€) za to pa dobiš: Krof, Majico, Pašto, Eno pijačo, glinasto spominsko medaljo in eno jabolko...

Stran organizatorja 

Sicer pa glej na štartnino malo drugače, ker organizator maratona ima v ozadju velik finančni zalogaj, ki ga mora pokrit in če to počne eno manjše društvo je kar težko.
Pustimo maraton franja, ki ima močne sponzorje in tradicijo. 

TEX 02.03.2014 20:23

Če se ne motim je Tušev vzpon na Celjsko kočo , če startaš brez čipa ( netekmovalano si pač sam meriš al pa ne ) za 5 eurov. Je pa na cilju pestro.

eustahija 02.03.2014 20:34

Če bi organizatorji lahko dobili močne sponzorje, ki bi pokrili vse stroške organizacije oz. imeli še rezervo, bi lahko udeležencem še plačali za udeležbo.
Žal takih bogatih stricev ni.  Od države pa tako dobiš samo dodatne zahteve. Organizacija prireditve pomeni tudi ogromno prostovoljnega dela, entuzijazma, iznajdljivosti, ljubezi do tega športa...Praktično se priprave začnejo takoj naslednji dan po organizirani prireditvi.
Nekateri radi kritizirajo prav vse-  vsebino darilnih vrečk, hrano, ki jo dobijo...

Vsakemu organizatorju je seveda dobrodošla  upravičena kritika ali predlog...prevečkrat pa je deležen dlakocepskih kritik za vsak mišji dr...

Žal lahko rečem le še ;Vsem tistim, ki kritizirate organizatorje za višino štartnine in navajate bajne zaslužke, predlagam, da poskusite organizirati prireditev, ki bi bila brezplačna. Z veseljem se je bi udeležil.

Leone 02.03.2014 22:29
Seveda obstaja prireditev, ki poteka brez placila startnine - to je vsakoletni MTB Vzpon na Boc. Doslej so prizadevni organizatorji izvedli ze 4 in to zgolj pod pokroviteljstvom obcine Poljcane. Vedno se merijo casi, najboljsi dobijo priznanja, vsi udelezenci pa malico na cilju. Torej gre, se da, kjer je volja se tudi pot najde.
-BLAŽ- 02.03.2014 22:43

Kjer gre iz državnega denarja ne rabiš nobene posebne volje....

contador_91 03.03.2014 16:35

prospus, prav zaradi tvojega posta sem poskusil poiskat en link, kjer je ob podobnih zadevah, kot jih ti pišeš, enkrat repliciral en človek, ki je bil zraven pri organizaciji Juriša na Vršič. Pa če ga bom slučajno našel, ti bom prilepil naknadno. No, kakorkoli...Vršič, Franja in ostale bolj znane dirke pri nas imajo očitno za tvoje razmišljanje nepredstavljivo veliko stroškov (hrana, pijača, vrečke, najem šotorov, tud policaji ne pridejo zastonj,...), pa še vedno dela na teh dirkah xy zastonjkarjev, torej prostovoljcev. Če bi rabli še njih pokrivat, ne pride noben organizator nikamor. Skratka, ne glupiraj pa sploh ne sprašuj takih 'lovskih' tuki gor, ker če bi le vedel, da ima organizator minimalen zaslužek al pa celo ničlo, bi razmišljal drugače. Skratka, takim bi bilo kolo za zaplenit, ki s takimi vprašanji žalijo organizatorje, vsaj meni se to tako zdi!

MADONE 03.03.2014 18:21
@contador_91:

prospus, prav zaradi tvojega posta sem poskusil poiskat en link, kjer je ob podobnih zadevah, kot jih ti pišeš, enkrat repliciral en človek, ki je bil zraven pri organizaciji Juriša na Vršič. Pa če ga bom slučajno našel, ti bom prilepil naknadno. No, kakorkoli...Vršič, Franja in ostale bolj znane dirke pri nas imajo očitno za tvoje razmišljanje nepredstavljivo veliko stroškov (hrana, pijača, vrečke, najem šotorov, tud policaji ne pridejo zastonj,...), pa še vedno dela na teh dirkah xy zastonjkarjev, torej prostovoljcev. Če bi rabli še njih pokrivat, ne pride noben organizator nikamor. Skratka, ne glupiraj pa sploh ne sprašuj takih 'lovskih' tuki gor, ker če bi le vedel, da ima organizator minimalen zaslužek al pa celo ničlo, bi razmišljal drugače. Skratka, takim bi bilo kolo za zaplenit, ki s takimi vprašanji žalijo organizatorje, vsaj meni se to tako zdi!

No no, da stopim malo v bran @prospus-u, ki ni napisal nič čez kakega organizatorja, ali da bi ti imeli kake dobičke.. še posebej je napisal, da mu ni namen sprožit kake žolčne debate.

Nekomu res ni problem dati 15 ali pa tudi 30 € za en maraton, a mnoge je trenutna kriza zelo prizadela, vsakodnovno je pojavljajo novi davki in stroški, mnogi so tudi brezposelni, zato ne zmorejo! A kljub temu ima nekdo veselje in si želi na maraton ali kako drugo organizirano prireditev , ki si jo lahko privošči. Zato tudi sprašuje po maratonih z cenejšo štartnino..

Iz izkušenj lahko povem, da so ponavadi cenejše štartnine na kakih manjših lokalnih maratonih ali vzponih..samo tukaj se lahko pojavi večja oddaljenost in s tem zopet večji strošek prevoza.
  No naj povem, da se marsikdo na maratonih tudi šverca, pač se postaviš bolj v ozadje in odvoziš svoje..vendar tega tukaj nebi reklamiral..pa na cilju si brez pašte,kake majčke,itd.

...  Mi je pa zdaj prišlo na misel, mogoče za kakega organizatorja noro a vendar, kaj ko bi se kak organizator odločil ponudit polovično štartnino za brezposelne. zapečateno

L.p

zmaj24 03.03.2014 20:58
@contador_91:

Skratka, ne glupiraj pa sploh ne sprašuj takih 'lovskih' tuki gor, ker če bi le vedel, da ima organizator minimalen zaslužek al pa celo ničlo, bi razmišljal drugače. Skratka, takim bi bilo kolo za zaplenit, ki s takimi vprašanji žalijo organizatorje, vsaj meni se to tako zdi!

Ja, seveda, ker Slovenci smo sploh znani po tem, da radi delamo za druge, pa četudi s tem ustvarimo minus na svojem računu, samo da so kupci storitev na koncu zadovoljni.
Fante, bo treba kdaj pa kdaj še kakšen časopis prebrat, ne samo kilometrov na kolesu nabijat.

mirko_77 05.03.2014 09:30

Tako pač je. Dandanes ti še skoraj nobeden nasveta ne želi dati zastonj. Treba je pokriti organizacijo, v primerih, kjer je potrebna še policija (za zaprtje ceste), pa so te stroški še toliko večji zaradi zaprtja ceste.

Kakšni vzponi ali maratoni s tradicijo pa imajo največkrat to pokrito s strani občine.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI