Ciklokros kolo za potovanja?

Domov > Forum > Ciklokros kolo za potovanja?

Ciklokros kolo za potovanja?

SORTIRAJ PO:
Anže 04.03.2014 13:21

Hojla. A so ciklokros kolesa primerna za potovanja, torej s prtljažnikom in torbami zadaj. Namreč specialka kot taka mi ne ustreza, treking tudi ne. Sedaj sem vse delal z gorcem, me pa zanima če je to ok alternativa?

tomyboy2 04.03.2014 13:54

Za takšno potovanje bi lahko bil idealen tako imenovani Flat Bar Road Bike.

Imaš vse prednosti specijalke, ter bolj udobno držo spredaj z Flat Bar krmilom in MTB stil prestavnih ročic in zavor.

Če bo pa to pretežno tudi makedam, se lahko sestavim kakšen Cyclocross okvir z FlatBar-om.

Ta slednja, bi bila pa idealna kombinacije če je pot recimo 50% makedam, 50% asfalt.

Cyclocros okvir pa seveda omogoče uporabi ustreznih pnevmatik.

Klasični cyclocros za takšno popotovanje pomojem ne bi bila ravno idealna izbira, zaradi klasičnega cestnega krmila.

FAUSTO 04.03.2014 14:01

Potovalna kolesa ne smejo imeti ravne balance!

Maš cx kolesa z očešci za montažo prtljažnikov in blatnikov, strehic:)... 

aero0038 04.03.2014 14:08

Tudi glede na svoje izkušnje ti predlagam kar cestno krmilo. Mene so roke na ravni balanci vedno bolele zaradi izrazito fiksne pozicije, medtem ko lahko pri cestni vedno izbiraš, plus položaj na zavornih ročicah je vseeno drugačen kot pri ravni balanci. Kot je Fausto omenil, pa se dobi čuda enih stvari za dodajat na bilo kater okvir (od prtljažnika, do kovčkov, raznoraznih torbic za okvir, podsedež itd.). Še gume npr. 28 col in si pripravljen tudi za ne preveč grob makadam. Bo pa CX definitivno hitrejši, okretnejši in lažji od kakega treka ali gorca. Samo prilagoditi je treba tiste ključne namenske komponente za dolge ture.

tomyboy2 04.03.2014 15:38
@FAUSTO:

Potovalna kolesa ne smejo imeti ravne balance!

Flat je že res malo preveč za dolgo pot, ampak če se montira klasično MTB- krmilo, je potem bistveno lepše vozit po brezpotju, kot pa z klasičnim cestnim krmilom in z prestavno zavornimi cestnimi ročkami...

Anže 04.03.2014 19:08

Super. Odgovori, ki sem jih iskal :) Sedaj vem za kaj se odločit. Bom MTB "zamenjal" za CX-a, ne Citroena jasno, ampak kero drugo znamko ;) Brezpotij toliko ne bo (jih tudi sicer več ne vozim veliko, če pa, so to dokaj utrjeni makadami- če bo pa sila, imam pa tako še backup v MTBju), tako da bo zaenkrat cestno krmilo ok. Važn mi je blo tud to, da ma očesa in kot vidimi ponudba zadovolji moje potrebe in želje :) Tiste slike so zlo nazorne in kul :) Je pa Flat Bar Road Bike drgač tud zanimiv koncept.
Hvala vsem za pomoč in nasvete. CX it is :)

sales 05.03.2014 17:54

jaz imam ležeči tricikel ice q.Počasen, ampak zelo udoben, kar je pri meni na prvem mestu.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI