Prehrana med kolesarjenjem

Domov > Forum > Prehrana med kolesarjenjem

Prehrana med kolesarjenjem

SORTIRAJ PO:
Dolgouhec 07.04.2014 21:22

Pozdravljeni!
Zanima me kaj jeste med kolesarjenjem... Sam ne vem kaj točno bi vzel s seboj, poleg kakšnega gela... Sem imel danes čokolado pa je tud ta ratala podobna gelu ;) 

nordica1 07.04.2014 21:42

suho klobaso

gorann316998 07.04.2014 21:43

odvisno koliko km bo ta voznja, drugac pa s "frutabelo" ne mors falit pa dovolj vode

Periglej 07.04.2014 22:07

Do 100 ne rabiš nič ali pa Banano ali Frutabelo ali Piškote ali Sendvič, če imaš poti preko 100 km. Meni je pasalo sendvič na cca 30 km, pa so se nekaj čudili po forumu. Ma paše.

tepihar 07.04.2014 22:24
Sendvič z majonezo in kumarami čim bl drizast. ..
KolesamSkorajVsakDan 07.04.2014 22:43

Če imam ruzak si spravim kakšne rogljiče/biskvit/sendvič/tu di protein shake, če ga(ruzak) pa nimam pa pomeni da bom kolesaril manj kot 50km.  Ruzak pa je zame nuja že zaradi pijače, ker moja mašina žre 1 liter na uro, v bidonih je pa samo 2x 0,75 in po 2 urah že gori rezerva zapečateno  V majici pa ne maram vlačiti bidonov...

 

 

pro namig:

Za skupinsko kolesarjenje kakšen fižol + kislo mleko, da zasledovalcem proti koncu ture onemogočaš zaveterje z  neprijetnimi vetrovnimi tokovi. zapečateno

kink-konk 07.04.2014 22:51
@tepihar: Sendvič z majonezo in kumarami čim bl drizast. ..

Samo majonezo. V tubi..

zvizgo 07.04.2014 23:16

Neki toplga na žlico, pa ne pozab na 30 km redno metat na ogen(priporočam sendvič/kebab/burek)+ vsaj liter vode na 10 km. 
Sicer dobiš majave noge! 

nejchy 08.04.2014 00:31

čudni ste, če vete kaj o tem mu svetujte, al pa bodte tih!

picek.petelin 08.04.2014 06:28

čevape in prebranac
pa mikrovalovko v prikolici 

Ban 08.04.2014 07:11

Jst vzamem snikers, sam če je prevroče se stopi.

djkakush10839 08.04.2014 07:39

Malo si poglej temo zapise od uporabnika "Presna" in boš na fotografijah videl, kaj se jé med kolesarjenjem kul

Dolgouhec 08.04.2014 08:58

Hehehhe ste mi prav polepšali jutro s komentarji :)
No bom naslednjič vzel frutabelo ker se najbrž ne stopi tako kot navadna čokolada.
Drgač pa sm včeri odpeljal blizu 100ke in me je okrog 80ga začelo skoraj da ne trest  ker sm bil lačn ku vol, pa še dnarja nism mel da bi se na pumpi ustavil... Pol sm pa tolk od hrane študiru (kje bi jo dobil) da sm se spomnu da smo v srednji uporabljali moneto k so stari še plačevali račune za telefon. In eto stvar še zmeri dela, muohohohoho :)

Drgač pa hvala vsem! 

Lopata 08.04.2014 09:12
@Dolgouhec:

Pozdravljeni!
Zanima me kaj jeste med kolesarjenjem... Sam ne vem kaj točno bi vzel s seboj, poleg kakšnega gela... Sem imel danes čokolado pa je tud ta ratala podobna gelu ;) 

Načeloma velja, da telo porabi zaloge sladkorja v cca. 2h, zato moraš na vožnjo, ki traja več kot dve uri, obvezno vzeti nekaj hrane. Pri tem je vprašanje kaj vzeti odvisno predvsem od posameznika. So sicer splošne smernice kaj in kako, vendar če spremljaš malce pro tuor vidiš, da imajo fantje od Haribo sladkarij, tort, kokakole, mini sendvičev... Skratka svašta, samo da ti paše. Kaj pa komu paše pa se ugotovi tako, da se tudi na krajši vožnji nekaj malega poje, toliko, da vidiš kako se telo obnaša. Zame npr. špilajo čokoladni žepki, banane, skuta z rižem, domače energijske ploščice in iso limonanasmeh Gel na dolgi trening vožnji ni optimalen, ker gre za "hitro" energijo, ki jo telo potrebuje na dirkah in rundah v zaključku ali ob kakem odločilnem vzponu. Poleg tega je gel potrebno zaliti z veliko tekočine, sicer te lahko začne zvijati, če nisi navajen. Sicer pa je zlato pravilo malo in pogosto; npr. na 10 km požirek ali dva pijače, na 20 km en ugriz nečesa (in zato so žepki kul, ker ga odviješ in stlačiš v usta, ravno za en malce večji grižljaj)

_skot_ 08.04.2014 09:27

Za manj kot 2 uri praviloma ne potrebuješ ničesar, če ne greš že lačen od doma. Nad 2 uri pa kakšna Turbokatka, kakšen gel - najmanj vsako uro. Ko enkrat začutiš lakoto, je že prepozno. Enako velja za tekočino. Ko začutiš žejo, si že zamudu.

kuki12 08.04.2014 13:59
@picek.petelin:

čevape in prebranac
pa mikrovalovko v prikolici 

Nekaj sarkazma je dobrodoslega, kljub temu pa so nekateri neizkušeni in potrebujejo nasvet. Nismo se vsi rodili z znanjem vsega sveta, hehe. Jaz za daljse ture vzamem kajzerco z marmelado ali pa salamo, odvisn od temperature.
Samorai 08.04.2014 14:40

Joj kako je smešno, če se iz nekoga norčuješ, debili....
Dolgouhec vzemi kakšno čokoladko, sam imam najraje frutabelo ali pa kakšno energijsko tablico, ker zavzame res malo prostora. Pazi da le to poješ preden ti začnejo popuščati moči... 

Lopata 08.04.2014 14:46

Ker je veliko govora o frutabelah... Frutabela, če ravno dobra in do nedavnega slovenska, ni najbolj primerna "energijska" ploščica. Vedeti moramo, da vsebuje enormno količino navadnih sladkorjev, ki potrebujejo cca. 45 min za aktivacijo v telesu. Zaradi tega se tisti, ki prisegate na energijske ploščice, raje posložujte teh, torej pravih energijskih ploščic, saj imajo veliko krajši čas aktivacije... In ki stanejo 2 evr in več napram frutabelinih 40 centovsmeh Je pa še opcija, da si jih naredite sami. Kompleksni OH, whey, kakavovo/kokosovo maslo, oreščki, suho sadje, čokolada... Mmmmmmkul

zvizgo 08.04.2014 14:47

Kdo se norčuje? Jst zdele glih zlivam mineštro u termovko za mojih popoldanskih 40 km...

Sam ne vem še a bi vzeu u rukzak en liter vode, k mam sam dva litrska bidona, kšn predlog? 

kuki12 08.04.2014 14:53
@zvizgo:

Kdo se norčuje? Jst zdele glih zlivam mineštro u termovko za mojih popoldanskih 40 km...

Sam ne vem še a bi vzeu u rukzak en liter vode, k mam sam dva litrska bidona, kšn predlog? 

Mal se vprasaj, če si vseved tudi na drugih področjih. A smo kolesarji res takšni egoisti, da ne moremo nobenega znanja in izkušen delit?????? Za razmislek!!!!!
samuel_k 08.04.2014 16:22

banana,suho sadje(fige, marelice, datlje) in oreščke(mandlji, lešniki,...), pa od walkersa oatcakes.

fuego 08.04.2014 18:24

Evo jaz sem danes na 100km turci pojedel dve sadni ploščici iz Hoferja, spil dva bidona + 1x Radler v Sl. Gradcu. S polnim želodcem se ne da gonit, vsaj jaz ne.

kuki12 08.04.2014 18:48
@fuego:

Evo jaz sem danes na 100km turci pojedel dve sadni ploščici iz Hoferja, spil dva bidona + 1x Radler v Sl. Gradcu. S polnim želodcem se ne da gonit, vsaj jaz ne.

Se strinjam to o polnem želodcu. Je pa res, da s praznim pa tud ne.
gapy 08.04.2014 18:59

90-100g OH na uro + 1 l vode. Povedal vodilni strokovnjak za prehrano skyjevih kolesarjev. Če delam bolj intenzivne treninge pojem dve energijski plošcici po 40g na uro in en bidon vode. Če pa se samo vozim, pa se lahko tud 3 ure vozim z enim bidonom vode. 

Pero22 08.04.2014 19:13

Jaz prakticiram Frutabele ali pa zdajle mam müsli ploščice Knusperone iz Hofra (čokolada-banana mi je najboljša). Sabo pa ponavad vzamem ene 2, 3.. odvisno od dolžine turce. Seveda pa vedno čez čimveč vode.
Če pa je kakšna 80+km tura, pa se ponavadi ustavim v kaki pekarni, mi zapaše kakšen kos pice ipd. 

Samorai 09.04.2014 11:29
@vl1970:

Dolgouhec, jaz sem si s to knjigo precej pojmov razjasnil - priporocam

www.samala.si/moc-prehrane-v- sportu.html

Lp

Jo imaš morda v PDF obliki?

tepihar 09.04.2014 11:38
@kink-konk:
@tepihar: Sendvič z majonezo in kumarami čim bl drizast. ..

Samo majonezo. V tubi..

No seveda se salama pa sir...
KolesamSkorajVsakDan 09.04.2014 13:15

Ah jebiga, tle so nekateri v svojem "profi" svetu in so v resnici navadni bedniki glede na to koliko časa v to vlagajo in se potem primerjajo z amaterji, ki imajo čisto druge prioritete... Pa ne da je s trudom, ki ga vlagajo v kolesarjenje, kljub temu, da ne bodo nikoli profiji kaj narobe, narobe je pa to, da mislijo, da vsak, ki se vsede na kolo mora imeti cilje enaka njihovim, ampak(pazi to!) ne višje od njihovih lastnih ! Ker potem so tisti bedniki, ki se preveč ženejo, medtem ko oni furajo eno in edino pravilno možnost neprofi kolesarjenja, ker al si profi/wnbe profi al pa tace stran od bajkasmeh Evo to je ena psihoanaliza iz strani amaterja(na obeh področjih), upam da nimamo tu kakšnega "profi" psihiatra...

picek.petelin 09.04.2014 13:34

Sigmund se obrača v grobu!


kink-konk 09.04.2014 17:05
@tepihar:
@kink-konk:
@tepihar: Sendvič z majonezo in kumarami čim bl drizast. ..

Samo majonezo. V tubi..

No seveda se salama pa sir...

hehe Ne..jest sm mislu pač sam majonezo vzet s sabo. V tubi, da jo flikneš v zadn žep in lepo cuzaš po potrebi. Kot gel, naprimer. Če je pa tura daljša pa pač celo poli salamo v žep in jo prav tako, na vsake tolk grickaš. zlati kljun  smeh

1 2 3 ... 9
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI