Prehrana med kolesarjenjem

Domov > Forum > Prehrana med kolesarjenjem

Prehrana med kolesarjenjem

SORTIRAJ PO:
pek123 06.10.2017 11:20

bcaa na 3 4 h treninga. Verjetno tu redko kdo dela tako dolge fure tako da ne rabite tega

nejchy 06.10.2017 12:09
@goran... hvala, trenutno ne potrebujem, ker sem s3 zaposlil in treningi na tešče odpadejo, v drugih primerih pa ne jemljem. Tudi sam sem storil napako in sem jih v preteklosti jemal brez okusa, sedaj obvezno z!

Sem pa malo južneje od Krškega, lahko se zmeniva za kak krog. če nimaš prehudga tempa. Vsaj nekajkrat letno grem na Bohor...
Drugače pa tudi wheey... kdor ni zmožen kot vzdržljivostni šporznik s normalno prehrano dobiti dovolj beljakovin je nesposoben :)
gorann316998 06.10.2017 12:11

jest pa prehud tempo, ne se hecat:)

men je idealno 25kmh povprecje po ravninizapečateno

nejchy 06.10.2017 12:17
to svi rečejo, potem pa na škrge diham :)
gorann316998 06.10.2017 12:29

ne ne, jest se rad menim ko se vozim, namest da grem v gostilno in tam klepetam mi je boljs tko na kolesu

sixsl 06.10.2017 20:13
@gorann3:

ne ne, jest se rad menim ko se vozim, namest da grem v gostilno in tam klepetam mi je boljs tko na kolesu

... ko bi bilo čim več takih...

kineziolog 11.10.2017 19:00
kineziolog 14.10.2018 12:25

 V veliko veselje mi je, da vas lahko povabim na konferenco o športni prehrani, ki bo potekala v soboto 8. decembra v Ljubljani. Vabljeni.

https://www.spoznajprehrano.com/znanost-o-sportni-prehrani

zuz3k 14.03.2019 16:03

mene zanima kakšno hrano vzamete s sabo v kolikor naredite 120km+ ?


pa poleg banane ali pa čokoladic..



lp

Nejc1986 14.03.2019 22:09
@zuz3k

mene zanima kakšno hrano vzamete s sabo v kolikor naredite 120km+ ?


pa poleg banane ali pa čokoladic.. ker jaz se najbolj najem če na pol poti pojem en hamburger kot 

pa te čokoladice



lp

Na 45'pest rozin in izotonik pijem...



SODROVC 15.03.2019 07:13
@zuz3k

mene zanima kakšno hrano vzamete s sabo v kolikor naredite 120km+ ?


pa poleg banane ali pa čokoladic.. ker jaz se najbolj najem če na pol poti pojem en hamburger kot 

pa te čokoladice



lp

Ha-ha-ha-ha. Kako pa ti gre po hamburgerju v kakšen klanec? Tak, ki ima več kot 10%?

zuz3k 24.03.2019 15:43
 kakšno hrano drugi jeste pred 3 urnim kolesarjenjem, kakšno med in kakšno po? 
Nejc1986 24.03.2019 16:39

 Odvisno od intenzivnosti. Jaz za 3h voznjo nekaj ne kompliciram , pac navaden uravnotezen zajtrk (ponavadi kolesarim zjutraj oz.dopoldne). Gledam da mine vsaj slaba ura od obroka, potem pa na 45' zauzijem cca 20g OH v obliki hrane (gel ali pest rozin) ter pijem izotonik (0,75l  /90minut).


Ce je voznja daljsa jem namesto zajtrka testenine, takoj po voznji zauzijem whey+glutaminm nato pa to, kar ubistvu jem tudi ko ne kolesarim;piscanec in testenine.


Predvsem pa; vsako telo drugace funkcionira in tudi telo vsak dan drugace funkcionira. Zato; probaj pa boš videl, parkrat se boš zaje..l in potem boš videl kaj ti najbolj ustreza.


Jaz sem si na zacetku pisal zauzito tekocino in hrano in potem iz teh belezk potegnil ven neke zakljucke.


Predvsem pa; jej pred lakoto in pij (ampak pitje ni nacejanje!!) Pred zejo.


Nekateri baje ne prenasajo gelov, zato jih sprobaj v varnem okolju 😊 , pa tudi priporocajo, da gel tskoj poplaknes s tekocino

ElTorro 24.03.2019 17:18

 Gel z navadno vodo (ne katero koli tekočino - v kombinaciji s kakšno športno pijačo ni ravno priporočljiv).


Sicer pa - za 3 ure jaz ne jem nič posebnega....na pot vzamem dve frutabeli, in to je to.

Po koncu, enak regeneracijski napitek kot vedno - dve zvrhani žlici čokolina v slabega pol litra mleka (1,5%)

sixsl 24.03.2019 19:23

@ElTorro

 Gel z navadno vodo (ne katero koli tekočino - v kombinaciji s kakšno športno pijačo ni ravno priporočljiv).


Sicer pa - za 3 ure jaz ne jem nič posebnega....na pot vzamem dve frutabeli, in to je to.

Po koncu, enak regeneracijski napitek kot vedno - dve zvrhani žlici čokolina v slabega pol litra mleka (1,5%)

Vidiš vsak ima po svoje naštelan želodec. Jaz komot gel poplaknem z izotonikom, pa nimam nobenih težav z želodcem. Samo enkrat sem imel probleme ko sem uporabljal neke gele na bazi kokosove vode, tisto mi res ni sedlo. Sedaj pa uporabljam SIS gele pa je vedno ok.



Pero22 24.03.2019 20:22
 Jaz sem se tudi navadil na frutabele - mi zelo odgovarja; v vodo pa stresem malo cedevite - zelo švoh, glih tok da je okus, ko zmanjka pa nalijem vodo (kjerkoli že).
mai2sky 24.03.2019 20:46

 Malo bolj zares. Koliko je Froomey jedel lani na 19. etapi Gira vidimo iz SKY zapisa http://downloads.bbc.co.uk/england/pdf/Froome_03.pdf.

Ali zna kdo to spraviti na imenovalec za nas rekreativce? Na mali Franji vzamem nekaj na 30, 50, 70 in 85 km in pridem čisto v normalnem stanju na cilj. Včasih sem na začetku SIS ploščico in potem 2xSIS gel. 

Na prvi moji prvi Franji pred 34 leti o hrani in pijači nismo nič vedeli. Ustavil sem se 2x na slani juhici in vodi. Ni čudno, da me je ena sama piva na koncu za skoraj 2h polegla ob eno drevo v Tacnu kjer je bil štart in cilj. Danes to izgleda hecno a tako je bilo.

LpI


Nejc1986 24.03.2019 21:15

@mai2sky

 Malo bolj zares. Koliko je Froomey jedel lani na 19. etapi Gira vidimo iz SKY zapisa http://downloads.bbc.co.uk/england/pdf/Froome_03.pdf.

Ali zna kdo to spraviti na imenovalec za nas rekreativce? Na mali Franji vzamem nekaj na 30, 50, 70 in 85 km in pridem čisto v normalnem stanju na cilj. Včasih sem na začetku SIS ploščico in potem 2xSIS gel. 

Na prvi moji prvi Franji pred 34 leti o hrani in pijači nismo nič vedeli. Ustavil sem se 2x na slani juhici in vodi. Ni čudno, da me je ena sama piva na koncu za skoraj 2h polegla ob eno drevo v Tacnu kjer je bil štart in cilj. Danes to izgleda hecno a tako je bilo.

LpI



Ja,torej tudi ti , tako kot jaz , nekaj vzames na recimo malo manj kot 1h.


Je pa odvisno tudi od tega, kaksen cilj ima posameznik; hujsanje, performance.... 

ElTorro 24.03.2019 21:32

Zanimiv recovery.......praktično vsa literatura svetuje razmerje tam okrog 3:1 (ali 4:1) med OH in proteini......tu pa pravi overload proteinov.

Verjetno zato, ker razen tega cel dan ne vnese praktično nič proteinov v telo?

amstaff 13.11.2020 09:57

Živjo,

rabil bi uporabnika nejchy-a. Imam nekaj vprašanj glede ketonske prehrane za njega. Upam, da vidi ta post in se mi javi na privat.

Poslal sem mu že tudi ZS, ampak ni odgovora, verjetno ne gleda ZS na bicikel.

Ima mogoče kdo kontakt?

Hvala,

Amastaff

rs1975 14.11.2020 05:13

Vem, da je dolgo prodajal Scott-a. En star oglas:

https://www.bolha.com/cestna-kolesa/scott-cr1-premium-hi-end-carbon-reynolds-aero-55-clincher-sram-force-oglas-2627488


amstaff 14.11.2020 07:08
@rs1975

Vem, da je dolgo prodajal Scott-a. En star oglas:

https://www.bolha.com/cestna-kolesa/scott-cr1-premium-hi-end-carbon-reynolds-aero-55-clincher-sram-force-oglas-2627488



Hvala super. Kontakt je zraven!
Nikita 14.11.2020 21:35

Sam imam zelo male potrebe, morda tudi zato, ker sam ravno ne divjam in tudi švicam potem manj. V tem letnem času je meni dovolj za tri ure kolesarjenja od pol do tričetrt vsebine termo bidona. S sabo imam navadno kakšen bombon ali dva in ker je vse zaprto, se šalim: bronhi je coca cola, pepermint je čokoladni liker, tisti zeleni, mislim, da so eukaliptos so zame zeleni čaj. Malo za hec, v začetku me je oz. so me čudno gledali... sedaj pa so se vsi že navadili na "moje" finte.

Pozimi pa imam v torbici na štangi tudi kocko ali dve... jedilne čokolade. Torej brez teh kemij. Pijača pa je v 99% primerov skuhan doma pridelan čaj z mojega vrta: melisa, meta... bezeg in šipek se nabere, aja pa še timijan ali materina dušica, pa šentjanževka... kakšna cedvita, pa ta energijski napitek rumene ali rdeče barve in podobne nepotrebne zadeve.

Nikita 15.11.2020 10:32
@Nikita

Sam imam zelo male potrebe, morda tudi zato, ker sam ravno ne divjam in tudi švicam potem manj. V tem letnem času je meni dovolj za tri ure kolesarjenja od pol do tričetrt vsebine termo bidona. S sabo imam navadno kakšen bombon ali dva in ker je vse zaprto, se šalim: bronhi je coca cola, pepermint je čokoladni liker, tisti zeleni, mislim, da so eukaliptos so zame zeleni čaj. Malo za hec, v začetku me je oz. so me čudno gledali... sedaj pa so se vsi že navadili na "moje" finte.

Pozimi pa imam v torbici na štangi tudi kocko ali dve... jedilne čokolade. Torej brez teh kemij. Pijača pa je v 99% primerov skuhan doma pridelan čaj z mojega vrta: melisa, meta... bezeg in šipek se nabere, aja pa še timijan ali materina dušica, pa šentjanževka... kakšna cedvita, pa ta energijski napitek rumene ali rdeče barve in podobne nepotrebne zadeve.

Zadnji stavek je zelo nedoločen, dvomljiv: za pikami manjka "ne". Torej, ne pijem cedevit, energijskih napitkov...

jetam81 15.11.2020 14:27

Nekaj ala frutabela na 30- 50-70km ali 40min-1.20... in veliko vode poleti elektroliti isosstar Odvisno od vožnje klanci, ravnina in kaj si prej jedu ter kako si spal. Če se tamau dere pol noči pol rabiš cukr :)

Nejc1986 16.11.2020 02:05

Hrana: 30g rozin (ali 1gel)na 1h. Po 4ih urah (ce je vožnja daljša od 6h recimo) nek trd obrok v obliki sendviča s tuno+ energetska ploščica. 


Pijača: bcaa+izotonik (30g-50g OH/h).


Po vožnji whey+ glutamin. 


Pred vožnjo gledam , da zaužijem vsaj 60g OH pred vožnjo krajšo od 4h, ali 60g OH za zajtrk+40g OH tik pred začetkom, če bo vožnja 5h-8h...

amstaff 16.11.2020 08:01

Fantje dobri ste :-) naštudirani, bravo vsak zase ve, kaj mu paše :-)


Sam sem na ketonski prehrani že skor 2 leti in ugotavljam, kaj moram narediti, da izboljšam moč in vzdržljivost. OH se ne poslužujem..

Naenkrat smo izjemno dvignili hitrosti in se mi je v nekih momentih zdelo, da mi zmanjkuje moči, explozivnosti. 

Velika verjetnost je, da se je toliko povečala intezivnost in telo ni bilo pripravljeno na take napore.  Vozimo cca 70-120 km na rundo. Hitrosti so nekoliko večje od 35kmh pa tam vmes tudi do 50kmh.. no ja.. 


Ta post "prehrana med kolesarjenjem" sem prečesal že 20x in kapo dol, koliko znanja imate!!


Amstaff


Maratonac 06.12.2020 19:08
@pek123

bcaa na 3 4 h treninga. Verjetno tu redko kdo dela tako dolge fure tako da ne rabite tega

Jaz se za manj  manj kot 4 ure sploh ne oblačim 100 km pa naprej . najlepš je tam 130-pa proti koncu sezone do 200 . Do 50 km ravnega nič samo izotonik , potem pa Mars , ker nima v sebi nobenih drobnih delcev . Enkrat mi je ušel med vožnjo drobec mandelja ali oreha v sapnik in mi pokvaril dan . Potem pride na vrsto  poživilo iz tube . LJ-Sežana  na Vrhniki tuba , v Planini Mars ,  en  sendvič 10 dkg in Schvepes v Sežani popijem in pojem samo pol  , drugo polovico pa v KP.  , Pred vožnjo pa ne jem , da mi kolena ne butajo v vamp . Na 300km , pridem domov lažji za 3-3.5 kg, se pravi na vsakih 100km 1 kg.  


1 ... 6 7 8 9
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI