VELO maraton 2014

Domov > Forum > VELO maraton 2014

VELO maraton 2014

SORTIRAJ PO:
bobi88 11.04.2014 10:00

V nedeljo je na sporedu Velo(Črnuški) maraton. Kakšne so vaše izkušnje s tem mataronom? Kakšna je ponavadi povprečna hitrost? Vožnja ves caš poteka v strnjeni skupini? 

_skot_ 11.04.2014 14:36

Lani je bila povprečna okrog 30 km/h, vozilo pa se je celo traso za avtomobilom, v strnjeni koloni. Vsaj glavnina.

Endura 12.04.2014 07:18

jutri se bo treba oblečt,frišno bo nasmeh

kako je pa z parkiranjem za nepoznavalce,je v bližini kak večji parking? v zadregi

TomazK 12.04.2014 09:55

lep maraton, tempo primeren začetku sezone, vožnja za avtom...

gijoto 12.04.2014 18:05

parkirišč je kar nekaj na samem štartnem-ciljnem prosturu

tako da vi kar pridite ker več nas bo bolj bo luštno

deal 14.04.2014 08:33

bo kdo kaj napisal, kako je blo???

alesgumilar 14.04.2014 08:46

Super organizirano, povprečna hitrost maratona 32,8, naslednje leto se spet vračam. :)

mortte 14.04.2014 08:50

Ta maraton je res bolj za začetnike. Drugače dobro organiziran. Pripomba gre le na vodilni avto, ki bi moral na spustih malo pospešiti, ker smo skozi bremzal.

_skot_ 14.04.2014 09:01

Ja, avto bi res moral skupino malo raztegniti, tako je pa spredaj nonstop gužva, pa zaviranje, pa prerivanje. Tudi en padec čisto na koncu se je zgodil po mojem ravno zaradi tega. Najbolj na k*** mi grejo pa švercerji, ki jim je preveč, da bi plačali štartnino, vozijo kolesa za +5k in se rinejo kot da bi šlo za sekunde!

alesgumilar 14.04.2014 09:02

Pa naslednje leto namesto kartončkov zapestnice na desni roki. Ogromno udeležencev namreč ne ve kje je desna stran in so večino proge prevozili po levi strani. 

Poss 14.04.2014 09:10

Glavni razlog za bremzanje sem jaz videl ravno zaradi neupoštevanja vožnje po desnem voznem pasu. Ni problem, če nekdo po levi prehiti, ampak nekateri so konstantno vozili po levem pasu. Potem se pa nasproti pripelje avto in se morajo vsi iz levega pasa "zrinit" na desni pas, ker pa tam ni toliko prostora se začne na veliko bremzat, ker se prostor dela. Jaz sem opazil bremzanje namreč samo takrat, ko nam je nasproti pripeljal avto.

Drugače je bilo pa lepo, velik minus pa označbi proge. Tisti, ki smo držali tempo avtomobila nam je bilo lepo, veliko jih je pa kasneje prihajalo v cilj po tem, ko so se neznano kje zgubili in na lastno pest iskali pot nazaj do Ljubljane. 

bobi88 14.04.2014 09:21
@Poss:

Drugače je bilo pa lepo, velik minus pa označbi proge. Tisti, ki smo držali tempo avtomobila nam je bilo lepo, veliko jih je pa kasneje prihajalo v cilj po tem, ko so se neznano kje zgubili in na lastno pest iskali pot nazaj do Ljubljane. 

Tud jaz sem govoril s tremi, ki so se iskal...sploh pa zarad splemebe trase bi blo lahko mal bol oznaceno. 

boyan64 14.04.2014 09:41

Proga sploh ni označena. Pa trasa je šla drugače kot lani. Šele včeraj popoldne sem na FB videl stran Velo maratona in kako gre trasa. Na tem forumu pa trase ni bilo najti. Res jih je dosti ostalo zadaj in so posamezno kapljali v Črnuče (eni po nemški cesti, drugi čez Gameljne....). Pomojem, bi pa moral avto skupino nekje ustaviti in počakati malo počasnejše. Konec koncev je le rekreativni maraton in ne dirka. 
Mene pa je bolj motilo ko so nekateri kot norci prehitevali po desni. To se mi zdi zelo nevarno. 

blek 14.04.2014 10:19
@deal:

bo kdo kaj napisal, kako je blo???

Noroo :) vec kot pol se jih je zgubil :)))
silvo.ivan 14.04.2014 12:38

Kdor se je zgubu je kriv sam ker ni vozil po oznakah.Bile so na vsakem križišču razen tam kjer je šlo naravnost.Pa še precej velike z puščico in napisom VELO.Kultura nekaterih ki vozijo po levi je nesprejemljiva ker ogrožajo sebe in ostale v karavani. Tudi hitrost je ravno pravšnja za začetek sezone.Kar se pa spustov tiče je pa po mojem boljše da se vozi malo z rezervo ker je na cesti pesek in bi bilo lahko pri večji hitrosti  nevarno.Je pa tako da želja je vedno veliko.

boyan64 14.04.2014 13:06

Na spustu v Preddvoru je skoraj pred mano padel en mlajši fant. Kar naenkrat tako brezveze ga je zmanjkalo in se je zapeljal po boku.

veteran 14.04.2014 13:46

Ni res kar pravi silvo.ivan. Proga sploh ni bila označena. Nikjer! Neko skupinico, ki se je lovila v Lužah pri Visokem, sem jaz preko Cerkelj, Duplice, Mengša, Tacna, pripeljal nazaj v Črnuče. Sploh niso vedeli kje so in so vsi po vrsti kritizirali organizatorja glede označbe proge. Jaz seveda nisem sodeloval na maratonu a sem vseeno nekaterim udeležencem naredil to skromno uslugo. Mislim, da za 20 eurov štartnine, bi se organizator moral nekoliko bolje potrudil tudi za tiste, ki ne morejo držati tempa glavnine in jim ustrezno označit progo.

boyan64 14.04.2014 13:48
@veteran:

Ni res kar pravi silvo.ivan. Proga sploh ni bila označena. Nikjer! Neko skupinico, ki se je lovila v Lužah pri Visokem, sem jaz preko Cerkelj, Duplice, Mengša, Tacna, pripeljal nazaj v Črnuče. Sploh niso vedeli kje so in so vsi po vrsti kritizirali organizatorja glede označbe proge. Jaz seveda nisem sodeloval na maratonu a sem vseeno nekaterim udeležencem naredil to skromno uslugo. Mislim, da za 20 eurov štartnine, bi se organizator moral nekoliko bolje potrudil tudi za tiste, ki ne morejo držati tempa glavnine in jim ustrezno označit progo.

Si jih peljal po lanski trasi, čeprav letos sploh nismo šli na Duplico .

Jaz se tudi ne spomnim, da bi opazil oznake? 

veteran 14.04.2014 13:56

Ja, peljal sem jih po trasi predhodnih maratonov, na katerih sem včasih tudi sam sodeloval. Pa tudi na spletni strani Vela je bila objavljena ta trasa. Ne neka nova o kateri je tu govora.

boyan64 14.04.2014 14:06
@veteran:

Ja, peljal sem jih po trasi predhodnih maratonov, na katerih sem včasih tudi sam sodeloval. Pa tudi na spletni strani Vela je bila objavljena ta trasa. Ne neka nova o kateri je tu govora.

Ta je objavljena na facebooku. ne vem zakaj je tako težko to objaviti pri razpisu ali na tem forumu, saj vsi pa res ne visomo cele dneve na FB in iščemo vse mogoče strani in podatke.

www.facebook.com/photo.php?fb id=634479126632837 &set=gm.1401966493410923 &type=1

Mikele 14.04.2014 16:05

Jaz sem bil prvič udeleženec tega maratona, tako da ne vem katera je stara oz. nova trasa, sem pa na vsaj dveh križiščih videl table "velo", ki so označevale smer maratona. Ker sem vozil dokaj spredaj težav z iskanjem trase nisem imel, je pa v ciljnem prostoru kar nekaj udeležencev bentilo, da so zgrešili pot.

bobi88 14.04.2014 16:59
@boyan64:
@veteran:

Ta je objavljena na facebooku. ne vem zakaj je tako težko to objaviti pri razpisu ali na tem forumu, saj vsi pa res ne visomo cele dneve na FB in iščemo vse mogoče strani in podatke.

www.facebook.com/photo.php?fb id=634479126632837 &set=gm.1401966493410923 &type=1

Tud tale na Facebooku ni cist tocna...recmo v Šenčurju je narisana po to drugega rondoja in potem desno, dekansko pa smo sli v prvem rondoju naravnost. 

silvo.ivan 14.04.2014 18:16

Proga je bila označena ker sem jo jaz osebno označil.Zato se mi čudno zdi da je toliko govora o označbah.Če so pa tisti ki so zaostali šli po lanski trasi je pa normalno bila brez oznak.Proga je bila pa spremenjena zaradi prireditve v Komendi kjer se ni dalo priti skozi.In tudi na Lužah je cesta prekopana.

silvo.ivan 14.04.2014 18:19

Pa še to na rondoju v Šenčurju ni bilo označbe torej se gre naravnost.Bila pa je označba v centru Šenčurja kjer se je zavilo levo.

pirr 14.04.2014 18:49

Kolikor sem jaz seznanjese je proga še dan pred maratonom spreminjala oziroma prilagajala danim razmeram.
1. Zaradi prireditve v Komendi.
2. Ker se na Gorenjskem na veliko gradi podzemna infrastruktura, se dnevno pojavljajo nove in nove zapore cest.

boyan64 14.04.2014 19:48
@silvo.ivan:

Proga je bila označena ker sem jo jaz osebno označil.Zato se mi čudno zdi da je toliko govora o označbah.Če so pa tisti ki so zaostali šli po lanski trasi je pa normalno bila brez oznak.Proga je bila pa spremenjena zaradi prireditve v Komendi kjer se ni dalo priti skozi.In tudi na Lužah je cesta prekopana.

Možno, da je bila označena. Jaz oznak nisem opazil. Ni bilo časa gledat toliko okoli. Bolj na promet okoli sebe.
DaisyDejzi 14.04.2014 19:56

Kakšna prireditev je pa to bila? Morda pa bi kdo prej pomislil na Cvetje v aprilu?! Ni lepšega kot kolesariti med pražnje napravljenemi med tem, ko malce postopajo okoli cerkva in parkiriščih.

boyan64 14.04.2014 20:08
:) :) pa še koliko jih je bilo. Popestritev cvetne nedelje.
gijoto 14.04.2014 21:34

www.youtube.com/watch?v=ZadSa lcgtiE

drugo leto pa ponovimo na stari ali novi trasi mežik

bobi88 14.04.2014 21:35
@silvo.ivan:

Pa še to na rondoju v Šenčurju ni bilo označbe torej se gre naravnost.Bila pa je označba v centru Šenčurja kjer se je zavilo levo.

Hocem povedat da je na Facebooku bilo zarisano da naj bi lsi na prvem rondoju levo in na drugem desno.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI