Počen kolesarski okvir

Domov > Forum > Počen kolesarski okvir

Počen kolesarski okvir

SORTIRAJ PO:
enzokeramik 20.04.2014 18:43

Ali se splača variti aluminijast okvir ? 

corratec.de 20.04.2014 19:16
A se ti ne zdi, da si postavil butasto vprašanje? Odgovoriti z Da ali Ne je praktično nemogoče ker se ne ve koliko star okvir, koliko stane takšno kolo vkolikor je novejše, koliko stane varjenje....ali gre za emocionalno navezanost, ali gre za prestižno znamko ali zgolj Hervisovo kolo leta!!! Kužiš?
kostolomc 20.04.2014 20:25

jst sm dal svojga zašvasat in mi je dobr služu še kr neki let....

DaisyDejzi 20.04.2014 20:31
@enzokeramik:

Komu??

Tebi ali varilcu?? 

Srajca 20.04.2014 21:54

En var razpoke je poceni (10-30e odvisno pri komu), tako da se splaca, moras pa racunat da zgubis na trdosnoti.

Tale bicikl portal je pa res zanimiv, pluske sta dobila coratec in deizi ki nista sploh podala uporabnega odgovora.

DaisyDejzi 20.04.2014 22:16
@Srajca:

En var razpoke je poceni (10-30e odvisno pri komu), tako da se splaca, moras pa racunat da zgubis na trdosnoti.

Tale bicikl portal je pa res zanimiv, pluske sta dobila coratec in deizi ki nista sploh podala uporabnega odgovora.

Vsak, ki zna šteti do pet ve, da so na internetu naslovi varilcev......

Srajca 20.04.2014 22:43

Ja saj o tem govorim, nasvet o varjenju okvirja ni stvar portala bicikel.

nm2412 21.04.2014 07:24
@enzokeramik:

Daj prever če je res počen ,ker poka samo karbon

picek.petelin 21.04.2014 07:49
@nm2412:
@enzokeramik:

Mogoće je pa zunanji sloj iz aluminija notranji pa iz karbona!

Toda enzo keramik ima gotovo keramičnega.

corratec.de 21.04.2014 08:50

Hja ne vem.....podal sem dodatna vprašanja, da bo morebiten odgovor lahko postal konkretnejši.

Primer: Na forumu avtomobilizem.com nekdo odpre temo: Dizel ali bencin?Kaj se bolj splača?

Verjetno mi ni treba razlagati, da se bodo postavila vprašanja "Koliko pa prevoziš na leto?".

Drugi primer: "Različica modela avtomobila 4x4 ali 2WD pogon?" Na to vprašanje se spet ne da postaviti pametnega odgovora, če sprašujoči ne poda podatke kakšne so njegove relacije, koliko je tu brezpotij in hribov, kakšne so ceste pozimi, za kakšno vrsto 4x4 pogona gre....in še in še.

Torej upam da kužiš kaj ti hočem povedati in kaj sem hotel povedati avtorju te teme. Zgolj iz napisanega se ne da niti razbrati ali je sprašujoči sploh lastnik ALU okvirja!

Če je avtor teme tako skop z informacijami in je sestavil eno samo poved, potem se uporabniki foruma res ne bomo raztrgali in ga zasipali z informacijami. Priznam, da tudi pomislil nisem da bi v google poiskal kakšnega varilca in pogledal za cenik varjenja. Če je avtor len, verjemi da sem sam še 3x bolj. Se mi pa iz principa ljubi pisati tele litanije, samo da pokažem poanto. Če seveda kužiš?

Fingi 21.04.2014 10:21
@nm2412:
@enzokeramik:

Ni res, tudi jeklen/alu ti bo počil, je pa drugače kot pri karbonu - pride do t.i. utrujenostnega loma, ko se ti najprej pojavi (ponavadi na površini) mikrorazpoka, nato pa se zaradi dinamičnih obremenitev ta razpoka počasi povečuje, dokler ni celotna površina premajhna in pride do nenadnega zloma. Take površine loma so ponavadi v coni povečevanja razpoke gladke, v območju zloma pa hrapave - dokaj značilna oblika.

s.ofta 21.04.2014 12:37

Pri varjenju aluminija je treba upoštevat stroko ki bo določila pravi dodajni material in prave parametre varjenja. Pri takšnem pristopu in popravilu boste dobili spet nov okvir.
Vsekakor se splača popravit

uros21 21.04.2014 18:55
@s.ofta:

Pri varjenju aluminija je treba upoštevat stroko ki bo določila pravi dodajni material in prave parametre varjenja. Pri takšnem pristopu in popravilu boste dobili spet nov okvir.
Vsekakor se splača popravit

pozdravljena. sem iz podjetja, kjer se izvaja kar nekaj reparaturnega varjenja. enkrat je celo nekdo pametno prinesel varili alu klincer obroc... tudi o aluminju imam kar nekaj pojma, no vsaj tako mislim...

pa nisem hotel trenerju-kolegu dati popraviti alu okvirja specialke. aluminij se utrjuja kot je napisal nekdo zgoraj pred mano, vsako varjenje je zacasna resitev. cetudi pravilno nastavis parametre varjenja, izberes pravi dodajni material, plin za varjenje... je riziko za moje pojme prevelik. material je ze utrujen, varjenje v najboljsem primeru da samo 60-70% trdnostni osnovega materiala. na tem zvaru pa sedi vasa rit ko se peljete po klancu 70kmh... razpaka se bo 100% ponovila. ce ne tam, pa tocno ob zvaru, kjer je oslabitev najvecja.

so majstri ki znajo variti aluminij, da bo lepo zgledalo... nekateri celo dodajajo ojacitve na kriticnih mestih. sem prestal tista leta, ko smo vse za vsako ceno popravljali in upali na najboljse...

so pa tudi taki, ki me ne razumejo in prinesejo npr. tudi posodo za kavo kuhati na varjenje, ker je odletel rocaj...

srecno! lp.uros
Magnum 21.04.2014 18:59

enzokeramik torej,če razumeš urosev zapis,je tvoj okvir še samo za odpad...kul

efijy 29.04.2014 11:20

'vsako varjenje je zacasna resitev' - tale je zanimiva; a kdo ve kako so prepričali cevi mojega kolesa, da se držijo skupaj? Ker sem vedno mislil, da so zvarjene...Torej nihče v Sloveniji tega ne zna kvalitetno narediti ali......česa tukaj ne razumemo?

Bet 29.04.2014 11:56

Česa tukaj ne razumeš? Tega, da ti Uroš govori, da je materijal na mestu zloma "utrujen" in s samim varjenjen ne boš dolgoročno rešil problema, ker je kot prvo material utrujen in kot drugo se ob varjenju "podre" notranja struktura aluminija. Če bi hotel vsaj slednjo odpraviti, potem bi moral dati okvir še enkrat oplotno obdelati.

Vsega tega ne razumeš... 

Periglej 29.04.2014 12:02

Kot sem razumel Uroša, bi bila potrebna še dodatna ojačitev spoja. Variti si profiči ne upajo, ker nihče ne ve, ali bo var z okolico zdržal, saj je zaradi utrujenosti materiala, zaradi česar je prišlo do poke, verjetnost, da bo ponovno prišlo do poke.

povratnik987654321 29.04.2014 13:56

Glava ni žoga, zato : 

www.ebay.de/itm/Original-NOX- Airbase-Rennrad-Rahmen-UVP-199 -EUR-7005-Aluminium-roh-unlack iert-/350524856810?pt=Sport_Ra dsport_Fahrr%C3%A4der &var= &hash=item519ce8d9ea

Splača se pogledati tudi, če je morda na prodaj kak NOV, NERABLJEN okvir v želeni velikosti - že pobarvan. Včasih se posreči dobiti čisto spodoben okvir za približno toliko, kot pride solidno lakiranje ...

bluesky 29.04.2014 14:25
@corratec.de:

Hja ne vem.....podal sem dodatna vprašanja, da bo morebiten odgovor lahko postal konkretnejši.

Primer: Na forumu avtomobilizem.com nekdo odpre temo: Dizel ali bencin?Kaj se bolj splača?

Verjetno mi ni treba razlagati, da se bodo postavila vprašanja "Koliko pa prevoziš na leto?".

Drugi primer: "Različica modela avtomobila 4x4 ali 2WD pogon?" Na to vprašanje se spet ne da postaviti pametnega odgovora, če sprašujoči ne poda podatke kakšne so njegove relacije, koliko je tu brezpotij in hribov, kakšne so ceste pozimi, za kakšno vrsto 4x4 pogona gre....in še in še.

Torej upam da kužiš kaj ti hočem povedati in kaj sem hotel povedati avtorju te teme. Zgolj iz napisanega se ne da niti razbrati ali je sprašujoči sploh lastnik ALU okvirja!

Če je avtor teme tako skop z informacijami in je sestavil eno samo poved, potem se uporabniki foruma res ne bomo raztrgali in ga zasipali z informacijami. Priznam, da tudi pomislil nisem da bi v google poiskal kakšnega varilca in pogledal za cenik varjenja. Če je avtor len, verjemi da sem sam še 3x bolj. Se mi pa iz principa ljubi pisati tele litanije, samo da pokažem poanto. Če seveda kužiš?

"Če je avtor len, verjemi da sem sam še 3x bolj"

Se ti ne zdi, da si predvsem ti vložil energijo po nepotrebnem in ni ravno tako kot je napisano v zgornjem stavku. 

Verjetno bi bilo potrebnega manj "napora" za prilepit kakšen cenik.  

Jure_R 01.08.2017 23:18

Zdravo,

Pišem kar v tej temi, da ne ne bi odpiral nove...

Imam 10 let staro aluminjasto kolo Focus Culebro (specijalka) v precej dobrem stanju (prevoženih cca. 15k km), ki je bil prej last očeta... Spomnim se, da se je konstantno pritoževal, da mu nekaj poka v gonilki (že v prvih letih)... Kolo je imel tudi na servisu pred leti, pa niso ničesar ugotovili. Kolo je zdaj dve leti "stalo" in ko sem se ga lotil "poštimat", sem opazil, da je na spodnjem delu okvirja (pod gonilko) aluminij pod lakom rahlo oksidiral (bel prah...). Oksidiran del sem zdrgnil stran, nakar sem pri zvarih opazil tole (glejte sliko) - ali je to počen okvir?

imgur.com/OPYzJWj

[Počen okvir?](i.imgur.com/OPYzJWj.jpg)

Ne bi rad, da se mi zgodi, da mi med kakšnim spustom okvir poči :/

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI