Problem na zadnji vilci

Domov > Forum > Problem na zadnji vilci

Problem na zadnji vilci

SORTIRAJ PO:
bik8295 27.04.2014 15:40

Pred kratkim sem opazil da se leva zadnja vilica premika in posledično tudi obroč, katerega plašč drgne ob vilico. Sam se ravno ne spoznam na to področje pa bi prosil za nasvet. A je to mogoče zalepiti s kakšnim zelo močnim lepilom za kovino, ki bi zdržalo tudi močne tresljaje?

ta prikazuje, kako naj bi zgledalo, če bi bilo vse vredu

uploaded


ta pa prikazuje moj problem

uploaded




bik8295 27.04.2014 18:20

??
 

KAVITATOR+ 27.04.2014 18:43

se da zalepiti - samo je najbolje celoten dropout sneti, obdelat

 

bik8295 27.04.2014 19:05

A mogoče kdo ve, kje bi se dalo to narditi, oz. če je možno da to naredim sam?
 

vambomzepokazu 27.04.2014 19:19

Pomoje maš dve varjanti. Ena je Berk iz Domžal, druga je Carbon Doctor iz Rogatca. Kontakt za prvega nimam (na Facebook je pod Jure Berk), tadrugi ima email info@carbondoctor.si

bik8295 27.04.2014 19:23

Hvala se bom pozanimal, čeprav me malo mika da bi to raje uredil sam, s kakšnim močnil lepilom za kovino npr.www.at-team.si/p-2159-2-metal -epoxy-kovinsko-polnilo.aspx pa me zanima, če bi blo to vredu?

vambomzepokazu 27.04.2014 19:29

Vprašaj enega ali drugega za mnenje o tem lepilu.

kenz76 27.04.2014 19:47

koliko pa je to staro? tole je čista konstrukcijska napaka in zrela za uveljavitev garancije... mežik 

bik8295 27.04.2014 19:49

Tole je letnik 2003 in mislim, da ne bo možno uveljavit garancije:)nasmeh
 

KAVITATOR+ 27.04.2014 20:06

Men se je to zgodilo na Colangu letnik 92 - sekundni in vijak čez je dobro deloval. Samo tega ne svetujem
Vprašaj Berka
 

bik8295 27.04.2014 20:19

S sekundim sem že probal, pa ni bilo daljšega učinka, zato bi uporabil lepilo za kovino. Berka sem vprašal in zaenkrat še čakam odgovor. te tvoje rešitve pa vrjetno ne bom uporabilnasmeh, a pa ti je potem držalo?

KAVITATOR+ 27.04.2014 20:24

je držalo - problem je tu aluminij ker ni lepila ki bi ga dobro zalepil. Zato je dobro kos ki se lepi navrtati 
 

DaisyDejzi 27.04.2014 21:49
@KAVITATOR+:

je držalo - problem je tu aluminij ker ni lepila ki bi ga dobro zalepil. Zato je dobro kos ki se lepi navrtati 
 

Mislim, da se vsi "dohtarji" izogibajo takšnim problemom. Kadar "fabrški" spoj popusti je to vsekakor problem. Jaz se nagibam k rešitvi v kombinaciji lepila in zatiča skozi prevrtana kosa. Morda celo dvakrat.

Prince 27.04.2014 22:16

Moj predlog: daj narediti to profiju in se ne zajebavaj sam.. kakor je že zgoraj omenjeno, sta naslova Carbon Doctor in Berk... Pika....
 

Maratonac 27.04.2014 22:35

Pri lepljenju tegale skupaj je absolutno neprimerno in brez veze lepiti z sekundnim lepilom. Sekundno lepilo deluje na principu vakuma in to ko eno površino stisnemo proti drugi ,  da lepilo zapolni ves prazen prostor. V tem slučaju , ko se lepi del,  ki se poriva skozi namazano luknjo , nam vrinjajoč del prvi njegov rob posname lepilo in ga poriva pred seboj , ne zapolni praznino niti Al cevi ne moremo stisniti , da se bi oprijela dropa. 

Dvokomponentno lepilo , največjih  možnih površinskih sil , pred tem pa dobro oćistiti vso nesnago in okside z delov Al.Po vstavitvi dropa okvir postaviti pokonci , da lepilo zapolni ves prostor med lepljencema.

Drop lahko tudi malo zarežes -nasekaš in pa lepi z 24 urnim lepilom , da  bo lepo zalilo vmesni prostor.

scottscale 28.04.2014 00:37

isti problem sem imel tudi jaz pri mojem MTB okvirju.

Rešil pa sem kar sam doma, tako da sem drop vzel vn, prvo pobrusil proč staro lepilo, malo "zarezal-narebril" alu del kateri gre v karbon del in zalepil z dvokomponentnim (UHO-mislim) lepilom, alu opilke sem dejansko pomešal mel lepilo da je čimbolj zagrabilo.

Drop se ni nikoli več snel niti raztezal....kljub temu da je zdržal še 3 tekmovalne sezone in kar precej brutalnih zaviranj.

bik8295 28.04.2014 08:10

Ja vrjetno se bom tega lotil z epoksi smolo in vanjo vmešal še prah, da bo malo gostejše, baje prime kot beton. Samo kako ti je pa uspelo vzeti drop ven, kajti na eni strani se še vedno drži?

scottscale 28.04.2014 08:59

ja, jaz sem imel varianto katera ima na vrhnjem delu zašraufano na okvir.
tako da zdaj boš ti imel tu problem očitno...po sliki sodeč nisem vedel kaj maš na drugi strani.

blek 28.04.2014 16:45
@bik8295:

Pred kratkim sem opazil da se leva zadnja vilica premika in posledično tudi obroč, katerega plašč drgne ob vilico. Sam se ravno ne spoznam na to področje pa bi prosil za nasvet. A je to mogoče zalepiti s kakšnim zelo močnim lepilom za kovino, ki bi zdržalo tudi močne tresljaje?

ta prikazuje, kako naj bi zgledalo, če bi bilo vse vredu

uploaded


ta pa prikazuje moj problem

uploaded




Drop dj dol nakernj okol zalepi z lepilom za kovino locktite oz ce mas tazelenga se bolje ce ne pa sporoci se bo kaj naslo...pa srecno
brane 28.04.2014 17:07

posvetuj se z nekom, ki se ukvarja s karbonom, da ne boš nekaj kar na pamet.  Pokliči Damjana (karbon doktor) sigurno ti bo svetoval  040500506

 

lp

 



uploaded



tako zgleda moj okvir. še se bo leplo...

 

 

Maratonac 30.04.2014 14:23
@brane:

posvetuj se z nekom, ki se ukvarja s karbonom, da ne boš nekaj kar na pamet.  Pokliči Damjana (karbon doktor) sigurno ti bo svetoval  040500506

 

lp

 



uploaded



tako zgleda moj okvir. še se bo leplo...

 

 

Kot vidim in če dobro vidim , tebi manjka in je vzet ven cel drop. Ja kako ga misliš dati pa nazaj , saj moraš razmajati še obe cevi , da bi ga lahko dal nazaj.

brane 30.04.2014 20:16

za to so strokovnjaki, "doktorji"...  Sam tega ne bi delal.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI