Zlata čipka 2014

Domov > Forum > Zlata čipka 2014

Zlata čipka 2014

SORTIRAJ PO:
kamikaze12 06.05.2014 20:30

Pozdravljeni,

 

Leto je naokrog in priprave na letošnjo, 16. ponovitev kolesarske dirke so v polnem zamahu. Trenutno smo v manjši dilemi. Originalna trasa (na delu med Podroštom in Sorico) je zaradi pomanjkanja denarja delno makadamska (v dolžini cca. 470m), vendar je rekonstrukcija cestišča izvedena, tako da tu klanec ni pretirano strm in bi bila izvedba dirke tu možna.

Zanima nas, kakšno je vaše mnenje. Upam, da se bralci foruma kdaj zapeljete tudi po tej cesti in boste lahko dali kak komentar oz. namig. Traso moramo določiti v roku enega tedna.

 

Kolesarski pozdrav,
Roman

scott-kropa 06.05.2014 21:11
Odvisno od stanja makadama.
pacnekdo 06.05.2014 21:13

Sem se že pelju po makadamu in ni problema. Par dni prej se lahko makadam malo počisti, podobno kot se naredi na dirki na Krvavec. 

berny71167116711671167116 12.05.2014 15:26

Ni take panike za teh nekaj metrov.Organizator tudi obljublja  da se bo nekaj dni pred dirko ta del proge zravnal in povaljal.Pa tudi sedaj ni tako slabo da se ne bi dalo zvozit.
 

Cveko 12.05.2014 18:14

Sem prejšnji teden prevozu ta odsek, sicer z gorcem, pa ni neke panike. Stvar je utrjena, samo pomest je treba mal pred dirko, pa je čist ok.  Bolš kot pa plezanje čez Soriški potok.

Milk- 20.06.2014 08:51

Ali ste že pripravili razpis? Upam, da bo trasa taka, kot lani. Vsekakor je bolje prevoziti 500m strmejšega asfaltiranega klanca, kot 500 m nekoliko položnejšega makedama.

pacnekdo 20.06.2014 12:45

Teh nekaj metrov makedama bomo pa že prevozili. 

Milk- 20.06.2014 17:34
@pacnekdo:

Teh nekaj metrov makedama bomo pa že prevozili. 

Enako velja za teh nekaj metrov klanca!

pionirmtb 20.06.2014 19:27
@Milk-:
@pacnekdo:

Teh nekaj metrov makedama bomo pa že prevozili. 

Enako velja za teh nekaj metrov klanca!

na taveki šajbi...

KriziT 21.06.2014 08:35

Jaz sem za Strade Bianche!! smeh

podgora 21.06.2014 14:29
Makadam se je v zadnjem mesecu ali dveh obcutno poslabšal. Veliko je valovitih grbin, veliko je večjega ostrega peska, ki je nevaren za defekt. Prav tako je na precej delih kar nekaj šodra. Mislim da bi bilo fer da se to pove. Bilo bi bolj pametno da se gre po strmi asfaltirani poti, ker gre za dirko. Tisti makadam trenutno ni primeren za dirkanje.To je moje mnenje, pa sem domačin in se tam veliko peljem.
kamikaze12 23.06.2014 06:33

Z vzdrževalcem ceste smo dogovorjeni, da se v tednu pred dirko makadam uredi in usposobi za dirko. Prav tako bomo poskrbeli, da se bo šoder odstranil. Zavedamo se, da makadam ni enak asfaltu, a prehudi klanci negativno vplivajo na udeležbo. To pa tudi nekaj šteje. V vsakem primeru bo trasa enaka za vse udeležence.

podgora 23.06.2014 07:12

Odlično. Če bo makadam tak kot je bil mesec ali dva nazaj, potem sploh ni problema.

Milk- 26.06.2014 10:26
@kamikaze:Zavedamo se, da makadam ni enak asfaltu, a prehudi klanci negativno vplivajo na udeležbo. To pa tudi nekaj šteje.

Mislim, da pri kolesarskem vzponu, kjer je bistvo tekme klanec, veliko manj vpliva na udeležbo nekaj sto metrov nekoliko strmejšega klanca, kot pa neobjava razpisa dva tedna pred tekmo!!! Jaz se naprimer že odločam za druge možnosti, ki so na isti dan!

Sploh pa, kot jaz poznam resnejše "specialkarje", sploh tiste, z boljšimi kolesi, jih bo dosti bolj odvrnil od udeležbe makedam, kot strm klanec. Za makedam navijajo tisti, ki se tekme udeležijo z gorci ali pa imajo cenene feltne, ki jih ni škoda. Kdor ima na kolesu feltne čez jurja evrov, bo najbrž krepko razmislil, če se mu jih splača uničevati po slabem makedamu!

Mogoče bo zaradi take odločitve nekaj več lokalnih turističnih rekreativcev, bo pa prav gotovo manj resnejših tekmovalcev.

DaisyDejzi 26.06.2014 14:30
@Milk-:
@kamikaze:Zavedamo se, da makadam ni enak asfaltu, a prehudi klanci negativno vplivajo na udeležbo. To pa tudi nekaj šteje.

Mislim, da pri kolesarskem vzponu, kjer je bistvo tekme klanec, veliko manj vpliva na udeležbo nekaj sto metrov nekoliko strmejšega klanca, kot pa neobjava razpisa dva tedna pred tekmo!!! Jaz se naprimer že odločam za druge možnosti, ki so na isti dan!

Sploh pa, kot jaz poznam resnejše "specialkarje", sploh tiste, z boljšimi kolesi, jih bo dosti bolj odvrnil od udeležbe makedam, kot strm klanec. Za makedam navijajo tisti, ki se tekme udeležijo z gorci ali pa imajo cenene feltne, ki jih ni škoda. Kdor ima na kolesu feltne čez jurja evrov, bo najbrž krepko razmislil, če se mu jih splača uničevati po slabem makedamu!

Mogoče bo zaradi take odločitve nekaj več lokalnih turističnih rekreativcev, bo pa prav gotovo manj resnejših tekmovalcev.

Kako se pa na Kum pride? Makadamske ceste je trikrat več.

miha- 26.06.2014 15:38

@Milk- tisti obroči ti pa že ne bodo odpadli od 100m makedama, razen če boš 200km/h čez letel, kar pa dvomim...

Mogo 26.06.2014 15:44
@miha-:

@Milk- tisti obroči ti pa že ne bodo odpadli od 100m makedama, razen če boš 200km/h čez letel, kar pa dvomim...


Milk na ta velki šajbi dosega neslutene hitrosti zato ga ne podcenjuj...mežik

Milk- 26.06.2014 22:43
@DaisyDejzi:

Kako se pa na Kum pride? Makadamske ceste je trikrat več.

Na Kumu je na koncu makedam in strm klanec hkrati. Hitrost je zato tam precej manjša. Je pa na Kumu ponavadi bistveno manj udeležencev, kot na Zlati čipki, mogoče ravno zaradi makedama! Tu pa želijo povečati udeležbo in moje osebno mnenje je, da makedam na trasi ni ravno najboljši recept za povečanje udeležbe!

kamikaze12 26.06.2014 23:40

Mislim, da pri kolesarskem vzponu, kjer je bistvo tekme klanec, veliko manj vpliva na udeležbo nekaj sto metrov nekoliko strmejšega klanca, kot pa neobjava razpisa dva tedna pred tekmo!!! Jaz se naprimer že odločam za druge možnosti, ki so na isti dan!

Sem vzel na znanje in se takoj lotil odprave pomanjkljivosti. Žal smo bili pred kratkim tarča hekerskega napada (?!?) tako da sistem počasi postavljamo. Mislim pa, da bo potrebno stran popolnoma prenoviti, kar pa pride na vrsto po dirki.

DaisyDejzi 27.06.2014 00:20

@Milk
Že nekaj malega poznavanja tekmovalnega kolesarstva me navaja na misel, da iščeš dlako v jajcu. 

P.S.
Manj kot je ekstrema in več ko je položnih klančkov slabše je za tvoj tip kolesarja. 

kamikaze12 27.06.2014 07:34

@Milk in DaisyDejzi

Mislim, da kljub populariziranju dirke z več posti tole vajino pisanje ne pelje nikamor. S(m)o različni kolesarji z različnimi stili kolesarjenja in različnimi kolesi. So proge, ki so pisane na kože enim in drugim. Na eni tekmi pa je proga takšna kot je in enaka za vse. Mislim, da je tudi to prav poseben izziv za vse kolesarje. Kaj pa je lepšega če zmagaš na progi, ki ti ni pisana na kože – premagaš nekoga na njegovem terenu? Vsi res pravi veliki športniki so znani po tem.

 

 

Me pa zanima, kaj (poleg velikega števila sponzorjev in posledično tudi nagrad) vleče toliko kolesarjev na Vršič? Tam so praktično na vseh serpentinah kocke, ki (spet po mojem mnenju) niso najbolj primerne za specialke. Je to Tof in velika medijska pozornost? Če se pogleda samo progo ni vzpon na Soriško planino (oz. Bohinjski preval) skoraj nič manj zahteven. Napišite kaj na to temo. Predvsem me zanima mnenje tistih, ki redno hodijo na Juriš, k nam pa jih še ni bilo.

LoTa 27.06.2014 09:14

Če še ne veš? Juriš je rdeča dirka. Tko kot Franja!

kamikaze12 27.06.2014 10:05

nasmeh

Saj imamo tudi mi osnovno barvo rdečo!?! A je potem tudi večina kolesarjev rdeča? Zanimivo, v tej smeri pa še nismo razmišljali.

Hercio 27.06.2014 11:02

O đizes.... a tud tle se bomo o barvah pogovarjal?!

Za obroce je veliko bolj neugodna cesta recimo kocke na vrsiski cesti ali ap udarne jame s pavlica v solcavo, kot pa nekaj zvalcanega makadama.

Nekaj let nazaj je bil del ceste na trasi Vzpon na Nanos makadamski. Makadam so dobro zvalcal in zivljenje je bilo lepo smeh

.... seveda se pa pogovarjamo o nekaj metrih, in ne o nekaj kilomtrih!

Milk- 27.06.2014 15:57

Zakaj mislite, da je bila predlani, ko je bilo na sredini vzpona na Golte nekaj sto metrov makedama, bistveno nižja udeležba, kot ostala leta?!

strojnik 27.06.2014 16:22

najbolj da mate enkrat po strmi drugič pa položni varianti,pač za vsakega nekajkaže jezik

DaisyDejzi 27.06.2014 16:56
@strojnik:

najbolj da mate enkrat po strmi drugič pa položni varianti,pač za vsakega nekajkaže jezik

Vršič, če prav vem je dirka za približno deset procentov udeležencev. Za ostale pa lepa priložnost za kolesarjenje na eni od najstarejših in temu primerno popularni kolesarski prireditvi. Kategorije so na deset let in posledično je udeležba manjša kot bi bila v primeru da bi tudi tisti, ki so po šest ali sedem let starejši od najmlajših v kategoriji imeli upanje na stopničke. Toda za organizatorja to ni pomembno, ker ovc, ki so pripravljene preplačati vse tisto kar za svoj denar dobijo se vedno najde dovolj. 
Mit pač in nič drugega. Cesta v kur.., prav tako kot vse ostalo in še vedno dovolj ovčic. Da o tistih na ciljnem prostoru in okolici ne govorim. One so tam vsak dan in to brez štartnih številk. 

Cestar 27.06.2014 19:03
@DaisyDejzi:
@strojnik:

najbolj da mate enkrat po strmi drugič pa položni varianti,pač za vsakega nekajkaže jezik

... Kategorije so na deset let in posledično je udeležba manjša kot bi bila v primeru da bi tudi tisti, ki so po šest ali sedem let starejši od najmlajših v kategoriji imeli upanje na stopničke. Toda za organizatorja to ni pomembno, ker ovc, ki so pripravljene preplačati vse tisto kar za svoj denar dobijo se vedno najde dovolj. 
Mit pač in nič drugega. Cesta v kur.., prav tako kot vse ostalo in še vedno dovolj ovčic. Da o tistih na ciljnem prostoru in okolici ne govorim. One so tam vsak dan in to brez štartnih številk. 

Andrejček, razumemo tvojo jezo in frustracijo ker si že v 40.tem letu in blizu vrha na noben način (nikoli nisi mogel) več ne moreš...

Ampak (najverjetneje) že letos bo zate spet posvetil drobcen žarek upanja, ko boš padel v kategorijo (od 40 do 49) kjer boš spet lahko med "najmlajšimi"...

Žal pa tudi tam (če bi stopničke obstajale samo za to kategorijo) s svojim časom ne boš dosegel niti deseterice...

Si pač malce nadpovprečen aktiven rekreativec in nič več. Prej ko se boš sprijaznil s tem dejstvom lažje ti bo. Se čudim kako da (pri vsej tvoji NADbrihtnosti) še nisi prišel do tega spoznanja?

 

Da se pa tudi sam, s preplačevanjem (kot sam to imenjueš) skoraj vsakoletne udeležbe jurišanja na ta hupser klasiraš v kategorijo ovc (in ovčic) je pa poden za tak biser kot si ti...

 

Ufff, a sem falil temo?

Sorry...

Milk- 28.06.2014 15:47

Glede na to, da sem si, zaradi objektivnih okoliščin, že skoraj zagotovo premislil in me na tekmo zelo verjetno ne bo, lahko zaradi mene speljete tekmo tudi po rajsnedlnih, pa kdo pride, pride!

scott-kropa 28.06.2014 15:57
Danes je bila cesta za specialko nevozna. Če uspete zrihtat za dirko, vse čestitke !
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI