sidi vs specialized

Domov > Forum > sidi vs specialized

sidi vs specialized

SORTIRAJ PO:
Raptile 11.05.2014 19:02

Pozdravljeni zanima me razlika med cestnimi čevlji Sidi in Specialized ?? Mogoče kakšna mnenja od tistih ki so sprobali obe znamki ... Sedaj imam model Sidi Laser (srednje dober rang) pa me zanimajo Specialized ... pa še vprašanje glede na način zategovanja, verjetno je boljše na ''žičko'' kot pa na ''ježek'' ? Mogoče še primerjava togosti, obrabe, kvaliteta, doba ...

Hvala kaže jezik 

jano85 11.05.2014 19:50

Tudi mene zanima razlike med Sidi in Specialized. Mnenja?

Raptile: Katera pedala uporabljas? Je sploh kakšna razlika med Look, Shimano.. ??

Lp,
Jano 

Raptile 11.05.2014 19:58

Jano85 uporabljam Look Keo 2 pedala z sivimi blokerji ... shimano se nisem sprobal kaže jezik

miha- 11.05.2014 21:06

jaz sem imel oboje in za mojo nogo so Specialized neprimerljivo boljsi:)

Imel sem Ergo2 in Ergo3, sedaj imam S-works model.

pacnekdo 11.05.2014 21:23

Prej sem vozil Sidi Genius 5, sedaj pa imam Specialized pro road. Specialized se mi zdijo neprimerno boljši. Bolje objamejo stopalo (imam ozko nogo). Pa tudi zračni so bolj. 

Dejan_007 11.05.2014 21:24
Imam sidi5 genius in so ozki, zame preozki. Čevlji so sicer ok, kvalitetni vendar preozki za stopalo na desni nogi. Sedaj jih bom dal čevljarju, da jih razsiri, če se bo dalo.
Raptile 11.05.2014 21:59

Se pravi da S-works bolje sede na nogo ... ni druge kot da jih grem sprobat v trgovino nasmeh Hvala za odgovore LpB

ketna80 12.05.2014 06:50

Probati je treba, sem imel že kar nekaj različnih znamk kolesarskih čevljev tudi Specialized ampak mi SIDI najbolj ustrezajo.

picek.petelin 12.05.2014 09:02

Probati je treba, sem imel že kar nekaj različnih znamk kolesarskih čevljev tudi SIDI ampak mi Specialized najbolj ustrezajo.

ketna80 12.05.2014 09:40
@picek.petelin:

Probati je treba, sem imel že kar nekaj različnih znamk kolesarskih čevljev tudi SIDI ampak mi Specialized najbolj ustrezajo.

Niso za vsakega SIDI in niso za vsakega Specialized, kot sem napisal treba probati da vidiš kaj ti odgovarja.

tbostjan 12.05.2014 10:45

Drugač pa Specialized čevlje izdeluje Gaerne. tako da je model S-WORKS čevljev narejen po kopitu Gaerne CHRONO modela.
Meni osebno najbolj sede Sidi wire, ker imam pač ozko nogo. Je pa res da mi cena ne sede tolk:)
Za ljudi s širšo nogo najbolj primerni Northwawe čevlji.

picek.petelin 12.05.2014 11:36

ketna88
Čevlje je treba probat. 

bodygeometry 12.05.2014 11:59

tbostjan, odkod info, da je kopit enak oz. zelo podoben?

Specialized čevlji so patentirano nagnjeni (notranja stran v sprednjem delu čevlja je za 1,5mm višja kot zunanja - temu so se sedaj najbolj približali čevlji Scott, modelno leto 2014 (višji rang čevljev).

Sidi so v prednjem delu najbolj ravni od vseh čevljev (izkušnje iz prakse, lahko da se motim) - problem nastane, če ima uporabnik prednji del stopal nagnjen in je potrebno prilagajati čevelj s podložkami in/ali vložki - v tem primeru Sidi čevelj hitro postane premajhen in/ali preozek, tudi prenizek za prste in nart velikokrat. 

Če imate podatek o nagibu prednjega dela stopala, boste veliko lažje izbrali primeren čevelj - obstaja verjetnost, da ne Spec ne Sidi nista tako primerna kot nek "tretji" čevelj... 

ketna80 12.05.2014 12:01
@picek.petelin:

ketna88
Čevlje je treba probat. 

Če bi prebral moj prvi odgovor na to temo bi videl da sem napisal ravno to "Probati je treba...".

Jaromir 12.05.2014 12:49
@tbostjan:

Drugač pa Specialized čevlje izdeluje Gaerne. tako da je model S-WORKS čevljev narejen po kopitu Gaerne CHRONO modela.
Meni osebno najbolj sede Sidi wire, ker imam pač ozko nogo. Je pa res da mi cena ne sede tolk:)

Pri nas je cena res ko da bi bili zlati :-) 
Na bike-discount.de so  261€. 80€ manj.

copi 12.05.2014 15:41

O tem kateri čevlji so bolši se ne sprašuje na forumu ampak se gre v trgovino in preizkusi.

Lopata 12.05.2014 15:42

Ja, pa ne v trgovini;)

copi 12.05.2014 15:44
@Lopata:

Ja, pa ne v trgovini;)

Kje pa na kolesu? seveda idealno bi bilo pa ti jih noben trgovec ne bo dal na preizkus za na kolo in da boš z njimi prevozil 100km.

Lopata 12.05.2014 15:51
@copi:
@Lopata:

Ja, pa ne v trgovini;)

Kje pa na kolesu? seveda idealno bi bilo pa ti jih noben trgovec ne bo dal na preizkus za na kolo in da boš z njimi prevozil 100km.

Zakaj že ne? Če lahko da sedež, kolo...  

copi 12.05.2014 15:56
@Lopata:
@copi:
@Lopata:

Ja, pa ne v trgovini;)

Zakaj že ne? Če lahko da sedež, kolo...  

Pa ne dajo tudi nima smisla da prideš v trgovino kupiti čevlje ki jih je pred tabo na preizkušnji imelo in pretegvalo že vsaj 30 ljudi pa tudi pokaži mi trgovino ki bi imela eno zalogo čevljev vse številke samo za preizkusno voznjo.

Raptile 12.05.2014 17:07
@Jaromir:
@tbostjan:

Jaromir sem gledal na bike-discount pa jih nimajo ... ?

Najceneje sem jih našel za 300evrov (Specialized s-works road) ... 

boco 12.05.2014 17:43
@Raptile:

Pozdravljeni zanima me razlika med cestnimi čevlji Sidi in Specialized ?? Mogoče kakšna mnenja od tistih ki so sprobali obe znamki ... Sedaj imam model Sidi Laser (srednje dober rang) pa me zanimajo Specialized ... pa še vprašanje glede na način zategovanja, verjetno je boljše na ''žičko'' kot pa na ''ježek'' ? Mogoče še primerjava togosti, obrabe, kvaliteta, doba ...

Hvala kaže jezik 

sem imel sidi laser čevlje kakšna 3 leta, pa sem jih zamenjal za scott premium. lahk rečem, da se mi noga velik lepš prilagaja v scott  čevlju in občutk mi je  dost bolš kot pri sidiju..

lp. 

Jaromir 12.05.2014 20:04
@Raptile:
@Jaromir:
@tbostjan:

Jebentiš..častna taborniška ...včeraj zvečer so bili vsi Sidi Wire čevlji po 261€. jst se bom požru!
PS: zgleda so imeli en zajeb, ker če od 314 odšteješ 20% je ravn 261€ 

Jaromir 12.05.2014 20:08
@Raptile:
@Jaromir:
@tbostjan:

Evo tale je pa zares ... je tko že nekaj časa. Če ti ni pomembno da so v Merida barvni shemi. Jih pa hitro zmanjkuje. Vsaj številk je vedno manj.

www.bike24.de/1.php?content=8 ;navigation=1;menu=1000,18,154 ;product=63262

chepson 12.05.2014 20:17
@Jaromir:
@Raptile:
@Jaromir:
@tbostjan:

Jebentiš..častna taborniška ...včeraj zvečer so bili vsi Sidi Wire čevlji po 261€. jst se bom požru!
PS: zgleda so imeli en zajeb, ker če od 314 odšteješ 20% je ravn 261€ 

mam s-works RD doma, št 41,obute trikrat mam pa široko nogo in mi ta kopit ne odgovarja,prodam.

biemsi 12.05.2014 23:36
@tbostjan:

Morda so res narejeni v Gaerne tovarni, ampak sta Gaerne in Specialized totalno različna čevlja. Moji prvi čevlji so bili Specialized S Works. No po moji napaki sem kupil nelkoliko prevelike.Takrat sem poskusil tudi Sidi, ki nikakor niso bili za mojo nogo. Speci pa kot uliti. kot sem že napisal sem zaradi nekoliko prevelikih S-Worksev kupil druge, tokrat Gaerne ki so mi v trgovini stali lepo na nogi. Ampak le v trgovini. Sedaj me v njih tako peče podplat, da sploh ne morem kolesarit in spet uporabljam stare S Workse in nimam nobenih problemov.  
Torej moj glas gre definitivno Specializedu. Zdi se mi pa tudi, da ni ravno veliko kritik, ali pa lahko rečem, da se sam ne spomnem kakršnekoli kritike za Specialized čevlje.
Vsak pa mora sam poizkusiti čevelj na nogi in tudi na kolesu.  

david132 13.06.2014 14:29

zivjo, jst imam scott čevlje in so mi vredu ker so zelo mehki in lepo primejo nogo. imam scott pro (z klipsno na najvišji)

pepikolesar 13.06.2014 14:58

Imam bont A2. Vzeli so mi obris in so izdelani  po meri mojih obeh nog, eno imam za pol številke večjo. Ko sem jih dobil, sem jih še segrel, tako da se mi prilegajo povsem po nogi. So lahki, udobni in tudi po zelo dolgih vožnjah me ne pečejo ali zatekajo noge...

Joao 13.06.2014 17:54

Chepson, že pred nekaj časa sm ti sporočilo napisal, daj poglej.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI