18. kolesarski maraton občine Tišina

Domov > Forum > 18. kolesarski maraton občine Tišina

18. kolesarski maraton občine Tišina

SORTIRAJ PO:
lujzh 13.05.2014 22:33
18. Kolesarski maraton občine Tišina

25.5.2014  ob 10:00 uri.

 

Organizator: Kolesarski klub Tropovci.

 

Dolžine prog: 101 km, 41 km, 15 km.


Start pred Gasilskim domom Tropovci.


Časi startov: 101 km ob 10:00,  41 km ob 10:05, 15 km ob 10:10.


Predprijave do 22.5.2014 na info@kktropovci.si ali na prijavim.se/calendar.  Štartnina v predprijavi 8€, ob prijavi na dan prireditve 12€. Za družine v predprijavi 15€ in na dan prireditve 25€. Za skupinske prijave ( 10 ali več kolesarjev ) 20 % popust.
Plačilo možno na TR Kolesarskega kluba Tropovci, ki je TRR: 0249 6005 2383 894. Navedite ime in priimek, sklic 25052014, namen plačilo startnine za maraton, prejemnik KK Tropovci, Kolesarska ulica 64,9251 Tišina.

Proga 101 km: Tropovci, Petanjci, Sodišinci, Gederovci, Bad Radkersburg, Goritz, Pölten, Klöch, St. Ana am Aigen, Minihof Liebau, Sotina, Rogašovci, Dolnji Slaveči, Motovilci, Krašči, Cankova, Gederovci, Vanča vas, Tišina, Tropovci. 8 vzponov, 650 m skupne višinske razlike – vzponov in spustov.

Proga 41 km: Tropovci, Petanjci, Sodišinci, Gederovci, Bad Radkersburg, Goritz, Pölten, Gerlinci, Korovci, Cankova, Gederovci, Vanča vas, Tišina, Tropovci. Samo 1 vzpon, 40 m višinske razlike.

Proga 15 km: Tropovci, Petanjci, Sodišinci, Gederovci, Vanča vas, Tišina, Tropovci. Popolnoma ravna proga.

Po maratonu testenine za vse udeležence in klepet ob pijači pod šotorom.

Kontakt: info@kktropovci.si, Andrej Štajer: 040 508 680 ali Alojz Horvat : 051 655 658.

Vljudno vabljeni,

KK Tropovci.

Nikita 14.05.2014 08:00

Zadnje čase se veliko, veliko vozim po Avstriji. Imaste bolj podrobno opisano progo? Do Minihof Libau-a se lahko pride iz St. Anne na sto načinov...

lujzh 14.05.2014 09:18

Se opravičujem, moja napaka, pozabil sem med st. Anno in Minihof Libau napisati Kapfenstein: vzpon proti gradu in pred grajskim vhodom spust desno, nato po romantičnih cesticah po podeželju.

Nikita 14.05.2014 09:23
@lujzh:

Se opravičujem, moja napaka, pozabil sem med st. Anno in Minihof Libau napisati Kapfenstein: vzpon proti gradu in pred grajskim vhodom spust desno, nato po romantičnih cesticah po podeželju.

... in vzpon po tisti stranski cesti med Gasdorfom in Petersdorfom? Dalje do Mühlgrabna, po spustu levo in do Minihof Libau-a? To je glede na maraton meni nekako najbolj verjetno... čeprav obstajajo še vsaj tri ceste s tistega hriba pri Mühlgrabna do Minihof Libau-a.

 

Pa probajte na www.bikemap.net (verjetno pa so še boljše zadeve glede tega) malo progo narisati!

Maj_ex 14.05.2014 09:23

Fajna dolžina - 101 km. v zadregi

Nikita 14.05.2014 09:47

Progo sem sam izrisal... če ni nekje kaj posebnega bi to moralo držati. Kje se pride do Dolnjih Slavečev in potem mimo Motovilcev spet na cesto Rogašovci - Cankova sem izrisal na pamet.

 

Meni je naneslo 88 km in nekaj metrov. Ne da bi delal protireklamo maratonu, ampak razlika je prevelika, če ta moja proga drži?

 

www.bikemap.net/sl/route/2600 607-2014-0525-88km690vm-sa-spe cialka-kolesarski-maraton-obci ne-tisina/?newly_saved=true

lujzh 14.05.2014 10:50

Poskusil sem pogledati na Vašo povezavo, pa mi žal ne pokaže zemljevida ampak samo številke, tako da ne vem, kje ste jo izrisali. Popoldne bomo narisali pravo progo, upoštevati morate, da se ne peljemo od starta proti Petanjcem ampak po progi naše dirke in enako ob vrnitvi v Tišino.

Maj_ex 14.05.2014 11:34

narišite ja, da ne bo frke ... mežik

princess 14.05.2014 11:56

Če je ista, kot lani, jaz imam na Garminu 88 km

lujzh 14.05.2014 12:14
@princess:

Če je ista, kot lani, jaz imam na Garminu 88 km

Proga je ista kot lani in na dveh mestih dodano: med vračanjem iz Rogaševec zavijemo levo ( lani smo šli naravnost ) in peljemo proti Gradu, pred Gradom desno v Motovilce, nato do jezera in 1 km po nasipu tik ob jezeru ( dodana vrednost mežik in dodanih 6 km ), nato se vrnemo na lansko progo. V Tišini ne gre več direkt v cilj ampak proti M. Soboti in nato po progi dirke oz. kronometra v cilj, spet dodanih 5 km. Progo bomo prekolesarili pred maratonom in če bosta manjkala 2 km ( kot trenutno kaže ) bomo pa progo na vsak način nategnili smeh za 2 km. Proga bo 101 km.

Maj_ex 14.05.2014 13:34

samo da bo po Garminu 101, ker drugače ... bo frka!
Rekreativci smo občutljivi za te zadeve ... zelo, ker če plačamo štartnino za 101 km, jasno, da nas ne morete odpraviti samo z 88imi ... zarečeni kruh

BandiKrandi 14.05.2014 13:51

Torej vse do mejnega prehoda Bonisdorf je proga enaka. Letos potrebujem novo kaseto, klanec po Kapfensteinu je ubijalski.

Nikita 14.05.2014 15:09
@lujzh:

Poskusil sem pogledati na Vašo povezavo, pa mi žal ne pokaže zemljevida ampak samo številke, tako da ne vem, kje ste jo izrisali. Popoldne bomo narisali pravo progo, upoštevati morate, da se ne peljemo od starta proti Petanjcem ampak po progi naše dirke in enako ob vrnitvi v Tišino.

... moralo bi pokazati... meni odpre. Nimam označeno kot privat tura,  zato bi moralo biti dosegljivo?

 

Kakor koli... že po napisanem se vidi, da je nekaj drugače, kakor sem jaz sklepal po tistem res "bornem" opisu... kot je Sotina - D. Slaveči - Motovilci.... tukaj in kje drugje se lahko komot voziš drugače, kakor si je nekdo zamislil.

SHad 14.05.2014 18:04

Sicer skoraj stalen gost, se letos maratona nažalost ne bom udeležil.

Dobro označite tisto držanje leve, ko si že mimo izvoza za grad, ki je tudi na levi.

Tam je dosti šlo, skupaj z mano, enkrat desno.
Potem smo se vračali do St. Anne in po isti trasi nazaj.
 

Nikita 15.05.2014 09:56
@lujzh:
@princess:

Če je ista, kot lani, jaz imam na Garminu 88 km

Proga je ista kot lani in na dveh mestih dodano: med vračanjem iz Rogaševec zavijemo levo ( lani smo šli naravnost ) in peljemo proti Gradu, pred Gradom desno v Motovilce, nato do jezera in 1 km po nasipu tik ob jezeru ( dodana vrednost mežik in dodanih 6 km ), nato se vrnemo na lansko progo. V Tišini ne gre več direkt v cilj ampak proti M. Soboti in nato po progi dirke oz. kronometra v cilj, spet dodanih 5 km. Progo bomo prekolesarili pred maratonom in če bosta manjkala 2 km ( kot trenutno kaže ) bomo pa progo na vsak način nategnili smeh za 2 km. Proga bo 101 km.

Tako na hitro... spremembe so slabe oz. zadnji del. Ko so kolesarji že na Tišini... in "stoletja" vajeni zaviti desno v cilj, sedaj pa jih nekdo vodi še eno 2 km po ravnem do Gradišča...? Samo zaradi km to ni smiselno, moje mnenje.

 

Če se že rabijo km... in višinci, je veliko boljših variant... tudi da se pri Mühlgrabnu gre naravnost proti Neuhausu, sledi vzpon,... se tam po spustu zavije levo... sledi še en vzpon in pride se v Minihof Libau... s tem se proga mislim da malce tudi podaljša, lahko pa to izračunamo na bikemap.netu.

 

Kje v Rogašovcih se zavije levo oz. kje potem pred Gradom za Motovilce...? Se gre mimo Belega križa? Te ceste poznam do obisti... vendar mi opis ni smiseln.

 

Lep dan vsem, še posebej vzornim in dolgoletnim organizatorjem!

 

Dušan

Nikita 15.05.2014 10:23

Uh... komaj sedaj sem opazil, da se tudi štart in smer vožnje odvija nasproti kronometerski progi. To je dodatnih 10 km in potem je nekje okrog stotke. Še vedno pa trdim, da je povratek preko Gradišča nesmiseln. Da se po štartu malce vozimo/jo po vasi ni narobe...? Verjetno se potem na ravnici proti Tišini vožnja že odpre?

 

Evo, vnesel sem vse spremembe, verjetno se včeraj ni dalo odpreti, ker sem nekaj spreminjal in čim spremeniš kakšno številko ta seveda več ni enaka povezavi.

 

Še vedno manjkata 2 km, ampak to je malenkost. Mogoče sem vseeno tam pri Slavečih zavil nekam drugam?

 

www.bikemap.net/sl/route/2600 607-2014-0525-99km800vm-sa-spe cialka-kolesarski-maraton-obci ne-tisina/?newly_saved=true

Maj_ex 15.05.2014 10:48

meni dela povezava smeh

Nikita 15.05.2014 10:56
@Maj_ex:

meni dela povezava smeh

... da razložim: jaz tele proge na bikemap.net-u imenujem po vrstnem redu: leto, mesec, dan, število km in oznaka / število višincev in oznaka, potem država, kjer poteka, kolo, za katero je primerna proga in nadalje mogoče še komentar, kot je Kolesarski... v tem primeru. Ker sem zadevo risal večrkrat in če je bilo število km ali višinci spremenjeno, sem datoteko seveda preimenoval... tule pa je ostalo enako. Potem pač povezava datoteke ni našla. Čisto simpl.

 

Upam, da se Lujz oglasi in pojasni, ali je sedaj proga točno izrisana?

lujzh 15.05.2014 11:20

Dragi kolesarji, po posvetovanju z kolesarji ( dirkalnimi ), ki so poznavalci goričkih cest ( ne da vi, ki ste svetovali ne bi bili ) smo "rodili" novo progo: od štarta do Avstrije in čez Avstrijo do mejnega prehoda v Kuzmi je ista kot lani, nato zavije levo v Kuzmo in čez Križarko v Vidonce, nato do Grada, dol po serpentini in nato v Motovilce, ob južnem robu jezera v Kraščih na glavno cesto in nato do cilja enako kot lani, brez kroga pred ciljem ( Nikita, strinjam se stabo o neprimernosti podaljška pred ciljem ).

Proga:  ridewithgps.com/routes/472500 0 . 

Nikita 15.05.2014 11:24
@morison:
@Nikita:
@lujzh:
@princess:

Če je ista, kot lani, jaz imam na Garminu 88 km

Proga je ista kot lani in na dveh mestih dodano: med vračanjem iz Rogaševec zavijemo levo ( lani smo šli naravnost ) in peljemo proti Gradu, pred Gradom desno v Motovilce, nato do jezera in 1 km po nasipu tik ob jezeru ( dodana vrednost mežik in dodanih 6 km ), nato se vrnemo na lansko progo. V Tišini ne gre več direkt v cilj ampak proti M. Soboti in nato po progi dirke oz. kronometra v cilj, spet dodanih 5 km. Progo bomo prekolesarili pred maratonom in če bosta manjkala 2 km ( kot trenutno kaže ) bomo pa progo na vsak način nategnili smeh za 2 km. Proga bo 101 km.

Tako na hitro... spremembe so slabe oz. zadnji del. Ko so kolesarji že na Tišini... in "stoletja" vajeni zaviti desno v cilj, sedaj pa jih nekdo vodi še eno 2 km po ravnem do Gradišča...? Samo zaradi km to ni smiselno, moje mnenje.

 

Če se že rabijo km... in višinci, je veliko boljših variant... tudi da se pri Mühlgrabnu gre naravnost proti Neuhausu, sledi vzpon,... se tam po spustu zavije levo... sledi še en vzpon in pride se v Minihof Libau... s tem se proga mislim da malce tudi podaljša, lahko pa to izračunamo na bikemap.netu.

 

Kje v Rogašovcih se zavije levo oz. kje potem pred Gradom za Motovilce...? Se gre mimo Belega križa? Te ceste poznam do obisti... vendar mi opis ni smiseln.

 

Lep dan vsem, še posebej vzornim in dolgoletnim organizatorjem!

 

Dušan

Po  moje  je  mišljeno  tako Rogašovci, VEČESLAVCI, tu  v  križišču  levo  in  potem  čez  hrib  in  v  naslednjem  Križišču  zopet  levo  v  Motovilce, če  je  tako  bo  že  g. Lujz  potrdil, to  je  vse  po  glavni  cesti  in  nič  po  kakšnih  stranskih  cestah.

... potem je manj višincev... pa po mojem mnenju spet nepotreben ovinek, ko prideš itak čez 2 km spet na cesto Cankova - Rogašovci?

Maj_ex 15.05.2014 11:30

višincev je zračunalo nekaj čez 1.000
se ti zdi premalo?
dobra porcija bo ... smeh

Nikita 15.05.2014 11:32
@lujzh:

Dragi kolesarji, po posvetovanju z kolesarji ( dirkalnimi ), ki so poznavalci goričkih cest ( ne da vi, ki ste svetovali ne bi bili ) smo "rodili" novo progo: od štarta do Avstrije in čez Avstrijo do mejnega prehoda v Kuzmi je ista kot lani, nato zavije levo v Kuzmo in čez Križarko v Vidonce, nato do Grada, dol po serpentini in nato v Motovilce, ob južnem robu jezera v Kraščih na glavno cesto in nato do cilja enako kot lani, brez kroga pred ciljem ( Nikita, strinjam se stabo o neprimernosti podaljška pred ciljem ).

Proga:  ridewithgps.com/routes/472500 0 . 

... meni je všeč, da organizator kaj upošteva... veliko je takih, kateri so navadno užaljeni do konca, če se kaj kritzira, svetuje.

 

Tako na hitro, ker moram na pregled me ena zadeva moti: spust z meje proti Sotini bo hiter... in potem je potrebno bremzanje, da se zavije levo proti Kuzmi. Ne pozabiti, tam je začetek tiste ceste oz. krpanje obeh kriminalen... Bolje bi bilo, če bi zavili pred mejo levo proti križišču, kjer se lahko zavije za Bonisdorf, Kalch... pri tisti gostilni na vrhu hriba okoli in potem se pride na slovensko stran nekje na vrhu hriba med Sotino in Kuzmo. Tudi to ni idealno, po sicer veliko manjšem naklonu se pride na 90°, vendar je to po mojem boljša varianta, kakor spust proti Sotini in bremzanje. Tudi varneje, čeprav ni nobena varianta idealna.

 

Če rabite kilometre, višince in da pri Avstrijcih ni problem dobiti dovoljenje za maraton, je nad Mühlgrabnom kar nekaj variant, kjer se lahko super pripelješ kot prvo v Neuhaus in nato v Minihof Libau. Nekih ekstremnih vzponov ni, le en malce bolj zahteven spust bi bil. Ker se lahko spust proti Mühlgrabnom izpusti in tudi vzpon proti Neuhausu, če se pelješ po tisti označeni kolesarski stezi s št. 12, kar pa je v bistvu lepa cesta, primerna tudi za avte. Pa še lepo okoli vasi gre, tudi skozi hosto... Odločite se!

lujzh 15.05.2014 11:45

Spet se strinjam z Nikito: pri spustu z mejnega prehoda v Kuzmi bo treba breeeemzatiiiiii, tja bomo dali največjega redarja v fluorescentnem jopiču z piščalko in veliko rdečo zastavo, ki bo opozarjal koesarje na bremzanjein zavoj proti Kuzmi.
Kot je opazil Maj ex, višincev bo 1033 m na 101 km, ta proga ni za tiste, ki so vrtoglavi ali imajo slabo srce. Tem priopročamo srednje progo - 40 km, ki je prav prijazna, višincev samo 20 m.
Ta verzija je dokončna, že za to zadnjo spremembo sem bil kregannagubano čelo.

apotekar 15.05.2014 14:42
@lujzh:

Dragi kolesarji, po posvetovanju z kolesarji ( dirkalnimi ), ki so poznavalci goričkih cest ( ne da vi, ki ste svetovali ne bi bili ) smo "rodili" novo progo: od štarta do Avstrije in čez Avstrijo do mejnega prehoda v Kuzmi je ista kot lani, nato zavije levo v Kuzmo in čez Križarko v Vidonce, nato do Grada, dol po serpentini in nato v Motovilce, ob južnem robu jezera v Kraščih na glavno cesto in nato do cilja enako kot lani, brez kroga pred ciljem ( Nikita, strinjam se stabo o neprimernosti podaljška pred ciljem ).

Proga:  ridewithgps.com/routes/472500 0 . 

to pa je trasa za zgubit se... nasmeh sicer pa zahtevna... za prit okrog bo treba fajn delat... kul

 

lpA

CePO 15.05.2014 16:22

trasa je že fajn, ampak imam eno vprašanje (pa ne za sebe).

 

zakaj se ne vozi dodatno še "prejšnja" velika proga - 60km, ali koliko je že bila?

mislim, da je marsikomi 40km po ravnem premalo, 100km vsepovprek pa zelo preveč.

 

hvala za info :)

BandiKrandi 15.05.2014 18:07
Posodobljena trasa je odlicna, dodani visinci in sama dolzina trase naredi vas maraton zelo zanimiv. Po tezavnosti in zanimivosti ste krepko prehiteli maraton v Radencih. Cestitam!
lujzh 15.05.2014 19:13
@Aljaz_A: Posodobljena trasa je odlicna, dodani visinci in sama dolzina trase naredi vas maraton zelo zanimiv. Po tezavnosti in zanimivosti ste krepko prehiteli maraton v Radencih. Cestitam!

Hvalasmeh.

@apotekar:
@lujzh:

Dragi kolesarji, po posvetovanju z kolesarji ( dirkalnimi ), ki so poznavalci goričkih cest ( ne da vi, ki ste svetovali ne bi bili ) smo "rodili" novo progo: od štarta do Avstrije in čez Avstrijo do mejnega prehoda v Kuzmi je ista kot lani, nato zavije levo v Kuzmo in čez Križarko v Vidonce, nato do Grada, dol po serpentini in nato v Motovilce, ob južnem robu jezera v Kraščih na glavno cesto in nato do cilja enako kot lani, brez kroga pred ciljem ( Nikita, strinjam se stabo o neprimernosti podaljška pred ciljem ).

Proga:  ridewithgps.com/routes/472500 0 . 

to pa je trasa za zgubit se... nasmeh sicer pa zahtevna... za prit okrog bo treba fajn delat... kul

 

lpA


Izgubili se ne boste, bomo mi poskrbeli, zahtevna pa je ( tak je bil namen mežik).


CePO: stare trase na 60 km ni ker: vsi želimo napredovati, tudi tisti, ki so vozili na 60 km bodo to vzeli kot izziv, če ne letos pa naslednje leto. 40 km, ki je na razpolago pa ni dosti krajša od nekdanje 60 km. Sicer pa to ni dirka, odpeljite 101 km lepo počasi.

Nikita 15.05.2014 19:27

Treba je računati da je tako prvih 23, kakor nekako podobnih zadnjih kilometrov ravnica... Od 100 odštejte 46... in dobimo, da se vsi višinci nagnetejo več ali manj v 54 km. Za dirkanje je proga res zahtevna... za tiste, kateri pa boste peljali tole tako rekreativno, pa ni neki nemogoče streti oreh?

 

Sem pa tudi sam na novo izrisal progo in glede daljave pride skoraj do metra enako, le da mi višincev pokaže manj.

 

www.bikemap.net/sl/route/2600 607-2014-0525-101km960vm-sa-sp ecialka-kolesarski-maraton-obc ine-tisina/?newly_saved=true

Maj_ex 15.05.2014 19:43
Super bo ... Za nas re(kre)a(k)tivce pravi izziv,
Za tekmovalce pa trening ...
Nikita 15.05.2014 21:13
@Maj_ex: Super bo ... Za nas re(kre)a(k)tivce pravi izziv,
Za tekmovalce pa trening ...

... pazi da po spustu z mejnega prehoda ne "promašiš" ceste za Kuzmo, he, he... smeh

1 2 3 ... 6
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI