EDGE 800 - SKUPNI KM

Domov > Forum > EDGE 800 - SKUPNI KM

EDGE 800 - SKUPNI KM

SORTIRAJ PO:
vlado1 30.05.2014 22:35

Zanima me , če se da prenesti skupno prevožene kilometre iz GARMIN CONNECTA na EDGE 800? Nekaj sem brisal , pa so se zbrisali tudi skupni kilometri na EDGE 800 . 

porto 30.05.2014 23:50

mislim da on sesteje skupne km iz tvojih treningov.. probaj se enkrat vnes vse fajle pa bos vidu ce je kej drugace... da bi pa prav obstajal fajl o skupnih km pa dvomim

pero-si 31.05.2014 06:57
@vlado1:

Zanima me , če se da prenesti skupno prevožene kilometre iz GARMIN CONNECTA na EDGE 800? Nekaj sem brisal , pa so se zbrisali tudi skupni kilometri na EDGE 800 . 

Garmin edge ti ločeno šteje vse prevožene KM.
Preko nastavitev jih lahko ročno nastaviš v sami napravi (poglej v navodilih).

sensor 31.05.2014 08:38

V glavnem menijiu greš na nastavitve in nadaljuješ: Nastavitve kolesa, Profili koles, izbereš current bike, Podrobnosti o kolesu, Merilnik prevožene poti in nato ročno vneseš KM.

vlado1 02.06.2014 07:02

OK , hvala za informacije.

MatMat 13.07.2014 20:08

Izkoriščam tole temo za vprašanje povezano z GPS števci.

Zanima me ali poleg npr. Garmina uporabljate tudi navadni (žični ali brezžični) števec?

OK če kupiš navigacijo za 500€, verjetno zraven dobiš tudi senzor za hitrost, vendar pri navigacijah za 200€ in manj, teh zadev ni zraven. 

Hvala za info! 

NeonPunk 13.07.2014 21:05

Uporablajm pas za srčni utrip in senzor kadence. Za vse ostalo poskrbi GPS signal, edino wattov ne prikaže :)  Tudi pri napravah pod 200€ omogočajo hitrost, višino razen če ne uporabljaš Top shit kitajski produkt. Sicer pa nevem od kje tebi, da naprave pod 200€ ne prikažejo hitrosti? 

MatMat 13.07.2014 22:38
@NeonPunk:

Uporablajm pas za srčni utrip in senzor kadence. Za vse ostalo poskrbi GPS signal, edino wattov ne prikaže :)  Tudi pri napravah pod 200€ omogočajo hitrost, višino razen če ne uporabljaš Top shit kitajski produkt. Sicer pa nevem od kje tebi, da naprave pod 200€ ne prikažejo hitrosti? 

Ja, šele zdajle vidim da prejle nisem napisal bistva. smeh

To da GPS števci merijo in računajo vse živo (hitrost, položaj...) mi je seveda jasno. To delajo na podlagi komunikacije s sateliti. Edina stvar ki me res grize je ta, kako natančen je ta prikaz hitrost v primerjavi s klasičnimi števci. Če sklepam po avtomobilski navigaciji, GPS vedno malo odstopa od dejanske hitrosti. 

Sicer pa nisem profi, vse kar potrebujem so osnovne kolesarske funkcije in turn-by-turn navigacija za neznane kraje. Že osnovni Garmin Edge 200 vse to omogoča za okoli 120€.

LP 

NeonPunk 13.07.2014 22:56

GPS so natančni do 5m, so sicer do 1m natančni vendar ne za našo uporabo komercialno uporabo. Nekih odstopanj v hitrosti ni, sicer je pa hitrost v kolesarstvu (vsaj zame) Bolj kot ne nepomemben podatek pomembna mi je kadenca in srčni utrip. Watt metra pa nimam so drgai kot žefran :) SIcer pa sem s kolegom delala primerjavo jst s (garminom 800) kolega navadni žični števec in nekih extra velikih odstopanj ni bilo. Lahko pa kupiš ANT+ merilec hitrosti, ki deluje na istem principu kot navadni žični števec. (recimo kadenca + hitrost). Garmin 200 ima turn by turn vendar nima kartografije. Dober podobni produkti kot garmin 200 so ryder le da je njihova cena nižja. Pod malimi oglasi na tej strani sem opazil Rayder 80 zelo poceni. (ne vem, če je še oglas).  Za raziskovanje tujih krajev ti potem bolj priporočam kartografijo, ker grem nekam bogu za hrbt, kliknem na moj domači naslov in že me garmin pelje domov. 

MatMat 13.07.2014 23:12

Uf, hvala za odličen odgovor!


Firnk 14.07.2014 09:55

Garmin ima razlicne pakete svojih "racunalnikov", za vsak model vsaj 2 opciji.

Ponavadi imas npr.

Edge 500

Edge 500 HR + CAD

(Prvi paket je samo stevec, drugi pa ima zraven se pas in senzor za pulz ter senzor kandence in hitrosti. Za drazje modele imas potem se pakate s prilozeno kartografijo ali brez nje)

Glede hitrosti pa (vsaj Garmin) racuna hitrost iz GPS polozaja, ce pa tega izgubi za malce dlje casa, pa preklopi na klasicen senzor (z magnetkom).

ghost 14.07.2014 11:32
@Firnk:

Garmin ima razlicne pakete svojih "racunalnikov", za vsak model vsaj 2 opciji.

Ponavadi imas npr.

Edge 500

Edge 500 HR + CAD

(Prvi paket je samo stevec, drugi pa ima zraven se pas in senzor za pulz ter senzor kandence in hitrosti. Za drazje modele imas potem se pakate s prilozeno kartografijo ali brez nje)

Glede hitrosti pa (vsaj Garmin) racuna hitrost iz GPS polozaja, ce pa tega izgubi za malce dlje casa, pa preklopi na klasicen senzor (z magnetkom).

Narobe, vedno jemlje če imaš montiran senzor GSC 10 hitrost od njega in ne od  gps, samo pri prvem modelu edge 305 je bilo, najprej gps šele nato senzor!

Firnk 14.07.2014 11:39
@ghost:

Narobe, vedno jemlje če imaš montiran senzor GSC 10 hitrost od njega in ne od  gps, samo pri prvem modelu edge 305 je bilo, najprej gps šele nato senzor!

Zakaj pa potem men 810 hitrost vcasih "zbluzi", ko zgubi GPS signal (po kaksni dolini, skozi gmajno itd)?

nejc100 14.07.2014 12:05
@Firnk:
@ghost:

Narobe, vedno jemlje če imaš montiran senzor GSC 10 hitrost od njega in ne od  gps, samo pri prvem modelu edge 305 je bilo, najprej gps šele nato senzor!

Zakaj pa potem men 810 hitrost vcasih "zbluzi", ko zgubi GPS signal (po kaksni dolini, skozi gmajno itd)?

Senzor kadence nimaš dovol blizu magnetka ali pa ponovno spari senzor s števcem. lp

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI