Obalni kolesarski maraton 2014: Koper, 21. september

Domov > Forum > Obalni kolesarski maraton 2014: Koper, 21. september

Obalni kolesarski maraton 2014: Koper, 21. september

SORTIRAJ PO:
Obalnimaraton 05.06.2014 15:09

image

NAJVEČJI REKREATIVNI KOLESARSKI DOGODEK V SLOVENSKI ISTRI!

21. september 2014 ob 10. uri v Kopru (Kopališko nabrežje)

Maraton je primeren tudi za najbolj zahtevne rekreativne kolesarje, saj je na dolgi trasi kar čez 1000 višinskih metrov. Dogodek pa bo bogatil pester program največjega festivala slaščic v Sloveniji ... www.sladka-istra.si, kar je še dodaten razlog za udeležbo.

- tri različne, v celoti asfaltirane trase, za vse okuse in stopnje pripravljenosti (17 km, 48 km, 64 km)
- otroški mini maraton - BREZPLAČNO!
- bogat darilni paket za vse udeležence
- podelitev številnih nagrad z žrebom štartnih številk - GLAVNA NAGRADA KOLO!
- ugodnejši vikend paket pri lokalnih ponudnikih bivanja, tudi za družine
- v sklopu Sladke Istre tudi pester program za otroke in družine
- številne stojnice, glasba, bogat animacijski program
- podelitev medalj za najboljše

Prijave so možne na spletni strani dogodka, na dan dogodka pa na prijavni točki. Prijavnina je različna glede na termin prijave. Na progah bodo na voljo okrepčila, potujoča servisna delavnica in organizirana rediteljska služba, ki bo s spremljevalnimi vozili in reditelji skrbela za ustrezno varnost udeležencev prireditve. Merjenja časa s čipi ne bo.

Vse podrobnosti o dogodku najdete na www.obalnimaraton.si in na facebook.com/ObalniMaraton.

Vabljeni!

image 

Primož Hočevar 06.06.2014 13:59

Orostite, ampak ta trasa(dolga 64km) je na silo speljana. A je tako težko eno nedeljo v letu zapreti cesto v Kubed in na Pomjan?

Ne pa da se nekaj "guncamo" gor pa dol vsakih 100m Loka-Rakitovec-Gračišče.

KoloJeZakon 06.06.2014 16:18

Meni pa je trasa zelo všeč. Speljana lepo pod kraškim robom, skozi Podpeč, Zazid naprej pa še čez Truške, Marezige. Odročni in zelo lepi kraji. Enkrat sem bil na razglednem stolpu v Podpeči, od koder se vidi celotna dolina in je zelo lep pogled na Hrastovlje, naprej do Rakitovca pa še nisem šel.

Kot vidim, maraton poteka čisto drugje kot je predlani, zato bo verjetno prej ali slej na vrsti tudi Pomjan. Pustimo se presenetiti. Jaz se maratona v vsakem primeru zagotovo udeležim, saj me istrska pokrajina vedno znova navdušuje, trasa pa se mi zdi lepo razgibana in to mi je všeč.

Obalnimaraton 03.08.2014 22:37

Tudi letos bomo za glavno nagrado enemu od udeležencev podelili kakovostno kolo sponzorja Funsports, obetajo pa se tudi številne druge nagrade, ki jih bomo podeljevali z žrebom. Najboljši trije dobijo tudi posebne medalje za prva mesta.

Vsi udeleženci bodo s sabo odnesli še bogato darilno vrečko, polno praktičnih daril, ki so že v izdelavi. Kaj vse bo v vrečki, naj zaenkrat še ostane skrivnost.

Za zagotovitev ugodne prijavnine in darila se na maraton prijavite čimprej!

pene 04.08.2014 06:47

Bravo,vse pohvale! Vsaj en spodoben maraton na primorskem

Obalnimaraton 03.09.2014 08:23

Možnost zgodnjih prijav na Obalni maraton je samo še ta teden! Že zdaj se prijavite na tej povezavi in se pridružite na največjem kolesarskem dogodku v slovenski Istri. Dolga trasa bo z več kot 1000 višinskimi metri zagotovo zadovoljila tudi najbolj zahtevne.

Ne spreglejte posebnega paketa namestitev, ki smo ga z Bernardin Group oblikovali posebej za ta dogodek, zagotavlja pa razširjen nabor storitev za kolesarje, prav tako pa kraljevski zajtrk pred tekmovanjem.

Dobrodošli na maratonu za kolesarske sladokusce!

majcka 03.09.2014 10:55

Oja.

Prijavljeno...plačano...samo metla naj na koncu upočasni, da me ravno dol ne pomete s tavelkega maratona. poljub Sem bolj počasne sorte. Ne morem pomagat, sem ravno v nedeljo prišla iz Črne Gore. kul

gader 10.09.2014 15:15

Kje je lista prijavljenih na maraton in potrditev plačila prijavnine? Pričakoval bi vsaj SMS s potrdilom o plačilu.
Upam, da ste lepo vreme naročili. nasmeh 

Obalnimaraton 10.09.2014 17:33

Liste prijavljenih nimamo javno objavljene, vendar pa vsak, ki se je prijavil, prejme povratno sporočilo s potrdilom in položnico... Dobra ideja glede potrditve plačil; bomo preučili tehnične možnosti in predlog zagotovo upoštevali za naslednje leto.

Vsi, ki niste prepričani, če je vaše plačilo prispelo v prave roke, nam to napišite in z veseljem vam bomo prejem plačila potrdili. Za vsak slučaj pa ne pozabite potrdila o plačilu vzeti s sabo na prevzem številke, ker še vedno obstaja možnost kakšnega škrata.

Lepo vreme je naročeno, zato smo prepričani, da se bodo dogovora držali. :) Ta teden še malo oblakov, prihodnji pa vse do 25 stopinj, da bo primerno še za kopanje v morju... ;)

airpir 10.09.2014 21:26

lepo, pridem 2015.
Pene, tudi maraton češenj je se mi zdi kr ok, je pa res da pridemo nespodobni nazaj:)lp

majcka 10.09.2014 21:34
@Obalnimaraton:

Liste prijavljenih nimamo javno objavljene, vendar pa vsak, ki se je prijavil, prejme povratno sporočilo s potrdilom in položnico... Dobra ideja glede potrditve plačil; bomo preučili tehnične možnosti in predlog zagotovo upoštevali za naslednje leto.

Vsi, ki niste prepričani, če je vaše plačilo prispelo v prave roke, nam to napišite in z veseljem vam bomo prejem plačila potrdili. Za vsak slučaj pa ne pozabite potrdila o plačilu vzeti s sabo na prevzem številke, ker še vedno obstaja možnost kakšnega škrata.

Lepo vreme je naročeno, zato smo prepričani, da se bodo dogovora držali. :) Ta teden še malo oblakov, prihodnji pa vse do 25 stopinj, da bo primerno še za kopanje v morju... ;)

Kot vedno, sem potrdilo o plačilu (zase in za moža) poslala po e-pošti na tisti naslov od koder je prišla položnica. Prav prijazno so mi odgovorili, da je prijava s plačilom za oba z možem potrjena.

Torej...pošlješ potrdilo....dobiš potrditev....stvar rešena.

majcka 10.09.2014 21:34
@pjrh:

lepo, pridem 2015.
Pene, tudi maraton češenj je se mi zdi kr ok, je pa res da pridemo nespodobni nazaj:)lp

A se preveč češenj najeste???? kul

airpir 10.09.2014 21:47

včasi tudi, cilj je v vinski kleti in nikakor ne najdemo izhoda:), pred 3h zjutraj še nismo prišli domov

contador_91 10.09.2014 21:53

bo ta maraton (dolga trasa) tekmovalne narave, ali bo rekreacijsko, zaprta vožnja preko celotne trase?

Obalnimaraton 11.09.2014 20:09

Vse trase so rekreacijske narave, torej popolna zapora ceste vzdolž celotne trase ni predvidena. Kljub temu bo seveda poskrbljeno za ustrezno varovanje s pomočjo rediteljev v križiščih, na izpostavljenih odsekih in spremstvo na motorjih... na ta način boste lahko brez težav vožnjo izvedli tudi nekoliko bolj tekmovalno.

ZEBRA 12.09.2014 07:55

Prijavljen na maraton,upam na lepo vreme :)
Bi pa še pohvalil osebje Hotelov Bernardin,ki so brez težav upoštevali moje ekstra želje
glede nastanitve v apartmaju. 

aditaker 17.09.2014 22:27
Vprasal bi ce ima kdo kaksne bolj zanesljive podatke glede vremena za v nedeljo, ker me skrbi, da bo dezevalo in nebi se rad vozil 150 km dalec, da bi potem moral kolesarit po dezju, parkrat sem sel v dezju, ampak mi res ni bilo niti malo v uzitek in zanima me tudi, ce sploh bo maraton, ce bo mocno dezevje?
beatel 17.09.2014 23:04

Vreme v nedeljo bo bombastično, in kot kaže, ravno na Obali najlepše. 25 stopinj in sonce s kopastimi oblaki. Jaz si bom verjento privoščil še kar kopanje v morju... ;)

Isto predvidevata slovenski in italijanski meteo. Mislim torej, da ni dvoma glede tega, še manj pa glede močnega deževja... Če bi maraton bil, tudi če bi deževalo, pa nisem prepričan.

uploaded

majcka 18.09.2014 08:11

Na zavihku prijava je na koncu (tretji odstavek od zadaj) vseh navodil napisano, da se prireditev izvede v vsakem vremenu in da upravičenec, ki je že plačal štartnino ne dobi povračila vkolikor se ni udeležil kolesarjenja zaradi slabega vremena.

Obeti za nedeljo (prepisani s strani ARSO): V nedeljo bo spremenljivo do pretežno oblačno z občasnimi padavinami, deloma nevihtami.

Ampak ker sem prepričana, da naša dobra volja premaga vsako vreme, pričakujem vsaj delno sončno vreme brez padavin.smeh

Se vidimo v nedeljo.

aditaker 18.09.2014 09:02
Ok super potemtakem vreme bo suho. Bi pa se samo vprasal, ce bo sploh se kdo vozil z gorskim kolesom, kot bom sam, kajti specialke nimam in nebi rad sam ostal nekje na progi?
DMJE35 18.09.2014 09:07
@beatel:

Vreme v nedeljo bo bombastično, in kot kaže, ravno na Obali najlepše. 25 stopinj in sonce s kopastimi oblaki. Jaz si bom verjento privoščil še kar kopanje v morju... ;)

Isto predvidevata slovenski in italijanski meteo. Mislim torej, da ni dvoma glede tega, še manj pa glede močnega deževja... Če bi maraton bil, tudi če bi deževalo, pa nisem prepričan.

uploaded

Vreme ne bo problem, PROBLEM BO AVTOCESTA, NA KATRI BODO ZAČELI OBNOVITVENA DELA, ZATO ČIM PREJ OD DOMA !!!!

INFORMACIJE: www.promet.si

majcka 18.09.2014 09:16
@aditaker: Ok super potemtakem vreme bo suho. Bi pa se samo vprasal, ce bo sploh se kdo vozil z gorskim kolesom, kot bom sam, kajti specialke nimam in nebi rad sam ostal nekje na progi?

Nimam gorca, specialke tud ne, tako da grem s trekingom. Prav tako moj soprog. Se bomo pa skupaj vozil malo pred 'metlo', če ne bo drugače. kul

aditaker 18.09.2014 09:22
Aha super. Jaz sem se prijavil na srednjo 48 km traso in me zanima ali bo kaj oznaceno oziroma ce bo kdo usmerjal kje se loci srednja trasa od velike in male, da nebi sel napacno? Verjetno bodo pa tudi vsa krizisca usmerjana in oznacena ne?
Obalnimaraton 18.09.2014 11:04

Veseli smo, da se nam boste pridružili na srednji trasi. Seveda, vzdolž tras bodo številne table z označbami, ki bodo v križiščih kazale na smer vožnje posamezne trase in preprečevale možnost dvoma, kam je potrebno zaviti. V nekaterih križiščih bodo prisotni še reditelji, prav tako pa na zahtevnejših odsekih in pri vključevanjih na glavno cesto. Karavano bodo vodila spremljevalna vozila, reditelji na motorjih in policisti.

Brez skrbi torej; se vidimo na startu!

Gibanica 18.09.2014 12:29

Kako je kaj s prijavami? Bo gužva?

Obalnimaraton 18.09.2014 20:11

Udeležba bo dobra, okoli 800 udeležencev, ker pa bo lepo vreme, verjetno še kaj več...

gravni 18.09.2014 23:09
Danes prevozil traso. Res je lepa in slikovita. In od Rižane dalje tudi promet ni več noben problem, saj skoraj ne srečaš več avtomobila.
1-ej 19.09.2014 05:04

Super, se vidimo!

aditaker 19.09.2014 06:26
Vprasal bi se kje bomo lahko parkirali avtomobile in kje bodo tocno potem prijave oziroma zanima me kako se peljemo ce pridemo v koper iz stajerskega konca ali gledamo table za koper center ali kje zavijemo dol in kako potem do parkirisc??
majcka 19.09.2014 07:02
@aditaker: Vprasal bi se kje bomo lahko parkirali avtomobile in kje bodo tocno potem prijave oziroma zanima me kako se peljemo ce pridemo v koper iz stajerskega konca ali gledamo table za koper center ali kje zavijemo dol in kako potem do parkirisc??

Če ti tole kaj pomaga:

mapsengine.google.com/map/vie wer?mid=zbAVd6I_HUaw.kBVgQ8NQ2 q64

LP M

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI