Kontaktne leče - kako se obnesejo?

Domov > Forum > Kontaktne leče - kako se obnesejo?

Kontaktne leče - kako se obnesejo?

SORTIRAJ PO:
aero0038 15.06.2014 20:55
Zdravo,

Zanimajo me izkušnje tistih, ki zaradi dioptrije pri kolesarjenju uporabljate kontaktne leče. Sam trenutno uporabljam korekcijska sončna očala, a sem zaradi različnih razlogov (cena stekel, omejitve ukrivljanja stekel ipd.) "vezan" samo nanje in tako omejen pri uporabi drugih sončnih očal. Zato razmišljam o uporabi kontaktnih leč pod različnimi sončnimi očali. Imam pa na tem mestu nekatere pomisleke, in sicer me zanima kako se v tem športu obnesejo, predvsem pri visoki intenzivnosti, npr. ko ti švic teče z obraza in v oči ali możnosti, da padejo iz očesa, obnašanju na vetru ali dolgih turah in podobnih problemih? So ti pomisleki upravičeni ali se da povsem normalno kolesariti z lečkami tudi pod visoko intenziteto?

Hvala in lp
madmax12 15.06.2014 20:59


uporabljam leče že vrsto let, tako za košarko kot kolo. Brez problemov, švic ti ravno v oči ne teče. Mi jo je pa enkrat na kolesu že vn vrgl, sam je bla hitrost 90 +, drugače se da pa čist normalno kolesart z lečami...

lp

RF 15.06.2014 22:49

Ni (resnejših) težav. Tudi meni se je enkrat zgodilo, da so se mi oči osušile in so mi zdrsnile ven, ampaj je bila res izjema.

cky2k 16.06.2014 00:23

Uporabljam leče pri nogometu, hokeju na ledu in kolesarjenju pa še nisem imel nikoli nobenih težav. Švicam pa vedno ko budala.

aero0038 16.06.2014 06:52

Aha, hvala za odgovore, če ni nekih resnih težav, potem je to definitivno za poizkusiti. A imate kake preference kakšen tip leč za športe, npr. dnevne, tedenske (glede na mehkobo)?

FMK 16.06.2014 07:00

jaz uporabljem dnevne acuvue leče za razne športne aktivnost pa ni težav. povprašaj pri optiki tvojega zaupanja, če imajo slučajno kašen testni set dnevnih leč na razpolago. dnevne so pač easy, ker jih enostavno zavržeš po uporabi.

SRET 16.06.2014 07:57

Jaz uporabljam leče že leto in pol in ni nobenih problemov.
Po daljših turah (4 ure+) me včasih začnejo malo motit samo potem si umijem obraz oziroma oči s tekočo čisto vodo in je spet ok.

Priporočam :-) 

RF 16.06.2014 08:04

Uporabljal sem 14-dnevne Acuvue advance, trenutno pa cenejše mesečne Bausch &Lomb pa tudi brez težav.

STAR 16.06.2014 17:14
@FMK:

jaz uporabljem dnevne acuvue leče za razne športne aktivnost pa ni težav. povprašaj pri optiki tvojega zaupanja, če imajo slučajno kašen testni set dnevnih leč na razpolago. dnevne so pač easy, ker jih enostavno zavržeš po uporabi.

Enodnevne kontaktne leče so definitivno najboljša varianta za športne aktivnosti. Če gre za občasno uporabo tudi najcenejša opcija...

Se strinjam tudi z zgoraj napisanim - nobenih težav z lečami in pa sami plusi v primerjavi z dioptrijskimi očali!

manci 17.06.2014 13:56

sama nosim www.moje-lece.si/topvue-daily -90-lec 
in sem izredno zadovoljna, saj jih ni treba pucat kaže jezik

manci 17.06.2014 14:21

Pa še sončna komot nosm kul

Ban 17.06.2014 14:45

Sam uporabljam soft lens 59 in se odlično obnesejo.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI