Take koze pa še ne

Domov > Forum > Take koze pa še ne

Take koze pa še ne

SORTIRAJ PO:
povratnik987654321 27.06.2014 14:51

Nič hudega sluteč sem šel na youtube in našel tole:

 

ktm1001 27.06.2014 15:40

Verjetno jo je peljal k mesarju.

 

Tko, da ni nič smešno....   :P

riso 27.06.2014 16:46

mogoče jo pa ima za malco smeh

Vauko 27.06.2014 16:59

že vidu, model bi mogu na kak maratonsmeh

povratnik987654321 27.06.2014 17:28
@ktm1001:

Verjetno jo je peljal k mesarju.

 

Tko, da ni nič smešno....   :P

Ja, žal ni smešno. Potem sem med komentarji prebral, da je po vsej verjetnosti to zadnja pot te koze - in da je to v Adis Abebi v Etiopiji precej pogosta praksa. Tudi pogled kolesarja, ki z boka izgleda kot da mu je nelagodno in bi se opravičeval, namiguje na to možnost...

Za turista iz zahoda je to nevideni štos na meji verjetnega, za tamkajšnje razmere pa očitno kruta realnost. 

FMK 27.06.2014 17:59

ja, takšen je krog prehrane. kakorkoli obrneš mora žival na zadnjo pot preden roma na naše in vaše mize. je pa cool kako se eni sprenevedajo, ko vidijo koline ali pa zadnjo pot živali, ko pa je le ta na mizi pa je vse okay. verjetno ste pozabili na to, da morajo kmetje pridelovat in predelovat tudi živali, da lahko preživijo- predvsem ta v črni afriki. tako, zdaj pa veganci, vegetarjanci in ostali lahko pričnete talati minuse ampak vedite, da tudi vaša zelena "eko" prehrana ni tako zelena kot se zdi (upam, da ste si kdaj pogledali film "unser täglich brot").... 

KolesamSkorajVsakDan 28.06.2014 10:10

image

JM 28.06.2014 13:57

Sam taleva nima pa nič celulitakaže jezik 

povratnik987654321 30.06.2014 19:13
@FMK:

ja, takšen je krog prehrane. kakorkoli obrneš mora žival na zadnjo pot preden roma na naše in vaše mize. je pa cool kako se eni sprenevedajo, ko vidijo koline ali pa zadnjo pot živali, ko pa je le ta na mizi pa je vse okay. verjetno ste pozabili na to, da morajo kmetje pridelovat in predelovat tudi živali, da lahko preživijo- predvsem ta v črni afriki. tako, zdaj pa veganci, vegetarjanci in ostali lahko pričnete talati minuse ampak vedite, da tudi vaša zelena "eko" prehrana ni tako zelena kot se zdi (upam, da ste si kdaj pogledali film "unser täglich brot").... 

To drži - ampak obstaja razlika med tem, če moraš žival ubiti sam - ali pa to stori nekdo drug.

Evo, moj s kolesarjenjem povezan primer. V Povodju pod Šmarno Goro imajo ribogojnico s postrvmi. Neštetokrat sem se mimo peljal, ne da bi to vedel, pa je debata na biciklu nanesla tudi na to. Da ne bi kdo mislil, da sem kak vegetarijanec/vegan/totalni rastlinojed - in ribe imam nasploh rad - zato sem enkrat po treningu zavil še v ribogojnico.

Pa ni tako lahko - ribo sem si lahko celo izbral, in sicer prijazni delavec v ribogojnici mi je ujel točno tisto nesrečnico. In seveda klasika - s palico in tako naprej... Že takrat mi je bilo te odločitve malo žal - riba je končala v plastični vrečki, zataknem jo v žep na dresu, plačam in odpeljem tiste 3 km do doma.

Nekje v Tacnu pa - groza- se začne v žepu nekaj premikati. Sicer zelo narahlo, postrv ni bila več toliko pri sebi, da bi se osvobodila, a vendarle - VSE drugo kot dober občutek. In doma je bilo treba seveda začeto dokončati - kakorkoli je bila riba seveda preverjeno sveža, je pustila zelo "slab ukus" - in vaje z odhodom v katerokoli ribogojnico nikoli več nisem ponovil. 

Vem, da je sprenevedanje - a  vseeno grem zdaj v najboljšem primeru v ribarnico, ali pa kupim zamrznjeno ribo. Poznam kmete, ki redijo živali za zakol in prodajo, ob času kolin pa "izginejo na dopust" - in prepustijo to delo tistim, ki ga zmorejo. Osebno bi zelo zelo težko spravil na oni svet žival, za katero bi skrbel od dneva ena. 

Letos pozimi, že enkrat po času kolin, sem snemal glasbo v eni naših cerkva. Naenkrat vse skupaj ni več šlo tako v redu, kot še malo pred tem - pojavila se je neka čudna nervoza in nemir, glasbeniki niso več mogli zbrano delati - napaka za napako. Tako kakih 15 minut...
(Do tedaj sem imel na posnetkih že skoraj vse - od psov in mačk, otrok, pijanih najstnikov, sosedov ki žagajo drva, prometa po tleh in po zraku) - takrat pa sem "uspel" čez par minut posneti trenutek , ko se je en pujs poslovil od tega sveta. Čeprav je bila kmetija kakih 100-200 metrov stran, smo vsi jasno in razločno slišali.

Pavza kakih 10 minut, preden se je dalo nadaljevati - pa tistega pujsa od nas nihče nikoli ni videl... - a smo vsi občutili, da je nekaj narobe, vsaj četrt ure prej. 

Tako si lahko samo predstavljam, kako mora biti "kolesarjem" z na hrbet privezano kozo...

 

JM 30.06.2014 19:58

Glede na to, da se ga koza tak suvereno drži, sklepam, da to ne počneta prvič. Torej, ne se sekirat, najverjetneje gresta v kino:P

Maratonac 01.07.2014 09:19

V tem okolju Afrike , domače živali- prosto gojene - NIKOLI ne končajo v klavnicah , ampak jo zna vsak po vseh mesarskih regelcih pokončati sam doma. Kje piše da je koza , mogoče je kozel , ki ga lastnik pelje na vesele urice al pa k dohtarju. Če bi šel-a za meso , ne bi vozil živo .

Škoda,  ko se nisem slikal , ko sem imel naložene 4 žive ovce na gepeku peglice , v avtu pa še tri nage, vse pa ulovljene v divjini . Pa reče policaj na KT , šta je ovo ? Pa jaz rečem , e dosta je bilo makarona , sad ćemo i mi da jedemo meso ! Pa sem imel dol 1 mesec mesarijo, dokler so bile in jih je bilo mogoče loviti .

 

ktm1001 01.07.2014 13:04

You never know.... He might be going to get engaged and that's the "bride price" to the girls father. Decent goat too... she must be pretty.

 
ktm1001 13.12.2014 13:12

Se je že motorizirala in še kolega dobila.

 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI