trebušne ali prsne mišice

Domov > Forum > trebušne ali prsne mišice

trebušne ali prsne mišice

SORTIRAJ PO:
Sokratus 04.07.2014 01:16

Zdravo!


Ja zanimam se, če kdo pozna kakega kolesarja ali ve za njega, ki ima lepo izoblikovano mišično telo.
Sprašujem se pravzaprav, da sedaj ko sem npr. specialkar ne morem do postave v prsih ali trebušnih, ker se v navadi vsa hranila delijo na noge, zgornji del pa se suši.

Ali se da spravilno prehrano vseeno obdržati kak sixpack?

Hvala 

gorann316998 04.07.2014 02:42

Če ne treniras zgornji del telesa potem ne moreš do velikih mišic.

niso vsi specialkarji musja kategorija

picek.petelin 04.07.2014 06:28

Jaz za enega vem, poznam ga pa ne. Poleg kolesarjenja trenira tudi balet in ima mišično telo zelo.
Zvečir dvigni noge, dase nebo delilo na noge in se zgoraj ne suši.

Spravilno pa se obdrži vseeeno kak sexpack.

KolesamSkorajVsakDan 04.07.2014 10:45

LOL zapečateno   Za zgornji del je treba mal kvihte premetavat in kolikor toliko pravilno jesti in pa seveda biti v kaloričnem presežku s hrano, kar pa kolesarjem verjamem, da ne diši preveč. Saj če si čisti začetnik v temu se rezultati lahko poznajo že v nekaj mesecih, drugače je pa treba to početi tudi nekaj let, najprej masa, nato definicija in ponovi vajo.

mark 04.07.2014 12:18
@picek.petelin:

Jaz za enega vem, poznam ga pa ne. Poleg kolesarjenja trenira tudi balet in ima mišično telo zelo.
Zvečir dvigni noge, dase nebo delilo na noge in se zgoraj ne suši.

Spravilno pa se obdrži vseeeno kak sexpack.


A potem, če zvečer dvignem trebuh bom imel namesto poivskega vampa široka ramena in močne noge?mežik

Maj_ex 04.07.2014 12:43
@mark:
@picek.petelin:

Jaz za enega vem, poznam ga pa ne. Poleg kolesarjenja trenira tudi balet in ima mišično telo zelo.
Zvečir dvigni noge, dase nebo delilo na noge in se zgoraj ne suši.

Spravilno pa se obdrži vseeeno kak sexpack.


A potem, če zvečer dvignem trebuh bom imel namesto poivskega vampa široka ramena in močne noge?mežik

Seveda, ker gravitacija opravi svoje. smeh

KAVITATOR+ 04.07.2014 21:14
@Jenc0:

Zdravo!


Ja zanimam se, če kdo pozna kakega kolesarja ali ve za njega, ki ima lepo izoblikovano mišično telo.
Sprašujem se pravzaprav, da sedaj ko sem npr. specialkar ne morem do postave v prsih ali trebušnih, ker se v navadi vsa hranila delijo na noge, zgornji del pa se suši.

Ali se da spravilno prehrano vseeno obdržati kak sixpack?

Hvala 

če boš zgoraj nabit pa ne bo tok letelo v klance

drugače pa splošna telovadba z manj ponovitvami (sklece, vzgibi, trebušnjaki........)

 

Primož Hočevar 06.07.2014 11:39
Mah ...
Odvisno od tipa človeka/postave.
Redno treniram trebušne, prsne ... in še vedno sem zelo lahek(175/63) in nisem kot "dahavc" ... To mi bistveno olajša trpljenje/prepreči bolečine pri vožnji v hrib.
Je pa dejstvo, da pri maratonskem tipu športa ne moreš pričakovati "Usain Bolt" body.
audiofill 06.07.2014 12:53

Jenc0... gorsko kolesarit ne le ceste gonit. Ura preganjanja po trailih utrudi bolj kot ura fitnesa ali ceste. Avtomatsko nabijaš zraven tudi zgornji del telesa ne samo noge.

DRoze 06.07.2014 13:06

Če si znaš pravilno razporedit trening čez teden, lahko imaš lepo oblikovano telo..ker tut pri kolesarjenju cestnem rabiš močan zgornji del..saj ne voziš samo z nogami..:)

copi 06.07.2014 13:19

Ukvarjenje z čim več športi, saj kolesarjenje zakrčuje telo, crossfit in podobno vaje z lastno težo, tek...

Sokratus 06.07.2014 23:12

ja trenutno se lahko pohvalim se z zavidljivo 176/75 težo in mam malo trebuha, samo mi nekako ne odgovarja, da bi v pol leta to maso izgubil ter presel na hirancijo. pa se dekleta pol ane :-/

morda res moutain bike kupit za dodatek...sicer pa Sagan je tut mtb ps je ravn tko ploh... 

Sokratus 06.07.2014 23:35

nevem sicer kaj in kako Kittel dela, sam to je to :-O
 
cdn.velonews.competitor.com/f iles/2014/07/SPTDW140.jpg

copi 07.07.2014 09:07
@Jenc0:

ja trenutno se lahko pohvalim se z zavidljivo 176/75 težo in mam malo trebuha, samo mi nekako ne odgovarja, da bi v pol leta to maso izgubil ter presel na hirancijo. pa se dekleta pol ane :-/

morda res moutain bike kupit za dodatek...sicer pa Sagan je tut mtb ps je ravn tko ploh... 

Z mtbjem sigurno ne dobiš takega telesa treba je pač še početi ostale reči npr.www.youtube.com/watch?v=7Ocs_ w8bs-w, www.youtube.com/watch?v=lqHmd XVVoL4, www.youtube.com/watch?v=4aNq5 v695T0, www.youtube.com/watch?v=mQdFM OlaOUE..........................

 

mirko_77 18.07.2014 11:21

Če boš samo kolesaril ne bo nič s six packom. Poglej si tale link... Baje rabiš samo 8 min na dan za six pack :D

 

www.youtube.com/watch?v=vkKCV CZe474

fuego 18.07.2014 11:30

Začni trenirat triatlon pa boš mel telo ko Armstrong al pa Novinca vpraši za nasvet.
Sicer pa tut motoristi iz GP-ja ali skakalci nimajo nek presežek mišic pa jih vseeno obletavajo dekleta.mežik 

vambomzepokazu 18.07.2014 11:32

Trebušne mišice se delajo v kuhinji in ne v fitnesu, če štekate. mežik

StaraKost 18.07.2014 11:43

Ne ne štekamo. To je fitnes fora, ki bazira na dietah, ki so v fitnesih zakon. Pri vsakem, ki malo bolj resno trenira se mišice delajo z vadbo in ne v kuhinji, zato ker tisti, ki je v dobri kondiciji ima ponavadi itak majhen % maščobe tudi na trebuhu in če hoče, da se mišice vidijo, mišice najprej morajo obstajati. Zato brez vaj za trup in trebušnih mišic ne bo šlo.

vambomzepokazu 18.07.2014 12:43

Hja, samo to gre v obe smeri. Marsikdo se ukvarja s fitnesom in še s kakšnim aerobnim športom, pa ima vseno večji delež maščob. Nekje okoli 15% deleža maščob se mogoče že lahko pričakuje, da se vidi 6 pack. Res pa je, da v osnovi morajo mišice obstajati. Avtor teme Jenc je omenil da ima 176 cm 75kg in malo trebuščka. Torej ima preveč maščob, da bi 6pack postal viden. Sam imam 168cm in 70kg (torej na papirju sem debelejši), pa imam viden 6 pack pa tudi izrazitejše prsne mišice. Lahko dela na stotine trebušnjakov in drugih vaj, pa 6pack ne bo postal viden dokler bodo na trebuhu prisotne maščobe. Na tem predelu (poleg zadnjice) pa tako ali tako izginejo nazadnje in se tudi prvo začnejo nabirat. Torej 6 pack je pika na i pri izgledu, in večina ljudi mora za 6 pack še paziti v kuhinji.

 

Zdaj, kaj ti šteješ pod kondicijo pa je druga stvar. Na kolesu me marsikdo ki ima 90-100kg naščije, ampak vem da nimajo vidnih 6 packov, so pa vsaj po mojem v (izredno) dobri kondiciji. Torej dobra kondicija ne more biti pogoj za 6 pack!

 

Za zmanjšanje telesne teže nasplošno, pa mislim da se ni treba posvečati dietam (kot si že sam dejal, so res zadnje čase postale moderne in vsak že promovira svojo) ampak je dovolj malce resnejše ukvarjanje z aerobnim športom.

 

www.superskinnyme.com/body-fa t-percentage.html

boyan64 18.07.2014 12:51
@mirko_77:

Če boš samo kolesaril ne bo nič s six packom. Poglej si tale link... Baje rabiš samo 8 min na dan za six pack :D

 

www.youtube.com/watch?v=vkKCV CZe474

Sicer nimam 6packov, ampak podobne vaje delam skoraj vsak večer, pa čeprav samo nekaj minut. Pa še kakšno vajo za križ zraven. Moram reči, da se zelo pozna pri kolesarjenju. Prej me je v klance skoraj vedno bolelo v križu, pa tudi težje sem jih zvozil. Odkar pa delam vaje in krepim še trebuh in križ pa bolečin ni več.

Na začetku sem komaj naredil 6, 7 trebušnjakov. Sedaj jih brez problema 50. 

vambomzepokazu 18.07.2014 13:51

Mene je križ bolel na začetku letošnje sezone, ker sem lansko sezono celo pavziral. Celo po 3km teka me je bolelo. Po nekaj tisoč kilometrih kolesarjenja težav več nimam. Nekih extra vaj pa nisem izvajal, so se verjetno mišice po daljši pavzi spet adaptirale na "prisilno" držo na kolesu.

StaraKost 18.07.2014 16:32

Kar pomeni, da trebušnjaki, ki so sposobni 6-7 ponovitev kjub  nizkemu % maščobe ne bi bili vidni, ker jih ni.  Torej če ni  mišic, ti nobena kuhinja ne pomaga.

 

Teza, da se trebušnjaki delajo v kuhinji je napačna, ker izhaja iz dejstva, da trebušnjaki/radijatorčki obstajajo in se samo skrivajo pod maščobo, kar ni res. Mišice moramo najprej naredit, obenem poskrbet, da zmanjšamo % maščobe, če je prevelik, da bodo tudi vidne.

 

 

vambomzepokazu 18.07.2014 16:52

Mogoče en članek na to temo, pa sem ga zdajle prvič videl!

 

www.vo2sport.com/index.php?ro ute=news/article &news_id=9

 

In še citat iz članka:"Trebušne mišice so 95% odvisne od prehranjevanja in 5% od vadbe".

 

Ne trdim da je zgoraj navedeno razmerje točno, vsekakor pa mislim, da je prehrana pri trebušnih mišicah pomembnejša kot sam trening trebušnih mišic.

 

Seveda vsak ima pravico do svojega mišljenja.

JM 18.07.2014 17:32
@vambomzepokazu:

Mogoče en članek na to temo, pa sem ga zdajle prvič videl!

 

www.vo2sport.com/index.php?ro ute=news/article &news_id=9

 

In še citat iz članka:"Trebušne mišice so 95% odvisne od prehranjevanja in 5% od vadbe".

 

Ne trdim da je zgoraj navedeno razmerje točno, vsekakor pa mislim, da je prehrana pri trebušnih mišicah pomembnejša kot sam trening trebušnih mišic.

 

Seveda vsak ima pravico do svojega mišljenja.

In jaz se pridružujem tvojemu! Veliko večji problem je pridet do tako majhnega odstotka maščob na trebuhu, kot pa razviti trebušne mišice. Moje mnenje je celo, da bi skoraj vsak, ki vsaj tu pa tam naredi kak set vaj za trebušne mišice, imel čisto lepo viden "6pack", če bi dovolj zmanjšal maščobo.

Zidi 18.07.2014 17:39

Ahh brez veze!  na top šopu se dobi cel kup pripomočkov za sixpak...drugač ma pa fajn sixpak merkator u akciji mežik

StaraKost 18.07.2014 18:04
@vambomzepokazu:

Mogoče en članek na to temo, pa sem ga zdajle prvič videl!

 

www.vo2sport.com/index.php?ro ute=news/article &news_id=9

 

In še citat iz članka:"Trebušne mišice so 95% odvisne od prehranjevanja in 5% od vadbe".

 

Ne trdim da je zgoraj navedeno razmerje točno, vsekakor pa mislim, da je prehrana pri trebušnih mišicah pomembnejša kot sam trening trebušnih mišic.

 

Seveda vsak ima pravico do svojega mišljenja.

Kljub strokovno napisanemu članku se z večino navedenih tez ne strinjam. Vse izhaja iz fitnes pogleda na vadbo in njihovega načina pridelave mišične mase in kratkotrajnega vzdrževanja nizkega % maščobe. Itak so večino dni v letu "pujsi", in večino časa nimajo isklesanih mišic .

Sam imam doma sina, ki ima zelo izklesano telo, posebej trebušne mišice. Verjemi, da jih ni dobil v kuhinji niti 20%. Dobil jih je s veliko večletnega celoletnega garanja. Njegov % maščobe je 365 dni v letu okoli 8% največkrat manj. Po zimi in po leti, so vse mišice enako vidne. Nič nihanj v smislu sem na masi, sem na mišični masi in posredno potrebne zgoraj opisane akcije v kuhnji. Na večino fitnes fint, posebej načina prehranjevanja se požvižga, pa bi vseeno večina fitnes fanov "ubijala" za takšno postavo.

Enako kot jaz, pogosto je, jaz pa vsak dan,  kruh z maslom in marmelado. Pa ne boš verjel tudi meni so pri 65 letih vidni radijatorčki.

 

Res je, da za trebušne mišice ni potrebno "neskončno" število ponovitev. Dovolj je tudi par serij po 25-30 ponovitev, če poleg tega izvajamo tudi vaje( sklece, zgibi, počepi, poskoki + kakšna dodatna obremenitev) za ostale mišične skupine. Če k temu dodamo kombinacijo intervalnih treningov in daljših voženj/tekov smo zmagali.

Trebušnjaki ne bodo kot pri tistem, ki se 100% časa ukvarja samo svojim izgledom, videli pa se bodo nasmeh.

KAVITATOR+ 18.07.2014 18:52

da jih napihneš najbvoljša vaja

 www.youtube.com/watch?v=ja8tC 7AJ4Tg

vladoV 18.07.2014 19:40
@KAVITATOR+:

da jih napihneš najbvoljša vaja

 www.youtube.com/watch?v=ja8tC 7AJ4Tg


Koliko ljudi pa zmore izvesti to vajo? 0,1%

vambomzepokazu 18.07.2014 19:50

@stara kost....Gorana poznam (sicer ne osebno), videl sem njegove slike in poznam njegov način treniranja in vedno mi je bil pripravljen na dolgo obrazložiti kar me je zanimalo.  Res ima noro postavo. Vendar so po mojem mnenju njegovi treningi tako zahtevni, da mu res ni potrebno paziti na prehrano, ker itak vse skuri na teh treningih. Marsikdo ni mentalno pripravljen na takšne treninge, četudi bi fizično marsikaj zmogel. nasmeh

 

Sam sem mnenja: This way is not the only way.

Do cilja lahko pridemo na več načinov. Kar velja za enega, ni nujno da ustreza drugemu. Nekdo doseže nekaj s težkimi treningi a ne gleda toliko na prehrano, nekdo z nekaj lažjimi vajami a z ogromnim posvečanjem pri prehrani. Govoriti o tem, da je samo ena pot prava je po mojem mnenju zmotno.

Novinc 18.07.2014 20:48
Fantje ne se sekirat če ni trebušnjakov važn da ste zadovoljni sami s sabo.
1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI