41. Giro Ciclistico INternazionale FVG

Domov > Forum > 41. Giro Ciclistico INternazionale FVG

41. Giro Ciclistico INternazionale FVG

SORTIRAJ PO:
Il Pirata 10.07.2014 12:13

8. Avgusta se začne 41. izvedba Gira po Fulraniji za amterje. Letos v skrajšani verziji, saj so na sporedu samo 3. etape. 

 

Etape:
1.Etapa: Tavaganacco - Manazzons 90km (ravnina z razgibanim zaključkom in ciljem v kratek klanec)
www.bikemap.net/sl/route/2685 079-1-etapa-giro-fvg-2014/

2. Etapa: Manazzons - Pontebba 80km (Gorska etapa)
www.bikemap.net/sl/route/2685 085-2-etapa-giro-fvg-2014/

3. Etapa: Pontebba - Montenars (Ravninska z zaključkom v strm klanec)
www.bikemap.net/sl/route/2685 090-3-etapa-giro-fvg-2014/

Priporočam vsem (ki so vsaj kolikor toliko dobro pripravljeni). Dirka je zelo dobro organizirana in nam amaterjem ponudi približek dirkanja velikih profesionalnih dirk.

 

lp,N

bobi88 10.07.2014 13:22

Mogoče ksna spletna stran od dogodka? 

nitrous 10.07.2014 14:31

Jaz sem našel samo eno italijansko, kjer pa so opisane samo etape. Tako da bobi88 prosim če lahko posreduješ kakšen razpis, ker jaz bi šel tole vozit.

nitrous 10.07.2014 14:32

Aja sori Pirata je avtor teme.

nitrous 10.07.2014 15:26

Hvala

nitrous 10.07.2014 15:36

Sem prebral pravila pa mi ni vse jasno zato bi prosil, če lahko kdo ki je že bil malo opiše. A za nastop rabiš italijansko licenco? Kako je z nočitvami(vsak po svoje), a to lahko vozi vsak sam ali se nastopa za klub. 
Hvala 

Il Pirata 10.07.2014 21:14

Za nastop zadostuje tudi slovenska UCI licenca. Glede nočitev je pa tako, da se mi (KK Soča Kobarid) pa kolikor vem  tudi Izvir Vipava, vozimo domov, ker smo pač blizu meje. Hotele predlaga organizator, moraš pa si rezervirati sam. Seveda tudi v prijavnini (50 EUR) ni vključena nočitev itd. Potrebnno je tudi nekaj logistike, saj start in cilj nista na istem kraju. Večina ekip ima spremljevalna vozila, s katerimi se po zaključku etape vrneš  domov ali v hotel. Kolikor vem, pa organizator zrihta tudi avtobus, ki kolesarje s cilja pripelje na start po koncu etape. Tako, da se da vse skupaj odpeljati tudi brez spremljevanega vozila. Organizator tudi ponuja uradno tehnično pomoč, ki vključuje tudi menjavo obročnika v primeru defekta.

 

Tudi prijavi se seveda lahko vsak sam, ker pa je vsak imetnik licence tudi član kluba pač nastopaš za tisti klub, ki ti je izdal licenco.

 

Dirka je organizirana na zelo visokem nivoju, kar mi bojo verjetno potrdili vsi ki so jo že vozili. Na startu pa je vsako leto okoli 100 bolj ali manj našpičenih tekmovalcev.

 

Če te še kaj zanima kar vprašaj. Prejšnja leta se je vozilo 5 etap, letos pa zaradi finančnih težav skrajšano na 3.

nitrous 10.07.2014 21:35

Hvala za vse informacije.

Il Pirata 25.07.2014 08:38

Novost na letošnjem Giru bodo leteči cilji, ki bodo seveda poskrbeli za dodatno innjekcijo hitrostikul

 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI