Bolha in nategi

Domov > Forum > Bolha in nategi

Bolha in nategi

SORTIRAJ PO:
dr_IVOL 16.07.2014 10:56

Kolega na bolhi prodaja ene feltne. Dobil je mail od enga američana ki pravi da bi robo kupil in da jo bo osebno prevzel njegov kolega. Plačilo preko PayPal.

Ali je to lahko nateg? Meni je stvar sumljiva.. če nimaš potrdila da si stvar poslal po pošti načeloma kupec lahko naredi reklamacijo na paypal... 

Ali ima kdo podobne izkušnje? Kako se lahko prodajalec zavaruje pred tovrstnimi nategi?

lone_rider 16.07.2014 11:21

Nateg. Bral sem na netu, kako je nekdo prodajal avto in nekdo drug računalnik, zanj pa so se zanimali iz tujine (ang, pol)... Šlo je za nateg. Nekaj o tem je tu.

bécane11488 16.07.2014 11:30

Prejšnji mesec sem neakj prodajal preko bolhe in tudi dobil povpraševanje v angleščini, ime in priimek slovensko, mail naslov za @ še nikoli slišal. Sem samo brisal !

 

Če je kdo pripravljen tvegati, naj vsaj najprej dobi denar na račun in šele nato odpošlje blago.

FMK 16.07.2014 11:43
@bécane: Če je kdo pripravljen tvegati, naj vsaj najprej dobi denar na račun in šele nato odpošlje blago.

tako načeloma dela ebay in podobni. ko je denar na računo se pošlje...

Mlinar 16.07.2014 12:07

kokr razumm denar sicer dobiš, ker pa nimaš potrdila da si stvar odposlal, te lahko namoč pr paypalu... js si tm glih nebi očrnu imena... tle bi bil na najbolšem un američan - dobi feltne pa še dnar od paypala...

nej mu nakaže na trr po starem postopku al pa nej kolega poleg osebnega prevzema še osebno prnese evre.. js se pomoje tud nebi šel tele igrce...

 

Dominik 16.07.2014 12:20

mal študirite, zakaj bi američan hotu kupt felge iz slovenije ???

BandiKrandi 16.07.2014 12:39

Kolega prevzame in kolega naj plača na roko, simple ;)

HP 16.07.2014 12:56

Jaz sem prodajal mobitel za 30€ preko bolhe. Čez nekaj dni sem dobil zanimivo povpraševanje

Hi,
Thanks for the reply,am from England and i wanted to buy the Sony Ericsson for my son who is already in Africa(Nigeria) for a Agricultural project.So i will offer you Eur100 for the total cost of the item plus shipment via Post Office to Nigeria.

More also,i can only transfer the money via bank to bank transfer your bank account and let me have your bank details so that i can proceed with the payment via my bank.

I hope to hear from you soon.
Regards 

Mail sara.zubak@hotmail.com 

Zidi 16.07.2014 13:02
@HP:

Jaz sem prodajal mobitel za 30€ preko bolhe. Čez nekaj dni sem dobil zanimivo povpraševanje

Hi,
Thanks for the reply,am from England and i wanted to buy the Sony Ericsson for my son who is already in Africa(Nigeria) for a Agricultural project.So i will offer you Eur100 for the total cost of the item plus shipment via Post Office to Nigeria.

More also,i can only transfer the money via bank to bank transfer your bank account and let me have your bank details so that i can proceed with the payment via my bank.

I hope to hear from you soon.
Regards 

Mail sara.zubak@hotmail.com 

Imel podobno zadevo ..očitno gre za pridobitev tvojih osebnih podatkov za nadaljno obdelavo...

tomyboy2 16.07.2014 13:29

Kdo je dal avto na avto.net, ve, da tudi tam dobiš takoj na email takšne in drugačne ponudbe.

Po novem v slovenski obliki(Google translate).

Tako da delete, report spam...

NO_brakes 16.07.2014 13:49

Tudi sam sem imel podobno iskušnjo, prodajal prenosnk in se mi javi nekdo? iz afrike v ANG, za sina, ki študira.... bla bla...

Stvar sem takoj prijavil Bolhi in oni zbrišejo račune takih goljufov!

 

 

 

Rečem lahko le: ČLOVEŠKA NAIVNOST, NE POZNA MEJA.

dr_IVOL 16.07.2014 17:58

Hvala vsem za odgovore in mnenja!

Glede osebnih podatkov mislim da se ni česa bati, kaj pa bo s tvojimi podatki? Razen če mu seveda ne zaupaš passworda za Paypal :)

Meni je sumljiv sledeči scenarij:

Prodajaš robo na bolhi.
Nekdo te kontakrira, zmeniš se za ceno itd.
Kupec naredi plačilo čez PayPal.
Ti preveriš račun in dejanko je denar gor na PayPalu.
Robo prevzame osebno.
Čez 1 mesec kontaktira paypal in reče da je robo plačal, ti pa mu jo nisi nikoli poslal..
Paypal te kontaktira in želi dokazila.. ki pa jih nimaš.
Denar mu refundirajo..

Ali je to možno?

 

dreknapalci 16.07.2014 18:07

Verjetno pošiljke nisi poslal po poštnem golobu. Seveda imaš dokazilo o opravljeni poštni storitvi. 

dr_IVOL 16.07.2014 18:11
@dreknapalci:

Verjetno pošiljke nisi poslal po poštnem golobu. Seveda imaš dokazilo o opravljeni poštni storitvi. 

Ne ne.. preberi še enkrat. Gre za osebni prevzem in plačilo po paypal.

Kittel 16.07.2014 18:26

@dr_IVOL, saj nevem kdo se bolj norca dela... on američan iz tebe, ali pa ti iz nas s tem vprašanjem...?

 

Pa kaj ti res ne potegne nasmeh ? Iz Amerike ti piše in rabi tvoje rabljene felne !!!

 

Ma ja, prodaj. Ni nateg kul

javor-18 16.07.2014 18:42

@dr_IVOL

ma kaj kompliciraš, ko bo robo osebno prevzel naj ti podpiše "nekaj". Jasno?

boriszoher 16.07.2014 18:56

Pri PayPal-u je potrebno vedet, da kljub nakazilu kupca, tega denarja ne moreš takoj dvigniti.

S tem se je PayPal zavaroval, da v primeriu (naknadnih) reklamacij lahko ta sredstva zaseže oz. jih refundira kupcu. In tu je tista "finta", ko prične kupec dokazovat nepravilnsost/neustreznost/ok varo/nesprejem ipd. kupljenega izdelka, ti pa moraš dokazovat, da je bilo vse Ok....

dr_IVOL 16.07.2014 20:12

Ja fora je verjetno sledeča:
Un ti nakaže na paypal, enga kolega pošlje robo dvignt, pol pa prijavi na Paypal da si ga nategnu in mu nisi poslal.
Un njegov kolega ti lahko vse podpiše, fotkaš ga lahko... on še zmeri lahko reče da to ni bil on oz. to ni bil njegov kolega in da si ti pač enmu drugmu robo dal :)

Ok hvala vsem za mnenja, sporočim dalje!
Vam pa kasneje sporočim kakšen bo razplet zgodbe :)






 

gorann316998 16.07.2014 20:41

zdaj pa ti men povej zakaj bi nakazoval denar preko paypala, ce je osebni prevzem

audiofill 16.07.2014 20:44
@Zidi:
@HP:

Jaz sem prodajal mobitel za 30€ preko bolhe. Čez nekaj dni sem dobil zanimivo povpraševanje

Hi,
Thanks for the reply,am from England and i wanted to buy the Sony Ericsson for my son who is already in Africa(Nigeria) for a Agricultural project.So i will offer you Eur100 for the total cost of the item plus shipment via Post Office to Nigeria.

More also,i can only transfer the money via bank to bank transfer your bank account and let me have your bank details so that i can proceed with the payment via my bank.

I hope to hear from you soon.
Regards 

Mail sara.zubak@hotmail.com 

Imel podobno zadevo ..očitno gre za pridobitev tvojih osebnih podatkov za nadaljno obdelavo...


Tu gre za drugo foro... goljuf ponudi nerazumljivo visoko ponudbo za artikel v oglasu in sicer z namenom, da vzbudi prodajalčevo zanimanje, saj take ugodne ponudbe pa že ne more zavrniti.

V naslednjem mailu goljuf prodajalca pozove, da mu sporoči vse potrebne podatke za nakazilo denarja preko banke. Ko goljuf prejme te podatke, pošlje prodajalcu lažno potrdilo o nakazilu denarja in ga pozove, da artikel pošlje čimprej,saj da se mu mudi in da je zato tudi plačal toliko več denarja kot je artikel vreden. Če je prodajalec naiven in se zadovolji s tem potrdilom še preden vidi prispeli denar na svojem računu (ki seveda nikoli ne bo dospel, saj sploh ni bil nakazan) ter artikel pošlje, bo goljuf zastonj prišel do artikla. Še poštnine mu ne bo treba plačati, saj je še to plačal naiven prodajalec. In če goljufu uspe samo en tak manever na sto istih poslanih mailov naokoli bo bogat. Pa mu ne moreš čisto nič, saj se interpol ne ubada s takimi zadevšnami za par sto ali tisoč evri, neke X države pa sploh ne sodelujejo s policijskimi/sodnimi institucijami drugih držav.

In takih poskusov nategov je v naših oglasih odkar smo v EU in se odpiramo svetu na tone. Še posebej na največjem oglasniku - bolhi.

lp

ghostDJ 16.07.2014 22:33
Kolega je narocal dres iz Kitajske. Placal prek PayPala. Robe ni dobil 2 meseca in javil na PayPal. Dobil denar nazaj, cez teden dni pa posiljko z dresom :).
V tvojem primeru gre za poskus natega. Brisi mejl in pozabi na podobne ponudbe.
Jello 17.07.2014 09:09
@ghostDJ: Kolega je narocal dres iz Kitajske. Placal prek PayPala. Robe ni dobil 2 meseca in javil na PayPal. Dobil denar nazaj, cez teden dni pa posiljko z dresom :).
V tvojem primeru gre za poskus natega. Brisi mejl in pozabi na podobne ponudbe.

Eno je kupovanje v spletni trgovini (ali preko DX, Ebay,...). Nekaj povsem drugega pa prodaja romunu, pardon američanu, hočem rečt nigerijcu, ki te je našel s spamanjem....

 

@drIVOL: ko ga imaš že na liniji, mu lahko vrneš z istim orožjem. Predlagaj mu kompenzacijo. Za pe.nis_enlargment_pilse. Ki jih prodaja tvoj kolega iz Anglije, ki je trenutno na delovnem dopustu na Japonskem, zato mu jih bo dostavil tvoj bratranec iz Južne Amerike, plačilo preko Western Uniona. Saj zveni logično ane.

dr_IVOL 17.07.2014 10:36

Jello.. good one :D

mirko_77 18.07.2014 11:03
@Jello:
@ghostDJ: Kolega je narocal dres iz Kitajske. Placal prek PayPala. Robe ni dobil 2 meseca in javil na PayPal. Dobil denar nazaj, cez teden dni pa posiljko z dresom :).
V tvojem primeru gre za poskus natega. Brisi mejl in pozabi na podobne ponudbe.

Eno je kupovanje v spletni trgovini (ali preko DX, Ebay,...). Nekaj povsem drugega pa prodaja romunu, pardon američanu, hočem rečt nigerijcu, ki te je našel s spamanjem....

 

@drIVOL: ko ga imaš že na liniji, mu lahko vrneš z istim orožjem. Predlagaj mu kompenzacijo. Za pe.nis_enlargment_pilse. Ki jih prodaja tvoj kolega iz Anglije, ki je trenutno na delovnem dopustu na Japonskem, zato mu jih bo dostavil tvoj bratranec iz Južne Amerike, plačilo preko Western Uniona. Saj zveni logično ane.

Ja res je ebay prek paypala zagotavlja varno poslovanje in dobiš denar nazaj, če te kdo okrog prinese.

Jaz osebno se sploh nebi ubadal s takimi "ponudniki". Ignoriraš in stvar je rešena :D

clarinet 29.09.2014 11:44

živjo, bi mela eno uprašanje: Prodajam klarinet na bolhi pa sm dobila mail od američana. on bi kupu klarinet in cena mu odgovarja 600€-nobenih pripomb. plačal na bi prek paypala. dobim mail od 
PayPal Int'l© <service@transfersintl.com> kjer mi pišejo:

Payment Status Pending reload Dear Ana Muncan,
You have received a PayPal Payment of €940.00 EUR from Tony Theng.
  We've placed a temporary hold on the funds of this transaction   As mentioned in the receipt of Payment and as per New PayPal Payment policy, we have fully debited the total amount (above) from the buyer's account which included the Transport/Delivery Charges (Mediterranean Shipping Company USA). In order to complete this transaction and get the funds approved in your account.
We advice you go to nearest Western Union Office, and send the excess sum of €340.00 EUR to the Transport Agent and send us a Scanned Copy/Photograph of your Western Union Transaction Receipt (in .JPG Format).     NOTE: This is important as a security measure to ensure safety of this transaction. And also that the shipper address is changed. Please, find below the name and address of the Transport Agent where the Funds would be sent via Western Union Money Transfer Your Account will be credited accordingly upon the receipt of details requested. Should either be sent in JPG format or send type details as.

(1) Sender's Name;
(2) Receiver's Name;
(3) MTCN; 
(4) Amount Sent;
(5) Western Union Receipt
 

 potem dobim od američana mail, da mi je tok nakazal. šla sem pogledat na moj paypal račun tam še vedno piše 0,00€ 
mene zanima a je to kakšen nateg al paypal res tako dela.  in če prav razumem bi mogla najprej iz svojega žepa nakazat 340€ in potem ko to naredim dobim denar nazaj?? 
smrdi tole... 
hvala za vaše odgovore :)

Poss 29.09.2014 11:50

TO NI PAYPAL! (namerno caps)

Poglej email od koder je prišlo: service@transfersintl.com.
Paypal email bi bil: service@intl.paypal.com

Pa za vedno si zapomni: kadarkoli od tebe pri prodaji želijo neko nakazilo za njihove stroške je nateg, sploh če v emailu kjerkoli vidiš, da želijo nakazilo preko Western Union-a.

Lepo ti njim napiši naj se j* po domače povedano. Sploh pa preko bolhe nikoli ne prodajaj v tujino preko paypala, ker je to vse nateg. 

maticek 29.09.2014 11:53

Simpl! Ti njemu nakažeš 340, pa obdržiš klarinet!kaže jezik  Pa fuck off, da bo zastopu...

Poss 29.09.2014 11:56

Boli njih za klarinet ... Če bo ona njim nakazala 340€ bodo oni zaslužili 340€, ker nakazali niso ničesar. 

clarinet 29.09.2014 12:16

hvala za odgovore.. men je blo že to čudn zakaj bi američan hotu klarinet iz Slovenije? :) šeenkrat hvala!

Stemba 29.09.2014 13:17
@clarinet:

hvala za odgovore.. men je blo že to čudn zakaj bi američan hotu klarinet iz Slovenije? :) šeenkrat hvala!

pa zamenjaj geslo od PayPal-a čimprej. ponavadi gre nekako takole: dobil si neko nakazilo bla bla bla, klikni tule, da preveriš, ti se (itak) takoj prijaviš v PayPal na lažni strani in tako dobijo tvoje geslo - takoimenovani phishing.

 

lp

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI