Sobno kolo

Domov > Forum > Sobno kolo

Sobno kolo

SORTIRAJ PO:
sandip 27.07.2014 20:19
Pozdravljeni.

Torej odločam se za nakup sobnega kolesa. Ker glede tega nimam pojma bi prosil za par informacij. Ne ukvarjam se s kolesarstvom, bilo bi samo za vzdrževanje kondicije/kardijo treninge. Gledal sem kolesa proizvajalcev Kettler in Energetics, cena nekje okrog 300EUR. Zanima me če je v tem cenovnem rangu sploh možno dobito spodobno sobno kolo? Na kaj moram bit pozoren? Naj gledam navadna sobna kolesa ali spinnerje? Super bi bilo, če bi lahko kdo napisal dejanske modele, ki bi prišli v poštev. 
Za te in vse druge predloge se že vnaprej zahvaljujem.

lp
galoper 27.07.2014 21:16

Napiši še kaj več o sebi: starost, teža, športna preteklost  usposobljenost, zdravniška priporočila, tvoja pričakovanja,....

joc&joc&bend 27.07.2014 21:29

1. razmisli, kako pogosto misliš gonit?
2. kako dolgi bodo tvoji treningi?
3. kako resno treniraš, da vzdržuješ kondicijo?

1. če goniš pogosto, in so tvoji treningi daljši (več kot 3 ure na teden, po možnosti po kakšnem planu) in želiš imeto resnično natreniran pulz, bi jaz vzel spiner z magnetno zavoro. Cena 500EUR + 
2. če nimaš nekih večjih želja v tem trenutku, pa se ti dozdeva da bo prešlo v nekaj več, bi naredil isto kot v prvem primeru
3. za vse ostalo je tu sobno kolo ali spiner s klasično zavoro (ki jo boš moral kaj hitro menjati, če si preslabo ocenil količino tvojih treningov).

v pomoč, jaz sem kupil kettlerja giro S (energeticsi so videti "prešvoh"), in ga prodal po eni zimi. sedaj imam trenažer. Ampak jaz kolesarim. Če te prav razumem, ti ne.
 

Mitko 27.07.2014 21:31
Argumentiraj, zakaj bi sploh imel sobno kolo...recimo:
nanj bom obesal sluzbeno obleko, ko pridem domov...
imel ga bom namesto kvihtov 1x tedensko, ko ga bom umikal pred sesalcem...
rad opazujem sobno kolo med gledanjem televizije...

tl;dr: 300e daj na stran in bejz ven v naravo.
nejc100 27.07.2014 21:59
Jest ti ga prodam Energetics CT 7.5. (magnet na elektriko, el. programi vadbe, pulz....)

Več na ZS
sandip 27.07.2014 22:23

Treniram 6x tedensko fitnes, trening traje nekjo uro in pol, po tem še kardijo vsaj 20min do ene ure in bi raje počel to doma ker sem drugače na tesno s časom. Zato ne iščem neke profesionalne opreme, samo nekaj kar bo služilo svojemu namenu. 

bojan67 12.10.2014 13:59

Zanima me, če je tale Hoferjeva zadeva primerna za začetnike?

 

www.hofer.si/sl/posebna-ponud ba/posebna-ponudba-od-cetrtka- 16102014/produktdetailseite/ps /p/crane-sobno-kolo/

 

Lep pozdrav

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI